Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

38 minutes ago, G!!! said:

polako kad se iskristalisu cene svih novih auta bice ovo jos i jeftino 😞

bio na servisu pre mesec dana, JEDAN auto imaju na prodaju u salonu celom, cekanje ako hoces da kupis auto je oko godinu dana, za rezervni deo oko 4 meseca

pisao je Zw već da su u Nissanu (mada beše i ti voziš Kaškai?) imali jedan Juke 🙂

Ja već vidim retail cene u prodavnicama da su tipa 20% više nego pre mesec dana a bio sam kod nekih partnera prošle nedelje koji rade IT opremu itd i sad taj njihov kanc je i neki polu prodajni prostor, uvek gomila robe, sad ulazim ono kao da ih je neko opljačkao, 80% prazno :)) kao - jbg, ne stižu kontejneri uopšte.

Ali ako niste sigurni koji auto da kupite, možda Spajdermen pomogne!

 

Quote

 

Po prvi put u kinematografskoj istoriji Spajdermena, otkriva se identitet našeg heroja iz komšiluka, što ga dovodi u sukob sa normalnim životom i dovodi u opasnost one do kojih mu je najviše stalo. Kada zatraži pomoć doktora Strejndža da obnovi svoju tajnu, čarolija razbija rupu u njihovom svetu, oslobađajući najmoćnije zlikovce koji su se ikada borili sa Spajdermenom. Sada će Piter morati da savlada svoj najveći izazov do sada, koji ne samo da će zauvek promeniti njegovu budućnost već i budućnost Multiverzuma.

Ovo partnerstvo će omogućiti većem broju ljudi širom sveta da razumeju i iskuse našu viziju mobilnosti usredsređenu na ljude kroz inovativna vozila i tehnologije - kao što su revolucionarni IONIQ 5 i TUCSON Hybrid.

I baš kao što Piter Parker zavisi od najnovije nanotehnologije, naši kupci očekuju od Hyundai-a inovativnu automobilsku tehnologiju, što nas obavezuje na izvanredna dostignuća. To možete primetiti bilo da vozite neuporedivo efikasnije sa našim elektrificiranim pogonskim sklopovima - ili bezbednije nego ikada ranije zahvaljujući našim najsavremenijim sistemima za pomoći vozaču.

IONIQ 5 x Spider-Man: No Way Home.

Zadivljujući dizajn, ultra-brzo punjenje i zapanjujući niz pametnih tehnologija koje će vas odvesti dalje.

TUCSON x Spider-Man: No Way Home.

Progresivni dizajn i najširi spektrar elektrificiranih pogonskih sklopova u segmentu kompaktnih SUV vozila.

OČEKUJEMO VAS 15.12.2021. U HYUNDAI SALONIMA ŠIROM SRBIJE

Na dan premijere novog filma o Spajdermenovim avanturama dočekujemo vas u Hyundai salonima širom Srbije sa specijalnim pogodnostima za kupovinu modela IONIQ 5 i TUCSON. Za model TUCSON, samo na dan premijere filma, obezbedili smo popust u iznosu 1.000 €, a za IONIQ 5 kupce očekuje punjač za automobil snage 22kW.

 

 

Obožavam ova PR saopštenja kad prevedu a vidiš da se nikad time nisu bavili pa im je nepoznato :))

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky said:

pisao je Zw već da su u Nissanu (mada beše i ti voziš Kaškai?) imali jedan Juke 🙂

Mala digresija, ja sam svoj Qasqhai u septembru 2018. platio okruglo 20k eur bez dodatne neke opreme. Sada je novi model, doduše sa nešto jačim motorom (moj je 1.2 115KS, sad je 1.3 140KS) u bukvalno istoj opremi i pritom nema ništa specijalno bolje (aj recimo ubacili su Android auto u multimediju što bi mi značilo) - 28.850 eur [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zwerko said:

Mala digresija, ja sam svoj Qasqhai u septembru 2018. platio okruglo 20k eur bez dodatne neke opreme. Sada je novi model, doduše sa nešto jačim motorom (moj je 1.2 115KS, sad je 1.3 140KS) u bukvalno istoj opremi i pritom nema ništa specijalno bolje (aj recimo ubacili su Android auto u multimediju što bi mi značilo) - 28.850 eur [:D]

znači pravo vreme za kupoviunu novog automobila tek za 2 godine na primer 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ne, stanovi padaju sigurno, nisi čuo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, muka me naterala da upisem i polozim voznju. Tako da sad imam probnu vozacku. Isto tako me muka tera da kupim svoj prvi auto !

Buduci da se bas ne razumem i da svi oko mene savetuju od "Uzmi neki za 1k, 2k eur da cukas po gradu" do "Uzmi nov" i onda izmedju "Uzmi neki polovan u solidnom stanju koji nece da crkne odmah za 4,5,6k eur.".. ne znam ni sta je tu pravilo. Mogu da kupim auto samo fazon... daj ovaj crveni!

Ja se razmisljam da uzmem neki tako oko 5k eur, polovan. S probnom mogu svakako auto do 109ks da kupujem. Verovatno neki hechbek, tipa reno klio, mazda 2, neki pezo mali... jebem li ga? Auto bi drzao na ulici, nemam garazu (inb4 lol srecno s parkiranjem u centru grada,)

Za pocetak oko kupovine bi mi pomoglo ako neko ima savet sta da gledam na oglasima, kako da filterujem bitne stavke od nebitnik. Npr sta znaci ako je auto iz uvoza? da li da gledam kilometrazu do 100k 150k km? Koja oprema bi mi bila nekako najbitnija za prvi auto?

  • Like +1 1

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je rezon da uzmeš polovan za početak sasvim ok (a i u kontekstu divljanja cena novih), za 1-2k eur je baš ono dosta rizično jer je vrlo mator auto, oko 5k bi trebalo da je nešto što je iole solidno. S tim da imaj u vidu da u tom nekom godištu ti je relativno mala razlika u ceni između B i C klase, na primer Reno Clio i Megane ili Pežo 207 ili 308. Zavisi od kilometraže koju ćeš prelaziti, ali ako je uglavnom za po gradu moj savet je benzinac, više će trošiti ali dizeli u varijanti kada stignu tako polovni imaju mnogo skupljih stvari koje mogu da odu (zamajac, turbina, EGR i sl). Oprema bukvalno gledaj da ima klimu i te baš najbitnije stvari, sve ostalo su realno sitnice, automobili iz uvoza će po pravilu imati bolju opremu od onih kupljenih ovde. Kilometraža - svi lažu, realno neibtno, može auto od 200k pređenih da bude u boljem stanju od onog koji je prešao 100k (ili se makar tako reklamira), treba da ga pogleda neko ko se malo razume, najbolje majstor. Sad iz uvoza ili ne je što bi se reklo drevno pitanje - najbolje je uzeti auto kome je koliko-toliko poznata istorija bilo da ga kupuješ od nekog poznatog bilo da iole veruješ ili možeš da proveriš ono što prodavac tvrdi o stanju auta. Moje je mišljenje da je to značajno bitnija stavka od same marke/modela auta, naravno pod uslovom da se držimo u nekim mainstream okvirima a ne da kupiš neki tipa Daihatsu :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pesma, bio sam u istoj situaciji pre par godina, tako da ti možda moje iskustvo može pomoći.

 

I meni su govorili "kupi nešto za 1-2k DA SE UČIŠ pa posle kupi nešto bolje, a i NEĆE TI BITI ŽAO AKO GA ČUKNEŠ".
Realno sad mogu reći da je ovo loš savet - jer ono, zašto bi morao da se "učiš" na lošijem automobilu? Drugo, svakako ćeš morati da uložiš neke pare da dovedeš taj auto u neko stanje (veliki servis, nove gume verovatno), zatim posle cimanje da ga prodaš i dodatno izgubiš vremena i nešto para jer će mu opasti vrednost... Uostalom, kako bogata klinka dobije od ćaleta za 18. rođendan novi Mercedes pa se uči na njemu?

