Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, togFU said:

Postoji varijanta u kojoj određeni artikal (u ovom slučaju ćevapi) prodaju sa nula zarade ili čak idu u minus, sa ciljem da se privuče masa, koja će naravno kupiti još nešto drugo odnosno napuniti korpu drugim proizvodima na kojima zarađuju.

Bilo bi super ako bi mogao na jednom primeru da objasnis, jer iako ima smisla nema puno veze sa realnoscu. Da je tako, ne bismo vidjali da se na
"dane popusta" cene pumpaju 50% pa stavljaju na snizenja 40%. Da ne pominjem presudu o namestanju cena vecih lanaca marketa bele tehnike.

1 hour ago, Dule_smor said:

Pa idem povremeno kod seljaka jednog sto ima mesaru i susionicu u blizini, mada nije bas tako ni blizu. A povrce na pijaci njihovoj mi isto deluje prskano ko zna cime i vestacki nagruvano. Ne znam, ovde nije bas da imas na svakom cosku seljake koji prodaju zdravu hranu. Kod nas na svakom cosku neko prodaje krompir, luk, kupus, voce itd, ovde je to bas retko

To je super, svakako bolja opcija od bilo kog marketa. Sto se tice povrca jbg, takva je situacija u celom svetu. Najbolje sto mozes je da izbegavas jesti voce i povrce kad mu nije sezona, ili naci nesto cega ima bas dosta u Triru. Lupam sad, ako je grad bogat dobrim paradajzom, ne moras juriti krastavac i sl. Ne znam da li si ispratio ali sto se tice zdravog coska ovde isto postaje pitanje, bukvalno je sve pocelo da se uvozi sto ranije nije bio slucaj. Za BG je problematicno, za manja mesta sigurno manje, ali pitanje je i kad ce se to promeniti.

  • Downvote (-1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, FATA said:

Bilo bi super ako bi mogao na jednom primeru da objasnis, jer iako ima smisla nema puno veze sa realnoscu. Da je tako, ne bismo vidjali da se na
"dane popusta" cene pumpaju 50% pa stavljaju na snizenja 40%. Da ne pominjem presudu o namestanju cena vecih lanaca marketa bele tehnike.

šta će ti primer, pa to je standardna taktika vezane kupovine. 

Kad se lidl otvarao bilo je pile za tipa 100 dinara kilo ili tako nešto a kad su otvarali dal' onaj Pevec ili neku novu Ideu bila je glavica kupusa dinar 🙂

Sve se to koristi kao promo da digne prodaju i svest o brendu. Lidl je npr možda skapirao da su manje ljudi krenuli da idu u Lidl i napravi ovako nešto da digne opet "buzz" pa sad kod nas ovde mi pišemo o Lidlu opet i sutra će Pera da ode u Lidl a nije planirao 🙂

Ima i ovoga što ti kažeš, ali to nije ekskluzivna stvar.

Ili evo ti recimo kad je otvaranje Xiaomi radnje, imaš te popuste - prvi kupac dobije za dinar, prvih 10 dobija 80% popusta itd. 

Sve to se inače računa kroz marketing budžet najčešće predviđen za tu akciju - i onda na primer imaš 5000 evra budžeta za otvaranje radnje. 500 evra promoterke (!) 1000 evra da ti dođe Nataša Bekvalac da se slika, 500 evra za balone i šampanjac i na primer u ovom slučaju ostalih 3000 evra za popuste. I onda se tih 3000e iskoristi tako da sve te snižene cene dođu na nulu - ako je telefon 500 evra a daju ti ga za 50, tih 450 ide od ovih 3000 itd itd. 

U ovom slučaju Lidla to ne mora nužno da bude situacija ali može da bude na primer da Lidl kaže ovom što prodaje piliće e bato umesto 100 tona pilića ulistaću te u katalog na naslovnu stranu, imaš i tv spot etc, očekujemo 300 tona da ćemo prodati, daj mi cenu u odnosu na standardnu i/ili da iz svog marketing budžeta dotira određeni procenat jer je kalkulacijom izračunao da kad ima akciju za piletinu količina ljudi u radnji (takozvani footfall!) skoči 15%  i promet za 7% što je u parama deset milion dinara i oni kažu ok, 10% od toga dajemo na subvenciju cene za pile.

