Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Čitao sam juče neku vest da je Deleze zabeležio gubitak ove godine i da je i uprkos rastu od 2,2% u Americi na kraju godine prijavio oko 90 milki minusa. A razlog su gubiTci na dva tržišta - Srbija i Bugarska u ukupnom iznosu od 195 milki od čega 191 na tržištu Srbije?!

 

Nisam znao da smo tako pogubni po Deleze :)

Link to comment
Share on other sites

Čitao sam juče neku vest da je Deleze zabeležio gubitak ove godine i da je i uprkos rastu od 2,2% u Americi na kraju godine prijavio oko 90 milki minusa. A razlog su gubiTci na dva tržišta - Srbija i Bugarska u ukupnom iznosu od 195 milki od čega 191 na tržištu Srbije?!

 

Nisam znao da smo tako pogubni po Deleze :)

 

Onako laički, mislim da se u radi o onom inicijalnom gubitku (nakon ulaganja i svih sranja) i da će realna slika da se vidi narednih godina. I to u Bugarskoj smo isto ''mi'' odnosno deo maksi lanca koji je kupljen od Miškovića.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Tako je, delić sigurno jeste realan tržišni gubitak, ali je masa vrlo verovatno "otpisivanje u ratama", odnosno odloženo knjiženje keša koji su zunuli Mišku.

 

Inače, Delez najverovatnije u narednim mesecima izlazi sa srpskog tržišta i očekuje se preuzimanje, verovatno Lidl. Mada ne znam kako oni stoje sa ovim malenim lokalima.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Pa što nisu tamo izgubili 190 miliona nego samo 3-4? :)

 

Tako je, delić sigurno jeste realan tržišni gubitak, ali je masa vrlo verovatno "otpisivanje u ratama", odnosno odloženo knjiženje keša koji su zunuli Mišku.

 

Inače, Delez najverovatnije u narednim mesecima izlazi sa srpskog tržišta i očekuje se preuzimanje, verovatno Lidl. Mada ne znam kako oni stoje sa ovim malenim lokalima.

 

Ha! To onda sve ima smisla. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...