Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

19 minutes ago, evgeniy said:

zatvor ne bi pravio razliku, onda navedes primer lika koji bi trebalo da bude u zatvoru, cime bi zatvor direktno napravio razliku jer problematicna osoba uopste nije u saobracaju. da primenimo tu logiku na slicnom primeru - osoba koja je nekog ubila ne mora da ide u zatvor, jer je on vec nekoga ubio i toliko je vec odvojen od realnosti da je njemu svejedno da li ce da ide u zatvor ili ne, pa ne mora ni da ide u zatvor. wat.jpg

ponekad ne bi trebalo da napises sve sto ti padne na pemet i odmah se latis tastature cim te zagolicaju prsti =c

Darko Lazić je ekstreman primer koji pokazuje svim tim ljudima koji hoće da divljaju s kolima kako ti niko ništa ne može ako imaš dovoljno dobru vezu. On je samo ekstremna ilustracija jer treba da mu se oduzme dozvola, pa kada sledeći put bude uhvaćen da vozi a vozačka mu je već oduzeta da ide u zatvor. A on se još pojavljuje u medijima i hvali time. 

Suština je da za onog lika što je pre neku nedelju poginuo u Puntu pretnja kaznom zatvora ne bi značila ništa, on da o tome razmišlja ne bi ugrožavao svoj i tuđe živote na tako ekstreman način. Njegova logika je, pretpostavljam, i sada bila "aj ja ću malo tu da vozim u kontra smeru kad sam se već zajebao, sigurno me neće niko ni kazniti, a verovatno se ništa neće ni desiti". I onda imaš još 2-3 lika nakon što je on poginuo koji rade istu stvar - kako je pretnja zatvorom tačno veća od vrlo realne pretnje smrtnim ishodom?

Koliko je meni poznato niko od ovih što su vozili u suprotnom smeru nije trebalo da bude u zatvoru zbog nekih ranijih prekršaja?

  • Downvote (-1) 4

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja samo kažem da možeš ti za saobraćajni prekršaj i ugrožavanje ostalih učesnika u saobraćaju da uvedeš i doživotni zatvor, s obzirom da se ne primenjuje ni kazna od 5.000 dinara dosledno to neće napraviti nikakvu razliku. 

47 minutes ago, reki said:

nego, jel se secate ono kad su minusovi bili vidljivi pa je zverko trazio od lakija da sakrije minuse jer ga je bilo sramota pa je laki kao apdejtovao forum i slucajno sakrio minuseve

Ja se sećam, molio sam ga na kolenima godinama za to, jedva sam uspeo da ga podmitim!

  • Downvote (-1) 4

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zwerko said:

\U tom smislu ne vidim ni kao preterano svrsishodnu kaznu zatvor ili oduzimanje vozila za ove što voze u suprotnom smeru po auto-putu jer kad je on toliko već odvojen od realnosti njemu je svejedno da li će da pogine ili će da mu uzmu auto ili šta već. Isto i za ove što voze 200+ km/h po gradu i slično, kad je on već u tom stadijumu svesti to je gotovo. Skoro je opet bio onaj Darko Lazić pevač sa nekim sudarom ili nešto a oduzeta mu vozačka pre 10+ godina, pa o čemu pričamo u smislu kaznene politike?

Evo ja cu se sloziti ovde manje vise
Ako neko udje u pogresnu traku slucajno - onda ako nastavi da vozi 6 km punim gasom, ne treba da ide u zatvor vec kuci, da mu se oduzme dozvola i da ode na vestacenje, pa shodno rezultatima u odgovarajucu ustanovu. Ako je nekog povredio/ubio, takodje da ode u zatvor i da mu se sudi za ubistvo/ubistvo u pokusaju.

ako neko namerno udje u suprotnu traku, onda ja ne vidim neko svrsishodno resenje kako postupati sa takvom osobom. Mozda ludnica, ne znam

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AlexG said:

Za početak valjalo bi da se postojeći zakoni sprovode kako treba. Dokle god ti budeš imao mogućnost da plavcu tutneš koji dinar, da onaj na tehničkom zažmuri na jedno oko i prevari kameru, dotle će se ovakve stvari dešavati.

I da, treba povećati iznose kazni. Junački po džepu. Pa da vidiš.

znaš kako, uvek je bilo tutnjavanja para i biće i u znatno razvijenijim zemljama, ali prosto gde mi fejlujemo je u tome da se ozbiljne stvari ne guraju pod tepih ili hapse automobili a ne ljudi. jedno je kad si vozio 54kmh u 50kmh zoni ili nagazio liniju za pešački pa daš ovom 2000din, a drugo kad voziš 10km u suprotnom smeru. za to sigurno preko slede najžešće kazne a kod nas "nije snimak mobilnim telefonom dokaz za sud" lika koji se aktivno snima kako vozi suprotnom trakom  i kači na net. može u 2 minuta da se otkrije ko je 🙂

8 hours ago, manson said:

Onda da ukinemo zatvore.

pravac na društveno korisni rad 24/7! zapravo to nije loša ideja, da prosto ima neke koristi, kako i samo ime kaže 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lucky said:

znaš kako, uvek je bilo tutnjavanja para i biće i u znatno razvijenijim zemljama, ali prosto gde mi fejlujemo je u tome da se ozbiljne stvari ne guraju pod tepih ili hapse automobili a ne ljudi. jedno je kad si vozio 54kmh u 50kmh zoni ili nagazio liniju za pešački pa daš ovom 2000din, a drugo kad voziš 10km u suprotnom smeru. za to sigurno preko slede najžešće kazne a kod nas "nije snimak mobilnim telefonom dokaz za sud" lika koji se aktivno snima kako vozi suprotnom trakom  i kači na net. može u 2 minuta da se otkrije ko je 🙂

