Jump to content

Netflix da ili ne?


FATA

Recommended Posts

1 hour ago, Lucky said:

ovo mi je i dalje mega neverovatno da nema titl na engleskom, pa to je bukvalno jedan klik jer ga već ima svugde na svetu, nije kao da prevode na Svahili. Ništa mi to nije jasno 🙂

terao sam ovo sa Apple TV-om, jer sam toliko bio popizdeo, i na kraju mi je neki lik objasnio da oni prava za emitovanje filmova (i sam sadrzaj, odnosno filmove i titlove) dobijaju od lokalnih distributera, a lokalni distributeri verovatno ne vide zasto bi pravili engleski titl engleskom filmu u Holandiji. Sto mi ima smisla, sta zna neki matori Bert jebem ga u guzicu koliko ima expata u holandiji

Edited by Neptune

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Neptune said:

terao sam ovo sa Apple TV-om, jer sam toliko bio popizdeo, i na kraju mi je neki lik objasnio da oni prava za emitovanje filmova (i sam sadrzaj, odnosno filmove i titlove) dobijaju od lokalnih distributera, a lokalni distributeri verovatno ne vide zasto bi pravili engleski titl engleskom filmu u Holandiji. Sto mi ima smisla, sta zna neki matori Bert jebem ga u guzicu koliko ima expata u holandiji

ali ne pravi lokalni distributer engleski titl - koliko znam proces, a znam ponešto, ti od glavnog tvorca - naddistributera koga god dobijaš ceo paket svega - od filma preko titlova, do fotki, slika, otvorenih fajlova za lokalizaciju, integralnih tekstova filmova kako god da se zovu sa timestamps itd i naravno i sam film, znatno ranije nego što krene emitovanje. na kraju krajeva da svaki distributer u svakoj zemlji pravi svoj prevod na engleski pa to bi bilo hilarious da neko uzme i sabere te prevode i vidi kakvo se blago tu krije 🙂

Link to comment
Share on other sites

Evo iskopao sam mail:

While I wanted to help you further with this request, please be informed that the iTunes Store only serves as a marketplace for developers and content providers to sell their products, we have no control of the subtitles that are available. The content providers of the movies control what options are available for subtitles.

Dakle content provider (sad da li je lokalni ili globalni) je tamo stiklirao koji titl da bude dostupan, tako da izgleda je stvarno do nepopunjenog checkbox-a?

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mladenq said:

ah, samo sto iz onog tvog tamo nastupa se nije moglo ni naslutiti da uopste postoji nesto za sta bi i ti mogao biti uhvacen

sa tim neosnovanim moralnim highgroundom sam iskljucivo i imao problem

porez svakako treba da se placa, 'si cuo tomo

Svako može da bude uhvaćen, ja imam problem sa tim da ako si bio freelancer, primao pare, nisi plaćao porez svesno, teško je da se vadiš na državu. Isto kao što meni niko nije kriv ako sam piratizovao torrent, ili nekome ko vozi svaki put bez pojasa, pa ga uhvate jednom. Nema moral high grounda, nauči propise, proceni rizik, ako te uhvate, sam si kriv, ne država

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Neptune said:

Evo iskopao sam mail:

While I wanted to help you further with this request, please be informed that the iTunes Store only serves as a marketplace for developers and content providers to sell their products, we have no control of the subtitles that are available. The content providers of the movies control what options are available for subtitles.

Dakle content provider (sad da li je lokalni ili globalni) je tamo stiklirao koji titl da bude dostupan, tako da izgleda je stvarno do nepopunjenog checkbox-a?

pa da, tako i meni deluje. zašto to nisu uradili je baš trip, siguran sam da nema neki dodatni fee po subtitleu 🙂 tako da verovatno kao - ma jok, imaju holandski nek uče jezik a ako znaju engleski šta će im onda titl na engleskom 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2021 at 9:20 PM, Lucky said:

dosta često sad već "padaju" ovi što prave pirate, i to ne samo toma već i strane naslove, evidentno jer tu imaju za šta da te lepo terete, što će reći da "sistem funkcioniše" u tom smislu detektovanja

Da, ali "padaju" samo ultra retardi, koji okace film na youtube (to je bio slucaj bas za Tomu) ili uploaduju na wetransfer i sheruju link na srbski-filmovizadjaba.info... ne secam se da sam ikad procitao da je neko kaznjen zvog torrenta

