Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

20 minutes ago, manson said:

Sjaši Kurta da uzjaše Murta?

ja mislim da u ovom slučaju nažalost uzjahao murta ali kurta i dalje jaše :))

jer ostaje kentkart u priči ali se uvodi novo preduzeće, tako da kapiram da je dogovor sa turcima u fazonu "evo za iste pare vi radite manje" a onda će grad da naprvi novo preduzeće za naplatu karata gde će da zaposli sns ekipu i da mu subvencije 🙂

Link to comment
Share on other sites

Možda bi u tom smislu valjalo obeležiti pet godina od kada smo saznali da ćemo se 2022. godine voziti u Beogradskom metrou

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/mali-metro-napadamo-sa-svih-strana-a-2022-1354616


Za dve godine će početi izgradnja, a 2022. godine će se Beograđani voziti metroom, istakao je gradonačelnik.


Kapiram da se čekala firma za prodaju karata! ba9890cfac1b24d9b48c6b7fa9d1da74.jpg
  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U to je ono kad si mogao da kupiš kartu za prvu vožnju metroom 🙂

Inače, kad smo na toj temi vidim na bilbordima BW Talia reklamu koju promovišu kao sa svim stvarima koje su ti kul blizu i onda ide - škola, vrtić, STANICA METROA, shopping centar itd 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni je vrlo logično da su oni taj metro koncipirali tako da prolazi pored BNV jer im je to selling point, pa u tom smislu mi nije čudno što se to pojavljuje i na reklami. Ono što mi je čudno jeste što pominju na primer školu i vrtić, a to nisu (bar ne da ja znam) ni počeli da prave. U smislu to su smešne pare i smešni rokovi za izradu, tipa škola može od ideje do početka rada da se uradi max za dve godine, vrtić i manje, praktično oni koji kontrolišu gradnju BNV kontrolišu i gradski budžet pa zašto to prosto ne uraditi? Mislim kao kapiram da nije ljudima koji kupuju stanove u BNV prvi prioritet državna škola i vrtić, verovatno će kao to svakako da šalju decu privatno, ali onda im nije prioritet ni metro realno 😄 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Zwerko said:

Meni je vrlo logično da su oni taj metro koncipirali tako da prolazi pored BNV jer im je to selling point, pa u tom smislu mi nije čudno što se to pojavljuje i na reklami. Ono što mi je čudno jeste što pominju na primer školu i vrtić, a to nisu (bar ne da ja znam) ni počeli da prave. U smislu to su smešne pare i smešni rokovi za izradu, tipa škola može od ideje do početka rada da se uradi max za dve godine, vrtić i manje, praktično oni koji kontrolišu gradnju BNV kontrolišu i gradski budžet pa zašto to prosto ne uraditi? Mislim kao kapiram da nije ljudima koji kupuju stanove u BNV prvi prioritet državna škola i vrtić, verovatno će kao to svakako da šalju decu privatno, ali onda im nije prioritet ni metro realno 😄 

a metro su počeli? 🙂 pre ću da poverujem da će da podignu vrtić nego što će da izgrade metro 🙂

to za školu i vrtić je zanimljivo da potenciraju DRŽAVNI verovatno i "moraju" zbog cele BNV priče, a i kapiram da su naučili lekciju od delta cityja i stepe stepanovića pa odmah da preduprede.

Link to comment
Share on other sites

Super ako je tako, ja sam zaključio da su zvanično digli ruke od novih državnih pošto na celoj opštini Zvezdara nijedan novi nije sagrađen već 15 godina, samo offloaduju na privatnike koji otvaraju "vrtiće" po preuređenim kozmetičkim salonima od dve prostorije, bez dvorišta, bilo kakve fiskulturne sale i sličnog, bukvalno bejbisiting servis samo nije kod tebe kući (što obdanište nije, naročito u predškolskom uzrastu).