Eto tako ovako malo nabacano.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Lucky said:

pa dobro fato, otkrio si nešto što nismo znali 🙂 ono kilo pilećih viršli je 200 dinara a kilo celog pileta je 300 dinara, znači nešto se tu ne slaže 🙂

ali ne bih to nužno povezivao sa Lidlom. Šta više, nekoliko proizvoda iz Lidla su makar deklarativno bolji nego pandani u drugim radnjama, čitajući sastav - nemaju razne "E" i šećere i ostalo. 

A ovo ostalo smo već pričali milion puta, sve to što ima u lidlu imaš i u maksiju samo se ovde zove "Pilos" a tamo "Premia" i potiče od istog proizvođača - Kruna, Zlatiborac itd.

Pa da, ali ja uopste ne zagovaram kupovinu u maksiju i ostalim marketima. Meni je lidl bukvalno pilos i premija nivo kvaliteta. Shoder shodera koji ne moze da se meri sa topolom i sa karneksom na primer. Ne jedem suhomesnato uopste osim kada pravim karbonaru pa uzmem karneksovu pancetu, a to je tipa 200g mesecno. Sto se tice ostalih proizvoda tempo sije lidl svetlosnim godinama. Ne znam kako mozes da mislis da danas mozes da kupis nesto jeftino a da bude kvalitetno?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FATA said:

Pa da, ali ja uopste ne zagovaram kupovinu u maksiju i ostalim marketima. Meni je lidl bukvalno pilos i premija nivo kvaliteta. Shoder shodera koji ne moze da se meri sa topolom i sa karneksom na primer. Ne jedem suhomesnato uopste osim kada pravim karbonaru pa uzmem karneksovu pancetu, a to je tipa 200g mesecno. Sto se tice ostalih proizvoda tempo sije lidl svetlosnim godinama. Ne znam kako mozes da mislis da danas mozes da kupis nesto jeftino a da bude kvalitetno?

Zato što postoji i nešto što se zove vešačko dizanje cena, o kojem si čak i sam pisao post iznad pominjući nameštanje cena prodavaca bele tehnike? zašto misliš da ne postoji to isto i za nameštanje cena recimo kiselog mleka? 🙂 Imlek koji pored "sebe" drži još 3-4 mlekare pod drugim imenima na tržištu dovoljno je da dogovori sa Megleom cenu i završili su posao a sve to u dogovoru sa Maksijem i Ideom. 

I onda oni prodaju kiselo mleko za 100 din kg (npr). I onda dođe Lidl i prodaje nemačko kiselo mleko za 80 din kg. Što bi ono bilo lošije u startu samo zbog činjenice da je jeftinije?

A povrh svega Lidl ima proizvode koje na drugom mestu nemaš, na primer "zrnasti sir" (koji sam u tom obliku video još samo u Rusiji da budem iskren, ako neko zna još negde neka javi - to nije cottage cheese) i na primer Skyr sigurno znaš da ima u Lidlu. Naravno apsolutno da ima krš proizvoda u lidlu od cele one pekare preko onih hlebova do čokolada sa 2% kakaa, ali imaš i na primer maslinovo ulje u spreju koje opet nisam video nigde drugde osim tu, pored ovog sira koji sam pomenuo ili onih malih šotova od kurkume i đumbira :))

Na kraju krajeva, kažeš da ne može da se poredi Lidl i Carnex a ono ista stvar :))

Sad sam ti upravo rekao da Zlatiborac npr prodaje u Lidu pod onim "Naša zemlja" ili kako im se zove brend svoje proizvode. A u najgorem slučaju možemo da kažemo da su Carnex i Zlatiborac ista klasa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ato što postoji i nešto što se zove vešačko dizanje cena, o kojem si čak i sam pisao post iznad pominjući nameštanje cena prodavaca bele tehnike? zašto misliš da ne postoji to isto i za nameštanje cena recimo kiselog mleka? 🙂 Imlek koji pored "sebe" drži još 3-4 mlekare pod drugim imenima na tržištu dovoljno je da dogovori sa Megleom cenu i završili su posao a sve to u dogovoru sa Maksijem i Ideom. 

I onda oni prodaju kiselo mleko za 100 din kg (npr). I onda dođe Lidl i prodaje nemačko kiselo mleko za 80 din kg. Što bi ono bilo lošije u startu samo zbog činjenice da je jeftinije?

Ajmo Laki, dosta kroasanskog uticaja i daj malo kritickog razmisljanja! 🙂

Sto se tice namestanja cena u prehrambenoj industriji nisam puno razmisljao o tome, a ako ih ima treba da ih ima jos vise. Bukvalno je sramota koliko se (ne)placaju nasi seljaci. Sto se tice kvaliteta nemackog kiselog mleka nigde nisam rekao da je losije, no kad stavis sve na tas skuplja dara nego mera. Ae da ne ulazimo u raspravu oko kiselog mleka... Mleko je mleko koje ostavis na toplijem mestu dok se ne ukiseli.

