Jump to content

Netflix da ili ne?


FATA

Recommended Posts

1 hour ago, jasamnepismen said:

Zavaljujem!

Edit: ne znam zasto , ali sam mislio da je film iz 2008 pa mi bilo cudno sto ne mogu da ga nadjem... tek sad videh da je film iz ove godine

3 hours ago, mladenq said:

ima na netflixu, ja sinoc pogledao i mogu da potvrdim G!!!-ovu ocenu!

morao bi onda biti i na torrentima tho

mislim da je veca verovatnoca da primim vakcinu nego li da pogledam nesto na nflixu ;D

nesto sam istrazivao i dosao do zakljucka da nemaju jedan vrhunski film... vec da je vecina precenjeno kapitalisticko smece

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

daleko od buntovnika... samo realan! 😉

to ti kao da pogledas revju gde ces da jedes a restoran 4.7*. odes tamo ocekujuci nesto a ono kurac od hrane i od usluge... ali je zato najhipsterskije mesto u gradu gde se sjati bagra sa sela koja bolje od babinog slatkog kupusa nije jela. tako i ovaj shitflix... ne daj boze da trebas da pogledas revju ili procitas opis filma i onda odes na torent da ga skines, neeee sve je tu na 2 klika, smart TV i boli me kita!

  • Downvote (-1) 4

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, FATA said:

daleko od buntovnika... samo realan! 😉

to ti kao da pogledas revju gde ces da jedes a restoran 4.7*. odes tamo ocekujuci nesto a ono kurac od hrane i od usluge... ali je zato najhipsterskije mesto u gradu gde se sjati bagra sa sela koja bolje od babinog slatkog kupusa nije jela. tako i ovaj shitflix... ne daj boze da trebas da pogledas revju ili procitas opis filma i onda odes na torent da ga skines, neeee sve je tu na 2 klika, smart TV i boli me kita!

ne bih se bas slozio sa poredjenjem, kao ni sa vecinom tvojih poredjenja ovde :DD, ali mi je jasan sentiment, sa kojim se bih slozio u neku ruku

u praksi mi je situacija da ako naidjem na ovako nesto, poput ove francuske komedija, za koju sam vec procitao recenziju, i od g-a i na imdbu, kao i pogledao trailer, i ne ocekujem nista spec, a ima na ga netflixu, def cu da idem sa 2 klika varijantom, ili generalno ako trazim nesto slicno da ubijem vreme, poput onog red notice nedavno

ako je medjutim slucaj, da trazim bas neki ozbiljan film, ili jednostavno hocu da ponovo pogledam nesto za sta sigurno znam da je odlicno (recimo lotr extended po 37i put), nije mi prob da se 'iscimam' i izganjam neki kvalitetan rip sa torrenta, skinem, spojim laptop sa tvom i na taj nacin pogledam :d

btw

Quote

nesto sam istrazivao i dosao do zakljucka da nemaju jedan vrhunski film... vec da je vecina precenjeno kapitalisticko smece

retko koji film se danas ne moze ovako okarakterisati, ako zbog toga neces gledati, onda ce ti ostati jako malo, ako ikako filmova

recimo, secam se da si hvalio proslogodisnji Parasite, je l mislis da on mozda odstupa od ove generalizacije?

Edited by mladenq
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

ne bih se bas slozio sa poredjenjem, kao ni sa vecinom tvojih poredjenja ovde :DD, ali mi je jasan sentiment, sa kojim se bih slozio u neku ruku

u praksi mi je situacija da ako naidjem na ovako nesto, poput ove francuske komedija, za koju sam vec procitao recenziju, i od g-a i na imdbu, kao i pogledao trailer, i ne ocekujem nista spec, a ima na ga netflixu, def cu da idem sa 2 klika varijantom, ili generalno ako trazim nesto slicno da ubijem vreme, poput onog red notice nedavno

ako je medjutim slucaj, da trazim bas neki ozbiljan film, ili jednostavno hocu da ponovo pogledam nesto za sta sigurno znam da je odlicno (recimo lotr extended po 37i put), nije mi prob da se 'iscimam' i izganjam neki kvalitetan rip sa torrenta, skinem, spojim laptop sa tvom i na taj nacin pogledam 😆

kako funkcionise taj sflix... da li imaju filmove drugih produkcija ili samo njihove? npr. ovaj francuski spoiled brats kazes da si ga gledao na netflixu, a vidim da je francuske produkcije pa me zanima koje je merilo ili kriterijum da zavrse na sflixu?

nisam siguran da si razumeo moje poredjenje iako kazes da se ne bi slozio sa istim. moja poenta je bila da neko ko zna sta je dobar film sigurno nece ici paliti shitflix da trazi isti... 

