Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

ja imam neki nelagodan osecaj da se ovo opet moze desiti. Ljudi nisu navikli na autoput/nije dobro obelezeno... ne znam.

Evo gledam, ove godine, posto imam vikendicu iza mislodjina, isao sam 10ak puta milosem velikim, i eto ima racvanje kad se ide iz pravca obrenovca na autoput, moras zaista biti lignjoslav da promasis traku, al moze da se desi po mraku, sta znam. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mogu da se složim da postoji neka teoretska mogućnost da čovek omaši ulaz, ali prosto ne mogu da zamislim da neko normalan nastavi da vozi suprotnom trakom autoputa a da ne stane u zaustavnu ili nešto kada se zeznuo, taj deo mi nikako nije u varijanti možda je greška. Plašim se da je u našem saobraćaju danas previše tih "ma nema veze, samo malo ću da tu smutim" logika iz kojih se dešavaju i ove situacije. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/lokal/novi-sad/hronika-smrtonosni-izazov-sa-tiktoka-na-ulicama-futoga-mestani-u-strahu-foto-2392907

Quote

TikTok video može pretvoriti izazov u senzaciju preko noći, a oni mogu biti neverovatno opasni. Deca mogu da pretrpe povrede pre nego što roditelji uopšte shvate da postoje čak i novi izazovi za brigu. Jedan od takvih je i iskakanje tinejdžera na biciklima ispred kola na glavnoj ulici u Futogu, te obavezno snimanje i objavljivanje na svom profilu.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Lucky said:

a šta radi ovaj u plavom sparku? :)) to mi je trenutno možda najveća misterija 🙂

Jedino sigurno je da ćurka "leže" na kočnicu u 6. sekundi i gasi auto na sred pruge. Vidi se po "trzaju".

Sve posle je misterija debilizma, da li je probala da upali, da li je upalio, da nije mislila da ne može da prođe, pitaj boga, a ovaj debil još ide u rikverc u onoj traci, mislim da idu pred voz da mašu da stane :D 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

Jedino sigurno je da ćurka "leže" na kočnicu u 6. sekundi i gasi auto na sred pruge. Vidi se po "trzaju".

Sve posle je misterija debilizma, da li je probala da upali, da li je upalio, da nije mislila da ne može da prođe, pitaj boga, a ovaj debil još ide u rikverc u onoj traci, mislim da idu pred voz da mašu da stane 😄

meni je i to palo napamet ali mi je i to prilično neverovatno 🙂

a doduše i ovaj mašinovođa zaustavio voz 3 metra posle udarca u kola 🙂

2 hours ago, millanče said:

Jedino sigurno je da ćurka "leže" na kočnicu u 6. sekundi i gasi auto na sred pruge. Vidi se po "trzaju".

 

da, da, ceo momenat sa kočenjem sam izvalio, izlazi iz kola i onda ne zna šta će, ali kad ode do sparka to mi je najbolji momenat.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky said:

meni je i to palo napamet ali mi je i to prilično neverovatno 🙂

a doduše i ovaj mašinovođa zaustavio voz 3 metra posle udarca u kola 🙂

da, da, ceo momenat sa kočenjem sam izvalio, izlazi iz kola i onda ne zna šta će, ali kad ode do sparka to mi je najbolji momenat.

To, to, i onda umesto da su izgurali auto napred, oni su valdja otišli rikvercom jednosmernom da mašu vozu da stane :D Voz nisam vozio nikad, lol, ali mislim da mu treba dosta da bi stao, cenim da je krenuo kočiti čim je video njih ili auto, i da je uradio najbolje što je mogao :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2023 at 8:15 AM, millanče said:

To, to, i onda umesto da su izgurali auto napred, oni su valdja otišli rikvercom jednosmernom da mašu vozu da stane 😄 Voz nisam vozio nikad, lol, ali mislim da mu treba dosta da bi stao, cenim da je krenuo kočiti čim je video njih ili auto, i da je uradio najbolje što je mogao 😄

ma znam da je krenuo da koči i da ima dugački trag kočenja, šalim se malo, sva je šansa da je morao da je zvekne, ali bih voleo da znam šta joj se desilo zapravo - dal' je baš stao auto i ugasio se na šinama ili se prosto ova presekla kad je shvatila da je prešla šine a spuštala se rampa i onda se zabagovala i samo izašla iz kola jer ne zna šta bi drugo da uradi. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Lucky said:

ma znam da je krenuo da koči i da ima dugački trag kočenja, šalim se malo, sva je šansa da je morao da je zvekne, ali bih voleo da znam šta joj se desilo zapravo - dal' je baš stao auto i ugasio se na šinama ili se prosto ova presekla kad je shvatila da je prešla šine a spuštala se rampa i onda se zabagovala i samo izašla iz kola jer ne zna šta bi drugo da uradi. 

