Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Info koji će koristiti. 》》

Platforma 🌍Gde je plan?🌍 sadrži sve urbanističke planove i projekte koji su tokom 2022. godine bili u proceduri izrade na teritoriji Beograda - od odluke o izradi, preko javnih uvida, do usvajanja, a mi nastavljamo da pratimo i dodajemo sve buduće.

Pored pretrage planova na mapi, možete se informisati o njihovom sadržaju, o fazi izrade u kojoj se oni nalaze, kao i o potencijalnim koracima koje možete preduzeti. Planove možete pretraživati po statusu (u izradi/usvojeni), vrsti (urbanistički i prostorni planovi/projekti), fazi (da ne nabrajamo, videćete na sajtu), a kako vreme prolazi i po godini. 

Nadamo se da ćemo uskoro imati prilike da planove "izvlačimo" i iz mrtvih uglova nepreglednih sajtova lokalnih samouprava i drugih gradova!

https://gdejeplan.ministarstvoprostora.org/

  • Like +1 1
  • Thanks (+1) 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2022 at 5:51 PM, rbds said:

Info koji će koristiti. 》》

Platforma 🌍Gde je plan?🌍 sadrži sve urbanističke planove i projekte koji su tokom 2022. godine bili u proceduri izrade na teritoriji Beograda - od odluke o izradi, preko javnih uvida, do usvajanja, a mi nastavljamo da pratimo i dodajemo sve buduće.

Pored pretrage planova na mapi, možete se informisati o njihovom sadržaju, o fazi izrade u kojoj se oni nalaze, kao i o potencijalnim koracima koje možete preduzeti. Planove možete pretraživati po statusu (u izradi/usvojeni), vrsti (urbanistički i prostorni planovi/projekti), fazi (da ne nabrajamo, videćete na sajtu), a kako vreme prolazi i po godini. 

Nadamo se da ćemo uskoro imati prilike da planove "izvlačimo" i iz mrtvih uglova nepreglednih sajtova lokalnih samouprava i drugih gradova!

https://gdejeplan.ministarstvoprostora.org/

deluje da je precizno, makar ovo što sam video po Vračaru, posebno onaj novi sportski centar u južnom bulevaru.

doduše nisam znao da pored na prostoru parka hoće da prave neki vrtić ili šta već 😞

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dule_smor said:

Btw, kako se krecu cene izdavanja garaza po sirem centru, da li su i one skocile kao stanovi ili manje? Razmisljam se da li je to mozda bolja investicija nego stan, 20 soma ili koliko je vec garaza i izdajes je za 150-200 evra emoji1.png

 

 

imho mislim da je sad suviše velika razlika u ceni garaže i ceni izdavanja. 

Do pre godinu ili kad već garaže si mogao naći za 10k (ponegde i manje, negde više) i rentiranje je bilo 50-70e npr. To ovako "satarom" kad presečeš znači da imaš tih 600-1000e godišnje i onda eto za 10 god ti se vrati investicija. Sad se prodaju za 30k garaže lagano a cena rente je 100-150e, tako da nije baš lako povratiti te pare, tj. imaš tih 1000-2000 godišnje maks i samim tim 15-20 god da vratiš nazad.

12 hours ago, f4ts0 said:

pa sad tesko za 150-200, ovde su 100, mada opet kolko je izdivljao bgd ne bi me cudilo. Bolje je ulaganje svakako jer nema odrzavanja.

Vračar opušteno 100e minimalna cena rente, lagano ide do 200 za neka mesta.

Poseban nivo problema je ŠTA se izdaje za te pare, jer su garaže minijaturne, najčešće su i rampe u pitanju, ko god ima nešto veći auto pola tih garažnih mesta ne može ni da rentira.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dule_smor said:

Hmm nista onda, stekanje za neku manju gajbu ipak, taman dok zavrsim spec.

ne kažem da je to najbolja opcija ali u trenutnoj situaciji ipak mislim da jeste.  to sa garažama je stvarno najbolje sa strane nula ulaganja a izdaješ ali baš su lude cene plus ako uzmeš na klackalici onda em ne znaš dal može da rentira taj koji hoće em onda tu ipak imaš održavanje i neke troškove itd, a sve je teže naći "klot" garaže.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, rbds said:

https://www.blic.rs/vesti/beograd/pozar-u-centru-beograda/8n86hs5?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=blic-page-post

Investitorima se žuri..