[serem se na kvote kako radi]retko koji film se danas ne moze ovako okarakterisati, ako zbog toga neces gledati, onda ce ti ostati jako malo, ako ikako filmova

recimo, secam se da si hvalio proslogodisnji Parasite, je l mislis da on mozda odstupa od ove generalizacije?


[/serem se na kvote kako radi]

sad progugalh malo i videh da je sitflix aktivan od 1997 sto je 25g... ako kao produkcijska kuca ne mozes da izbacis vrhunski film za 25g onda se poserem na njihov rad i cime se bavce.

nisam shvatio sta si hteo da kazes vezano za generalizaciju Parazita? da, meni je bio dosta dobar film i osvezenje u odnosu na ono sto se snima poslednjih 10+ godina.

jeste tacno da ostaje sve manje i manje filmova za pogledati, ali samo pod uslovom da si ogranicen na holivud sto vecina evropske/USA populacije jeste. imam drustvo koje odbija da gleda korejske/skandinavske filmove jer im je jezik odbojan, a opet tvrdi da je sve manje i manje kvalitetnih filmova za pogledati.

evo. npr mogu da ti nabrojim sigurno 20 filmova koje su verovatno klasam ispred sitflixa a od kojih verovatno nisi pogledao ni 10 ako ne i vise... kako to vazi za tebe tako vazi i za mene, samo sto ja ne palim shitflix da ubijem vreme nego potrosim nekad i po sat vremena da nadjem kvalitetan film koji nisam gledao.

 

 

 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

filmovi na netflixu su neko pranje para [:D] prosto je neverovatno da su toliko neizbalansirani sa budzetima i (ne)kvalitetom 

zabode se neko iznenadjenje tu i tamo, kinesko/koreansko/niskobudzetno zapadnjacko ali to kapiram ima visok gledljiv vajb vise zbog tog faktora iznenadjenja da film nije totalno sranje, i taj faktor bude toliko jak da kada zavrsim film nisam siguran da mi je utisak dobar jer je film solidan ili je dobar jer nije bio sranje, sto bi podrazumevalo da gledamo ponovo a to bas tesko ide  

meni netflix pije vodu 3 meseca godisnje, a to je ovaj neki period kada izklikcem po sadrzaju smorim se i odjavim se 

interesantnost netflixa je u ponekoj seriji, animiranom sadrzaju i dobroj dostupnosti preko raznih platformi

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, FATA said:

kako funkcionise taj sflix... da li imaju filmove drugih produkcija ili samo njihove? npr. ovaj francuski spoiled brats kazes da si ga gledao na netflixu, a vidim da je francuske produkcije pa me zanima koje je merilo ili kriterijum da zavrse na sflixu?

ne znam sta su tacno merila/kriterijumi, ali naravno da imaju dosta filmova koji nisu njihova produkcija

16 minutes ago, FATA said:

nisam siguran da si razumeo moje poredjenje iako kazes da se ne bi slozio sa istim. moja poenta je bila da neko ko zna sta je dobar film sigurno nece ici paliti shitflix da trazi isti... 

zasto nece ako taj dobar film moze naci na netflixu? kao sto rekoh iznad, imaju dosta 'certified' dobrih filmova koji nisu njihova produkcija, a sto se tice njihove produkcije, iako da, tesko da ima neki vrhunski, moze se naci dobrih filmova u tom nekom 7/10 rangu

Quote

nisam shvatio sta si hteo da kazes vezano za generalizaciju Parazita? da, meni je bio dosta dobar film i osvezenje u odnosu na ono sto se snima poslednjih 10+ godina.

hteo sam da kazem da i Parasite, iako solidan film, bez problema moze da se okarakterise kao, ne smece ofc, ali kao precenjeno kapitalisticko ostvarenje

