Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Uvek me impresioniraju ove koordinisane akcije koje još jednom pokazuju spregu policije tj. carine i švercera koječega.

Sad su baš odjednom eto carinici skenirali detektorom radijacije baš taj auto i op' u njemu nađoše gromobran radioaktivni!

Quote

 

Приликом граничне контроле на прелазу Бездан на излазу из Србије у Хрватску, уређај за детекцију радијације очитао је радиоактивну вредност, након чега су цариници прегледали возило немачких регистарских ознака, у коме су се налазила три држављанина Хрватске. Том приликом пронађен је предмет за који постоји сумња да је извор радијације.

Предмет су обезбедила овлашћена лица Директората за радијациону и нуклеарну сигурност и безбедност Србије, и предат је стручним лицима Института за нуклеарне науке "Винча".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Savet mi treba 🙂

Jerli valjaju pojacivaci wifi signala? Radi li to ili je samo uzimanje para?

U stanu skoro da nema signala u decijim sobama koje su na 5,6 metara od rutera, pa reko da probam sa necim ovakvim npr:

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/modemi-i-ruteri/wifi-pojacivac-signala-wifi-pojacivac/oglas/147779681?kputm_campaign=top_search

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Radi, samo ne znam kakav ti je raspored i kakav je ovaj konkretan model. Samo ripiteri nisu magija, potreban im je pristojan signal kako bi mogli da ga proslede dalje.

Ako ti treba za udaljenu prostoriju, imaš modele koji komuniciraju preko električnih instalacija - uključiš jedan kod rutera, a drugi na drugi kraj stana, i miran si.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, absolute said:

Savet mi treba 🙂

Jerli valjaju pojacivaci wifi signala? Radi li to ili je samo uzimanje para?

U stanu skoro da nema signala u decijim sobama koje su na 5,6 metara od rutera, pa reko da probam sa necim ovakvim npr:

https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/modemi-i-ruteri/wifi-pojacivac-signala-wifi-pojacivac/oglas/147779681?kputm_campaign=top_search

meni radi!

nemam doduše taj nego neki TP-Link na jednom mestu (karakterističan po tome što ima šteker u sebi) i na drugom Xiaomi.

Našao sam ovaj prvi, to je - https://www.eponuda.com/dodatna-oprema-za-mreze-cene/tp-link-tl-wa860re-300mbps-wi-fi-range-extender-with-ac-passthrough-cena-433043

a drugi je mislim ovaj - https://www.velteh.rs/product/xiaomi-mi-wifi-range-extender-ac1200/3698/

Jedan gađa kroz dva zida a između je tipa 3 metra razmak (znači ruter pa tipa metar do zida pa tri metra pa drugi zid pa još metar do ekstendera) a drugi bogami ide cela jedna soba pa zid pa hodnik pa još jedan zid pa još par metara. Nije bilo leba da 'vata wireless sa rutera ali sa ekstendera dobro radi. Primetio sam doduše da oba kada ih već pomerim iza još jednog zida fejluju dosta - rade ali se muče, tako da im je to neki kapacitet da preskoče dva zida :))

U oba slučaja bih proturio kabl ali baš nije opcija pa sam i ja bio skeptičan prema ekstenderima ali šljakaju.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne mogu kabl, obesila bi me zena o isti da vidi jos neki kabl 🙂

hvala puno na savetima, videcu da uzmem nesto pa javljam kako je proslo!

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, absolute said:

Ma ne mogu kabl, obesila bi me zena o isti da vidi jos neki kabl 🙂

hvala puno na savetima, videcu da uzmem nesto pa javljam kako je proslo!

znaš šta, uvek imaš i opciju jačeg rutera, jedino ne znam baš za cene, nisam skoro upoređivao.

imao sam problem sa default SBB ruterom u jednom trenutku koji je stajao u hodniku i da kažemo "idealno" pokrivao sve sobe, međutim u krajevima tih soba - nula. Ne mislim ono stao si u ćošak već tipa 20% najdaljeg dela sobe od rutera, ne radi. I onda smo zamenili za neki normalniji sa jačim signalom i problem je nestao, kao rukom odnešen!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Za početak, uloguj se na ruter i isključi 5 GHz access point da bi naterao sve klijente da koriste 2,4 GHz. Biće manje brzine ali je domet veći i veza stabilnija, a ovi ruteri što ih provajderi daju su mahom katastrofa što se tiče 5 GHz dometa i plivanja brzine.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, voodoo_ said:

Za početak, uloguj se na ruter i isključi 5 GHz access point da bi naterao sve klijente da koriste 2,4 GHz. Biće manje brzine ali je domet veći i veza stabilnija, a ovi ruteri što ih provajderi daju su mahom katastrofa što se tiče 5 GHz dometa i plivanja brzine.

