Jump to content

prekrsaj za sud


killYg0r

Recommended Posts

znam da trolujes, al ono, pricam o samoj voznji, konkretnoj :)

nego, ajte vi meni malo pojasnite kako vi to podmicujete policajca? naravno da mu ne nudis otvoreno novac... bas me zanima, posto do sada sam eto samo jednom bio zaustavljen i na prepad mi je pisao kaznu, a kapiram da sam mogao nekako da se izvucem.. jebi ga, neiskustvo..

Uvek drzis 20 evra u vozackoj i samo pruzis vozacku sa kesom unutra, da budem iskren ja to nikada nisam radio ali znam neke koji jesu. Ja ne zelim da dam ni dinar ovoj lopovskoj drzavi, tako da primam sve kazne ali prolongiram dok ne zastare.

Link to comment
Share on other sites

pitam se kako se ova priča o upisivanju fiktivne adrese odražava na tu taktiku prolongiranja.

meni je odvratna pandurčina pisala kaznu jer sam prešao okretnicu autobusa kod bioskopa partizan na crveno, i to je zastarelo (bilo pre više od dve godine), al ne znam da li me sad čeka iznenađenje kad pokušam da izvadim novu ličnu kartu.

Link to comment
Share on other sites

то са држањем 20е у возачкој може да буде зајебано ако налетиш на неког слепца. Овако кад га приупиташ јел можемо да се договоримо то је културније мало [:D]

Link to comment
Share on other sites

pitam se kako se ova priča o upisivanju fiktivne adrese odražava na tu taktiku prolongiranja.

meni je odvratna pandurčina pisala kaznu jer sam prešao okretnicu autobusa kod bioskopa partizan na crveno, i to je zastarelo (bilo pre više od dve godine), al ne znam da li me sad čeka iznenađenje kad pokušam da izvadim novu ličnu kartu.

moraju vise puta da te ne nadju kod kuce a tvoji da govore kako ne znaju gde si ili docnije da ne zivis tu :) komsiji se to desilo imao je 20 kazni i sve ih je izbegavao :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Shto se tiche "dogovora" sa pandurima, postoji nekoliko pravila:

1. Ne valja davati pare sa vozachkom - ako hoce pare, to definitivno morash da ga pitash ti ili da ti on da hint (ovaj drugi sluchaj obichno izgleda kao nabrajanje kazni/tovarenje). Ako naletish na "belca" (mega odgovornog nepodmitljivog mitoloshkog pandura), mozesh debelo da najebesh ako mu dash vozachku sa parama...

2. Treba pitati suptilno, kao da se stidish da dash pare.

3. Uvek, ali uvek treba imati neku prichu koja je zalosna - "jurio sam jer mi je zena/deca/baba/mama jako bolesna" (decu ne treba pominjati, ali je efekat jachi), "danas su me otpustili sa posla", "platio sam to i to, odrali su me, nemam leba da jedem (iako vozim viper SRT)" i slichno.

4. Kada se predaju pare, to isto treba da bude suptilno - obichno te pozovu u svoj auto, pa im onda lepo slozish parice u pretinac tako da niko ne vidi (ruski fazon) ili im dash sa dokumentima. Ni u kom sluchaju to ne sme da bude ochigledno i da vide svedoci (chak ni oni koji su sa vama u kolima).

5. Ako ste pitali "da li mozemo da se dogovorimo?" i dobili negativan odgovor, ne pokushavajte da se dalje "dogovarate" poshto ce vam to josh vishe pogorshati situaciju.

To bi bilo to.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ја сам минимум триес пута даво кеш, од тога можда трипут неуспешно... Просто неће лик да узме. Е сад, ја стварно никад нисам правио науку од тога, а пар пута сам баш дао безобразно мало пара и прошло ми је (типа он каже иљаду, ја кажем ''лол имам 436 динара, ево види'' и он преврће очима и пристане). Неки неће да спусте то што су рекли, мада никад нисам ни спуштао ако сам имао толико, само ако једноставно немам толко у новчанику. Бар десет пута сам питао ''колико за договор?'' и добијао одговор у виду неке цифре.

Просто кажем ''јел можемо да се договоримо'' или ''јел може нешто на лицу места'' и лик каже може ако оће, а ако неће, каже да не може. И то је то. Ниједном нисам причао приче, био скрушен, понашао се као да радимо ''нешто неваљало'' и томе слично. Нити се пандур снебивао или смишљао нешто типа ''ах, господине, па хајде добро сада, али возите опрезно винк винк''. Ови што неће само кажу да неће, нико не баца прекоран поглед или делује увређено, само ти одговоре негативно на твој предлог, без икаквих пропратних акција, па чак и неизговорених.

