Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

9 hours ago, killYg0r said:

Gastosi koji dodju da bleje na Zlatibor i Kop su teski kompleksi.

Prvo imas u evropi 16x lepsa mesta za isto skupih para.

Drugo valjda si dosao u Srbiju da bi video ljude i porodicu a ako nisi sto si dolazio koji kurac.

ali na drugim mestima ne možeš da uzmeš komplet lepinju i deset ćevapa sa lukom!

ili da pričaš srpski i slušaš cecu u kafiću dok piješ kuvano vino.

ili da poneseš nazad u gastos zemlju dve tegle ajvara i kilo kajmaka!

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Потрошачке цене су у децембру прошле године биле за 15,1 одсто веће него пре годину дана. Грађани су посебно осетили поскупљење хране, које је износило 24,3 одсто.

Званични статистички подаци показују да су у оквиру хране, чије је поскупљење у децембру било за 15,1 одсто у односу на прошлу годину, највише поскупели млеко, сир и јаја и то за 43,3 одсто.

Месо је поскупело за 20,1 одсто, риба за 26,7, уља и масти за 21 проценат, воће за 20,2, поврће за 18,4 процента.

На повећање трошкова домаћинстава у великој мери је утицало и повећање цене стамбене ренте које је износило 27,8 одсто, затим средстава за одржавање стана 29,4 одсто, чврстих горива за 51,4 одсто, електричне енергије за домаћинства за 10,7 одсто.

Лична нега је поскупела за 22,9 одсто, новине и часописи за 28,6 процената а услуге ресторана и хотела за 21,8 одсто.

Једине две ставке код којих је забележено смањење цена су превоз путника авионом који је појефтинио за 0,2 одсто и опрема за пријем, снимање и репродукцију звука и слике чије цене су у децембру 2022. биле ниже за 2,1 проценат него у децембру 2021. године.

 

ali pošto je avio prevoz pojeftinio 0.2 post i oprema za prijem i snimanje zvuka i slike, sve je vrh!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, rbds said:

Ne znam da li Maksi prodavnice (pojedinačne) imaju pravo da podižu cenu na osnovu lokacije? Konkretno opet Zlatibor, prošlog vikenda imao je jače cene nego u Bgdu (Vidikovac).

dobro pitanje! mislim da to nije problem, imaju pravo da formiraju cene kako žele, ali pošto imaju one akcijske kataloge itd morali bi da naznače da u nekim objektima važi cena a negde ne važi itd, tako da verovatno mogu da menjaju cene na onome što nije u katalozima ili da naznače na primer da sve akcije itd važe za sve objekte osim Maksi Zlatibor itd. Ali da mogu slobodno da formiraju cene od lokacije ne vidim kojim bi zakonom bilo zabranjeno a nije ni neviđen slučaj u inostranstvu. 

Univerexport recimo najčešće ima te šeme da objavi da neke cene važe samo u NS neke samo u BGD itd.

Mada najčešće se to rešava različitim formatima, Tempo "najjeftiniji" pa Maksi "normalan" i Shop&Go najskuplji jer je taj brzi šoping u kraju. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zwerko said:

Mislim da su im samo akcijske cene iste - tipa znam za neki Zewa toalet papir koji je bio u Maksiju na akciji i slučajno sam primetio da je i na Zlatiboru ista cena. A ove regularne mislim da su veće.

pa mislim, moguće, malo deru ljude koji su došli da se odmore i pobegnu od gradske vreve!

Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2023 at 10:06 AM, rbds said:

Ne znam da li Maksi prodavnice (pojedinačne) imaju pravo da podižu cenu na osnovu lokacije? Konkretno opet Zlatibor, prošlog vikenda imao je jače cene nego u Bgdu (Vidikovac).

Imaju i ne samo po osnovu lokacije (velicina prodavnice, da li radi 24h itd)

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

U situacijama iz vica, idem Masarikovom smartom gledam svoja posla, kola desno u koloni čekaju da uđu u garažu.

Utom između tih kola pravo na ulicu peške izleće Đogani :)) vidi smarta i usere se ofc (!) i kao vrati nazad dva koraka i kaže "'de ćeš debilu?" :)))

ja u komu od cele situacije, ne stigoh ni da mu kažem "nemo' ti pozovem fatu" :))

što me još jednom podsetilo na "odličan" stav ljudi u saobraćaju koji uvek misle da su u pravu, nema veze (u ovom konkretnom slučaju) što pretrčava gde nije pešački prelaz i izleće između kola 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, manson said:

Da se nadovežem na ovaj post, isporučen ovaj 747, to je to, nema više 😞

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/kraljica-neba-otisla-u-istoriju-2282287

 

Ja sam bukvalno imao i neku knjigu Boing 747 kao klinac a kasnije i sam model.

Ne verujem da je, možda pored Konkorda, postojao avion (i možda neće ni postojati) koji je toliko ušao u "pop kulturu" / opštu kulturu kao 747.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...