Quote

evo npr. mogu da ti nabrojim sigurno 20 filmova koji su verovatno klasama ispred shitflixa a od kojih verovatno nisi pogledao ni 10 ako ne i vise... kako to radi za tebe tako radi i za mene, samo sto ja ne palim shitflix da ubijem vreme nego potrosim nekad i po sat vremena da nadjem kvalitetan film koji nisam gledao.

ako mislis na netflix produkciju, svakako, ne sumnjam, ja je i ne branim, uglavnom izbacuju kita filmove sa pokojim solidnim

ne sumnjam ni da ih verovatno nisam gledao, te tvoje tj, ja i ti smo se ja mislim u par navrata vec dotakli toga, ti volis skandinavsku/azijsku kinematografiju, meni je cesto pretenciozna i predstavlja se kao mnogo bolja nego sto jeste

p.s. ovo sto g kaze, i ja ga manje vise uplatim pred kraj godine, drzim do marta i odjavim se do sledeceg kruga

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mladenq said:

1. ne znam sta su tacno merila/kriterijumi, ali naravno da imaju dosta filmova koji nisu njihova produkcija

2. zasto nece ako taj dobar film moze naci na netflixu? kao sto rekoh iznad, imaju dosta 'certified' dobrih filmova koji nisu njihova produkcija, a sto se tice njihove produkcije, iako da, tesko da ima neki vrhunski, moze se naci dobrih filmova u tom nekom 7/10 rangu

3. hteo sam da kazem da i Parasite, iako solidan film, bez problema moze da se okarakterise kao, ne smece ofc, ali kao precenjeno kapitalisticko ostvarenje

4. ako mislis na netflix produkciju, svakako, ne sumnjam, ja je i ne branim, uglavnom izbacuju kita filmove sa pokojim solidnim

5. ne sumnjam ni da ih verovatno nisam gledao, te tvoje tj, ja i ti smo se ja mislim u par navrata vec dotakli toga, ti volis skandinavsku/azijsku kinematografiju, meni je cesto pretenciozna i predstavlja se kao mnogo bolja nego sto jeste

ne znam da kvotujem ovu verziju pa cu ovako sa brojevima.

1. ok, znaci nesto slicno popcornu samo sto imaju i svoju produkciju + moras da platis za to

2. ovde sam malo pobrkao izraze jer nisam znao da imaju i filmove drugih produkcija... poneta je bila ta da zasto bi neko isao na sfilx da trazi vrhunske filmove njihove produkcije

3. ovde nisi u pravu jer se Parazit ne razlikuje puno od pravca i stila kojima su snimani raniji korejski filmovi osim ako i za njih tvrdis da su precenjeno kapitalisticko ostvarenje

4. dada, mislih na sitflix produkciju... u prvom postu branis shitflix i ne slazes se sa mojim misljenjem da bi kasnije rekao kako su im filmovi kita i izbacuju po koji solidan xD

5. koje si skandinavsko/azijske filmove gledao da su po tebi precenjeni i predstavljeni bolji nego sto jesu? evo nabroj 5 jednih i 5 drugih

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1. hmm, nemam pojma kako generalno popcorn ljudima radi, ali moje iskustvo je pretezno lose, te zabada, te neki cudni errori, te kurac palac... i nevezano za netflix, gledacu radije uvek da skinem film nego da gledam preko popcorna, a 10e za netAflix mi je ok da platim tih par meseci sto ga imam, u pogledu tog cena/kvalitet/prakticnost odnosa

2. paa, i ne bi niko isao na netflix da trazi vrhunske filmove njihove produkcije? tj bar ja ne bih, pa ne bih da ulazim u motivaciju i rezonovanje onih sto bi

3. na konto tih ranijih korejskih filmova, opet, ne bih da ulazim u argumentovanje za nesto sto nisam ni tvrdio, niti znam da li dele pravac i stil sa parazitom, niti me nesto narocito zanima, nisam neki poznavalac korejske kinematografije, ali striktno sto se tice parazita, rekao bih da je precenjen i da gadja siroke mase

dobro je snimljen, gluma je dobra, ali srz same tematike ne predstavlja nista novo, niti je obradjeno na neki novi/originalan nacin, nista dalje od najbazicnijeg nivoa, jedino sto je sama postavka novina

razvoj radnje je poprilicno neuverljiv, likovi su klise i takodje neuverljivi sa obe strane spektruma, bogati = snobovi i glupi, siromasni = lije i streetsmart, i iako bih se slozio da je odredjena doza eskapizma skroz ok u vecini filmova, ovde mi se cini da se mora malo vise suspendovati razum da bi u potpunosti bio u filmu

zbog navedenih stvari, kao i jos nekih sitnica u koje ne bih ulazio sad da ne budem preopsiran, definitivno bih rekao da je film igrao na sigurno tj za box office i da se moze okarakterisati kako sam ga okarakterisao iznad, iako msm nije los film generalno

