Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

On 10/17/2023 at 9:35 AM, FATA said:

Cek ovo si lose formulisao da te nista nisam razumeo 🙂 nisi video da ovi iz oslobodjenja staju ovima sto se iskljucuju ili nisi video da ih seku? 

nisam video da ih seku - ovi iz oslobođenja 99% slučajeva stanu ovima što se isključuju.

On 10/17/2023 at 9:35 AM, FATA said:

Nemoj pasarelu ko boga te molim.. Ne znam da li zalazis na cukaricu, ali 2 koje su napravili ovde, do ada trznog i tempa su najgore napravljene pasarele koje sam video u zivotu. Povezuju nista i vode ka nigde pa cisto sumnjam da bi te na slaviji bile ista bolje planirane. 

zalazim, ali nisam koristio te dve. ova od ada tržnog centra deluje kao da je napravljena da iz tržnog centra odeš na adu, a ta do tempa iskreno ne znam ni gde je ... sad vrtim po glavi i mimo nadvožnjaka za kola uopšte ne znam gde tu ima pasarela.

ali valjda neko normalan ume da nacrta pasarelu? 🙂 ne znam šta je toliko teško, tipa dva "ulivanja" za pešake iz pravca slavije i gore od okrenitce buseva da pređeš bulevar oslobođenja i onda jednaka takva slivanja sa druge strane. tamo gde je park čak može i da zađe dublje u park npr, a ovamo može da "ćapi" pokoje parking mesto parking servisa pa da ima smisla.

na primer imamo onu dole na reci od beton hale, ima funkciju.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Lucky said:

nisam video da ih seku - ovi iz oslobođenja 99% slučajeva stanu ovima što se isključuju.

Tako i treba, to je po pravilima saobracaja medjutim ja se ne bih bas slozio sa tobom. Moje iskustvo kaze da kad se vec ukljucim iz nemanjine, ovi iz oslobodjenja se zalecu ko lesinari. Kako mi je sjebano desno krilo krenuo sam da se zalecem u srednju traku i gledam samo ko ce da me overi iz oslobodjenja i plati popravku. Do sada je tipa 80% onih koji legnu na kocnicu u sred toka jer nemaju muda i fazon 20% koji imaju bolja kola pa ga nagaze i provuku se 🙂

 

 

46 minutes ago, Lucky said:

zalazim, ali nisam koristio te dve. ova od ada tržnog centra deluje kao da je napravljena da iz tržnog centra odeš na adu, a ta do tempa iskreno ne znam ni gde je ... sad vrtim po glavi i mimo nadvožnjaka za kola uopšte ne znam gde tu ima pasarela.

ona jeste namenjena za to medjutim je uzasno realizovana. moze da se koristi samo sa 2 sprata i vodi vise u stranu. nije losa ako ti je cilj da ides na autobusku stanicu ka gradu. medjutim totalno je beskorisna da se predje ulica. stepenice na strani ade su okrenute ka gradu i bukvalno je mnogo lakse i efikasnije da prosto sacekas semafor nego da kruzis preko pasarele.

ova druga je trebala da bude napravljena kod tempa jer su ljudi prelazili obrenovacki kao dobar dan. kako je pasarela napravljena blize lidlu sa okrenutim stepenicama ka gradu niko nece da se cima pa prelaze i dalje. Da napomenem samo da je ta pasarela napravljena fazon 60m od semafora.

Nije tesko za mene i tebe da razumemo nedostatke, ali ocigledno ljudi koji su zaduzeni za to su jebeni babuni koji nemaju kapacitet da to nacrtaju.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, FATA said:

Tako i treba, to je po pravilima saobracaja medjutim ja se ne bih bas slozio sa tobom. Moje iskustvo kaze da kad se vec ukljucim iz nemanjine, ovi iz oslobodjenja se zalecu ko lesinari. Kako mi je sjebano desno krilo krenuo sam da se zalecem u srednju traku i gledam samo ko ce da me overi iz oslobodjenja i plati popravku. Do sada je tipa 80% onih koji legnu na kocnicu u sred toka jer nemaju muda i fazon 20% koji imaju bolja kola pa ga nagaze i provuku se 🙂

može za nas koji ne poznajemo ulice BG-a objašnjenje? Ti se isključuješ iz kružnog toka a ovi u trakama pored se zaleću i ne puštaju te da izađeš? ili nešto deseto?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, togFU said:

može za nas koji ne poznajemo ulice BG-a objašnjenje? Ti se isključuješ iz kružnog toka a ovi u trakama pored se zaleću i ne puštaju te da izađeš? ili nešto deseto?