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

Da, ali "padaju" samo ultra retardi, koji okace film na youtube (to je bio slucaj bas za Tomu) ili uploaduju na wetransfer i sheruju link na srbski-filmovizadjaba.info... ne secam se da sam ikad procitao da je neko kaznjen zvog torrenta

misliš ko je delio na torrentu? to ne znam, nisam ni primetio da je bilo toliko deljenih domaćih filmova na torrentu, mada bilo je ono "spektakularno hapšenje" kad je onaj neki lik piratizovao "Mali šef" tj. Baby Boss :)) i mislim da ga je baš bacio na torrent. Doduše, izem ti film za koji je "pao" :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

misliš ko je delio na torrentu? to ne znam, nisam ni primetio da je bilo toliko deljenih domaćih filmova na torrentu, mada bilo je ono "spektakularno hapšenje" kad je onaj neki lik piratizovao "Mali šef" tj. Baby Boss :)) i mislim da ga je baš bacio na torrent. Doduše, izem ti film za koji je "pao" :))

Da, mislio sam da niko nije "pao" zbog pravljenja i deljenja na torrentu, sad prvi put čujem za taj "mali šef" slučaj 🙂

Inače, da se nadovežem na priču od gore o provajderima i kao nekim upozorenjima. Mislim da bi provajderi vrlo rado čak i komunicirali "uzmite naš brzi net da skidate filmove za dž" da smeju, tako da mislim da njih apsolutno zabole da se cimaju da bilo koga jure (niti je to njihov posao ofc), osim ako im dođe neka prijava... Sećam pre 15-20 god. kad je bila aktuelna ona SBB interna mreža između korisnika, ne mogu se setiti kako se to tačno zvalo, ali svakako to je bio jedan od "benefita" SBB-a kao provajdera.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

misliš ko je delio na torrentu? to ne znam, nisam ni primetio da je bilo toliko deljenih domaćih filmova na torrentu, mada bilo je ono "spektakularno hapšenje" kad je onaj neki lik piratizovao "Mali šef" tj. Baby Boss :)) i mislim da ga je baš bacio na torrent. Doduše, izem ti film za koji je "pao" :))

Koliko se ja sećam priče nije on pao zbog toga. On je nekako došao do kopije tog filma pre nego što je izašao i onda je sa svoje lične mail adrese, bez VPN-a ili bilo čega, poslao poruku studiju da mu plate x para u bitkoinima inače će da metne film na torrente. Pa su ga onda uhapsili :) Hoću reći on zapravo nije pao zbog piraterije nego zbog iznude.

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zwerko said:

Koliko se ja sećam priče nije on pao zbog toga. On je nekako došao do kopije tog filma pre nego što je izašao i onda je sa svoje lične mail adrese, bez VPN-a ili bilo čega, poslao poruku studiju da mu plate x para u bitkoinima inače će da metne film na torrente. Pa su ga onda uhapsili 🙂 Hoću reći on zapravo nije pao zbog piraterije nego zbog iznude.

Moze li neko biti toliko...

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Da, da, u pravu si. Nisam ga ga jos pogledao, nesto me i ne privlaci me da ga pogledam. Iskreno, prestao sam da gledam vise screener-e, ma koliki da sam fan (ne Tome, nego bilo cega), sacekacu na neki dobar rip. 
(Npr *.zip, licno koristim 7zip za sve) Zapakovati, preimenovati, zapakovati sa lozinkom (aes-256 enkripcijom), poslati kome hocu. I samo ta osoba ima lozinku. 

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Koliko se ja sećam priče nije on pao zbog toga. On je nekako došao do kopije tog filma pre nego što je izašao i onda je sa svoje lične mail adrese, bez VPN-a ili bilo čega, poslao poruku studiju da mu plate x para u bitkoinima inače će da metne film na torrente. Pa su ga onda uhapsili 🙂 Hoću reći on zapravo nije pao zbog piraterije nego zbog iznude.

a vrh 🙂 zaboravio sam da je tako "super plan" osmislio :))

2 hours ago, togFU said:

Da, mislio sam da niko nije "pao" zbog pravljenja i deljenja na torrentu, sad prvi put čujem za taj "mali šef" slučaj 🙂

izgleda da sam ipak pogrešno zapamtio. pre će biti ovaj slučaj što je napisao zwerko 🙂 prosto mi je mozak potisnuo da neko može da bude toliko glup, pa sam razvio neki bolji scenario za njega :)))

2 hours ago, togFU said:

Inače, da se nadovežem na priču od gore o provajderima i kao nekim upozorenjima. Mislim da bi provajderi vrlo rado čak i komunicirali "uzmite naš brzi net da skidate filmove za dž" da smeju, tako da mislim da njih apsolutno zabole da se cimaju da bilo koga jure (niti je to njihov posao ofc), osim ako im dođe neka prijava... Sećam pre 15-20 god. kad je bila aktuelna ona SBB interna mreža između korisnika, ne mogu se setiti kako se to tačno zvalo, ali svakako to je bio jedan od "benefita" SBB-a kao provajdera.