4. fato, ja se poprilicno precizno izrazavam, bar mislim :d, pa bi bilo kul da ne izmisljas sta sam rekao, ja se nisam slozio sa tvojim poredjenjem, koje implicira da netflix uziva neki status premium platforme sa manje vise iskljucivo top filmovima, nezasluzeno je li posto im je sadrzaj u realnosti kita

rekao bih da retko ko, ako iko, to misli o netflixu, i da su ljudi generalno svesni da se radi, bar sto se tice njihove produkcije, o relativno povrsnim/pitkim filmicima koji variraju od moze da se pogleda do smece, sa par izuzetaka, koji bi mogli da prebace preko 7

5. haha, a odakle da ti izvucem 10 filmova sad koj k, ne secam se ni onih koji mi nisu bili precenjeni, to je vise neki generalni stav koji mi je ostao nakon sto sam tako poslusao preporuke od ljudi poput tebe koji se loze na njihove kinematografije, u fazonu pooogledaj ovo obavezno, jebo holivudska sranja, ovo je filmcina, ja skinem ono nekih snoozefest retardirani, da se covek upuca...

par primera recimo, let the right one in, i remember you, a man called ove (ali ovde sam se sam sebi ukenjao, jer sam prethodno procitao knjigu koja mi je bila meh, tako da ne znam sta sam od filma ocekivao), the guilty i bilo je sigurno jos par ali ne mogu da se setim imena

za korejske se jos manje secam, pa necu da lupam imena, i ne pamtim kad sam pre parazita neki korejski pogledao, mozda onaj a tale of two sisters

Link to comment
Share on other sites

I dobra stvar kod Netflixa, bar HD i 4K paketi, može 2 odnosno 4 streama odjednom, pa ako ima prijatelje uzmete taj paket pa plaćate pola/četvrtinu, i svako ima svoj profil.

A umesto Popcorna, preporučio bih Stremio https://www.stremio.com/ Android telefon app radi i na Android TV, tako ga koristim.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim sebe kao nekoga ko uplaćuje Netflix, ali mogu da razumem motivaciju - imaš gomilu filmova na klik + ti on preporučuje, pa imaš i raznorazne liste, lako nađeš nešto što bi pogledao. Ja sam se recimo tako slučajno "zakačio" za EON video klub (lol) koji je deset puta gori od Netflixa, i odgledah par filmova tako, ali sam shvatio da mi ipak to ne odgovara koncepcijski, pa mi ne odgovara ni Netflix.

Mislim da je jedan od problema kod Fatona i to što je on mislio da Netflix ima samo stvari koje Netflix producira - koji po pravilu jesu krš, osim nekolicine izuzetaka koji su gledljivi.

Drugi razlog što ljudi isto gotive Netflix je za putovanja, pa ne samo da imaš na svom uređaju već se loguješ na smarttv po hotelima itd pa gledaš šta hoćeš.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

filmovi na netflixu su neko pranje para [:D] prosto je neverovatno da su toliko neizbalansirani sa budzetima i (ne)kvalitetom 

zabode se neko iznenadjenje tu i tamo, kinesko/koreansko/niskobudzetno zapadnjacko ali to kapiram ima visok gledljiv vajb vise zbog tog faktora iznenadjenja da film nije totalno sranje, i taj faktor bude toliko jak da kada zavrsim film nisam siguran da mi je utisak dobar jer je film solidan ili je dobar jer nije bio sranje, sto bi podrazumevalo da gledamo ponovo a to bas tesko ide  

meni netflix pije vodu 3 meseca godisnje, a to je ovaj neki period kada izklikcem po sadrzaju smorim se i odjavim se 

interesantnost netflixa je u ponekoj seriji, animiranom sadrzaju i dobroj dostupnosti preko raznih platformi

