Jump to content

prekrsaj za sud


killYg0r

Recommended Posts

Што се дозволе тиче, мрзи ме да гледам, али ако је предвиђено (типа од толико до толико пара и од толико до толико месеци дозвола), онда мора да иде дозвола, бар на минимум, ако је остављено судији да одлучи шта ће и да ли ће, то је друга прича. Али да, за прве прекршаје по правилу иде минимална казна за тај прекршај.

Ma jok, sigurno ce mu dati uslovnu na godinu dana i to je to, plus kinta naravno... Verovatno 5000 din?

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

nisu zaboravili da upale svetlo u sred noći bez mesečine negde na goliji, jer nisu ćoravi, nego u gradu sa osvetljenjem. realno, ako nisi refleksno upalio svetlo kad si seo u kola, jedini način da izvališ da nije upaljeno je da pogledaš u instrumente i shvatiš da nisu osvetljeni.

Meni su po defaultu na kolima instrumenti upaljeni, bez obzira na svetla, jedina je razlika da li svetli ikonica za svetlo...

Што се дозволе тиче, мрзи ме да гледам, али ако је предвиђено (типа од толико до толико пара и од толико до толико месеци дозвола), онда мора да иде дозвола, бар на минимум, ако је остављено судији да одлучи шта ће и да ли ће, то је друга прича. Али да, за прве прекршаје по правилу иде минимална казна за тај прекршај.

Po novom zakonu je sudijama ostavljena samo visina novčane kazne ili eventualno dužina zatvorske kazne ako je predviđena. Bodovi i zabrana upravljanja su striktno definisani za svaki prekršaj direktno u zakonu i nažalost ti tu sudija ne pomaže. Tipa nema ono da li sudija oće ili neće da ti uzme dozvolu...

Ma trazi suocenje sa tim pandurom to ce verovatno potrajati duze malo, imas sanse da zastari slucaj i boli te uvo ne placaj nista, samo budi fin :D

Nekoliko ljudi mi je pričalo da su tražili suočenje i da su panduri došli odmah na prvo, valjda su skontali da ljudi tako izbegavaju kazne pa su u panduraciji dobili direktivu da moraju da se pojavljuju na suočenjima. Doduše to mi je i logično, bolje panduru da ide u sud da se suočava s tobom nego da sedi na ulici, ako mu se i jedno i drugo plaća. Samo onda to ubi taj mehanizam, ali jebiga...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem, voznja bez svetala, chak i u dobro osvetljenom gradu (shto Beograd realno nije), nije bash minorni prekrshaj. Ostala vozila te definitivno loshije vide, pogotovo ako im se priblizavash sa zadnje desne strane, shto je potencijalno veoma opasno.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Meni su po defaultu na kolima instrumenti upaljeni, bez obzira na svetla, jedina je razlika da li svetli ikonica za svetlo...

Po novom zakonu je sudijama ostavljena samo visina novčane kazne ili eventualno dužina zatvorske kazne ako je predviđena. Bodovi i zabrana upravljanja su striktno definisani za svaki prekršaj direktno u zakonu i nažalost ti tu sudija ne pomaže. Tipa nema ono da li sudija oće ili neće da ti uzme dozvolu...

Nekoliko ljudi mi je pričalo da su tražili suočenje i da su panduri došli odmah na prvo, valjda su skontali da ljudi tako izbegavaju kazne pa su u panduraciji dobili direktivu da moraju da se pojavljuju na suočenjima. Doduše to mi je i logično, bolje panduru da ide u sud da se suočava s tobom nego da sedi na ulici, ako mu se i jedno i drugo plaća. Samo onda to ubi taj mehanizam, ali jebiga...

to sto dolazi da se suocava je mimo njegovog radnog vremena sto znaci da je cimanje, dobijaju oni dosta koverata za sud s' tim sto se ne pojavljuju na svakom, naravno ukoliko se ne pojavljuju na odredjenom broju sudjenja odbija im se od plate(20% cini mi se)

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem, voznja bez svetala, chak i u dobro osvetljenom gradu (shto Beograd realno nije), nije bash minorni prekrshaj. Ostala vozila te definitivno loshije vide, pogotovo ako im se priblizavash sa zadnje desne strane, shto je potencijalno veoma opasno.