Е сад, могуће да ја нисам никад нагазио на неке дркоше или господине који се вређају на мито, ал једно време су ме баш заустављали нон стоп (радила ми само позиција) и ниједном нисам платио казну за то. И да, у последњих годину дана ме нису ниједном зауставили, можда се нешто променило... Моја искуства су углавном заснована на мурији од пре две до шест-седам дина.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

И да, у последњих годину дана ме нису ниједном зауставили, можда се нешто променило... Моја искуства су углавном заснована на мурији од пре две до шест-седам дина.

ljudi ostaju ljudi. samo se vlast menja :p

inace, mozda bi bilo pametno da sakrijemo ovaj topik, previse ljudi je ostavilo svoja iskustva koja nisu bas za svakog !

Link to comment
Share on other sites

Onda ostaje pitanje zašto ti asocijacija za taj deo grada nije bolnica Sveti Sava ili Železnička stanica nego baš taj bioskop, ideš tamo da se kulturno uzdižeš? :)

pa ne nego je okretnica direktno ispred partizana, a ne direktno ispred svetog save, stanice, pošte ili čega već.

I kako to ideš sa okretnice autobusa pored bioskopa Partizan, pa onda uzbrdo uz Nemanjinu?

peške sam išao, a ta okretnica ima status ulice (tj. trga) sa sve semaforom, iako su u njoj autobusi poređani u dva ili tri reda i ne može ni da se prođe kolima. ne znam da l su to promenili sad kad su renovirali taj plato, al u vreme kad je meni seronja pisao kaznu je šansa da izazoveš nesreću bila ravna nuli. pri tom je on pretrčao šest traka nemanjine da bi me uhvatio.

koji kandidat za gasnu komoru, jebo te, iznervirao sam se dok sam ovo pisao.

Link to comment
Share on other sites

1. Ne valja davati pare sa vozachkom - ako hoce pare, to definitivno morash da ga pitash ti ili da ti on da hint (ovaj drugi sluchaj obichno izgleda kao nabrajanje kazni/tovarenje). Ako naletish na "belca" (mega odgovornog nepodmitljivog mitoloshkog pandura), mozesh debelo da najebesh ako mu dash vozachku sa parama...

meni se jednom tako zavuklo nešto malo evra tipa 10-20 u pasoš sasvim slučajno kad sam prebacivao pasoš iz jedne pregrade u drugu i dajem pasoš na pasoškoj i ovaj otvara i ispadaju pare :))

i pandur je shvatio kad je video moju sablažnjenu facu da su te pare tu slučajno i kulturno mi ih je vratio :)

Link to comment
Share on other sites

Па испада тако, ал је заправо фазон што је то код нас премало табу:)

Мислим, ја сам тако директан и фамилијаран из простог разлога што је ''то тако'' и кад гледаш домаћи филм и контам да ме је деда цупкао на колену и причао са, не знам, ћалетом, о томе како је дао пандуру паре да га пусти итд. Ово кажем пошто сам ЕКСТРЕМНО лош у тим триповима, вероватно најлошији од свих људи са овог топика, ако не и са рура, лупам, да ме ставиш да се цењкам на бувљаку усред Турске, умро би од анксиозности, стида и страха од јавног наступа и купио бих наргилу двапут скупље од почетне цене јер не бих смео ништа да кажем. Ал ово ми је некако архетипни протокол, нисам ни посматрао другачије. Штавише, са овим вашим триповима сам сад само добио ''you are now aware of your breathing'' трол фазон и следећи пут кад ме заустави пандур, саплешћу се о своју пертлу и добити напад панике:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па испада тако, ал је заправо фазон што је то код нас премало табу:)

Мислим, ја сам тако директан и фамилијаран из простог разлога што је ''то тако'' и кад гледаш домаћи филм и контам да ме је деда цупкао на колену и причао са, не знам, ћалетом, о томе како је дао пандуру паре да га пусти итд. Ово кажем пошто сам ЕКСТРЕМНО лош у тим триповима, вероватно најлошији од свих људи са овог топика, ако не и са рура, лупам, да ме ставиш да се цењкам на бувљаку усред Турске, умро би од анксиозности, стида и страха од јавног наступа и купио бих наргилу двапут скупље од почетне цене јер не бих смео ништа да кажем. Ал ово ми је некако архетипни протокол, нисам ни посматрао другачије. Штавише, са овим вашим триповима сам сад само добио ''you are now aware of your breathing'' трол фазон и следећи пут кад ме заустави пандур, саплешћу се о своју пертлу и добити напад панике:)

Ma kapiram ja da je to utemeljeno od malih nogu i da je to nesto sto je normalna pojava kod nas, medjutim ja nikada na primer nisam nudio mito.

Da budem iskren zentam se da nudim mito a da mi naidje neki paladin da me posle uvali u jos vece sranje...

Na svu srecu ja vec imam oprobane fore kako da dovedem slucaj do zastarevanja, a i ako poznajete kojeg sudiju nije problem da nekako to "ostane u fioci". Oni uvek imaju odredjeni procenat resenih stvari tipa 70% lupam, tako da se uvek propusti odredjeni deo da se resi, pa sta je problem da moj predmet zavrsi u tih 30% :)

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...