 

hahah ovaj post sam prevideo! 🙂

toeto! manje vise si pogodio moje misljenje o netflixu bez da sam upalio platformu. (ne racunam to kad sam u prisustvu pa druga osoba pusti)

1 hour ago, mladenq said:

1. hmm, nemam pojma kako generalno popcorn ljudima radi, ali moje iskustvo je pretezno lose, te zabada, te neki cudni errori, te kurac palac... i nevezano za netflix, gledacu radije uvek da skinem film nego da gledam preko popcorna, a 10e za netAflix mi je ok da platim tih par meseci sto ga imam, u pogledu tog cena/kvalitet/prakticnost odnosa

2. paa, i ne bi niko isao na netflix da trazi vrhunske filmove njihove produkcije? tj bar ja ne bih, pa ne bih da ulazim u motivaciju i rezonovanje onih sto bi

3. na konto tih ranijih korejskih filmova, opet, ne bih da ulazim u argumentovanje za nesto sto nisam ni tvrdio, niti znam da li dele pravac i stil sa parazitom, niti me nesto narocito zanima, nisam neki poznavalac korejske kinematografije, ali striktno sto se tice parazita, rekao bih da je precenjen i da gadja siroke mase

dobro je snimljen, gluma je dobra, ali srz same tematike ne predstavlja nista novo, niti je obradjeno na neki novi/originalan nacin, nista dalje od najbazicnijeg nivoa, jedino sto je sama postavka novina

razvoj radnje je poprilicno neuverljiv, likovi su klise i takodje neuverljivi sa obe strane spektruma, bogati = snobovi i glupi, siromasni = lije i streetsmart, i iako bih se slozio da je odredjena doza eskapizma skroz ok u vecini filmova, ovde mi se cini da se mora malo vise suspendovati razum da bi u potpunosti bio u filmu

zbog navedenih stvari, kao i jos nekih sitnica u koje ne bih ulazio sad da ne budem preopsiran, definitivno bih rekao da je film igrao na sigurno tj za box office i da se moze okarakterisati kako sam ga okarakterisao iznad, iako msm nije los film generalno

4. fato, ja se poprilicno precizno izrazavam, bar mislim :d, pa bi bilo kul da ne izmisljas sta sam rekao, ja se nisam slozio sa tvojim poredjenjem, koje implicira da netflix uziva neki status premium platforme sa manje vise iskljucivo top filmovima, nezasluzeno je li posto im je sadrzaj u realnosti kita

rekao bih da retko ko, ako iko, to misli o netflixu, i da su ljudi generalno svesni da se radi, bar sto se tice njihove produkcije, o relativno povrsnim/pitkim filmicima koji variraju od moze da se pogleda do smece, sa par izuzetaka, koji bi mogli da prebace preko 7

5. haha, a odakle da ti izvucem 10 filmova sad koj k, ne secam se ni onih koji mi nisu bili precenjeni, to je vise neki generalni stav koji mi je ostao nakon sto sam tako poslusao preporuke od ljudi poput tebe koji se loze na njihove kinematografije, u fazonu pooogledaj ovo obavezno, jebo holivudska sranja, ovo je filmcina, ja skinem ono nekih snoozefest retardirani, da se covek upuca...

par primera recimo, let the right one in, i remember you, a man called ove (ali ovde sam se sam sebi ukenjao, jer sam prethodno procitao knjigu koja mi je bila meh, tako da ne znam sta sam od filma ocekivao), the guilty i bilo je sigurno jos par ali ne mogu da se setim imena

za korejske se jos manje secam, pa necu da lupam imena, i ne pamtim kad sam pre parazita neki korejski pogledao, mozda onaj a tale of two sisters

okej.. mozda je moja greska sto sam krenuo od toga da ko god ima netflix misli da je super platforma sa vrhunskim sadrzajem. ovaj utisak sam stekao od 3-4 druga koji bukvalno ne prestaju da pricaju i bukvalno dok igraju igrice pale netflix i objasnjavaju sta ima na istom. mozda me je njihov hajp povukao na tu stranu da pomislim kako su svi korisnici na toj platformi tamo zbog kvaliteta koji iz vasih komentara izgleda diskutabilan i zapravo nikakav.

sto se tice parazita mislim da si previse usao u neke stvari koje uopste nisu bitne poput: "gadja siroke mase" "srz isti/nista novo".. a kad si vec pomenuo da nije obradjeno na neki novi/originalan nacin, reci koji su to stariji filmovi koji su slicni parazitu?

