Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

12 minutes ago, Johnn1e said:

MSCI, S&P500, NASDQ, stagod je manje cimanje od stanova/kola/satova 😅

nije baš toliko straightforward procedura iz Srbije sa brokerima, porezima i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@Highl1 Nisam ni ja mislio na spuštanje u smislu plate, nego onako :))
Sve je ja slažem sa tobom, baš zato sam i morao da ti odgovorim, jer ja baš baš nisam taj lik "ODAKLE MU PARE", zapravo i mene to nervira, a još više me nervira ono što ide odmah nakon toga, a to je "SIGURNO NIJE POŠTENO ZARADIO!"
Moja poenta je bila u tome da ja nekako razgraničavam tu "strast" i investcije, tipa možda neko ima 150k u šteku, pa odluči da potroši 100k na porše (da ne ulazimo u to koliko je to pametno), ali ajd kao to i da razumemo jer "čovek voli". Dok će neko pametniji razmišljati više mozgom i kupiti 100k porše kao investiciju ali tek nakon što je postao milioner fazon. E sad, naravno postoje tu i "oni između", kao taj tvoj ortak kog si pomenuo, koji će ga malo i voziti za ćef itd...

Uglavnom, zaključili smo da imamo milionera na forumu! :tf: 

Link to comment
Share on other sites

Imamo, Igora, čim gleda Teslu!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Highl1 said:

bolje pogledaj da li su ti u dobrom stanju one fendi torbe koje imaš :tf: 

mor'o sam da izguglam kakve su to torbe tj. koje su. šta sam sve video joj ... zamisli kofer za prtljag od 3000e, staviš ga na traku na aerodromu i više nikad ne vidiš :)))

ali evo ovu bih uzeo, samo da vidim dal' dakiju odgovara pa da imamo matching bags!

https://www.fendi.com/hr/duffle-large-large-brown-fabric-bag/p-7va497a9xsf199b

samo 2300e!

Link to comment
Share on other sites

ova je full naša priča, Laki

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dovlagsi said:

Ne pominje niko lizinge i ostala sranja, ja i moji nikad ništa ne bi vozili da nije finansiranja tog tipa.

šta hoćeš da kažeš, ne kapiram? 🙂

pa većina ljudi uzme na lizing ili kredit itd, ko ima 50k da ljusne ovde u kešu osim naravno IT-jevaca 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dovlagsi said:

Pa povela se priča "ako vozi to i to, kolko li para ima omg" pa bi da kažem kako može i da nema 😁 tj. može da bude i ne-IT-jevac

ah to, pa da, to je jasno, nego mi je bilo očigledno pa rek'o nešto propuštam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo @dovlagsi i @Highl1 nije baš Porsche ali lako možete da rešite pitanje vlasništva nad kultnim kolima, još aukcija, milina! :))

https://rmsothebys.com/en/home/lots/pa22#?SortBy=Default&SearchTerm=&Category=All Categories&IncludeWithdrawnLots&Auction=PA22&OfferStatus=All Availability&Au

Former racing driver and businessman Marcel Petitjean began amassing his car collection in the 1960s, not just as a lover of automobiles, but as a long-term investment. That thinking paid off at the first auction of his cars in June 2020. Now, the last 28 are going — every one a Ferrari. The Petitjean "Part II" sale includes three decades of road-going examples of the Prancing Horse. Highlights of the collection include a 1973 365 GTB/4 Daytona, 1966 275 GTB 4, and the star of the show, a 1985 288 GTO — the second car to wear the legendary GTO badge after the legendary 250 GTO, and one of only 272 made. Other highlights include a static display 1996 F310 F1 and Harrington Daytona Junior kids' car. The auction begins February 2, 2022.

petitjean-ferrari-collection-hero-thumb-960xauto-142401.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

ovaj laki stalno zivi u nekoj dimenziji gde svi imaju 100k eur ma dispouzalu 😄

brate nisam ja pričao o tome da investiram u porše nego ti i hajli!

meni to ne bi ni na kraj pameti palo!

ja sam rekao da se investira u lego, što je jedno 100x manje vrednosti!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dovlagsi said:

ovaj laki stalno zivi u nekoj dimenziji gde svi imaju 100k eur ma dispouzalu 😄

imamo mi ITjevci!