То јесте, а и ти лошије видиш. Једно време сам возио само са позицијама јер су ми цркла светла, па ме мрзело да их поправљам и брате, умало нисам згазио гомилу људи...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

jeste, imao sam nameru da ubijam ljude sa farovima. nema veze sto se voze trke sa 150 na sat po gradu, ja cu svoju kaznu posteno da platim.

inace na kolima ovim tek sa dugim svetlima se primecuje neka razlika a ovako su i onako upaljena 24/7 pa ne osvetljavaju ni pola metra ispred sebe ali sta mi znaci da pricam sad u zid da je ovo sto je ivan rekao potpuno bio slucaj, da su ulice bilo toliko osvetljene da nisam ni primetio da nesto ne valja.

niti se ja bunim sa kakvim svetlima vozim ni kojim kolima posto su i onako 70% vozila koja koriste ljudi ovde pokretne kante ali ako neko, a u ovom slucaju meni licno, prodaje zakone koji vaze u zemljama gde ljudi voze kola koja ipak kostaju vise od 2k ili ih izvoze iz izloga svakih 5 godina a niko za uzvrat po defaultu ne dobija uslove zivota koji odgovaraju tim zakonima onda ne vidim kako uopste moze da mi bude logicno da je treba jos da budem srecan sto cu da idem u sud. jer boze moj, ovo je ipak pravedna zemlja sa civilizovanim provosudjem.

Link to comment
Share on other sites

Шта је теби који курац? Ако си тако схватио ово што пишемо, онда јебем му матер да му јебем баш. И шта причаш у зид, ја причам своје искуство, возио сам типа две недеље на позицијама и баш ми је било фрка понекад, то не значи да то парче које си ти возио пет минута није било мега осветљено. Измишљаш ствари, ја сам Срби рекао нешто, потпуно невезано за тебе, већ сам се сложио са његовом генералном тврдњом, али не, ти ћеш да будеш саркастичан ван сваке мере на људе који те нити зајебавају, нити прозивају, већ разговарају са тобом о томе шта би ко урадио у твојој ситуацији, тј. дају ти савете и ничим нису заслужили такав третман. И онда дођем и видим овакав пост. И за твоју информацију, сутра сам хтео да смарам ћалета шта да радиш и да ли да кулираш иако ти је стигло све, ето колко сам зао и кваран и немам емпатију.

Нико није рекао да си ишта угрозио, нити да треба да платиш казну, па ја сам их сам избегао неколико и то тежих од тога што си ти урадио. Али нећу то да називам нечим што није, направио сам прекршај и боли ме курац да га платим зато што ме боли курац да га платим, нећу да дам паре зато што нећу или зато што их немам или зато што се серем у државу, а прекршај сам направио, па сам га направио и то стоји. Исто као и ти. То што неко коље малу децу негде нема везе са тим што сам ја причао телефоном у колима. И да, случајно сам се јавио, да не буде после ''ти си намерно пркосио, а ја нисам знао да су ми угашени фарови''. А рант да је држава срање и ко их јебе пандурчине смрдљиве се ваљда подразумева и нема апсолутно никакве потребе да га пишем, што због тога, што због тога што је потпуно неконструктивно.

Не брате, уопште није у реду то што си написао, значи не могу и даље да верујем, сморио сам се сад за пет дана... Јебем сам себи матер глупу кад живим у свету бајки са тријес година...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije Dule, u pravu si, kapiram šta hoćeš da kažeš i to sve stoji. I razumem što si se iznervirao zbog Kilija :)

Sa druge strane, razumem i šta Kili pokušava da kaže i kapiram da zapravo to što je napisao nije bilo upućeno tebi direktno nego "državi". Njegov je "problem" što ima način izražavanja kakav ima, i realno svi bismo isto reagovali u datoj situaciji, što i jesmo.

