Jump to content

Letnje gume


Dule_smor

Recommended Posts

Ja sam prosle godine uzeo Dunlop Sport Maxx Rt, doduse u malo drugacijoj dimenziji 205/55/r16 i skroz su ok, ne trose se dramatično, lepo drze i po suvom i po mokrom. Presao sam 10-15k km s njima i zadovoljan sam, vozio sam i na more, do Atine itd i nije bilo problema s vrucinom i sl. E sad vrlo je verovatno da se slicno moze reci za bilo koju od ovih premium guma, ali realno Dunlop i Goodyear od njih imaju najbolju cenu, ja sam zato i uzeo njih a ne npr Michelin koje sam vozio pre toga.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Uzeću još 2 uskoro, taman dok vidim kako će mi se ove koje sad uzmem pokazati, nazad su mi ionako all-season gume do tad...

Nešto mislim da sam pre za Goodyear nego za Dunlop, ali videćemo i kad odem na lice mesta, da li su cene iste, da li ih imaju na stanju, koje su godište i slično. Ako neko ima još neki hint, odlično...

I hvala još jednom

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi samo imati na umu kod tih testova standardnu problematiku iz auto industrije - nemački mediji obično ne vole francuske proizvode i obrnuto (po ovom testu michelin pilot čak nije u "gornjoj grupi"). Dynaxer je na primer "besceler" dugi niz godina i ja ne znam ni za jedan slučaj da je neko kukao.

Link to comment
Share on other sites

pa ispricano je vec

 

za kleber imas potvrdu sa nekoliko strana, za to znam, dobre su i sto se buke tice i kvaliteta za dati novac

 

a onda imas rezultate tih istrazivanja gde stoji da su kanta, gde su takodje stavili i michelina, u sta zaista ne verujem

 

svrati do 2 vulkanizerske radnje gde ih prodaju i ugradjuju i pitaj za misljenje

Link to comment
Share on other sites

uzeh 4x kleber dynaxer u planeti guma, pa čisto da se osvrnem na par stvari

 

nisam još dovoljno vozio kola sa novim gumama pa ne mogu da kažem ništa o buci i ponašanju po kiši, jedino što sam primetio da se volan za nijansu lakše okreće

 

Doduše nemam pojma kakvu specijalnu poslovnost i profesionalizam od njih očekuješ 

 

- beogumu sam zvao, pitao da zakažem, tip mi je rekao da nema slobodnih termina ali "sigurno neće biti gužva posle 17h kad firme prestanu da dolaze, čekaćete max 20 minuta". dolazim u 17:45, već vidim da je gužva, pitam koliko misle da ću čekati, kažu mi "minimum sat vremena"

- shop invest sam takođe zvao, tri puta, dok sam utanačio da je za mene 195 jer ih je zvao neki drugi ivan koji je tražio 215, da bi se na kraju ispostavilo da im vulkanizer radi do 17h. 

- ovi iz planete guma su mi preko telefona rekli jednu cenu, pa obračunali drugu, malo veću, jer su zaboravili da napomenu da naplaćuju i zamenu ventila odvojeno od montaže i balansiranja

 

nije ništa strašno, ali izgubiš pola sata radnog vremena i posle još toliko na vozikanje od beogume do planete zato što botovi koji se javljaju na telefon nemaju dovoljno prostora u ROM-u...

Link to comment
Share on other sites

- ovi iz planete guma su mi preko telefona rekli jednu cenu, pa obračunali drugu, malo veću, jer su zaboravili da napomenu da naplaćuju i zamenu ventila odvojeno od montaže i balansiranja

 

this - sorry, i meni su isto uradili i zaboravio sam da pomenem.

 

ali su i bez zakazivanja zavrsili sve za manje od pola sata.

 

btw, sava koju sam uzeo je uzasno bucna.

Edited by baltam0s

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

da, ostatkom usluge sam prezadovoljan, brzo je sve završeno i liku nije bilo mrsko da proveri rezervnu gumu i još par sitnica koje sam mu tražio da odradi na usput, ali mi ne ide u glavu da ne kažu šta će sve da ti naplate preko telefona.

Link to comment
Share on other sites

treba da kupim dve letnje. I to prednje. Zadnje su od prosle godine i u dobrom su stanju.

 

Da li ima razloga da mi nove gume budu iste kao i postojece? Da li mogu da kupim gume nekog drugog proizvođača i da li to utiče na sigurnost.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja samo da pohvalim jedan sistem koji je relativno nov po tom pitanju, neki mobilni vulkanizer (guglati tako za sajt), em sto prodaju gume po relativno korektnim cenama, em je dovoljno obezbediti parking mesto na kome stoji auto a kome moze da se pridje sa strane (dakle moze bilo gde da je paralelno parkiran), oni dodju s kombijem, poskidaju tockove, prebace gume i balansiraju u kombiju, cak imaju i hotel za gume pa ti odnesu stare. Nisam probao licno, ali evo dvojci mojih s posla upravo auta stoje ispred zgrade na dizalicama, dakle dogovorili su termin s njima sto moze da bude u toku radnog vremena ili bilo kada (posto je dovoljno samo im dati kljuc od kola i pokazati koji je auto). Koliko sam skontao malo je skuplje od standardnog vulkanizera, ali kad se ufaktorise da ne mora da se bleji sa strane i ceka dok ne zavrse vrlo gotivna fora. Posto na zimu moram da menjam zimske gume verovatno cu tako, posto je cimanje stvarno minimalno ako u blizini postoji iole normalan parking prostor. Pogotovu kad imam u vidu da sam u subotu kupovao dve gume za zenin auto i menjao druge dve i u Beogumi proveo cirka dva sata (da, da, znam nisam trebao da odem u subotu, ali opet). 


Da li ima razloga da mi nove gume budu iste kao i postojece? Da li mogu da kupim gume nekog drugog proizvođača i da li to utiče na sigurnost.

 

Mislim da ne, ali zasto ne bi kupio iste? Nesto ti ne odgovaraju?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ima neke lassa, jeftinije su

 

Trebalo je da pretpostavim da je stekanje razlog  :tf:

 

Na zeninom autu kad smo ga uzeli su bile razlicite gume na razlicitim osovinama, tipa pozadi su bile letnje BF Goodrich a napred zimske Tigar, i nije bilo nikakvih problema, nije se auto ponasao cudno niti bilo sta, samo sam ja to u medjuvremenu opeglao jer ocu da sve bude pod konac da mi ne bi ona kenjala, ionako vec kenja sto za svoj auto uzimam skupe gume a za njen jeftinije :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...