Evo na brzaka ovako nesto. Dole je ta ulica bl. oslobodjenja i npr. ja sam se vec ukljucio i nalazim se u KT tu gde sam obelezio zelenom bojom nebitno da li nastavljam da budem u KT ili izlazim na sledecem (makenzijeva), a iz te donje ulice gde automobili jos nisu ni u kadru batice se redovno zalecu i ne jebu levu stranu uopste (laki kaze da staju, dok ja ne mogu da kazem da sam imao isto iskustvo) i u nekih 80% slucajeva crveno im je putanja. Iz nekog razloga ovo se najcesce desava iz bl. oslobodjenja i mozda bas bas dosta manje iz makenzijeve, nisam primetio da je toliko primetno iz ostalih ulica.

1. nemanjina
2. bl. oslobodjenja
3. sv.save
4. makenzijeva
5. beogradska
6. kralja milana

123.jpeg

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, FATA said:

a iz te donje ulice gde automobili jos nisu ni u kadru batice se redovno zalecu i ne jebu levu stranu uopste (laki kaze da staju, dok ja ne mogu da kazem da sam imao isto iskustvo)

evo i sad prođoh, slični rezultat 🙂

nego, da te pitam ovo, u kojoj tački to vozilo koje ide po crvenoj putanji u odnosu na tebe dobija prednost tj. kvalifikuje se za ono tvoje pravilo da ti iz unutrašnjeg prstena moraš da propustiš sve u spoljašnjem prstenu ako želiš da izađeš iz kružnog toka?

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2023 at 7:33 PM, f4ts0 said:

"hocemo sistem! Necemo rasulo! Dole vucic! Dole Sloba! Ocemo da zivimo u drustvu gde vlada pravda!"

<zelece se ko taksisti sa bus stanice da ga neko udari da plati staru stetu>

!

pazi, nije mi nikad ni pala na pamet ta opcija, FATA mi je otvorio oči u srbina!!

 

7 hours ago, dovlagsi said:

Sad ćeš bez osnove da se dodatno uzbudiš kad budeš sledeći put prilazio Slaviji 😁

haha, bravo za ovo "dodatno", fazon novosađani kad dođu BG redovno se useru se i pogube u saobraćaju, a ovo bi zaista bilo DODATNO uzbuđenje :DDD

Inb4 ti si iz Futoga

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, togFU said:

Imamo i turbo čak! Ali sad kad razmislim, nemamo nijedan sa tri trake unutar kružnog toka, dakle nemamo te UZBUDLJIVE

uf, onda ne znam da li da se uopšte upuštaš u takvu avanturu!

inače, kad smo u temi u kojoj smo, idem danas Pasterovom i otprilike tačno na ovom mestu:

Screenshot 2023-10-22 at 17.38.46.png

ide riba u suprotnom smeru ovom levom trakom :)) ali opušteno vozi onako u fazonu sve je ok. ne znam odakle je ušla nadam se da nije skrenula iz bulevara oslobođenja čak, nego da je makar sa nekog od ovih parking mesta, ali lagano vozi "gleda svoja posla".

to joj je inače moglo da prođe jer je nedelja i nedeljom je ova ulica prilično pusta jer su tu bolnice i onda su samo radnim danom ovako kao na google streetu.

ja sam probao da joj signaliziram, ovih par ispred mene su možda isto, ne znam, ali delovala je apsolutno nezainteresovano za naše "savete" 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 10/20/2023 at 9:48 PM, Lucky said:

evo i sad prođoh, slični rezultat 🙂

Slican tvome ili mome? 🙂

 

On 10/20/2023 at 9:48 PM, Lucky said:

nego, da te pitam ovo, u kojoj tački to vozilo koje ide po crvenoj putanji u odnosu na tebe dobija prednost tj. kvalifikuje se za ono tvoje pravilo da ti iz unutrašnjeg prstena moraš da propustiš sve u spoljašnjem prstenu ako želiš da izađeš iz kružnog toka?

Vozilo u crvenoj putanji nema prednost u odnosu ni na jedno vozilo i ne moras da mu stajes, zato pomenuh stelovanje! 

Ako si u drugom prstenu i hoces da postujes pravila pri izlasku iz KT, trebalo bi da se pripremis i zauzmes spoljnu traku pre izlaza, ne na izlazu. Ako vec nisi stigao da se pripremis, onda pustas sve iz spoljne trake gde god isli dok ti se ne stvori prilika da se ukljucis. Razumno bi bilo da se ljudi vode principom "rajflesusa" gde svako vozilo pusta jedno vozilo da se ukljuci ali uglavnom trebas da cekas. Ako ides iz unutrasnje onda pustas ove iz srednje pa onda ove iz spoljne. 

To je kako bi trebalo, ali kako pola BG ne zna osnovna pravila poput trougla, a kamoli kako da se snadje u komplikovanom kruznom i postuju pravila treba se prilagoditi. Na slaviji bih rekao da je najbolja opcija koristi srednji prsten i iskljucivati se na izlazu makar i praveci i 2 kolone kako bi se unutrasnja koristila za dalje izlaze. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, FATA said:

Slican tvome ili mome? 🙂

 

mome 🙂 

(haha, kakva reč)

12 hours ago, FATA said:

Vozilo u crvenoj putanji nema prednost u odnosu ni na jedno vozilo i ne moras da mu stajes, zato pomenuh stelovanje! 

