Jump to content

Netflix da ili ne?


FATA

Recommended Posts

  • 1 month later...

I Medvedev krenuo Lukašenkovim stopama 🙂

https://www.rt.com/russia/573573-medvedev-netflix-disney-piracy/

Quote

“You know what? Find proper pirates and download everything from them,” Medvedev told journalists on Saturday, when asked about how foreign-made content currently unavailable in Russia due to sanctions could be accessed.

“If they left us – Netflix and others – then we’ll just download all of this and use it for free. I would also just put it everywhere online to deliver the maximum damage. Maximum damage so that they go broke.” 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

B92: Netflix zabranio: Nema više besplatnog deljenja lozinki http://www.b92.net/tehnopolis/vesti/netflix-zabranio-nema-vise-besplatnog-deljenja-lozinki-2338687

Kompanija je otkrila i detalje o tome na koji način planira da suzbije deljenje lozinki. Prvo će se primeniti na korisnike u Sjedinjenim Američkim Državama, a potom i globalno.

Netflix ističe da će korisnici Netflix Standard plana (15,49 dolara mesečno) moći da dodaju još jednog člana koji će servis moći da koristi van domaćinstva vlasnika naloga po ceni od 7,99 dolara mesečno.

Korisnici Netflix Premium paketa, koji omogućava striming u 4K rezoluciji, moći će da dodaju do dva dodatna člana, po ceni od 7,99 dolara mesečno za svakog od njih.

S druge strane, korisnici najjeftinijih planova (Standard sa reklamama po ceni od 6,9 dolara mesečno i Basic bez reklama sa cenom od 9,99 dolara mesečno) neće moći da dodaju dodatne članove na svoj nalog za korišćenje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je stigao mail obavestenja za ovo, ali ja ne kapiram kako oni ovo mogu da kontrolisu? 😄

Ja mom nalogu pristupam skoro svakodnevno: od kuce sa 4 razlicita uredjaja kako mi dodje(telefon, laptop, tv, firestick), iz voza (telefon, laptop), i posto cesto putujem sa random lokacija iz evrope (telefon,laptop, nekada se ulogujem u hotelu na smart tv).

Zenin nalog koristi njena rodjaka i njene koleginice sa faksa. sirom Srbije.

Jos jedan rodjak se loguje i ima svoj profil tamo, i on se kaci sa par lokacija iz Srbije.

Klinci koriste nekada onaj kids deo, isto od kuce (ipad, tv, firestick).

Na osnovu cega ce oni da procene ko je ovde glavni nalog a ko ne?

Jedino da procene ko najvise koristi pa da disabluju pristup ostalim accountima, sto naravno verovatno nece, jer bi onda gomila ljudi ugasila naloge, i izgubili bi gomilu para.

A da sami uzmu i naplate dodatno za novog clana ne mogu bez najave koliko tacno naplacuju i za koga.

 

Tako da mislim da idu sa ovom pricom, i tu ce 10-15% ljudi da postupi kako treba i da im doda tog novog clana i plati, njima ce da legnu milioni dodatno mesecno, gomila ljudi ce i dalje da koristi kao i do sada, i svi srecni.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Verovatno je logika da gledaju koji se nalozi koriste u isto vreme. U smislu ako je tvoj nalog registrovan u Švici i ti ga koristiš na TV-u nije logično da da u isto vreme koristiš i u vozu (ali ne znam kako to odreÄ'uju u smislu korišćenja u isto vreme na viÅ¡e ureÄ'aja). A pogotovo nije logično da ga koristiÅ¡ u isto vreme i u Srbiji :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nažalost sve od SaaS servisa ide u smeru da ukidaju opcije i daju manje za iste pare ili manje za više para.

