Jump to content

prekrsaj za sud


killYg0r

Recommended Posts

Vidite na kraju boldovano:

Nesavesni vozači, kojima je oduzeta vozačka dozvola zbog sakupljenih 18 bodova, naći će se u školskim klupama najkasnije za mesec dana kako bi pohađali obavezan seminar propisan Zakonom o bezbednosti saobraćaja, saznaje „Blic“.

Iako je od početka primene novog zakona od građana oduzeto oko 1.000 vozačkih dozvola, u ovom trenutku svega njih pedesetak steklo je uslov za pohađanje seminara, koji je uslov za ponovno dobijanje vozačke dozvole, kaže Stojadin Jovanović, direktor Agencije za bezbednost saobraćaja.

- Oni su isplatili sve novčane kazne i izvršili sve zaštitne mere, pa sada mogu da pohađaju seminar - kaže Jovanović.

On dodaje da se prvi polaznici seminara očekuju najkasnije početkom narednog meseca.

- Potrebno je da organizujemo lokacije seminara i udžbenike, koji su pripremljeni, i potrebno je 15 dana za štampanje. Sada se prijavljuju polaznici, pa se nadam da ćemo odmah posle 1. maja početi sa obukom - najavljuje Jovanović.

Milenko Jezdimirović, predsednik Grupacije auto-škola Beograda, objašnjava da će seminar biti „psihološko-teorijskog karaktera“.

- Polaznici će morati da pohađaju 40 časova obavezne teoretske nastave. Od toga će devet časova biti razgovor predavača s polaznicima kako bi se videlo zašto su izgubili dozvolu i gde su grešili. Drugi segment od 15 časova biće upoznavanje s novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja. Poslednji deo predavanja, za koji je rezervisano 16 časova, biće posvećen razgovorima o posledicama koje može da prouzrokuje ponovni gubitak vozačke dozvole - otkriva Jezdimirović.

On ukazuje na to da neće biti praktične obuke vožnje iako je o tome bilo razgovora u nadležnim ministarstvima.

- Bilo je predloga da vozači prođu i 12 časova praktične obuke, ali od toga se, nažalost, odustalo. To bi bilo veoma korisno, pošto bi se tada najbolje videlo kakve stavove čovek ima prema vožnji, to jest kako se ponaša za volanom - zaključuje Jezdimirović.

Nakon dobijanja sertifikata o završenom seminaru, vozač će ponovo moći da dobije vozačku dozvolu, ali ovoga puta ona se gubi s manjim brojem kaznenih poena. Za ponovno oduzimanje vozačke isprave biće potrebno 15 bodova, a naredni put 12. Nakon toga, vozačka dozvola biće trajno oduzeta

Link to comment
Share on other sites

iton

trazili me panduri jutros,probudili svecu,stoka bila nepristojna i tako to,ali sam ja u Svedskoj HIJAO,JEBI MAJMUNE!

enivej,kontam da ce sad poceti cesce da me traze,pa cisto da se konsultujem sa vama

keva i sesa otvaraju vrata,tj. bolje i da ih ne otvaraju?

prodaju im neku pricu tipa zivim sa devojkom u beogradu ili tako nesto?

panduri ne smeju da mi udju u kucu?

ako su bezobrazni,da im traze broj znacke,pa ono,neka random pretnja tipa UJAK MI JE KOMANDIR U SUPU,PRIJAVICU VAS?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

iton

trazili me panduri jutros,probudili svecu,stoka bila nepristojna i tako to,ali sam ja u Svedskoj HIJAO,JEBI MAJMUNE!

enivej,kontam da ce sad poceti cesce da me traze,pa cisto da se konsultujem sa vama

keva i sesa otvaraju vrata,tj. bolje i da ih ne otvaraju?

prodaju im neku pricu tipa zivim sa devojkom u beogradu ili tako nesto?

panduri ne smeju da mi udju u kucu?

ako su bezobrazni,da im traze broj znacke,pa ono,neka random pretnja tipa UJAK MI JE KOMANDIR U SUPU,PRIJAVICU VAS?

Bolje da kaze da trenutno nisi tu :) nego da zivis sa devojkom jer ti je onda mesto prebivalista na drugom mestu a ti to nisi pr ijavio :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

meni stigo neki poziv za javljanje u mup zemun, bez ikakvog urucivanja istok, niko nista nije potpisao, cak nije ni bilo u koverti, vec onako ofrlje zakaceno za ulazna vrata lol?

sto je najsmesnije, stigao je u petak da se javim u subotu u 12:30 a ukoliko se ne odazovem, bice mi upisana 'fiktivna' adresa lol?

uz kosultacije (pusa viki) vraceno je 'posiljaocu' da nisam trenutno u bgu uz potpis roditelja :)

cekamo njihov sledeci korak!

