Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Frankenštajn.

 

Tačno mi žao kad ideja koja tako lepo može da se razradi i razvije bude udavljena u plićaku u kom se brčka Average Joe. Priča koja maltene vređa inteligenciju, al nema veze - šareni efekti to rešavaju. 'bem ti Holivud.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Ideja da se priča o Frankenštajnu nebulozno nastavi bez obzira što je perfektno zaokružena u izvornom obliku? Frankenštajn uvučen u rat gargojla i demona (?!) ima identično isto smisla kao i da su ga poslali na Endor da rešava probleme dva zaraćena plemena Evoksa.

Šta je sledeće, seksi Džek Trbosek koji ubija par nekih kurvi u prologu ali je u stvari napaćen i neshvaćen, otkrije serum da ostane večno mlad, osvane (podšišan i izdefinisan) u modernom Londonu, i šiba se sa [insert generic evil plot device here], dok mu društvo pravi superseksi naučnica zakrabuljena iza naočara, manjka šminke, vezane kose i neupadljive odeće, koja ga gledi sa ovolikim okicama....

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pipe imam utisak da si uvređen mojim komentarom o filmu, pa reko da se malo objasnim.

 

Kažeš da originalni literarni predložak ne može da se uradi (i nadogradi) u nekoj modernoj filmskoj iteraciji?

 

A na gargojle i demone sam i mislio kad sam spomenuo da je priča uvreda za mozak. Niđe veze.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, nisam uvređen komentarom već samim filmom, odnosno trendom ponašanja prema materijalu koji se basterdizuje i levo i desno. Sve živo može da se modernizuje, ali je poenta što to retko kada urade kako treba, što zbog nezainteresovanosti što zbog hroničnog odsustva inventivnosti i umeća. Van Helsing je npr., retardiran film ali je svestan toga i stalno balansira na ivici smrtno ozbiljnog i crtanofilmovskog vajba, i bar je zabavan za gledanje (o stanovitoj guzi da i ne pričamo).

Ovaj novi Frankenštajn je ravan, dosadan, tup na sve strane, i to i pre nego što počnemo da pričamo o totalnom izmeštanju Frankenšajna iz njegove originalne priče u nešto sa preteranim i natprirodnim elementima (umesto njega su mogli da stave bilo kojeg drugog lika, i "poenta" filma bi bila ista). Realno, jeste njegova biološka prošlost deo radnje, ali je to sve nekako nedorečeno i na nivou stripa koji crtaju osnovci (sklepan od mrtvijeh telesa a ovamo nabildani baja sa seksi ožiljcima i sa "stavom", ovi utucaju trilione dolara u tehnologije oživljavanja, a svo vreme ključ u dnevniku starom trista godina, Ivona opasan genijalac a totalno stanovana fakatom da je dr Viktor F. koristio električne jegulje (omg, odatle mu struja!...)).

Originalna priča je oštra kritika ne čovekove želje da imitira prirodu i igra se tvorca koliko je osuda njegove kasnije nespremnosti da se suoči sa posledicama i odgovornostima svojih dela. Čudovište nije samo impresivna eksperimentalna lutka sastavljena od oživljenih delova leševa, već stvorenje sa svojim potrebama sa kojim zatim to isto društvo ne zna šta će i spremno je da ga diskarduje u momentu. Od svih tih stvari sa kojima su mogli da se igraju, oni naprave neki tupavi CGI fest sa demonima i gargojlima. Kao deca kad imaju masu različitih igračaka koje između sebe po karakteru nisu "kompatibilne", ali ih svejedno bace na gomilu i onda na licu mesta stvaraju neke "priče" i akcije čisto da se zabave i iskoriste to što imaju, eto to je ovaj film.

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

AUGUST OSAGE COUNTY

 

August_Osage_County_2013_poster.jpg

 

Kvalitetna drama o dekonstrukciji odnosa u disfunkcionalnoj porodici na više frontova, konvencionalnije snimljena u odnosu na Nebrasku sa kojom deli mnogo i po pitanju atmosfere i po pitanju usporenog tempa priče. Dodatni plus predstavljaju sporadične tragikomične minijature u koje likovi iznenada upadnu, opet u skladu sa stvarnim životom gde nije sve filmski upakovano i tempirano. Svi od glumaca vanserijski dobri, uz očekivanu dominaciju Meril Strip i Džulije Roberts (ovo mi je prvi film u kojem mi dotična ne ide na živce i ne fura taj svoj "ja sam dobrica i svi da budu počašćeni što su mi u blizini" stil , već stvarno delulje kao nesnona ženetina u najavi, u potpunosti nalik svojoj majci).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Godzilu veceras u bioskopu (Usce). Dobar je film, scene borbe nisu radjene u Majkl Bej stilu sa brzim promenama kadra pa se nesto i da videti. Sama Godzila se relativno malo vidi, toliko da sam do pola filma mislio da je trebao da se zove Cloverfield 2, ali do kraja je izbalansirano sve.

 

Jedini momenat koji mi je upao kao loophole jeste na samom kraju - kada se vidi da je megatonska atomka eksplodirala a ovi su za par minuta (3,4) uspeli da pobegnu i grad nije bio previshe ozrachen da bi se u njemu nastavio zivot. I da Brajan krenston se suvishe malo pojavljuje u filmu, kao i Ken Vatanabe

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Enders game 7/10 zanimljiva ideja i mnogo dobro urađeno sa tata Harisonom u jednoj od glavnih roli kao i efekti koji su sjajni!

 

Tokarev 8,5/10 Džoni Kejdž ume i zna da iznese ovakve uloge na najbolji način

 

Pompeii samo zbog efekata i Kit Haringtona 6/10 inače fekalija 

 

I Frankenstein samo zbog efekata 4/10 momci sa prethodne strane objasnili do tančina zbog čega je najveća fekalija u skorije vreme u kinematografiji...volim te undeadove koji izgledaju bolje od 80% današnjice.

 

300 rise of an empire isti razlog 4/10 protagonistkinja sa čipkanim i romboidnim čarapama i konj koji se pojavljuje niotkuda, skače u vodu sa sve čovekom i iz vode iskače na brod...

 

Very Harold and Kumar 3d 7/10 sjajna komedija i zajebancija kao i u prethodnim delovima! xD

 

posle sto godina odgledah i Starship trooper prvi deo, sjajna sprdnja i akcija xD 7/10

 

odgledah i sagu o Zvezdanim ratovima... Sila Boga ne moli a Bog silu ne voli! xD 9/10 ANAKINE VRATI SE! xD

Edited by twisted system

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

дакле, "Ледоломац".

 

добар, филм, добарррр...

 

филозофски добар, камера добра, монтажа добра, глума добра, режија добра, идеја добра, структура добра. далеко натпросечан филм.

 

8,5/10, топла препорука. (-1 до савршенства: недовољна оригиналност филозофских питања и елаборација, -1 због тога што су елементи добри, а не бриљантни, +0,5 јер су сви добри).

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...