Nije samo Netflix već bukvalno sve od ne znam, Issuu za novine preko Mailchimpa za mailove, Latera za postove itd - ako je nešto bilo unlimited sad ima ograničeno, ako je bilo ograničeno na neki razumni broj sad je ograničeno na nivo beskorisnog, a naravno uvek možeš da se upgradeuješ na naredni tier i platiš još više za nešto što si do juče imao ili besplatno ili za manje novca.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Jose Jimenez said:

Netfliks pokušava da uđe i u sport. Navodno su u konkurenciji za NBA prava.

https://www.netflix.com/tudum/articles/basketball-movies-on-netflix

Članak navodi da su ranije kupovali prava za neimenovane evropske lige, kao i da su srušili servis kada su probali da uživo streamuju neku realiti emisiju.

moram priznati da mi je ovo hajlajt

Quote

Metta Sandiford-Artest[1] (born Ronald William Artest Jr.; November 13, 1979), known until 2011 as Ron Artest and as Metta World Peace from 2011 to 2020,

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2023 at 8:51 AM, sttevann said:

ali ja ne kapiram kako oni ovo mogu da kontrolisu

E pa mislim da sam skapirao 😄

Pre neki dan se ulogujem na firesticku-u, i izbaci mi da moram da potvrdim da je to moj "household".

Kada sam potvrdio, stigla mi sms poruka da validiram, i izlistalo mi je - posto je ovo tvoj household, verovatno su ovo tvoji uredjaji - smart tv, firestick, telefon 1, telefon 2, laptop - i sa njih mozes da pristupas ovom nalogu (u sustini sve ono sto koristim ja, a ne ljudi eksterno)

Pretpostavljam da je prepoznao na osnovu svih tih uredjaja koji su se logovali sa te ip adrese.

I sada posto su ti uredjaji dodati kao da pripadaju mom householdu, verovatno ljudima koji su koristili moj nalog iz Srbije vise ne radi (nisam se cuo sa njima, ali pitacu ih).

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sttevann said:

I sada posto su ti uredjaji dodati kao da pripadaju mom householdu, verovatno ljudima koji su koristili moj nalog iz Srbije vise ne radi (nisam se cuo sa njima, ali pitacu ih).

neće ti se javiti! 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

heh, evo i Bezosa

https://www.wsj.com/articles/amazon-plans-ad-tier-for-prime-video-streaming-service-8944fe51?mod=djemalertNEWS

Quote

Amazon is planning to launch an advertising-supported tier of its Prime Video streaming service as it looks to further build its ad business and generate more revenue from entertainment, according to people familiar with the situation.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2023 at 3:20 PM, sttevann said:

I sada posto su ti uredjaji dodati kao da pripadaju mom householdu, verovatno ljudima koji su koristili moj nalog iz Srbije vise ne radi (nisam se cuo sa njima, ali pitacu ih).

E pa da se ispravim, izgleda nisu bas toliko isli, i izgleda da svima i dalje sve radi 😄
Posto nista nisam rekao ljudima kojima sam dao sifru, oni i dalje koriste, i sad sam dobio ovaj mail.
Znaci, oni ne blokiraju pristup, nego kao - e primetili smo da se neko logovao. Ako si ovo ti ili neko tvoj - uzivaj, evo ti link pogledaj ovu seriju (i ti kad otvoris sad, vidi se da je potpuno drugi ip, i onda mozda blokiraju ove 😄 ). 
 

image.thumb.png.5971e6c2d69ec59cdcdf6ec18eeaf4e6.png

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, sttevann said:

Znaci, oni ne blokiraju pristup, nego kao - e primetili smo da se neko logovao. Ako si ovo ti ili neko tvoj - uzivaj, evo ti link pogledaj ovu seriju (i ti kad otvoris sad, vidi se da je potpuno drugi ip, i onda mozda blokiraju ove 😄 ). 

ili to, ili malo testiraju da vide kako će ljudi da reaguju 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ljigavci, u Kanadi za sada https://www.ctvnews.ca/business/netflix-phases-out-basic-streaming-plan-from-its-subscription-options-in-canada-1.6453857

Quote

The streaming giant says it's phasing out the $9.99 "basic" option from its price plans, taking away the cheapest subscription without ads.

That means new Netflix subscribers will have to decide whether they're ready to sit through commercial breaks or fork out a bit more money for an ad-free experience.

Netflix's ad tier costs $5.99 and allows viewing on up to two screens at once with commercial interruptions.

The next level up is $16.49 per month to watch without ads, with simultaneous viewing on two devices. There's also the premium plan for $20.99 with 4K high-definition video and the option to add up to two members who don't live in their household.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...