film kao film meni je bio odlican iz vise razloga. Kang glavni glumac i mozda jedan od najboljih glumaca globalno (ovih sto su mejnstrim trenutno), odlicnih kadrova i kako je snimljen kao i price koja je meni jedinstvena i nisam video ni u jednom filmu ranije...  to da li ima rupa ja bas nekako klise jer ce neko uvek naci nesto samo da opravda zasto mu se film nije svideo, no meni cak i da ima nekih rupa nije toliko bitno ako film deliveruje na kraju.

ako se ne secas filmova onda ne mozes tvrditi da su precenjeni jer da jesu verovatno bi ti ostali u glavi kao ovi skandinavski koji jesu uzasni bili i meni... no ako te ne bude mrzelo sto se tice skandinavaca evo ti par predloga... jesi gledao nesto od pomenutih i sta mislis o istim?

1. The Girl with the Dragon Tattoo (2009) - IMDb + The Girl Who Played with Fire (2009) - IMDb + The Girl Who Kicked the Hornet's Nest (2009) - IMDb
2. In China They Eat Dogs (1999) - IMDbGamle mænd i nye biler (2002) - IMDb
3. The Green Butchers (2003) - IMDb
4. Flickering Lights (2000) - IMDb
5. Pusher (1996) - IMDb + Pusher II (2004) - IMDb + Pusher III (2005) - IMDb
6. Dead Snow (2009) - IMDb (prvi deo mi je bio dosta slabiji od drugog) Dead Snow 2: Red vs. Dead (2014) - IMDb 
7. The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared (2013) - IMDb (nastavak nisam pogledao)

od azije ili koreje imam brdo, ali me zanima da li si pogledao filmove poput:

1. Juyuso seubgyuksageun (1999) - IMDb
2. Memories of Murder (2003) - IMDb
3. A Bittersweet Life (2005) - IMDb
4. I Saw the Devil (2010) - IMDb
5. The Chaser (2008) - IMDb
6. Joint Security Area (2000) - IMDb
7. Oldboy (2003) - IMDb
8. Chungking Express (1994) - IMDb
9. Fallen Angels (1995) - IMDb

da ne nabrajam druge ima ova slika koja treba da bude lektira

e sad bih voleo da mi kazes da li si gledao neki od pomenutih i da li mislis da je neki od njih precenjen ili sranje?

 

MustseeKorejskifilmovi.jpg

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FATA said:


toeto! manje vise si pogodio moje misljenje o netflixu bez da sam upalio platformu. (ne racunam to kad sam u prisustvu pa druga osoba pusti)

 

ih pa kako mozes da formiras misljenje o necemu a da ga nisi ni ukljucio? 
Kapiram da je trend za sve reci da je kapitalsiticki krs, ali za ljude koji nemaju socijalni zivot, ok je imati netflix  - ima sta da se pogleda. I plus ne moras non stop imati netflix, uplastis jedan mesec, useres se od gledanja i eto

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Lucky said:

Ne vidim sebe kao nekoga ko uplaćuje Netflix, ali mogu da razumem motivaciju - imaš gomilu filmova na klik + ti on preporučuje, pa imaš i raznorazne liste, lako nađeš nešto što bi pogledao. Ja sam se recimo tako slučajno "zakačio" za EON video klub (lol) koji je deset puta gori od Netflixa, i odgledah par filmova tako, ali sam shvatio da mi ipak to ne odgovara koncepcijski, pa mi ne odgovara ni Netflix.

Mislim da je jedan od problema kod Fatona i to što je on mislio da Netflix ima samo stvari koje Netflix producira - koji po pravilu jesu krš, osim nekolicine izuzetaka koji su gledljivi.

Drugi razlog što ljudi isto gotive Netflix je za putovanja, pa ne samo da imaš na svom uređaju već se loguješ na smarttv po hotelima itd pa gledaš šta hoćeš.

jesam bio misljenja da su filmovi samo Netflix produkcije pa mozda i otud zabuna... ali onda se nista vise ne razlikuje od poporna i slicnih servisa  osim u interfejsu i kinti sunutoj u projekat..