Ako si u drugom prstenu i hoces da postujes pravila pri izlasku iz KT, trebalo bi da se pripremis i zauzmes spoljnu traku pre izlaza, ne na izlazu. Ako vec nisi stigao da se pripremis, onda pustas sve iz spoljne trake gde god isli dok ti se ne stvori prilika da se ukljucis. Razumno bi bilo da se ljudi vode principom "rajflesusa" gde svako vozilo pusta jedno vozilo da se ukljuci ali uglavnom trebas da cekas. Ako ides iz unutrasnje onda pustas ove iz srednje pa onda ove iz spoljne. 

To je kako bi trebalo, ali kako pola BG ne zna osnovna pravila poput trougla, a kamoli kako da se snadje u komplikovanom kruznom i postuju pravila treba se prilagoditi. Na slaviji bih rekao da je najbolja opcija koristi srednji prsten i iskljucivati se na izlazu makar i praveci i 2 kolone kako bi se unutrasnja koristila za dalje izlaze. 

image.png

ali kako nema prednost? evo recimo po ovom tvom nacrtanom, imamo ovaj beli auto prvi, klio valjda, pa drugi recimo da je citroen i onda ovaj plavi skoda npr. znači da kažemo da klio sigurno nema prednost jer se uključuje, ali citroen je već u toku a tek što je škoda! znači ovaj tamo crveni levo u unutrašnjem krugu, da je na primer 10 metara "pre" i da hoće da izađe, on bi trebalo da pusti i plavi i sivi auto zar ne?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Lucky said:

on bi trebalo da pusti i plavi i sivi auto zar ne?

Recimo da je crveni auto naprasno odlucio da se iskljuci u makenzijevu, trebao bi da ukljuci migavac i saceka plavi, sivi, beli auto da bi se prestrojio u srednju, pa bi onda trebao da propusti sve iz spoljne ako iz nekog razloga idu na dalji izlaz (npr. sv.save -> beogradska)

U situaciji sa slike na tvom primeru od "10m pre" on bi trebalo da se prestroji u srednju pa u spoljnu pa da se iskljuci u kralja milana. Ovde nije klasicna prednost u pitanju jer ako ima prostora moze da se ukljuci iza plave skode, ali ako ga gare ovi iz srednje onda mora da ceka i tu je vec na izlazu gde se ponavlja gore navedena situacija izlaska na makenzijevu.

Evo ti primer na istoj slici. Ovaj crni karavan u srednjoj je isti moron kao i ovaj u crvenom. Iz unutrasnje sece i iskljucuje se na makenzijevu, a isekao je plavu skodu i sada ceka crni iz spoljne gde skoda mora da koci a verovatno i sivi i beli auto iza nje. Sada hipoteticki da je puniji KT ima vise primera gde bi taj crni karavan u slucaju pune makenzijeve on maltene paralisao i srednju i spoljnu

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Evo ti primer na istoj slici. Ovaj crni karavan u srednjoj je isti moron kao i ovaj u crvenom. Iz unutrasnje sece i iskljucuje se na makenzijevu, a isekao je plavu skodu i sada ceka crni iz spoljne gde skoda mora da koci a verovatno i sivi i beli auto iza nje. Sada hipoteticki da je puniji KT ima vise primera gde bi taj crni karavan u slucaju pune makenzijeve on maltene paralisao i srednju i spoljnu

a kako se menja situacija (ako se menja) time što ti na tim isključenjima imaš dve nove trake koje se tu "pojavljuju" - znači ti sad izlaziš iz kružnog i imaš dve trake, koje onda postaju jedna kad se uđe u mekenzijevu. sigurno nisu obe te trake napravljene za isti "prsten"? makar mi to ne deluje logično, jer ne može jedan auto preko drugog 🙂

Link to comment
Share on other sites

image.png.a91493ca6b6da2534f0a4faf330d9054.pngimage.png.a7a2134c0a51df46b5c4a41255fc661e.png
image.png.d739cd042b0bffe0b495d2312c007869.png

Nije me mrzelo da ukljucim da pogledam i naravno ovaj primer o kom pricamo. Iz srednjeg se ulivaju u drugu traku jer misle kao i ti da nema logike da su obe za isti prsten i bam ceo kruzni krepao zbog par takvih likova 😄

Evo gledam kameru od kako si postovao pre 8min i vec mi skocio pritisak!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, FATA said:

Nije me mrzelo da ukljucim da pogledam i naravno ovaj primer o kom pricamo. Iz srednjeg se ulivaju u drugu traku jer misle kao i ti da nema logike da su obe za isti prsten i bam ceo kruzni krepao zbog par takvih likova 😄

Evo gledam kameru od kako si postovao pre 8min i vec mi skocio pritisak!

to ti kažem! 🙂 eno čak i autobus! 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...