Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

4 hours ago, Lucky said:

hahaha, da nastavimo u ana.rs maniru, zanimljivo da si ovo baš juče okačio jerbo sam ja juče pravio:

palačinke od sočiva :)) odgovor na pitanje "što?" bi bio da se lako napravi fina slana palačinka a za razliku od obične mnogo više zasiti pa je idealna za "poneti" kao ful obrok.

a inače samo sočivo ja pravim nekako najbazičnije, proprženi luk, posle toga šargarepa i onda roknem sočivo nalijem vodu i to mu dođe to.

 

dizem za:

image.thumb.png.75b661e1b5d1bafc6adbc1dec4492406.png

image.thumb.png.00683234297ed5802c9623de7b48e46a.png

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Borba sa vetrenjacama question incoming:

Trebao sam da narucim zeni neku glupost sa ebaya (koji nikada do sada nisam koristio), znaci posiljka iz US za CH.

Otvorim nov nalog, logujem se svojim google nalogom, sve regularno, narucim, platim preko Google Pay, skine mi odmah 100ak dolara sa kartice, i posiljka bude poslata sutradan.

Nakon toga, downloadovao sam ebay app, cisto da mi bude lakse da pratim paket, i mozda 3-4 puta proverim stanje preko app.

Juce dobijem dva maila, jedan od ebaya da su mi permanentno banovali nalog, zbog sumnjivih aktivnosti, i drugi da je narudzbina otkazana i stornirana.

Ja poludim, jer mi nista nije jasno, i posaljem im mail, zahtevajuci da znam jel to greska, ili da mi objasne koje su to sumnjive aktivnosti, na sta dobijem odgovor:
- imali ste sumnjive aktivnosti sa vaseg naloga, zbog cega mi zadrzavamo pravo da vam perma banujemo nalog. Naravno, posto ste permanentno banovani, ne podlezete vise zastiti vase narudzbine tako da pare ne dobijate nazad, i ko vas jebe

I nista, krene tu sad prepiska, ja "pretim" nekim svojim pravima(lupam naravno) da moram da znam sta sam uradio pogresno, jer znam da nisam bukvalno nista, a oni i dalje isti sablonski odgovor, ne mogu da mi kazu sta, jer to moze da se iskoristi za manipulaciju njihovom polisom 😄 Ali me kao uveravaju da su oni to detaljno istrazili (istrazili ku*ac moj) i da postoje pretnje da ja ugrozim ebay community.

Jedino mi pada na pamet da mi se mail negde nalazi na nekoj blacklisti(sto je skoro nemoguce, koristim ga svuda), i da su na osnovu toga i oni sibnuli ban, ali mi je nelogicno sto su onda dopustili registraciju tim mailom.

Moja pitanja su:

- Paket je trenutno negde u tranzitu, sto znaci da bi trebao da stigne, oni ne mogu da ga povuku sa pola puta nikako?

- Ne zanima me ni nalog (bukvalno nikada nisam koristi ebay, nov nalog bio) ni tih 100ak dolara, nego me toliko nervira to sto me prave ludim, i sto znam da nisam nista radio, a oni me optuzuju da jesam. Da li ima smisla i nacina boriti se dalje za pravdu? 🙂

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Uh, ja sam koristio ebay masu puta bez problema. Ne znam sta se desilo, ali verovatno nema smisla da trosis vreme izivce da bi ebayu objasnio sta i dobio sta? Nista. Sve i da uspes i da kazu da je doslo do greske, em ce proci vremena em ces dobiti cir, a ni ne koristis ih. Tako da, meni se cini da nema smisla.

Koliko ja znam posaljilac ne moze da opozove posiljku. Mozda moze tipa murija da pozove postu i presretne ili zaustavi paket ali ako iskljucimo to mislim da bi trebalo da ti stigne. Imas broj za pracenje? Onda znas gde je.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Neke kurirske službe, tipa DHL, sa nekim vidovima slanja imaju mogućnost da opozovu pošiljku koja nije uručena, u svakom slučaju moraš da proveriš tracking. Što se eBay tiče ja sam poručivao i sa američkog i sa nemačkog i ovde i u inostranstvo, sve je radilo ok, doduše meni je to share nalog sa PayPal-om pa je možda zato "sigurniji" iako poručim jednom u godinu dana nešto. 