 

Ja mislim da sam na ovom topicu pročitao savet koji sam i poslušao - uzmi golfa za pare koje imaš i to je to 😄 5k je golf 5 u full opremi, već oko 6k može golf 6 😄

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Za probnu dozvolu i prvi auto uzmi nesto za 3k, benzininac, dok napucas skill i voznje, saobracaja i handle-ovanje retarda. Bukvalno je svejedno sta je, samo da nije neki reritet, sta god ti se svidja realno : D Ako je iz uvoza, obavezni probaj da trazis broj sasije i platis izvestaj na car vertical-u (uz popust od 30% kod domacih youtubera) gde ces potencijalno da dobijes informaciju da li je lupan, skidana kilometraza ili slicno. A ako je kupljen u srbiji, najveca je sansa da je registrovan, pa ga pre kupovine odvezes u servis na pregled gde ti kazu realno stanje. Cilj je da smanjis sansu da te neko zajebe i da nadjes neki je najboljem mogucem stanju. I isto racunaj da na cenu auta, uvek dodajes stavke: registracija, gume, redovan servis i neke eventualne popravke gde je to minimum jos 500e koje treba da se iskesira.

Generalno je lutrija kako ces da prodjes i 95% ucesnika u tom procesu su prevaranti, od prodavaca do servisera.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Moj savet i dalje ostaje isti, ako voziš po gradu nađi najskuplji/najočuvaniji Twingo prve generacije. To bi trebalo da je oko 2k eur. Jeftina registracija, mali potrošač, vozi četvoro u komforu, kad ti treba gepek - slajduješ zadnje sedište napred, pouzdan je ne kvari se, nije dizel! Najbolji auto na svetu, otkako sam ga uzeo ženi samo njega vozim. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Zwerko said:

Pa kad ti je drugi auto Opel :tf:

easy a burn GIF

On 12/22/2021 at 1:57 PM, Pesma-mrtve-dece said:

Ljudi, muka me naterala da upisem i polozim voznju. Tako da sad imam probnu vozacku. Isto tako me muka tera da kupim svoj prvi auto !

Buduci da se bas ne razumem i da svi oko mene savetuju od "Uzmi neki za 1k, 2k eur da cukas po gradu" do "Uzmi nov" i onda izmedju "Uzmi neki polovan u solidnom stanju koji nece da crkne odmah za 4,5,6k eur.".. ne znam ni sta je tu pravilo. Mogu da kupim auto samo fazon... daj ovaj crveni!

Ja se razmisljam da uzmem neki tako oko 5k eur, polovan. S probnom mogu svakako auto do 109ks da kupujem. Verovatno neki hechbek, tipa reno klio, mazda 2, neki pezo mali... jebem li ga? Auto bi drzao na ulici, nemam garazu (inb4 lol srecno s parkiranjem u centru grada,)

Za pocetak oko kupovine bi mi pomoglo ako neko ima savet sta da gledam na oglasima, kako da filterujem bitne stavke od nebitnik. Npr sta znaci ako je auto iz uvoza? da li da gledam kilometrazu do 100k 150k km? Koja oprema bi mi bila nekako najbitnija za prvi auto?

Corsa C! :)) Možda D, to je sad novija opcija!

nemoj samo nov to je baš bezveze ideja jer je sva prilika da ćeš ga tu i tamo grebati, čuknuti i slično 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2021 at 12:56 PM, Dule_smor said:

Stanovi jesu malo pali u odnosu na pre 10ak god, ne mogu da prodam onaj u Bulevaru za one pare za koje sam kupio:c...inb4 isto kao i koine heh

znači preplatio si stan pre 10 godina 🙂

  • Haha (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...