Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Gledam u poslednje vreme koliko se ljudi gadja izrazom "sa jeftinijim ulaznicama". Toliko da je izgubilo pravo znacenje I da ni sam nisam siguran sta znaci. Zar se to nije ranije upotrebljavalo u vreme dial upa kada se termin koristio za ljude sa slabim internetom?

 

шта сам јебено прочитао

  • Upvote (+1) 2
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Gledam u poslednje vreme koliko se ljudi gadja izrazom "sa jeftinijim ulaznicama". Toliko da je izgubilo pravo znacenje I da ni sam nisam siguran sta znaci. Zar se to nije ranije upotrebljavalo u vreme dial upa kada se termin koristio za ljude sa slabim internetom?

Koristi se uglavnom za ljude koji ili nesto ne kapiraju ili su propustili neki deo price pa sad treba dodatno da im se pojasni, ovaj Nikolin primer je na mestu. Ovo za internet i dial up prvi put cujem :)

Mislim da je masovna upotreba tog izraza medju ljudima koji danas imaju manje od recimo 40 godina posledica crtanog sa Šiljom koji se godinama vrteo na Rts-u kada je 80ih to bila jedina televizija. Otprilike Šilja igra americki fudbal i komentator komentarise utakmicu odvojeno za normalne gledaoce i za "one sa jeftinijim ulaznicama". Pa onda za ove s jeftinijim ulaznicama urmtakmica pocinje kasnije, zavrsava se ranije i tako neke fore, sad sam i zaboravio ali znam da mi je to ostalo u secanju. Iz tog crtanog ima jos nekoliko momenata koji se i danas upotrebljavaju poput "tako mu i treba kad ima velika usta".

 

Edit: Evo ga taj crtani

 

http://youtu.be/FdNtYRGz-KM

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa realno sto je neko matoriji veca je sansa da se seca tog crtanog :) 

 

Edit: Ahahah, sad sam uzeo jos nesto da kopam oko tog crtanog, jer je ono prekratka verzija, verovatno prilagodjena za "crtani od 5 minuta koji je isao pre dnevnika" koji smo svi mi zdusno gledali. Ovde je cela verzija ali ponovo sinhronizovana i tu nema "jeftinijih ulaznica" http://youtu.be/Yg70pHJTZKk

 

A onda se potrudim pa nadjem originalni crtani, u pitanju je "How to Play Football - A Goofy Cartoon", iz 1944 godine :) I u originalu nema nista o "jeftinijim ulaznicama", tako da je to ocigledno bila neka fora koju su ubacili domaci likovi [:D]

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Gledam u poslednje vreme koliko se ljudi gadja izrazom "sa jeftinijim ulaznicama". Toliko da je izgubilo pravo znacenje I da ni sam nisam siguran sta znaci. Zar se to nije ranije upotrebljavalo u vreme dial upa kada se termin koristio za ljude sa slabim internetom?

[roflmao]

[roflmao]

[roflmao]

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...