Ja ne mogu da prihvatim tvoju tvrdnju da su zlatiborac i carnex ista klasa, jer je carnex sigurno za nivo ako ne i dva ispred kvalitetom svih suhomesnatih prozivoda u najboljem slucaju. Zlatiborac npr. vise moze da se poredi sa matijevicem ili neoplantom. Ako si tip kojem su matijevic i neoplanta prihvatljivi onda samo napred, lidl je za tebe 🙂

Da ne bude da mlatim praznu slamu... probao sam suhomesnato, sireve, jogurt, jaja, raznorazne nedelje italije/grcke/spanije ili kako vec, cipseve, eurokremove, povrce i sve im je uzasno... Cak i napolitanke koje ne bacam nikada sam uspeo da bacim koliko su bile uzasne. Ok, sitan sir nemas nigde kao ni skyr samo napred, i ja sam par puta uzeo tecno belance jer ga nema bukvalno nigde. No to ne znaci da im kvalitet proizvoda nije krs.

Poredjenja radi evo ti par primera kod restorana.

"Amici 4.7* vs Tratorija pepe 4.7*" Oba imaju iste prosecne ocene medjutim kvalitet hrane i namirnica kod Amcija je vise 2.5* naspram 4* Tratorije.
"Vule Vu 4.6* vs Butique 4.5*" Oba imaju slicne prosecne i hranu koju nude sa tim de je kvalitet silikonjara u vule vu 5+ naspram hrane koju nude a koja je 1*, ni butiq nije sjajan ali sa 3* je miljama ispred.
"To je to 4.7* vs Kod Dekija 4.6*" Oba nude isto slicnu kuhinju gde to je to ima realnu 4.5* a deki vise 3*.

Ti mozes da tvrdis da neki imaju u ponudi ovo sto drugi nemaju no u proseku to ne menja cinjenicu da im je kvalitet hrane ili usluge uzasan, isto tako i za lidl. Mozda imaju par stvari koje mogu da se nadju kojih nema na drugim mestima, no to ne menja cinjenicu da je kvalitet upitan.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Sto se tice namestanja cena u prehrambenoj industriji nisam puno razmisljao o tome, a ako ih ima treba da ih ima jos vise. Bukvalno je sramota koliko se (ne)placaju nasi seljaci.

gde si ti video da nameštanje cena korporacija zapravo dovodi do toga da će seljaci da dobiju više para?

mislim ne znam prosto dal' dalje da ti odgovaram na ostalo :))

ali hajde hoću, malo kasnije 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kao video da će padati sneg tj. najavili su ga, ali da neprestano pada od 3 ujutru do sad nisam očekivao.

Bukvalno metar snega napadalo.

Naravno @putar je sigurno iznenađen pošto niti jedno vozilo za čišćenje snega nisam video na pravcu Vračar - Novi Beograd, mahom je put očišćen od strane guma kola i tako to.

Evo i slika da ilustruje samo nemam neku prigodnu metaforičnu priču za Linkedin 😞

IMG_9543.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, FATA said:

Ja ne mogu da prihvatim tvoju tvrdnju da su zlatiborac i carnex ista klasa, jer je carnex sigurno za nivo ako ne i dva ispred kvalitetom svih suhomesnatih prozivoda u najboljem slucaju. Zlatiborac npr. vise moze da se poredi sa matijevicem ili neoplantom. Ako si tip kojem su matijevic i neoplanta prihvatljivi onda samo napred, lidl je za tebe 🙂

Evo me!

A šta znači "zasigurno"? Po kom kriterijumu? Tvom ličnom utisku (što mogu da prihvatim) ili sastavu (što ne mogu)? Ako je tebi lično karneks šunka bolja od neoplante, kul, zato i ima dvaes' brendova pa ljudi jedu onu koja im se više dopada.  U ovom slučaju i moram da se ogradim jer taj vid suhomesnatog ne kupujem odavno i ne znam kakva je situacija sada, ali pre X godina je bilo prilično slično dal je Carnex ili Yuhor ili Neoplanta. 