napisali smo da sam kao van beograda trenutno i da ne mogu da se javim u to zakazano vreme, nikome nista nije uruceno na ruke do sada, niko nista nije potpisao, mislim od ukucana, tako da mislim da mogu da me povuku za kurac, jos uvek. sta ce biti dalje, pojma ne znam, ponavljam, cekam njihov sledeci korak :)

pa evo ti konkretno, stiglo mi je to sranje iz mupa zemun samo poziv da se javim u tu i tu ulicu taj i taj sprat ta i ta soba (broj predmeta je upisan)... stiglo u petak ZAKACENO za vrata bez ikakve koverte, niko nista nije potpisao i kao ako se ne odazovem bice mi upisana fiktivna adresa.

samo sam im prosledio odgovor (u prethodnom postu sam napisao sta) postom na tu istu adresu na koju su me zvali

dakle, sledeci korak im je bio da me zovu na kucni fiksni, keva se javila, ovaj uredno dobar dan dobar dan, treba mi stanko, keva mi daje slusalicu i ostalo je istorija...

smorila se mama do jaja, cim mi je predavala slusalicu skapirala je ko me zove... i jebi ga, tu sam, kuci sam, nisam vise van bga, krenuo da cima, preti za fiktivnu i kao dodji u kancelariju tu i tu taj i taj sprat itd..

otisao sam tamo da bi mi urucio resenje o novcanoj kazni u iznosu od 5k din za pojas L O L +1k za neke pausalne troskove.

znaci nista od onog za sta me je i zaustavio, voznja bez upaljenih svetala kazne od 5-15k i 1-6 bodova... smehoteka...

danas platio, vise nikada, probacu da ako tako nesto bude slicno u buducnosti ili da petljam muljamm i lazem ili da podmitim :)

iskustvo vise, svakako, niko se naucen nije rodio :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zastarelost izvršenja kazne i zaštitne mere

lan 77.

Izreena kazna i zaštitna mera ne mogu se izvršiti ako je od dana

pravosnažnosti presude protekla jedna godina.

Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere poinje od dana

pravosnažnosti presude kojom je izreena kazna odnosno zaštitna mera.

Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere ne tee za vreme za koje

se izvršenje ne može preduzeti po zakonu.

Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog

organa koja se preduzima radi izvršenja kazne, odnosno zaštitne mere.

Posle svakog prekida zastarevanje poinje ponovo da tee.

Izvršenje kazne odnosno zaštitne mere zastareva u svakom sluaju

kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za izvršenje kazne,

odnosno zaštitne mere.

preuzeto sa -> http://zakonski.info/Dokumentacija/srbija/propisi/skupstina/zakoni/z%20a%20k%20o%20n%20o%20prekrsajima/body.pdf

elem. brat mi vozi vec 10g, 8g od kako je napunio 18g. voli da divlja i da vozi brzo, ali to radi dobro (koliko god to glupo zvucalo), iza sebe ima 5 relija (tara, avala, kosutnjak) isto tako ima i gomilu kazni... brza voznja, pojas, nedozvoljeno parkiranje, nedozvoljeno preticanje itd. itd. 1 sudar na pocetku kad je poceo da vozi u kom nije bio kriv, i 3 od tad gde je divljao i zakucao se u banderu/parkirane automobile. jedina kazna koju je u zivotu platio jeste bila kad ga je pauk pokupio na pocetku vozacke karijere, i to su mu matorci dali a od tad ni jednu... sta radi? znamo postara 27g pa kad god je neka plava koverta napise da nismo bili kuci, po preporucene posiljke ne ide a kad policija zakuca na vrata jednostavno se ne pojavljuje dok ne odu (posto ovi nemaju pravo da udju u stan). pre nesto vise od godinu dana stiglo mu je 5 belih koverti u kojima je bio obavesten da su postupci zastareli i da ga nece goniti. ja sam krajem 2011 i pocetkom 2012 imao 2 nepropisna parkiranja (platio sam da podignem auto, ali sam iskulirao kaznu), posle 3 meseca su mi stigle 2 opomene da treba da platim kazne al sam iskulirao i sad cekam zastarenje (novembar i mart). isto i ti kili ako nemas frku da ce da te cimaju samo kuliraj my 2 cents ;)

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto se zastarelosti tice sto si napisao se sve odnosi na vreme od pravosnazne presude, njemu je tek stigao poziv za sud, jos ga nisu osudili. Ne znam koliko treba da prodje od izvrsenja dela da bi zastarelo.

Sto se brata tice sve je to fino i lepo dok ne ode da izvadi neki novi dokument (licna karta, vozacka) pa salterusa kaze samo "biiip, fiktivna adresa"... Onda se vrati par strana unazad pa pogledaj postupak, uglavnom morace da plati sve kazne koje do tada nisu zastarele kao i jos gomilu smaranja. Shvatili panduri da ih gomila ljudi tako zeza...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

meni je juče stiglo od komunalne da dođem 5. marta na sud, razlog što sam parkirao na trotoaru u Dimitrija Tucovića, ispred moje zgrade. Pitao komšije, i druge, da li je još nekom stiglo, kažu jok

A datum, 7 jun prošle godine, u 20:15

Naravno, svako ko je ikada prošao kroz Dimitrija Tucovića, zna da cela jebena ulica parkira na trotoaru ispred zgrada...

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...