Zanimljivo na tu temu je ortak sad otvarao nalog na Amazonu da kupuje nešto i osim kartice (iz Srbije) su mu tražili nekakve bank statements da potvrdi da je to on, neko ludilo, čak im on nešto i slao ali iz nekog razloga nisu prihvatili. Na kraju sam mu ja uplatio gift card na account pa je tako platio... 

  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

Borba sa vetrenjacama question incoming:

Trebao sam da narucim zeni neku glupost sa ebaya (koji nikada do sada nisam koristio), znaci posiljka iz US za CH.

Otvorim nov nalog, logujem se svojim google nalogom, sve regularno, narucim, platim preko Google Pay, skine mi odmah 100ak dolara sa kartice, i posiljka bude poslata sutradan.

Nakon toga, downloadovao sam ebay app, cisto da mi bude lakse da pratim paket, i mozda 3-4 puta proverim stanje preko app.

Juce dobijem dva maila, jedan od ebaya da su mi permanentno banovali nalog, zbog sumnjivih aktivnosti, i drugi da je narudzbina otkazana i stornirana.

Ja poludim, jer mi nista nije jasno, i posaljem im mail, zahtevajuci da znam jel to greska, ili da mi objasne koje su to sumnjive aktivnosti, na sta dobijem odgovor:
- imali ste sumnjive aktivnosti sa vaseg naloga, zbog cega mi zadrzavamo pravo da vam perma banujemo nalog. Naravno, posto ste permanentno banovani, ne podlezete vise zastiti vase narudzbine tako da pare ne dobijate nazad, i ko vas jebe

I nista, krene tu sad prepiska, ja "pretim" nekim svojim pravima(lupam naravno) da moram da znam sta sam uradio pogresno, jer znam da nisam bukvalno nista, a oni i dalje isti sablonski odgovor, ne mogu da mi kazu sta, jer to moze da se iskoristi za manipulaciju njihovom polisom 😄 Ali me kao uveravaju da su oni to detaljno istrazili (istrazili ku*ac moj) i da postoje pretnje da ja ugrozim ebay community.

Jedino mi pada na pamet da mi se mail negde nalazi na nekoj blacklisti(sto je skoro nemoguce, koristim ga svuda), i da su na osnovu toga i oni sibnuli ban, ali mi je nelogicno sto su onda dopustili registraciju tim mailom.

Moja pitanja su:

- Paket je trenutno negde u tranzitu, sto znaci da bi trebao da stigne, oni ne mogu da ga povuku sa pola puta nikako?

- Ne zanima me ni nalog (bukvalno nikada nisam koristi ebay, nov nalog bio) ni tih 100ak dolara, nego me toliko nervira to sto me prave ludim, i sto znam da nisam nista radio, a oni me optuzuju da jesam. Da li ima smisla i nacina boriti se dalje za pravdu? 🙂

I meni je bio suspendovan nalog jer sam se kacio sa uk be fr de domena, odjebali me na prvi support ticket. Na drugi su odgovorili i resili. 
 

inace izmeddju 2 tiketa proslo je 5 godina 👹

Poenta : probaj vise puta da kontaktiras support

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sttevann said:

Borba sa vetrenjacama question incoming:

Trebao sam da narucim zeni neku glupost sa ebaya (koji nikada do sada nisam koristio), znaci posiljka iz US za CH.

Otvorim nov nalog, logujem se svojim google nalogom, sve regularno, narucim, platim preko Google Pay, skine mi odmah 100ak dolara sa kartice, i posiljka bude poslata sutradan.

Nakon toga, downloadovao sam ebay app, cisto da mi bude lakse da pratim paket, i mozda 3-4 puta proverim stanje preko app.

Juce dobijem dva maila, jedan od ebaya da su mi permanentno banovali nalog, zbog sumnjivih aktivnosti, i drugi da je narudzbina otkazana i stornirana.