 

2 minutes ago, f4ts0 said:

ih pa kako mozes da formiras misljenje o necemu a da ga nisi ni ukljucio? 
Kapiram da je trend za sve reci da je kapitalsiticki krs, ali za ljude koji nemaju socijalni zivot, ok je imati netflix  - ima sta da se pogleda. I plus ne moras non stop imati netflix, uplastis jedan mesec, useres se od gledanja i eto

pogledao sam ga mozda 5-10x u gostima i sokirao se onim sto sam gledao a jos kroz par razgovora sa razlicitim ljudima skapirao da jednostavno nemaju sta kvalitetno da ponude... kapiram i za ovaj drugi rezon, ali totalno nikad nisam bio u toj prici pa mozda i otuda nerazumevanje

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, FATA said:

sto se tice parazita mislim da si previse usao u neke stvari koje uopste nisu bitne poput: "gadja siroke mase" "srz isti/nista novo".. a kad si vec pomenuo da nije obradjeno na neki novi/originalan nacin, reci koji su to stariji filmovi koji su slicni parazitu?

au fato druze, pa probaj svaki ikad film koji obradjuje nejednakosti u klasnoj hijerarhiji

mislim ne mora biti doslovno slican film, nego ta obrada odnosa i dinamike siromasnih i bogatih, ja ne znam da li parazite nudi ista novo u tom aspektu

drugo je sto je postavka drugacija, to sam posebno napomenuo

32 minutes ago, FATA said:

ako se ne secas filmova onda ne mozes tvrditi da su precenjeni jer da jesu verovatno bi ti ostali u glavi kao ovi skandinavski koji jesu uzasni bili i meni

pa ono, mogu : >, msm ostala su mi ta 4 u secanju, tj mozda sam se jednog od njih mogao napamet setiti, ostala 3 sam bukv guglao nazive, a gledao sam sigurno jos jedno 10 skandinavskih koji su me smorili do te mere da sam ih ili ugasio na pola ili ne znam ni ja kako izdrzao do kraja ali da me jebes sad ne mogu se setiti naziva

sto se tice tih azijskih, njih sam svakako manje gledao, uglavnom te neke 'cenjene' horore, ovaj gore sto sam naveo sa sestrama, on ti je i na toj tvojoj listi

od ne-horrora, mislim da sam ovaj chungking express bas davno gledao, a isto mi je ostao u secanju kao precenjen, tipa pocinje dobro ali kasnije postane apsurdno repetitivan i isprazan

i saw the devil je takodje bio razocarenje, od solidne premise do bukv samo gadnog i glupog filma sa glavnim likom koji je karikatura nad karikaturama

the chaser, isto meh, bezumno nasilje, jednostavno smoris se

generalno mi ne prija njihov stil, agresivno je naporan :d, dok su mi skandinavci samo pretenciozno dosadni

ne znam da li bih isao sad u ekstrem da za bilo koji od tih filmova kazem da su sranje, u rangu tipa par excellence holivudskog sranja ali mislim da su objektivno precenjeni, a subjektivno toliko naporni da bih radije gledao onu gore francusku komediju nego bilo koji od njih jer bar ne pretenduje da bude nesto vise od onoga sto jeste

Link to comment
Share on other sites

pa jbt onda za svaki film mozes da kazes isto to... nejednakost, kradje, sukobi, rasizam itditd bukvalno sta god ti padne na pamet za svaki film.. 

ono sto jos nisam skontao iz tvoje price je koji zanr ti jebeno gotivis? 😄

let the right one in je norveski "horor" , nije ti se svideo jer je spor i nema puno krvi... a onda ovde u drugom delu kazes da su korejski sa previse nasilja i da ti to nije to 😄 

kapiram da ti vise smeta jezik nego li bilo sta drugo... 

daj onda 5 filmova koji su po tebi odlicni, cisto da vidim gde si... kontam da ce na kraju da bude da si mohr stajl  tipa"run all night" 😄

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FATA said:

let the right one in je norveski "horor" , nije ti se svideo jer je spor i nema puno krvi... a onda ovde u drugom delu kazes da su korejski sa previse nasilja i da ti to nije to 😄 

tesko je sa tobom diskutovati jer izvuces neki zakljucak u moje ime i onda ga napadas kao da je stvarno moj, a da pri tome ja ni u jednom trenutku to nisam tvrdio, mislim odakle si ti dosao koj k do toga da mi je nedostatak krvi bio problem u let the right one in? : >, da bi mogao u nastavku da to postavis kao kontradiktornu stvar prekomernom nasilju u ovim korejskim? haha, jbt