Ako idemo na temu sastava, onda je i tu situacija manje-više ista uz minimalne izuzetke ovog ili onog proizvoda. I Carnex stavlja pšenični skrob, glukozu, šećer, konzervans, vodu i gomilu drugih stvari kao što rade i Neoplanta i Yuhor. Tu i tamo ima neki proizvod za koji navedu (svi oni) da nema glutena ili nema vode ili nema masti itd. Ali im i dalje 80% onoga što prodaju ima. 

15 hours ago, FATA said:

Poredjenja radi evo ti par primera kod restorana.

nisam ovaj deo samo razumeo kakve sad veze imaju restorani sa ovom pričom?

Link to comment
Share on other sites

Svinjsko meso (60%), voda, krompirov skrob, kuhinjska so, dekstroza, maltodekstrin, zacini, ekstrakti zacina, b(ј)elancevinasti proizvodi od SOJE, obrano MLEKO u prahu, stabilizatori E450, E452, zgusnjivac E407, antioksidans E316, regulatori kis(ј)elosti E262, E451, konzervans E250.

skoro pa mesni narezak 😄

stvarno treba biti glup i jesti to ako imas para za pravo meso 😄

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Lucky said:

gde si ti video da nameštanje cena korporacija zapravo dovodi do toga da će seljaci da dobiju više para?

Ja sam aludirao na to da bi cene trebale da budu vece na policama na racun seljaka, medjutim to sto je seljak glup i nesposoban za isto tu ne mogu da pomognem.

 

25 minutes ago, Lucky said:

A šta znači "zasigurno"? Po kom kriterijumu? Tvom ličnom utisku (što mogu da prihvatim) ili sastavu (što ne mogu)? Ako je tebi lično karneks šunka bolja od neoplante, kul, zato i ima dvaes' brendova pa ljudi jedu onu koja im se više dopada.  U ovom slučaju i moram da se ogradim jer taj vid suhomesnatog ne kupujem odavno i ne znam kakva je situacija sada, ali pre X godina je bilo prilično slično dal je Carnex ili Yuhor ili Neoplanta.

Mom licnom, ne znam po kom drugom? 🙂 Jbg Laki, ne mozes za sve u zivotu da budes pacifista... Ne znas me sad licno osim po kuckanju ovde, ali si verovatno primetio da ne idem niz vetar pa tako kad su u pitanju sport/hrana (koja su neka moja strast) ne mogu da zazmurim. Batalio sam i ja veci deo suhomesnatih proizvoda 2014 a od tad jedem povremeno samo gov/svi prsutu za dorucak i pancetu kad spremam karbonaru. Ajde jedem i neku sunku kad naletim u trpkovic na 300g bureka sa sunkom jednom u 3-4 nedelje, ali to se ne racuna! 🙂
Da se vratim na prsutu/pancetu. Kao sto sam rekao svetlosne godine ispred zlatiborca po ukusu i kvalitetu proizvoda. E sad ti mozes da kazes i zlatiborac je meni super a ja cu da ti kazem da postoji nivo kvaliteta kao sto ima i za odecu pa npr. gde kod nas salju ribok 3 klase koje se raspadnu za 5 meseci, a u nemackoj kupis iste ribok koje traju 5g. Ne znam da li jedes pastu, ali kontam da 99% ljudi ovde jede barilu koja je ono jedna od tuznijih kvalitetom, da ne pominjem one nasumicne tipa del castelo, divela i druge koju su beton liga. Kad bi probao de cecco ili la molisana koje opet nisu top kvalitet ali su jako jako dobre verovatno ne bi primetio razliku 😄 ali veruj mi na rec da su klase u pitanju!

 

1 hour ago, Lucky said:

nisam ovaj deo samo razumeo kakve sad veze imaju restorani sa ovom pričom?

Uzmi da je jedan carnex a drugi zlatiborac jer u proseku imaju istu ocenu gde ti tvrdis da su ista klasa. Verovatno vecini i jeste isto i brdo ljudi ni ne primeti razliku, ali veruj mi da je ima i da je noc i dan. Mozes da testiras na primer sa cevapima i sudzukom prvo jer su najjeftiniji. Doduse Deki ima verovatno najbolju paradajz salatu u gradu u sezoni (barem je imao do 2020 kad sam poslednji put jeo). Ako primetis razliku i budes raspolozen mogu da ti dam sledecu ideju cisto da se uveris u moje tvrdnje. Npr .Amici koji ima neverovatnih 4.7* pravi karbonaru sa neutralnom pavlakom i parmezanom sto je zlocin i sramota... Da zanemarim to, ja sam kod njih vratio 4 porudzbine "saltimboca/njoke sorentina/taljatele sa morskim plodovima/tiramisu" i odlucio da ne krocim tamo vise. Po istom principu pravim paralelu carnex/zlatiborac i jednostavon ne mogu da prihvatim da su ista klasa.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Ja sam aludirao na to da bi cene trebale da budu vece na policama na racun seljaka, medjutim to sto je seljak glup i nesposoban za isto tu ne mogu da pomognem.