Ja sam recimo tako jednom vozio kola i treba da pokupim ribu kod moskve na bus stanici. I prilazim raskrsnici sa Prizrenskom (?) i skapiram da se pandur čuknuo na raskrsnici sa nekim likom, ali ništa spec, ono, ogulio se malo i tako to. Stajem da pokupim ovu iza dvojice taksista i još jednog lika, i ovaj pandur iz čukanja mrtav ladan kreće da vozi, staje ispred nas, izlazi i kao redom "dajte vozačke i saobraćajne, ne sme tu da se stane ni na sekund" etc. Evidentno je hteo da na licu mesta pokupi po 3000 od svakog i ode' odma da opravi auto ili tako nešto, da ga ne bi smarali, ne znam ni sam. Ili se iznervirao zbog čukanja pa kao "sad ću nekome da jebem mater".

Ja sad razumem što bi drkao recimo taksi koji se tu "ukotvi" iako ima taksi stanicu 20 metara ispod, ali ovaj ispred mene lik isto kao ja stao da nekoga pokupi. I sad razmišljam - ok, šta sad treba da radim, prolazim pored stanice, vidim nekog poznatog i kao "e sori b'ate, ne smem da ti stanem u'vatiće me panduri". Ili u današnje vreme - "ne smem da ti stanem, snimiće me kamera" (što se sigurno dešava na mestima gde kamera snima žutu traku koja je u okviru stanice). I tad sam se baš bio iznervirao, i rekao ponešto panduru i naravno i ja sam imao taj "jebem ti državu, ovamo baja vozi 200 preko brankovog i drži pet lokala u centru i niko mu ne može ništa a meni piše kaznu za prekršaj koji čak ni ne ugrožava nikoga" ali onda posle 10 minuta se iskuliram i batalim taj trip "država je sranje".

Link to comment
Share on other sites

prazan budzet, deru sa kaznama za svaki prestup i procesiraju te kazne u rekordno kratkom roku (zatvori puni ljudi nemaju para)

osim ako ih ne potplatis na licu mesta sa 500-1000 din

idijotski je sto glume strogocu i kaznjavaju za neke ultra banalne stvari, kada mozes da potkupis policajca za bagatelu

kao i to sto komunalna policija ima vece plate

u stvari mnogo toga ne funkcionira u ovoj drzavi pa zasto bih placao i kaznu ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mene zanima da li si ti uspeo da ne platiš tom govnaru harač, ili si ipak morao da mu daš crvenu

Pa to je ispalo zanimljivo. On dolazi i kao "Mandatna kazna da vam ne pišem ništa je 3000 dinara" ili tako nešto, i ja se u'vatim za novčanik kao da vidim da mu dam tih 1000 da se tera, i otvorim ga - a ono prazan, ima tipa 100 kinti. I ja njemu pokazujem kao "Evo platio bih ali ništa nemam", vidim njemu neku tugu na licu, i on kao "ništa, idem da pišem" i onda na kraju mi je vratio kao prijavu, međutim ja posle pogledam a ona nije ni popunjena ni ništa, pečat, potpis, nema ni registracije broj i slično, dal' je to kao dao mi kao fol da bi ovima drugima imao pokriće da je uzeo pare, ne znam, ali evidentno je hteo na licu mesta keš + je verovatno skapirao da bi se priča sa "stao sam da pokupim ribu na stanici, wtf?" kod sudije imala neku ok prođu, pošto situacija zaista jeste debilna.

