Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

Mislim da se malo preteruje sa nekim "performansama pneumatika". Sve što je tu oko 5-6k po komadu (pričam za dimenziju 195/60(65)/15) je korektno. Na kraju krajeva, ne vozimo trke, već se vozimo uglavnom po gradu, pri brzinama 50/60 na sat.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sinoc mi se desila glupost kao nikad do sada, uopste mi nije jasno kako. Izgleda da sam nekoliko kilometara vozio sa ispustenom gumom, a da uopste nisam primetio. Izgelda da je postepeno ispustala tako da uopste nisam cuo nista sve do samog kraja kad sam primetio da se cuje nesto pri kocenju i onda kad sam izasao i pogledao ona skoro nacisto ispustila. Guma je sigurno sjebana nacisto, nadam se samo da nisam felnu mnogo ostetio. To je prednji tocak, relativno nove tigar hitris letnje gume. I sad znam da treba uvek uzimati gume u paru, ali stvarno mi se ne daju vise pare, pogovotvo ako treba i novu felnu da uzmem. Dal da uzmem onda neku polovnu hitris lernju gumu slicne sare kao sto su moje ili da stekam pare za obe prednje? Inb4, ko te jebe kad si alkos. Ali starno mi nije jasno, ispustale su mi gume par puta do sada i uvek sam osetio i primetio na vreme.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uzmi jednu, ne voziš natovaren karavan svaki dan autoputem 150 na sat pa da je bitno

Meni jedan par letnjih načisto izanđao (Pireli iz 2009), nisam ni gledao brojku nego mi reče majstor kad sam skidao zimske, sad ih držim na zadnjoj osovini al moraću pred leto da uzmem nešto pošto se vidi kako su krenule da se krte oko ivica. Eto troška niotkuda

Link to comment
Share on other sites

kupi 2 gume i ne zajebavaj, to ti je jedini kontakt sa putem. felne su 10-20e sve i da si jednu sjebao, samo prekontrolisi obavezno.

to vazi duplo za ovog gospodina oca sto vozi na gumama matorim 8 godina. uopste ne moras da vozis 150, jednom ces morati da kocis po vlaznom putu recimo i samo ce dupe da ti se obrne u kontra pravcu.

Link to comment
Share on other sites

Dule, ne znam koje dimenzije ti trebaju (shodno tome cena), ali kupi dve. To je orjentaciono 10.000 rsd, 80 evra ili, da priblizim, oko 120 niksickih tamnih 0.5 u limenci.

Ali prvo nabaci rezervni umesto tog tocka, idi do vulkanizera da pregleda felnu, pa da znas trosak.

 

@voodoo_, damn boy! Sve i da je Pirelli kalendar iz 2009, ne bih ga drzao 8 godina.

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

Manji je problem da ce da ti se ispumpa guma, verovatno i nece. Najveci problem je ako budes morao da zakocis naglo a treba ti umesto 15 metara 50 da se zaustavis zato sto su gume krte. Jedna guma je u proseku jedan rezervoar goriva, za manje automobile i manje, ne isplati se zbog toga ugrozavati i svoju bezbednost i onih koje vozis i onih koji su na putu pored tebe. 

Dubina sare uopste nije jedini relevantan pokazatelj, pogotovu zato sto ako ne prelazis puno i guma je kvalitetnija nece se toliko trositi. Ja sam zimske Miselin kupljene 2011. bacio pred proslu sezonu sa cirka 5-6mm sare. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites


Ajde videcu sutra da odem do vuklanizera, sad me sastavila neka temp:(. Ne bi trebalo da su skupe, 185/60 r14 hitris je 4500 valjda. Isprsicu se za dve onda, samo ne znam sta da radim sa ovom drugom sto je ok, vec imam rezervnu i jos jednu zimsku viska. A felne ne znam gde da nadjem iste kao ove moje, to je problem ako sam je sjebao, prosli put jedva nadjoh negde. A ovu drugu gumu mogu i da prodam vulkanizeru ako oce, super je ocuvana, makar neki dinar da ustedim.


srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...