Pre par godina beše Depo, paaa se tamo već gradi.. isprobana kombinacija.

 

8 hours ago, reki said:

jel mi verujete, da mi je jedan lik na discordu reko "lol pozar u despota stefana" i odmah mi je ovo palo na pamet, samo sam cekao kad ce tu da se desi neki "nesrecni slucaj" 😄 ono zuji prazno i samo je cekalo novog vlasnika 😄 

Apsolutno sam isto pomislio kad su napisali napušteni objekat. 

Doduše za razliku od depoa ako je ovo stvarno napušteni objekat, ne znam što bi ga palili osim ako se nisu naselili unutra neki pa da ih ovako lakše rasteraju, to bi bio jedan od scenarija.

Sama kupoprodaja placa nije direktno povezana sa požarom ako su papiri čisti ili je neko kupio tu staru fabriku za dinar.

DEPO je bila malo drugačija priča jer je bio aktivan tržni centar sa zakupcima pa je trebalo nekako rešiti to, pa su i rešili (i da, ovih dana se gradi tamo uveliko). A te iz depoa su navodno prebacili tamo na Đeram iznad i napravili onu "halu" u kojoj nema više od dvoje koji su bili u Depou, ostalo su standardni prodavci sa pijace koji su se samo tu sklonili sa svojih otvorenih tezgi. I naravno sam taj "hangar" koji je zatvorio one male prodavnice pored tako da nemaju dnevnog svetla.

Link to comment
Share on other sites

Drugari,
ne bih da otvaram novi topic, verujem da je ovako brze.

Koju kameru biste preporucili za stan/radnju? Ideja je da bude wireless, da se lako koristi/instalira, pokriva dosta i naravno sto se rezolucije tice da mogu da se razaznaju likovi 🙂

Unapred zahvalan na savetima i odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fuse.buca said:

Drugari,
ne bih da otvaram novi topic, verujem da je ovako brze.

Koju kameru biste preporucili za stan/radnju? Ideja je da bude wireless, da se lako koristi/instalira, pokriva dosta i naravno sto se rezolucije tice da mogu da se razaznaju likovi 🙂

Unapred zahvalan na savetima i odgovorima!

Ja imam neku Yi kameru (to je valjda podbrend Xiaomija ako sam dobro razumeo) i radi vrlo dobro, čak je i veoma mala i interna. ima ista takva za spoljšanju upotrebu veća ofc.

nisam isprobavao ove na baterije, ali hvale se da baterije traju baš dugo (ne samo yi već i neki drugi proizvođači) i onda možeš da je postaviš gde ti drago.

Link to comment
Share on other sites

Posle ko zna koliko prolazio bulevarom 🙂 i tamo preko puta glavne pošte, na ćošku Starbaks, i to baš kao u Rusiji, natpis i na engleskom i na srpskom, pa još na ćirilici 🙂

To nešto od skoro? I na ostalima je tako? Ja sada prvi put video 🙂 

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, manson said:

Posle ko zna koliko prolazio bulevarom 🙂 i tamo preko puta glavne pošte, na ćošku Starbaks, i to baš kao u Rusiji, natpis i na engleskom i na srpskom, pa još na ćirilici 🙂

To nešto od skoro? I na ostalima je tako? Ja sada prvi put video 🙂 

pa taj tu je nov, ali Starbaks kod nas postoji otkad je otvorena Rajićeva tj. tržni centar, sad da ne pretražujem internet ali ima jedno 3 godine sigurno i od starta ima i ispis na ćirilici. Onda su pre tipa dve godine otvorili u Beo tržnom centru, a sad ih već ima gde hoćeš, ima i u AVA parku kod Ikee jedan i verovatno po drugim gradovima. Ali da, već 3 god koliko su ovde imaš ispis i na ćirilici 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...