Jump to content

True Detective | Сезона 2


Recommended Posts

Eh... vrv cu sad da kazem ono sto je vecina zakljucila, koliko sam ja skapirao Velkoro je ovde ispucao nepotrebno vise metkova u celavog... i nekako ga je Woodrugh pogledao u fazonu wtf, mogao je da ostane ziv. Bar sam ja tako skapirao razvoj situacije, s obzirom da Velkoro radi sa Frenkom

 

Htedoh da napljujem sve, s obzirom da posle prve tri epizode, hajp mi je totalno nestao i cetvrtu sam odgledao tek sad, drago mi je da je hype vracen, napokon je pocelo nesto da se desava

 

edit:

po meni ne mogu da se porede scena iz prve sezone cetvrte epizode s ovom ovde, jer je ipak u prvoj sve snimljeno iz jednog cuga

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

chetvrtu epizodu sam pocinjao da gledam iz 4 ili 5 puta...toliko je pocetak spor i smoran i dosadan =o((

kraj je neocekivano dinamičan i još neočekivanije splatter-happy

ajd što su pobili svakog no name murkana što je išao sa njima, ali što su hedšotovali diksona pre nego što je stigao da bekstebuje nekog od njih što očekuješ sve verme...

 

ali tuga od početka sporog

i frenku pride josh nece ni advokadosi da rastu i pati

i vudro je "relapsovo u homo" i ostao bez točkova i smaraju ga novinari i nesrecan je

i antigonu suspenduju bikoz ona je do sada imala najmanje problema sto ne sme da se desi

jos ispadne da je velkoro u svim svojim govnima najbolje prosao u epizodi

;oP

 

@lance, izvini ali pogiboh od smeha, kad neko napise i kazhe "metkovi" a nije jednocireno star to mi je urnebesno =o)

 

uglavnom sto se shootinga tiče, nadam se da serija neće da devolvira na internal affairs raspredanje ko je u sta pucao i koliko...ali ako bude nešto u tom smeru, čini mi se da najvise moze antigona da najebe jer je onaj uniform cop sto je poginuo pred nje upucao civila point blank kad je ona ubila krimosa, a posle je pokupila njegov pištolj mada ga nije koristila ima otiske na njemu...

 

Link to comment
Share on other sites

odlicna epizoda! treba mi par objasnjenja:

 

Prva stvar koja me zanima jeste, da li sam dobro razumeo, ipak je dete od Kolina farela, vec je Frank imao neke prste u tome, o cemu svedoci i poslednja scena? Ako moze par objasnjena vezano za ove dogadjaje u ovoj epizodi.

 

Druga stvar, zanima me sta je tacno Kolin izvukao od onog jezivog lika s cvikama, inace imam ok znanje engleskog i sve ostalo razumem, ali kada se prica ubrzano tako ne mogu da pohvatam svaki detalj. 

Hvala unapred :)

Link to comment
Share on other sites

Da li je njegovo dete ili nije, nije bitno, bitno je da je lik koji je silovao njegovu sada bivšu ženu živ. Frenk je ubio (ili je on ubio) pogrešnog lika. Da li je Frenk samo iskoristio Velkora da ubije nekoga za njega ili je nešto dublje, ne znam.

 

Koliko sam ja skapirao gradonačelnikov sin organizuje prostituciju na najvišem nivou i onda fotka muškarce (senatore i slično) koji tamo dolaze da prcaju i onda ih još i ucenjuje. Navodno gradonačelnik nije uvučen u to.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Da li je njegovo dete ili nije, nije bitno, bitno je da je lik koji je silovao njegovu sada bivšu ženu živ. Frenk je ubio (ili je on ubio) pogrešnog lika. Da li je Frenk samo iskoristio Velkora da ubije nekoga za njega ili je nešto dublje, ne znam.

 

Koliko sam ja skapirao gradonačelnikov sin organizuje prostituciju na najvišem nivou i onda fotka muškarce (senatore i slično) koji tamo dolaze da prcaju i onda ih još i ucenjuje. Navodno gradonačelnik nije uvučen u to.