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Trebalo bi da uskoro kupim auto pa mi treba pomoc oko izbora.. Kako je trenutno tesko doci do novog automobila nemam bas mnogo izbora osim da cekam dugo na isporuku 😕

U ovom trenutku relativno brzo mogu da uzmem:
1. Renaul Kadjar 1.3 TCe 140

2. KIA Sportage 1.6 GDI

Jel ima neko iskustva sa ovim modelima?

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Ja već 3.5 godine vozim Qashqai koji je skoro pa isti auto kao taj Kadjar koji je i dalje u ponudi (Qashqai ima novi model, Kadjar koliko sam shvatio još ne). U tom smislu sve preporuke od mene za auto, ja sam vrlo zadovoljan iako je moj zapravo i nešto slabiji benzinac od 1.2 i 115KS.

Ne znam kako se kreću cene ta dva modela ja kad sam uzimao Kia je bila solidno skuplja a nije mi se model ni svideo. Izbor između Qashqai/Kadjar se sve na to što je za sličnu opremh u tom momentu Qashqai bio oko 2k evra jeftiniji. Inače Kadjar bi trebalo da je čak i malo praktičniji jer nema toliko zakošen krov pa ima malo više prostora iznad daske gepeka, Qashqai skoro da nema uopšte, ne možeš jaknu da staviš.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Zwerko said:

Ja već 3.5 godine vozim Qashqai koji je skoro pa isti auto kao taj Kadjar koji je i dalje u ponudi (Qashqai ima novi model, Kadjar koliko sam shvatio još ne). U tom smislu sve preporuke od mene za auto, ja sam vrlo zadovoljan iako je moj zapravo i nešto slabiji benzinac od 1.2 i 115KS.

Ne znam kako se kreću cene ta dva modela ja kad sam uzimao Kia je bila solidno skuplja a nije mi se model ni svideo. Izbor između Qashqai/Kadjar se sve na to što je za sličnu opremh u tom momentu Qashqai bio oko 2k evra jeftiniji. Inače Kadjar bi trebalo da je čak i malo praktičniji jer nema toliko zakošen krov pa ima malo više prostora iznad daske gepeka, Qashqai skoro da nema uopšte, ne možeš jaknu da staviš.

meni izašla neka reklama za qashqai sad 30k eur ovaj novi lol

sportage i kadjar kapiram da su tu negde oko 20-22k eur gledajući ovo kad mi iskoče opet reklame i akcijske ponude i koješta.

Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2022 at 10:31 PM, shiki said:

Trebalo bi da uskoro kupim auto pa mi treba pomoc oko izbora.. Kako je trenutno tesko doci do novog automobila nemam bas mnogo izbora osim da cekam dugo na isporuku 😕

U ovom trenutku relativno brzo mogu da uzmem:
1. Renaul Kadjar 1.3 TCe 140

2. KIA Sportage 1.6 GDI

Jel ima neko iskustva sa ovim modelima?

Taj motor u Kiji je katastrofa, od dva zla biram i ja Reno 👍

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Uletela je i Mazda cx-30 u razmatranje. Za sada mi ona najvise odgovara, samo treba da se saceka par meseci (isto kao i Kadjar). Sedista u Kadjaru imaju neka ispupcenja u sedalnom delu sa strane koja mi smetaju 🙂

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Zali se renou da nisu body positive. Ja se ic ne razumem u moderne suvice, ali bi uzeo mazdu jer nije reno i kia

elem (nestade mi post), iz znatizelje konfigurisem tu mazdu cx 30 sa opremom : automatik, 360 kamera, navigacija.

Sta je ovo gde se nalazim???

178856867_Screenshot2022-02-20at09_17_31.thumb.png.3277d2040816adf4d6f7704df07b85e3.png

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...