Ja poludim, jer mi nista nije jasno, i posaljem im mail, zahtevajuci da znam jel to greska, ili da mi objasne koje su to sumnjive aktivnosti, na sta dobijem odgovor:
- imali ste sumnjive aktivnosti sa vaseg naloga, zbog cega mi zadrzavamo pravo da vam perma banujemo nalog. Naravno, posto ste permanentno banovani, ne podlezete vise zastiti vase narudzbine tako da pare ne dobijate nazad, i ko vas jebe

I nista, krene tu sad prepiska, ja "pretim" nekim svojim pravima(lupam naravno) da moram da znam sta sam uradio pogresno, jer znam da nisam bukvalno nista, a oni i dalje isti sablonski odgovor, ne mogu da mi kazu sta, jer to moze da se iskoristi za manipulaciju njihovom polisom 😄 Ali me kao uveravaju da su oni to detaljno istrazili (istrazili ku*ac moj) i da postoje pretnje da ja ugrozim ebay community.

Jedino mi pada na pamet da mi se mail negde nalazi na nekoj blacklisti(sto je skoro nemoguce, koristim ga svuda), i da su na osnovu toga i oni sibnuli ban, ali mi je nelogicno sto su onda dopustili registraciju tim mailom.

Moja pitanja su:

- Paket je trenutno negde u tranzitu, sto znaci da bi trebao da stigne, oni ne mogu da ga povuku sa pola puta nikako?

- Ne zanima me ni nalog (bukvalno nikada nisam koristi ebay, nov nalog bio) ni tih 100ak dolara, nego me toliko nervira to sto me prave ludim, i sto znam da nisam nista radio, a oni me optuzuju da jesam. Da li ima smisla i nacina boriti se dalje za pravdu? 🙂

"Kompjuter" se trigerovao nečim što si uradio a delovalo mu je sumnjivo, tipa to logovanje na mob on je prikazao kao IP adresa koja nije odgovarala zemlji u kojoj si ili tako neka glupost i flegovao te, a support si dobio level 1 prašinara pošto ti je svež nalog i nisi imao nikakve porudžbine koji ide po čeklisti i tu se "sve slaže".

bukvalno ovo što kaže igi a to je da cimaš ponovo support da se ponadaš da ćeš doći do nekog drugog, možeš i ovu foru sa support preko twittera itd, možda interno nekome drugom proslede.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky Pa onda kapiram sta je moglo da trigeruje to... Bio sam u Srbiji kada sam narucio to, a sutradan se vratio za CH, tako da su definitivno razliciti IP.
Ali opet, zar ne bi trebali da imaju neki kao report suspicious activity, a ne perma ban, majke im ga spalim...

Inace, sto rece @f4ts0, poslao sam im do sada 4 maila, i uvek dobijam isti template odgovor, uvek potpisan neki indijac, tako da ne verujem da tu ima nekog pomaka.

Evo odgovora iz zadnjeg maila:

Quote

I can understand that you may wish to know the exact reason behind our action in this matter. Although, considering the fact sharing such information may cause in manipulating our policy; we may not be able to share this information.

I certainly understand that you are ready to resolve the issues on this account and would like to get the account back. Although, due to the gravity of the activities from this account which could be potential risk to eBay and its community, I'm afraid to deny this appeal.

Cimao sam ih sad na twitteru, ne znam da li ce uspeti nesto. 

A posiljka je preko USPS, pise da je 06.04 preuzeta, kontam da putuje ovamo.

@Dule_smor nije bila droga, ali su bili neki lekovi za suprugu, tj suplementi neki. 🙂

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

@Lucky Pa onda kapiram sta je moglo da trigeruje to... Bio sam u Srbiji kada sam narucio to, a sutradan se vratio za CH, tako da su definitivno razliciti IP.
Ali opet, zar ne bi trebali da imaju neki kao report suspicious activity, a ne perma ban, majke im ga spalim...

mislim da je ovo dosta jak razlog 🙂 ima neki trigger ono ako u roku od x sati se loguje sa dve različite geografski udaljene adrese banuj 🙂

naravno da je trebalo da ima report i ne perman ban ali prosto im je lakše ovako.

Link to comment
Share on other sites

Pa to, mislim bas je tesko da se pretpostavi da ljudi putuju u danasnje vreme, pa da mogu da pristupe servisu sa dve razlicite adrese.

Pa makar mogu da imaju mehanizam za to, da posalju mail i da mora da se potvrdi ako si to ti, kao sto google radi za svaki novi login na novom uredjaju.