Koliko sam razumeo, Frenk je Kolinu dao ime ko mu je silovao zenu, sto bi znacilo da mu je Frenk dao pogresno ime, dok mislim da ga je Velkoro ubio. 

E hvala puno za ovo, nekako opet se vracam na uporedjivanje prva/druga sezona, imam osecaj kao da su barem 6 epizoda iz sezone jedan bile kvaliteta ove pete danas, dok je ova peta svakako najbolja do sada u ovoj sezoni. Pocinje da bude zanimljivo, verujem da cemo vec posle seste epizode ukoliko vec sad ne znamo, imati predstavu kako ce se serija odvijati do kraja.

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

@Shek

A šta bi ti? Možeš da napraviš milion razloga zašto mu je žena jalova izašto imaju takav odnos, ali je poenta u tome da  napraviš lika koji ima boju. Ako ništa bar je u ovoj epizodi prilično eksplicitno rečeno zašto su svi glavni likovi popišani. Sve ljude zabole za ono šta se ne dešava, samo ove koji su najsjebaniji ne zabole, šta to znači? Znači da smo sjebaniji nego što možemo da zamislimo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Posle ove epizode, prve četiri deluju kao 95% fileri!!!

 

Ovo. Ova mi po kvalitetu i strukturi najvise podseca na prvu sezonu za sad. Nadam se da ce da odrze ovaj kvalitet do finala.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

И после пет епизода и као "нешто се дешава", ја не могу да се "повежем" са серијом. Не мислим на ликове (који су патетика), него на саму радњу. Уопште ме не занима ко је убио оног лика, шта се дешава са "забавама" итд итд. Обично код ових "крими/мистерија/нешто" серија и филмова људе држи то да се на крају открије шта се десило, ко је крив, да развијају своје теорије итд... овде једноставно, бар за мене, то није ни мало постигнуто.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da za sada nema pretjerano bitne i zanimljive price, necu ulaziti u uporedjivanje prve i druge sezone sto se toga tice. 


Ali ovi momenti anti glume, kad ovaj nadje praznu torbu pa kao ispizdi, bukvalno mi je bez ikakvog pripremnog hejta i stava "jebote koje sranje od sezone do sada" iskocio osmijeh na lice uz semi facepalm kad je ovaj udario u rukom u zid. 
I ovi pokusaji taf gaj ribe sa pricanjem kroz zube dok pali cigaru su mi prejadni. 
Sve u svemu, i dalje me nosi omg omg izasla nova epizoda true detectiva hajp koji je ostao od prosle sezone, tako da se nadam jednoj odlicnoj sledecoj epizodi. 

Link to comment
Share on other sites

Što bi vi mladi rekli, bmk!

 

Nesporazum leži u tome što ja nisam pitao "zašto" krimos ima jalovu ženu već sam penio oko toga što jedan imho mrski, dosadni lik kao što je Frenkova žena i dalje troši minute na ekranu kao bilo šta sem ladan leš!

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

 Ali ovi momenti anti glume, kad ovaj nadje praznu torbu pa kao ispizdi, bukvalno mi je bez ikakvog pripremnog hejta i stava "jebote koje sranje od sezone do sada" iskocio osmijeh na lice uz semi facepalm kad je ovaj udario u rukom u zid. 

 

 

 Ovo. Pukovao sam na vecinu njegovih dijaloga u ovoj epizodi. Lose glumi jako.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Koji smor od serije, likova, radnje, režije, scenarija i overall produkcije, glupavi gradovi iz serije izgledaju kao GTA5 na low detaljima, sve je sivo i beživotno i to ne na dobar način. Velika game changer scena iz predhodne epizode otupljena je idiotskom "66 dana kasnije, lol" deus ex machina intervencijom, a u stvari se apsolutno ništa nije promenilo, osim što je Farel zalizao kosu i obrijao brke.

 

Tačno da random ukokaju nekog od glavnih likova (ili svo troje), u bilo kom trenutku posle pet epizoda, više bih se potresao ako bi Vudi Harelson priklještio jaja u nekoj od svojih kurava u prvih pet minuta prve sezone

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...