 

možda si to aludirao ali si rekao nešto potpuno drugo plus u kontri sa onim o čemu pričamo ovde 🙂

imao si situaciju od pre X godina da mleko proizvedeno u Srbiji u istoj toj Srbiji košta 100 dinara litar a u Crnoj Gori 80 dinara litar 🙂

1 hour ago, FATA said:

Mom licnom, ne znam po kom drugom? 🙂

pa dobro ali o čemu onda pričamo? 🙂 lični utisak je stvar afininteta i onoga što se tebi dopada. deca vole da jedu paštete i viršle kao nenormalni, daj im slaninu i ima da se mršte, a znamo svi šta je od ta dva kvalitetnije.

ako ti voliš Carnex pancetu samo rokaj, ali ona nije ništa bolja po svom sastavu od Neoplante ili Yuhora, u tome je poenta, pa ni Zlatiborca ili čega god - a kao što rekoh, svi ti brendovi (uključujući i Carnex) se prodaju u Lidlu samo pod drugim imenom. Naravno da postoji kategorija kvaliteta proizvoda ali ti sve vreme pričaš i istoj kategoriji a ističeš jednu firmu (Carnex) kao mnogo bolju, iako su svi isti i vrlo verovatno uzimaju sirovine na istom mestu.  Ali ako mi kažeš da uzimaš pršutu sa Peštera od dede i onda treba da je poredimo sa Trlić pršutom iz Maksija ofc složićemo se apsolutno da je dedina zasigurno bolja, sa manje dodataka itd.

1 hour ago, FATA said:

Npr .Amici koji ima neverovatnih 4.7* pravi karbonaru sa neutralnom pavlakom i parmezanom sto je zlocin i sramota... Da zanemarim to, ja sam kod njih vratio 4 porudzbine "saltimboca/njoke sorentina/taljatele sa morskim plodovima/tiramisu" i odlucio da ne krocim tamo vise. Po istom principu pravim paralelu carnex/zlatiborac i jednostavon ne mogu da prihvatim da su ista klasa.

ne jedem testeninu jako dugo, ali ono što takođe mogu da ti kažem je da velika većina restorana posebno u centru i širem centru nabavlja sirovine od 2-3 horeca firme koje im isporučuju isto toliko brendova. Ceo beograd jede McCain pomfrit npr - pitanje samo ko ga kako sprema što može da utiče na kvalitet. Ali to sad nije ovde diskusija, možemo i tome odvojeno.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Lucky said:

možda si to aludirao ali si rekao nešto potpuno drugo plus u kontri sa onim o čemu pričamo ovde 🙂

A mozda si ti pogresno razumeo?!! 😄

45 minutes ago, Lucky said:

pa dobro ali o čemu onda pričamo? 🙂 lični utisak je stvar afininteta i onoga što se tebi dopada. deca vole da jedu paštete i viršle kao nenormalni, daj im slaninu i ima da se mršte, a znamo svi šta je od ta dva kvalitetnije.

Ne znam da li me zajebavas ili si ozbiljan? 🙂

Znaci tebi je kvalitet svake banane, pomorandze, jaja, avokada, krompira, paradajza, ovsenih, tahinija, m. ulja, sira, kackavalja isti samo eto neki je slaniji a drugi je sladji pa zavisi kome se sta svidja vise?

52 minutes ago, Lucky said:

ako ti voliš Carnex pancetu samo rokaj, ali ona nije ništa bolja po svom sastavu od Neoplante ili Yuhora, u tome je poenta, pa ni Zlatiborca ili čega god - a kao što rekoh, svi ti brendovi (uključujući i Carnex) se prodaju u Lidlu samo pod drugim imenom. Naravno da postoji kategorija kvaliteta proizvoda ali ti sve vreme pričaš i istoj kategoriji a ističeš jednu firmu (Carnex) kao mnogo bolju, iako su svi isti i vrlo verovatno uzimaju sirovine na istom mestu.  Ali ako mi kažeš da uzimaš pršutu sa Peštera od dede i onda treba da je poredimo sa Trlić pršutom iz Maksija ofc složićemo se apsolutno da je dedina zasigurno bolja, sa manje dodataka itd.