Ahahah

uloguj se na ruter i iskljuci 5ghz access point....

Malo si me precenio, al ajde pokusacubkad stignem kuci

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Daj teamviewer pa ću ja da ti se ulogujem na ruter 😄

 

image.thumb.png.6c70e5d7252af8aa0cfff7f352f68681.png Uopšti nisam našao nigde za 5 ghz. Ovde pište da je 2.4 ghz 😄

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Elem, stigao mi obracun za struju za proslu godinu. Moram da doplatim samo 110 evra, znaci 10ak evra vise mesecno. Sa druge strane je mesecni racun sad povecan za 20 evra umesto ovih 10, much logic, such economy...cekamo obracun za grerjanje u maju negde, nabijem ih na kurac bas sve i njih i ukrajinu

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, voodoo_ said:

Cvrc, taj ni nema 5 GHz. Ništa, probaj da promeniš kanal na nešto drugo (bilo šta), ali verovatno ne gine extender.

Ili traži da ti daju neki noviji model, ovaj ruter je solidno mator. Ako neće, kaži da imaš ponudu od MTS-a koju je teško odbiti 😄

 

Hvala Vudu 🙂

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2023 at 12:40 PM, Dule_smor said:

Elem, par zapazanja i pitanja za bracu gastose. Cujem na radiju u kolima pre neki dan, da se razmatra ponovno uvodjenje obavezne vojne sluzbe u Nemackoj. Kakva je procedura onda ako ja recimo uzmem njihovo drzavljanstvo i imam dvojno, ciji sam vojni obveznik i da li imaju pravo da me mobilisu ovde i salju na vezbe ili ako im dune negde. Druga stvar, neko mi rece da Nemacka razmatra zakon da za uzivanje penzije stecene u Nemackoj, penzioner mora najmanje 6 meseci da provede na teritoriji Nemacke. Kao takav zakon vec postoji u nekim skandinavskim zemljama? To mi zvuci prilicno neverovatno, @ZOLA, @overkind i ostali dajte neki info.

Nemam pojma a i ne interesuje me. Ne postoji ni teoretska mogucnost da ja idem u njihovu vojsku. Osim ako mi ne daju cin feldmarsala pa da se zna ko kosi a ko vodu nosi 😄 

  • Like +1 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Rece mi brat za Austriju da ima neko umanjenje vezano za zdravstveno osiguranje, ali relano nema ni on pojma, tako da kad dodje ova iz Njemacke komsinica, pitacu nju.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, absolute said:

nigde za 5 ghz. O

Ovo što kaže vudsi zapravo možeš da probaš opušteno. Ja sam u dva navrata za firmu.

SBB modem bio neki onaj od pre hrista bukvalno mislim da je prvi ruter koji su ikad delili jedno 15 godina star 🙂 mi nikako da zamenimo jer je uvek išao lan do tih daljih soba itd i onda jednom nešto više ljudi sa laptopovima i kao mora da se menja. zvali, kao "moramo da proverimo dal može" (?) i javili se sutradan i poslali lika da donese novi modem. 

A i kod Oriona je slično bilo, pošto ovaj neki osnovni koji su doneli, neki ruski (!) pisah već ovde, nije dobacivao do svih soba (plus ima neka specijalna podešavanja za apple uređaje (!)), i onda kad sam ih cimao doneli neki drugi koji je lepo 'vatao i u drugim sobama. Tako da eto, ima i to.

22 hours ago, Dule_smor said:

Elem, stigao mi obracun za struju za proslu godinu. Moram da doplatim samo 110 evra, znaci 10ak evra vise mesecno. Sa druge strane je mesecni racun sad povecan za 20 evra umesto ovih 10, much logic, such economy...cekamo obracun za grerjanje u maju negde, nabijem ih na kurac bas sve i njih i ukrajinu

eto a kukao si kako će ti biti ne znam koliko veći račun, vidiš da je Evropa ipak izdržala i nije se smrzla!

Eno i von der lajen se zahvalila Džou što je oslobodio EU ruske zavisnosti!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...