Pa to je, opasan zabag mozga i kod nje i kod ovog vozača, sa tom inteligencijom ih ne treba puštati u stvarni svet :D U suštini, ovo gore što Kili kaže.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, millanče said:

Pa to je, opasan zabag mozga i kod nje i kod ovog vozača, sa tom inteligencijom ih ne treba puštati u stvarni svet 😄 U suštini, ovo gore što Kili kaže.

ma najgore je to što druge lako mogu da ugroze a naravno i sebe iz ovog što smo videli.

sinoć kod geozavoda onaj mali smešni kružni tok, ide žena u škodi (ima li bolje kombinacije) morao sam da stanem na razdaljinu bezbednu dok je ona skapirala šta bi da uradi a i da ja vidim uopšte šta je smislila u glavi.

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, manson said:

Opet.

B92: Nakon nedavne tragedije, ponovo vožnja u kontrasmeru VIDEO http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=09&nav_id=2398579

Ovo mora bre namerno da rade? Neke one TikTok gluposti?

pa ovaj bajko vozi li vozi

zanimljivo mi je što mu ovi idu u susret kapiram svi šokirani, niko mu čak ni ne blica.

Link to comment
Share on other sites

Za početak valjalo bi da se postojeći zakoni sprovode kako treba. Dokle god ti budeš imao mogućnost da plavcu tutneš koji dinar, da onaj na tehničkom zažmuri na jedno oko i prevari kameru, dotle će se ovakve stvari dešavati.

I da, treba povećati iznose kazni. Junački po džepu. Pa da vidiš.

Link to comment
Share on other sites

Ja se potpuno slažem da treba da se pre svega radi na sprovođenju zakona, to da li će kazna biti 5.000 ili 10.000 dinara ne vidim da pravi bilo kakvu razliku jer se ne primenjuje. Uzmimo za primer banalnost tipa plaćanja parkinga - koliko viđate kola iz nemačke trojke na primer sa maskama, nalepnicama, smokvinim listom ili čime preko tablice već na ulicama? A kao da u zoni plaćaš kaznu svaki dan ti je nešto 950 dinara ako platiš odmah. I sad taj što vozi kola od 50k+ evra nema da plati za parking? I njemu da je kazna za parking i 5.000 dinara ne pravi nikakvu razliku jer svakako izbegava plaćanje tim "fazonom". A da onda dođe pandur i krene da piše kazne ovima što su prekrivene tablice, 10.000 svaki put, pa prvi, pa drugi, pa treći put na primer ako se ponavlja isti prekršaj u roku od 3-6 meseci da bude trostruka kazna i tako se skalira. Apsolutno sam siguran da bi se napravila dramatična razlika, video sam sličnu situaciju u Moskvi gde su došli od toga da su meme na internetu sa dash camovima do toga da sada te kamere slabo imaju i šta da snimaju jer svi voze revnosnije nego u Švajcarskoj. Samo primenom svih pa i najbanalnijih kazni, uključujući na primer i kuckanje poruka ili surfovanje na telefonu dok voziš za šta ti uredno stiže kazna. 

U tom smislu ne vidim ni kao preterano svrsishodnu kaznu zatvor ili oduzimanje vozila za ove što voze u suprotnom smeru po auto-putu jer kad je on toliko već odvojen od realnosti njemu je svejedno da li će da pogine ili će da mu uzmu auto ili šta već. Isto i za ove što voze 200+ km/h po gradu i slično, kad je on već u tom stadijumu svesti to je gotovo. Skoro je opet bio onaj Darko Lazić pevač sa nekim sudarom ili nešto a oduzeta mu vozačka pre 10+ godina, pa o čemu pričamo u smislu kaznene politike?

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 4

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

zatvor ne bi pravio razliku, onda navedes primer lika koji bi trebalo da bude u zatvoru, cime bi zatvor direktno napravio razliku jer problematicna osoba uopste nije u saobracaju. da primenimo tu logiku na slicnom primeru - osoba koja je nekog ubila ne mora da ide u zatvor, jer je on vec nekoga ubio i toliko je vec odvojen od realnosti da je njemu svejedno da li ce da ide u zatvor ili ne, pa ne mora ni da ide u zatvor. wat.jpg

ponekad ne bi trebalo da napises sve sto ti padne na pemet i odmah se latis tastature cim te zagolicaju prsti =c

Edited by evgeniy
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...