16 minutes ago, FATA said:

ono sto jos nisam skontao iz tvoje price je koji zanr ti jebeno gotivis? 😄

daj onda 5 filmova koji su po tebi odlicni, cisto da vidim gde si... kontam da ce na kraju da bude da si mohr stajl  tipa"run all night" 😄

ne bih rekao da se ogranicavam na zanr niti tematiku, mogu da gledam bilo sta sto iole valja, ali bih svakako prednost uvek dao filmovima koji obradjuju ljudsku psihu

moji neki licni favoriti, mada bukv u glavi mi kao da smo i o ovome vec pricali, 25th Hour (2002), The Man from Earth (2007), The Secret Life of Walter Mitty (2013), In Bruges (2008), American Psycho (2000), The Machinist (2004), Into the Wild (2007) itd

jos jedan od favorita mi je recimo fincherov The Girl with the Dragon Tattoo (2011), i u vise od jedne situacije su me mracili kako je to nidje veze, svecka verzija 30x bolja, ne moze se ni porediti, a ja mogu u ruku da se kladim, bez da sam gledao svecku, da nema teorije da je bolja i da je sigurno precenjena, iako bi me ljudi poput tebe verovatno razapeli zbog takvih tvrdnji :DD

28 minutes ago, FATA said:

kapiram da ti vise smeta jezik nego li bilo sta drugo... 

lagao bih kad bih rekao da mi ne smeta jezik kod skandinavaca i azijata, ali bih mogao da predjem preko toga da nisu toliko naporni/dosadni

15 minutes ago, FATA said:

pa jbt onda za svaki film mozes da kazes isto to... nejednakost, kradje, sukobi, rasizam itditd bukvalno sta god ti padne na pamet za svaki film.. 

ne mozes bas za svaki, mozes za vecinu, zato i postoje ti vrhunski filmovi koji se izdvajaju od ostalih

Link to comment
Share on other sites

Ima serija i filmova, ako si preko i nemas VPN, netflix je odlicna platforma ali nije jedina. Druga varijanta kako mi je ortak rekao, je gledanje filmova online na piratskim streamovima. Ako film nije skinut tj download-ovan, ne stize mu kazna.

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

nisam mogao da čitam cele postove jer su predugački, ali ono što sam video, se slažem sa Fatom:
- loš izbor filmova
- ne gledam jedno polovinu Netflix serija jer su woke sranje
- dobar deo dokumentaraca je veoma tendenciozan, i nerviraju me posle 5 min od početka
- deluje mi malo apsurdno plaćanje tih 12 evra ili koliko već, kad Internet plaćam 1500 din za 500 / 20 optiku

Možda bih plaćao bilo kakav streaming servis kad bi apsolutno imao sve serije koje gledam. Ali ako pogledam situaciju da npr Billions / Succession gledam na HBO, The Morning Show na AppleTV, a Marvel serije na Dizniju, i da na svakom servisu mi onda fali sve ovo drugo, ne pada mi na pamet da im svima dajem pare. Hvala bogu, piraterija će uvek moći da se sakrije i da nemaš problema (skoro 4 godine sam živeo u Nemačkoj i uživao u piratskim sadržajima i mogli su za kitu da me povuku sa kaznama)

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

kod mene NE za Netflix, razlozi:

1. pirat 4 life, plus zabole me da plaćam 12-15 eur ili koliko već, kad mi toliko fazon košta internet što reče Hajli

2. Generalno sam protiv toga da mi neki algoritam preporučuje sadržaj, to je ono što sam ja pisao da su ljudi lenji pa me neko ovde iznapušavao. Jednostavno mislim da to loše utiče mentalno na zdravlje ljudi i cela ta priča.

3. Generalno hejtujem sve "streaming servise", pa i taj spotify mi je lol, ako ću i da kupim nešto onda želim da to bude moja svojina - kupiću DVD/mp3 file online, šta god...

Plus je u nekom momentu (a možda je i dalje) Netfilx bio "u trendu", fazon ljudi su se pretplaćivali da bi mogli da pričaju "GLEDAO SAM NA NETFLIXU", što je opet nešto što će izazvati suprotan efekat kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...