Upravo sam mislio na tutnjavanje (hehe kakav sjajan izraz) para slesh podmićivanje slesh potezanje veza za teže prekršaje. Pre neki dan, mislim negde u RS, nisam siguran, lik pregazio pešaka i tata potegao veze da ga sakrije. Pa su obojica posle uhapšeni. Kod nas je poznat slučaj iz Ustaničke, gde je isto tata potegao veze. E takve na Terazije, za primer drugima. Ali neeee, ovde će da ti šalju izvršitelje za neplaćenu parking kaznu da ti popisuju imovinu i prodaju gajbu, a ubice u saobraćaju nesmetano voze svoja vozila...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AlexG said:

Upravo sam mislio na tutnjavanje (hehe kakav sjajan izraz) para slesh podmićivanje slesh potezanje veza za teže prekršaje. Pre neki dan, mislim negde u RS, nisam siguran, lik pregazio pešaka i tata potegao veze da ga sakrije. Pa su obojica posle uhapšeni. Kod nas je poznat slučaj iz Ustaničke, gde je isto tata potegao veze. E takve na Terazije, za primer drugima. Ali neeee, ovde će da ti šalju izvršitelje za neplaćenu parking kaznu da ti popisuju imovinu i prodaju gajbu, a ubice u saobraćaju nesmetano voze svoja vozila...

pa jbg, to je jaaaako teško iskoreniti, od toga pate i znatno razvijeniji sistemi. 

na kraju krajeva dovoljno je da vidiš kad se milionerima i firmama oprosti porez ili se obrišu dugovaranja itd, a običan narod za 100 evra mu blokiraju račun 🙂

ne znam da li postoji neko okruženje gde je to rešeno. naravno postoje procenti u kojima je nešto zastupljeno, kod nas je sigurno više procentualno nego u tipa Švedskoj, ali ga sigurno i tamo ima.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

У Булевару краља Александра човек је пао са мотора и погинуо. Полицајац који је кренуо на увиђај такође је пао са мотора, закачивши ивичњак предњим точком, при чему је изгубио контролу и почео да кривуда. Због пада са мотора полицајац је задобио преломе.

Како јавља дописник РТС-а с лица места, у Булевару краља Александра у Београду, око 18 сати, догодила се саобраћајна несрећа, када је у паду с мотора погинуо човек.

Полицајац на мотору је кренуо на увиђај због овог трагичног случаја, али је и он 50 метара од места догађаја пао с мотора. 

Link to comment
Share on other sites

Juče sam ja slučajno zamalo zakačio jednog na motoru. Čovek (motociklista) je obilazio desnom stranom kolonu vozila u kojoj sam i ja bio i slučajno sam ga video kad sam hteo da skrenem desno, ali bukvalno slučajno. Nit sam bilo koga očekivao sa desne strane da me obilazi nit sam nešto posebno i gledao. 

I tako ubiješ čoveka ni kriv ni dužan.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Čovek koji je poginuo juče u Bulevaru kralja Aleksandra je deo stare Kvejk scene, Marko Mijatović AKA Fidel.

Fjuz ekipa se organizovala da prikupi novac za njegovu suprugu i malo dete.

Ako želite da učestvujete, cimnite me na PM da vam dam detalje za uplatu. Sve pare uplaćujemo na jedan račun, pa ćemo na ruke da joj damo.

Edited by cali
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, cali said:

Čovek koji je poginuo juče u Bulevaru kralja Aleksandra je deo stare Kvejk scene, Marko Mijatović AKA Fidel.

Fjuz ekipa se organizovala da prikupi novac za njegovu suprugu i malo dete.

Ako želite da učestvujete, cimnite me na PM da vam dam detalje za uplatu. Sve pare uplaćujemo na jedan račun, pa ćemo na ruke da joj damo.

Baš saznah malo pre. Moj bivši kolega.

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, killYg0r said:

Samo je Duletu tesko u svim situacijama!

Nije tačno da je samo Dule, i meni je to bila prva misao dok sam čitao to "nisam očekivao nikog sa desne strane", tamo "gore" je primarna misao da paziš na desni retrovizor na bicikliste kada hoćeš desno, i vremenom  počneš uvel da paziš, bilo staze za njih ili ne:) Ali to je za bicikliste i njihove staze, i ima toga već lepo i kod nas, npr po Novom Sadu, a ovo abosluteovo je valjda baš debilizam motcikliste, ako je obilazio sa desne kolovoznom trakom, ispravite me ako grešim.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

po zakonu ne sme da se obilazi desnom stranom, koliko ja znam. naravno to svi rade kad se provlače itd, ali ne znamo tačno šta se desilo. možda je čovek vozio desnom trakom a ovaj išao levom pa hteo da se prestroji pa nije pogledao ili mu je ovaj bio u mrtvom uglu. koliko vidim po slikama to je tamo onaj deo gde je bio Orao svojevremeno, tu je manje više sve ravno i pregledno, tako da mi deluje taj scenario - ili je ovaj iz golfa hteo da pređe desno iz leve trake ili je možda napred bila neka kolona pa su obojica htela da pređu u desnu traku u isto vreme.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...