I zaista mi nije stigao poziv do sada, a to je bilo sigurno pre jedno 2 godine ako ne i više. Što ne znači da možda neće, otkud znam :)

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche prekrshaja, ne zelim da pricham da sam neki andjeo i ne pravim iste (chak shtavishe, svaki dan pravim neki prekrshaj jer drugachije ne mogu da se prestrojim preko 55 traka da bih od jedne do druge raskrsnice preshao iz poslednje desne trake u poslednju levu), ali je zakon takav da ako te uhvate, uhvatili su te. Nasha pravila voznje generalno nisu neka debilna vec su prepisana uglavnom od istih tih "normalnih" drzava koje svi volimo i gde zelimo da zivimo.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

I tad sam se baš bio iznervirao, i rekao ponešto panduru i naravno i ja sam imao taj "jebem ti državu, ovamo baja vozi 200 preko brankovog i drži pet lokala u centru i niko mu ne može ništa a meni piše kaznu za prekršaj koji čak ni ne ugrožava nikoga"

То је све океј и то стоји и то сам написао више пута, као и то да имам ноторну политику неплаћања казни и неотварања врата поштару и то не само за саобраћај, тако да прича о трулости државе, нервирању и тим стварима не мора мени да се прича. Исто тако, упутио сам десетине другара у смеру у ком треба да не би плаћали казне, за оно што нисам знао, питао сам ћалета. И знам да је Кили бесан на државу и то може само да појача моју реакцију јер је бесан зправо на државу, а трансферује, ко лик кога малтретира шеф, а он онда малтретира укућане који су му спремили ручак, не треба ми да се бетлујем са тинејџ импулсивношћу са одраслим људима на топику на ком сам покушао да помогнем том истом човеку.

Г:

па нико није реко да треба да плати напротив, брате, понављам, верујем да сам најнеплатишнији форумџија овде:)

Мислим океј, контам да је твој пост био генерално написан, али свеједно, о томе чак и нема дискусије, него је Кили са својим саркастичним ''треба да платим поштено иако се људи тркају'' навео људе изгледа да трипују да ја причам да казна треба да се плати или да је држава кул или да је Кили монструм који гази људе. И тај његов пост једноставно није у реду, апсолутно невезано за стил писања. Ја од свих овде који сам кулирао не знам ни ја шта (шалим се чика полицајче што читате топик). Ако треба, квотоваћу сваки мој пост у теми и ако нисам у праву, што јесам, идем лепо да скочим са зграде (што неће бити потребно).

I zaista mi nije stigao poziv do sada, a to je bilo sigurno pre jedno 2 godine ako ne i više. Što ne znači da možda neće, otkud znam :)

Не може, релативна застарелост је годину, а апсолутна две, тако да си сада Лаки риборн!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

него је Кили са својим саркастичним ''треба да платим поштено иако се људи тркају'' навео људе изгледа да трипују да ја причам да казна треба да се плати

vrlo prosto i jednostavno, ne.

nisam se obracao tebi nego generalno, ljudima i drzavi.

pogledaj lakijev post u krajnjem slucaju, posto je on pojasnio to obicnim recima.

ZerBah je u poslednjoj recenici, u svom poslednjem postu, zaokruzio ono sto sam ja pisao u u tom postu u kome si se pronasao pogodjenim

Link to comment
Share on other sites

Али пре тога ниси имао такве постове, а између твог тог поста и твог претходног није било никог ''из државе'' ко се јавио, па си изрантовао на њега, нити је неко рекао да си монструм који оће да убија људе, нити је генерална прича промењена. Дакле, прича иде онако како је ишла, сви причамо исту причу, нас дваес исто ко и пре, и онда дођеш и почнеш пост са ''а јесте''. Па ваљда ''а јесте'' иде после неке нетачне инсинуације...

За државу и пандурацију ћу све да се сложим и то сто пута, као што сам и до сада.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da ne ostanem duzan

bio sam danas. sve uljudno rekao sta je bilo i kako, bez obzira sto mi nisu rekli ni dobar dan ni da sednem.

pitali su me da li potvrdjujem izvestaj i ostali standardni reportoar, da li sam kaznjavan pre ovoga, student/zaposlen.

potpisite se ovde i to je to

wat?

obavesticemo vas sta smo odlucili

...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...