Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Drugari, jedno lako open office calc pitanje, stao mi je mozak, mislim da sam znao to u excelu, ali mi ovde nešto ne ide.

Recimo da mi je u ćelijama A1 do A10 cena proizvoda u valuti, a da mi je u polju B1 kurs valute.

Hocu da preračunam cenu proizvoda u dinare tako što cu u polju A1 napisati formulu =A1*B1 i uraditi c/p na ćelije od A2-A10. Calc automatski menja formulu u poljima A2-A10 na A2, A3, A4, A5, međutim, u pejstovanoj formuli pomera i polje množioca, pa mi A2 množi sa B2, A3 sa B3, itd.

Ono što mi je treba je da u formuli nekako vežem polje sa kojim se množi, a ne mogu da setim kako x(

Чини ми се да се у Екселу закључава са &, сад има нека фора ако се закључава хоризонтална колона стави се испред слова, а ако се закључава вертикално онда испред броја. Давно сам то радио, пробај па можда и упали [:D]

Е да, у праву је Немања, ипак је $ у питању :)

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Drugari, jedno lako open office calc pitanje, stao mi je mozak, mislim da sam znao to u excelu, ali mi ovde nešto ne ide.

Recimo da mi je u ćelijama A1 do A10 cena proizvoda u valuti, a da mi je u polju B1 kurs valute.

Hocu da preračunam cenu proizvoda u dinare tako što cu u polju A1 napisati formulu =A1*B1 i uraditi c/p na ćelije od A2-A10. Calc automatski menja formulu u poljima A2-A10 na A2, A3, A4, A5, međutim, u pejstovanoj formuli pomera i polje množioca, pa mi A2 množi sa B2, A3 sa B3, itd.

Ono što mi je treba je da u formuli nekako vežem polje sa kojim se množi, a ne mogu da setim kako x(

bogme ja tu obelezim dve kolone, onda na plusic u donjem desnom cosku poslednje celije i vucem i automatski se popuni valjano. valjda kapiras sta mislim

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko predstavu koliko ce me kostati u servisu unlockovanje telefona? U pitanju je nokia e71. Radi samo na telenor mrezi..

ja sam isao da radim za e71 sa telenora i imaju 2 varijante lockovanja zavisno da li je stariji ili noviji sw, jedna je 800 din druga malo skuplja

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Opet sam skakao sa bandzija na Adi danas,ali ovoga puta nocni skok... malopre oko 21h,totalni hardcore osecaj u poredjenju sa gey osecajem dnevnog skoka koji sam uradio oko 14-15 h...totalni uzas i zelim ga opet.

Edited by SunshineFML`

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

bogme ja tu obelezim dve kolone, onda na plusic u donjem desnom cosku poslednje celije i vucem i automatski se popuni valjano. valjda kapiras sta mislim

kapiram, al ne fercera

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...