Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

50 minutes ago, togFU said:

d kao dovla ili d kao dragon? 🙂

 

obožavam kad ljudi stave ove "pokvarivače" na kola, tipa ovo za farove pa kao izgleda "ljuto". ne da ne ide na ovakav "balonkast" auto nego nema. lepše mu leže "trepavice" (u verziji kad žena sređuje auto).

1 hour ago, dovlagsi said:

Tad nije bilo kompjutera 😁

a jest, samo abakus!

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, dovlagsi said:

dobri su bosanci "mali potrošač samo 8 litara" 😁 a to vrv ovaj "namunjeni" pa mu gedžo stavio k&n filter i dizne sa megana, digo ga na 72 ks i tih 8 lit 😁

(1,2 8v troši inače oko 6, najbolji auto ikad napravljen) 

vozio me cargo pre neki dan ovaj lik u avensisu i prolazimo pored corole, oba hibrida.

i ovaj "moj" u avensisu kao "ma dobra je i ova korola, manje troši nego ovaj moj - ona je tu negde na oko 5 litara, ja sam na 7-8"

pa šta je onda tu hibrid majku mu, pitam ja njega, nije baš imao neki dobar odgovor 🙂

56 minutes ago, dovlagsi said:

(1,2 8v troši inače oko 6, najbolji auto ikad napravljen) 

SKORO KO SMART

Link to comment
Share on other sites

sad će i kod nas 🙂

 

Quote

 

Неки половни аутомобили коштају чак и више од нових
За расположиве половне аутомобиле муштерије морају да плате више. Према Пекруну, цене су порасле од пет до десет одсто.

Чак постоје новији половни аутомобили који коштају више од истих нових аутомобила, јер се на испоруку нових тренутно много више чека.

Мартин Вајс ради за ДАТ, организацију која је основана 1931. да би неутрално и објективно процењивала стварну вредност аутомобила. Он се ишчуђава када посматра актуелне трендове у бранши.

"Тржиште је полудело", каже он и додаје да су половни аутомобили скупљи него икад до сада, "чак и 15 одсто више".

Вајс каже да у појединачним случајевима цена може бити још већа. Пре свега аутомобили са моторима на дизел су много скупљи него у првим годинама после скандала са фалсификованим емисионим вредностима.

Смањена понуда, несташица чипова
Експлозију цена су изазвали пандемија и стални недостатак чипова за аутомобилску електронику.

Године 2020. је због пандемије регистровано мање нових аутомобила, део њих сада недостаје као половни аутомобили.

Осим тога, предузећа и фирме које се баве изнајмљивањем аутомобила тренутно инвестирају мање у возила која ће после краћег времена бити понуђена на продају.

Опао је број пријављивања нових аутомобила које трговци после само једног дана декларишу као половне.

Пекрун констатује да је напросто изашло премало аутомобила на тржиште. Пошто дилери због несташице чипова и по годину дана чекају нови аутомобил, све више посежу за половним аутомобилима. Тако се додатно смањује понуда.

Побољшање није на видику пре 2023.
Тешко да би се ситуација могла поправити и наредне године (2022.). "Повећане цене половних аутомобила имаћемо и 2022.", прогнозира Пекрун.

И аналитичар аутомобилског тржишта Вајс рачуна са постепеном нормализацијом тржишта најраније 2023. Већ прошле године су цене порасле.

Према прорачунима ДЕТ-а Немци су за куповину половног аутомобила у просеку издвојили 14.730 евра, што је 19 одсто више него 2019.

Поређења ради, према истраживању дневног листа Франкфуртер алгемајне цајтунг (ФАЗ) половни аутомобил је 2001. коштао просечно 8310. евра.

Возила са електричним и хибридним моторима јефтинија
Нису сви сегменти тржишта половних аутомобила погођени поскупљењима. "Код електричних аутомобила не видимо раст цена", каже Вајс.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, killYg0r said:

Najgori trenutak za kupovinu automobila za vreme naseg radnog veka : D

Ali necemo da se predamo tako lako!

biće bolji period kad dođe SEKA 2.0, onda ako si uštekao pare, možeš da biraš kola za male pare!

2 hours ago, togFU said:

ja sam baš nešto sinoć gledao oglase malo - ladno bih mogao auto koji sam kupio u avgustu 2020. da prodam sad za više para 😄 (bez da računam ono što sam uložio ofc)

bukvalno ... 😞 ispade investiranje u polovnjake bolje nego u stanove, lakše ih "zavrtiš" 🙂

Link to comment
Share on other sites

PA JEL NIJE

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...