 

A cimanje na twitteru ne vredi nista, kazu ne mogu da verifikuju nalog, i naravno me uputili na help na sajtu, gde pomoci nema.

Video sam da ima opcija da ih pozoves, tako da cu to da uradim sledece, samo ne mogu sad, inace ce da padnu psovke 😄

 

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bismo morali da otvorimo topic Aleksandar Šapić - naš gradonačelnik 🙂

Quote

 

Шапић најавио кривичну пријаву против шефа свог кабинета, опозиција тражи да градоначелник поднесе оставку
Градоначелник Београда Александар Шапић каже да ће поднети кривичну пријаву против шефа свог кабинета Ненада Милановића у вези са снимком који се појавио у јавности како би се тачно истражило шта се десило. Град ће захтевати од тужилаштва да испита све од 2011. године у вези са функционисањем јавног превоза, рекао је он. Опозиција тражи да градоначелник поднесе оставку.

Поднећу пријаву против њега да видимо шта се ту десило да утврдимо аутентичност снимка, да видимо о чему су разговарали, рекао је Александар Шапић.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sttevann said:

Pa to, mislim bas je tesko da se pretpostavi da ljudi putuju u danasnje vreme, pa da mogu da pristupe servisu sa dve razlicite adrese.

 

naravno da mogu ali sistemi zaštite se stavljaju za one ređe slučajeve, jer na kraju dana firmi bude veća muka ako neko zloupotrebi, briga njih za tebe 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Meni je ovo isto mega retardirano, pa ljudi putuju stalno, sta sad, ne mogu nista da narucim dom sam u Srbiji, koji je to retardiran nalog za ban, druga IP adresa lol

ne pravdam perma ban, ali gledaj iz njihovog ugla - neki tamo nalog otvoren po prvi put sa IP adrese iz srbije. Obavio kupovinu od 100e, odmah sutradan se loguje na isti nalog sa CH adrese. 

Naravno da ljudi putuju stalno ali prosto ovakav set događaja trigerovao je blok. Što sad mali Mudahari Džaprazdani iz Pakistana neće da se dalje bavi ovim pitanjem, verovatno jer je išao po nekoj ček listi ili prosto nema ingerencije da menja odluke.

34 minutes ago, sttevann said:

E ali ajde da je neki temp ban, dok se ne proveri, validira, nego odmah perma ban, i kao to je to, nemas vise ni pare nazad, nemas zastitu, zato sto stitimo nas community.

 

ovaj deo sam doduše propustio - mislim da je ovo nelegalno u najmanju ruku. mogu da ti zabrane pristup platformi i tu kao jbg, ali ne bi smeli da ti zadrže pare. čak i ako stoji u terms da smeju, morali bi da dokažu da si napravio prekršaj, tako da mislim da najmanje za ovo možeš da cimaš neko tamo udruženje za zaštitu potrošača u CH ako postoji nešto tako a verovatno postoji.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Jose Jimenez said:

Imaš pravo na chargeback, imaš kao dokaz prepisku da ti nisu pružili uslugu. Makar da im banka utera kurac, kad je tebi premali 😄

E da, ima i ovo - znam da banke cimaju prodavce ako se korisnik žali direktno banci u slučaju da ga prodavac iskulira.

Link to comment
Share on other sites

Dokaz u kakvom čovečanstvu živimo 🙂

Quote

 

У сусрет празницима још једно подсећање да се храна не баца, а гардероба поклони најугроженијима. Србија се на светској листи налази на 27. месту по доброчинству, што је сврстава међу најхуманије државе света.


 

mislim, super za nas što smo dobrotvori ofc! 🙂

Quote

Београђани који у анкети РТС-а кажу да редовно шаљу хуманитарне поруке и стављају новац у добротворне кутије само потврђују статистику да је Србија једна од најхуманијих земаља. Прошле године је донирано најмање 42 милиона евра у око 4.000 филантропских активности. Пола милиона људи годишње помогне и Црвени крст.

 

Link to comment
Share on other sites

pita me klinac ko je to shush. Kazem ja, drug sa foruma, mator ko ja, sto pitas.

Kaze, kako dobro igra kanter, moze da drzi master klas iz kantera

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...