pa da, ali to je interna mreža, oni su to koristili kao selling point, kao i Beogrid i ostali, a i kad si u lokalu onda nemaš nikakve troškove prema drugima i imaš veće brzine itd. Nešto slično kao "lite" režim kod provajdera, tj. njegova nadogradnja. Nisam siguran da im sada odgovara da uopšte to promovišu zbog oversellinga koji sasvim sigurno rade odnosno tih protoka koje tebi kao nude i onda cela ulica kad bi krenula da skida serije i filmove i arči "paricu" dobio bi 10 puta manji protok nego što si platio. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Lucky said:

pa da, ali to je interna mreža, oni su to koristili kao selling point, kao i Beogrid i ostali, a i kad si u lokalu onda nemaš nikakve troškove prema drugima i imaš veće brzine itd. Nešto slično kao "lite" režim kod provajdera, tj. njegova nadogradnja. Nisam siguran da im sada odgovara da uopšte to promovišu zbog oversellinga koji sasvim sigurno rade odnosno tih protoka koje tebi kao nude i onda cela ulica kad bi krenula da skida serije i filmove i arči "paricu" dobio bi 10 puta manji protok nego što si platio. 

Nisam ni mislio na to da danas promovišu internu mrežu, nego da bi rado promovisali pirateriju sa ciljem prodaje interneta paketa (da smeju), kao što su to faktički radili sa tim internim mrežama - jer ono, za šta su ljudi koristili te mreže? Pa... za pirateriju 😄

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 1:29 PM, togFU said:

Nisam ni mislio na to da danas promovišu internu mrežu, nego da bi rado promovisali pirateriju sa ciljem prodaje interneta paketa (da smeju), kao što su to faktički radili sa tim internim mrežama - jer ono, za šta su ljudi koristili te mreže? Pa... za pirateriju 😄

pa da, nisam to ni pomenuo zapravo, već da im ne bi išlo u prilog da promovišu sebe za pirateriju (čak i da smeju zbog piraterije kao takve) jer kad bi se ljudi zaleteli to da rade niko ne bi imao ni deseti deo "garantovanog" protoka tj. zapravo deklarisanog protoka koji uvek tamo zvezdicom dole negde piše da je "DO 500Mbit" itd, nego bi imao 50Mbit, pa bi napravili skuplju daru nego meru od hejtova.

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 4:41 PM, Lucky said:

pa da, nisam to ni pomenuo zapravo, već da im ne bi išlo u prilog da promovišu sebe za pirateriju (čak i da smeju zbog piraterije kao takve) jer kad bi se ljudi zaleteli to da rade niko ne bi imao ni deseti deo "garantovanog" protoka tj. zapravo deklarisanog protoka koji uvek tamo zvezdicom dole negde piše da je "DO 500Mbit" itd, nego bi imao 50Mbit, pa bi napravili skuplju daru nego meru od hejtova.

aha, kapiram sad šta si hteo reći - sad je samo pitanje različitog shvatanja pojma "ide im u prilog". Ako je njima cilj da privuku što više novih korisnika, a naravno da jeste, iz toga proizilazi da bi rado reklamirali sebe kao alat za pirateriju, ako će im to (a hoće) privući što veći broj korisnika. Druga je priča ovo što ti pominješ, a to je koliko će ti korisnici posle biti zadovoljni... nešto mislim da bi o tome mislili kasnije 😄

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, togFU said:

aha, kapiram sad šta si hteo reći - sad je samo pitanje različitog shvatanja pojma "ide im u prilog". Ako je njima cilj da privuku što više novih korisnika, a naravno da jeste, iz toga proizilazi da bi rado reklamirali sebe kao alat za pirateriju, ako će im to (a hoće) privući što veći broj korisnika. Druga je priča ovo što ti pominješ, a to je koliko će ti korisnici posle biti zadovoljni... nešto mislim da bi o tome mislili kasnije 😄

true, ali u slučaju provadjera je to makar razlog za raskid i/ili povrat novca itd, posebno ako ti to baš promovišeš kao selling point 🙂 da ti imaš ovu spiku a onda korisniku ne radi Cloud servis koji je dobio mesečno gratis, čak i to bi bio predmet raskida ali makar ne bi stvorio backlash. ovako da promovišeš a ne radi to bi baš bilo loše u PR smislu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...