carnex sam uzeo kao primer da ne bih sirio pricu za koga si se ti onda uhvatio. nije bitno na kraju, carnex/topola/juhor, svi imaju bolji kvalitet od zlatiborca. ne znam da li postoji opcija da se to nekako proveri, lagano bih stavio kintu na to.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Znaci tebi je kvalitet svake banane, pomorandze, jaja, avokada, krompira, paradajza, ovsenih, tahinija, m. ulja, sira, kackavalja isti samo eto neki je slaniji a drugi je sladji pa zavisi kome se sta svidja vise?

Don't mix frogs and grandmas! 

Ti ovde kažeš da je banana sa plantaže A iz Ekvadora bolja od banane sa plantaže B iz Ekvadora koje su jedna do druge na istom brdu, bez ikakvog dokaza da plantaža A radi organski uzgoj ili koristi izvorsku vodu za zalivanje, samo zato što ti ima bolji ukus, što je totalno ok. 

AKO imaš konkretan dokaz da plantaža A koristi organsku proizvodnju a plantaža B ne, naravno ja ću ti reći da si u pravu i da to ima skroz smisla. Sve za sada ukazuje na to da nisi u pravu jer i plantaža A (carnex) i plantaža B (zlatiborac) koriste iste sirovine i način proizvodnje i dodaju iste gluposti u proizvode. Što smo dokazali ovde kada smo okačili sastav - znači i carnex i zlatiborac stavljaju dekstrozu, soju, šećer, vodu, konzervans itd u svoje proizvode. Pa čak i da carnex pretvara grassfed u kobasice a zlatiborac ih pravi od krava sa šest nogu samo dodavanje svih tih nepotrebnih stvari čini da se njihov kvalitet generalno izjednači. Da se ne uhvatiš odmah za ovo, niti carnex koristi grass fed niti zlatiborac krave sa šest nogu, već nabavljaju na slobodnom tržištu po principu ko da bolju cenu.

1 hour ago, FATA said:

carnex sam uzeo kao primer da ne bih sirio pricu za koga si se ti onda uhvatio. nije bitno na kraju, carnex/topola/juhor, svi imaju bolji kvalitet od zlatiborca. ne znam da li postoji opcija da se to nekako proveri, lagano bih stavio kintu na to.

laički kvalitet možemo da uporedimo tako što ćemo da uporedimo sastav. uzmi carnex proizvod kad budeš išao u prodavnicu sledeći put i isti takav zlatiborčev pa vidi šta piše. Ili još bolje 2-3 različita čisto da ogled bude što ispravniji 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

Ti ovde kažeš da je banana sa plantaže A iz Ekvadora bolja od banane sa plantaže B iz Ekvadora koje su jedna do druge na istom brdu, bez ikakvog dokaza da plantaža A radi organski uzgoj ili koristi izvorsku vodu za zalivanje, samo zato što ti ima bolji ukus, što je totalno ok. 

LOL kakve veze ima organski uzgoj ili izvorska voda? To je samo vegunska prica da bi mogli da zavaljaju proizvod za 5x vise para.

Ono sto nisi uzeo u obzir sa tvojim bananama na ekvaduru je npr. razlicito seme koje mogu da koriste plantaza A i B, ishrana kojom ih prehranjuju tokom rasta drveta (jebem li ga verovatno nesto koriste), ucestalost zalivanja OBICNOM vodom :), kvalitet zemljista na kojoj su zasadjene jer nije bitno da li je organsko koliko je bitna PH vrdnost ili koji vec K iste. Tvojom logikom kako napravis razliku izmedju kvalitetne paste i sireva? Na prvima pise brasno i voda, na drugima mleko i mlecne kulture ili ti je isti sir od 500 din kao i onaj od 5000 (isto vazi i za pastu)?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

I dalje se vraćamo na korak jedan - Carnex nije kvalitet nego isto što i Yuhor i Neoplanta 🙂  

Evo sad sam slučajno naleteo na Carnex (valjda što pričamo ovde pa me gađa 🙂 gde oni promovišu svoj premium proizvod neku kobasicu sa čak 82% svinjskog mesa! :)) 

Ali dok nemamo konkretan info odakle nabavljaju meso i jedni i drugi ne možemo ni nešto da tvrdimo sto posto, no sudeći po ceni, rekao bih da su nijanse u pitanju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...