Srećom, moji idu u državni (fora je da uspeš da ubaciš prvo dete a ostala se automatski upisuju, s tim što u slučaju popunjenosti kapaciteta ne mogu da krenu odmah nego kad se oslobodi mesto što može da bude i do 6 meseci čekanja), roditelji nekih drugara koji nisu mogli da čekaju zbog povratka na posao su za drugo/treće dete uzimali odbijenicu pa sad vode jedno dete u državno a drugo u privatno, i to je dupe i oko u svakom aspektu funkcionisanja.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, SATAN said:

Тотално неочекивано, Сатан је написао позитиван пост!

Неки чудан период наишао, али не дам се. Држим се и пловим! У међувремену, јашем таласе ретро музике:

 

 

Satan slusa elektroniku, Dule slusa metal, sta je ovo, gde se nalazim!

Spoiler

 

 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dodatni hejt na iovako nesposobnu poštu, sad su promenili pravila pa te pisma i paketi čekaju 20 dana umesto do 5 dana, ali naravno naplaćuju "ležarinu".

Ne znam da li ide po danima ili kako, ja sam otišao danas da uzmem nešto što je stiglo 9. februara i NISMO BILI TU (iako jesmo ofc) i platio sam 15 dinara.

ofc nije do 15 dinara, ali ako računaju 15 din po danu, ko pokupi za 10 dana, 150 dindži za pismo što džedži u nekoj fijoci tamo, nije loše.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Проф. др Бошко Милев рекао је за Јутарњи програм РТС-а да је на ВМА примљена мушка особа од 40 година са тешком телесном повредом задобијеном у саобраћајној незгоди.

"Дошло је до трауматске ампутације шаке. Примарно је збринута у надлежној установи, онда је превезена у другу установу одакле је упућена на ВМА. Ради се о ампутацији шаке. Успешно је изведена тешка, скоро седмочасовна хируршка интервенција реимплантације шаке. Успели смо у кратком временском периоду да организујемо целокупну екипу за успешну реимплантацију. Морало је брзо да се делује. Учињена је реконструкције артеријских и венских судова, коштаних елемената", истиче др Милев.


 

možda @Dule_smor ili @rbds kad je već na VMA može da ima više info o samom procesu, ali ovo deluje kao da je baš poduhvat, impresioniraju me ove stvari kad uspeju tako nešto da izvedu. doduše sad ne znam kako će nadalje taj čovek dal' će moći da ima sve funkcije kao i pre ili se tu nešto gubi, očekivano, ali svakako impresivno.

Link to comment
Share on other sites

Kako guraju svoju agendu, malo po malo https://www.telegraph.co.uk/news/2023/02/17/roald-dahl-books-rewritten-offensive-matilda-witches-twits/

Promene po neku reč ili cele rečenice tu i tamo, da bude u skladu sa ovim woke vremenima.

 

Vi koji imate decu pitanje, osim onih knjiga štampanih u Hrvatskoj 🙂 ima li i kod nas ovakvih promena?

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno svuda guraju tu priču, ne znam još za knjige, ali klinac gleda neki Transformers Earthspark serijal crtanih na televiziji, to je izašlo valjda u novembru. I sad jbg ovi naši seljaci neće da puste svih 10 epizoda koliko ima, nego do 9, klincu to ne smeta i baš ga briga, ali što bi se reklo ja se zainteresovao "da li će da je ženi na kraju". Skinem ja, to su sad neki novi transformersi koji su postali na Zemlji, i u toj epizodi se pojave tri nova, a oni komuniciraju sa nekim klincima, jedan je muško, jedan je žensko, a treći je meni isto delovao kao muško. I kaže mu nešto Optimus Prajm "kao ajde ti uradi ovo", a on kao kaže nešto klinki koja onda kao kaže "but mr. Optimus, Nightshade prefers not to use standard pronouns, but they/them" i onda se naravno Optimus izvinjava i ispravlja... I ja kao brate aj što gurate tu priču deci, ali ono u pitanju su jebeni roboti koji i imaju muške i ženske samo u licu i glasu, nije da inače imaju kurac i pičku pa da je problem oko rodnih odrednica 😄 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 6

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...