Jump to content

True Detective | Сезона 2


Recommended Posts

Videcu kakva ce biti druga epizoda, jer se dosad glavni likovi nisu komuniciralai, al fali mi humora kao sto je bilo izmedju Rusta i Martija, ovako je suvise 'hardcore depra'.

Najbolji description

True Detective aka Sad cops who hate themselves

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

s2e1 ukazuje na brojne probleme, ali daleko od toga da je loša epizoda/serija

 

glavni problemi su to je što je osetno slabije od prve sezone, onda nema one dvojice ludaka koji su efektivno nosili celu seriju i to što je pizzolatto napisao scenario koji (za sada) ni približno nije efektivan kao početak s1

 

u s1 imamo 2 glavna lika, odma se vidi strašan zločin (nad nevinom devojkom) i tona vremena sa njima dvojicom koji caruju (i mekonahi i vudi koji reaguje na njega)

u s2 imamo 4 glavna i još 3-4 sporedna lika i mnogo se vremena troši na intro svih njih pa na kraju samo ubistvo (saucesnika u nekoj proneveri) i nije toliko efektivno

 

e sad farel je vrlo dobar, rejčel isto (mada ne mogu da zamislim šta bi bilo veci finger od njenog lika, svima koji su picolata prozivali prošle godine za to kako piše žene u seriji) von je solidan i taylor-kitsch-of-death je isto ok načelno i čini mi se da kako vreme odmiče i vidimo sve veći deo sezone da će utisak biti sve bolji...

 

ipak, čini mi se da ga je nepotrebno zakomplikovao po pravilu "more of everything" samo da bi se razlikovao od prošle sezone...ok, pošlo mu je od ruke da se razlikuje, al čini mi se na sopstvenu štetu...no opet, gledamo dalje ofc =o)

Link to comment
Share on other sites

Što bi ga overavao ako su gumeni meci. Mada, ono, možda je vezano za taj fetiš da puca likovima u međunožje

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

vrlo dobra epizoda, isplatila se ona silna ekspozicija iz pilota

wtf kraj, deluje čudno rešiti se osetno najboljeg glumca u ekipi i lika koje je odlično napisan, njegove scene su mi najinteresantnije u obe epizode

nadam se da će da preživi, iako, IRL, čovek umire od point blank sačmare u stomak (pogotovo kad se nosi pancir)

a čak i da ne preživi, tu su flashbackovi =o)

antigona ima pro objašnjenje za noževe, još da čujemo objašnjenje za 3 rolne selotejpa :oP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...