Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Odgledah "Her" videh da se prica ovde o filmu pa me zaintrigiralo, okej film bukvalno samo okej, mislim da mu je realna ocena na imdb-u.

 

Odgledao sam i opet Heri Brauna, jebeni vrh, vrhunska uloga Kejna, obozavam ovaj film :D

Link to comment
Share on other sites

O falim te Bože :)

 

Enihu,

 

EDGE OF TOMORROW

 

edge-of-tomorrow-poster-3.jpg?w=700

 

Fantazija od filma, u potpunosti u rangu sa Oblivionom od prošle godine, sa jednom važnom razlikom - sjajnim smislom za humor u velikom broju scena (naročito u prvoj polovini filma, koji se može posmatrati praktično i kao crna komedija). Razrešenje same priče i finale su odrađeni standarno i bez većih iznenađenja, ali je sve ostalo toliko vrcavo i zabavno, uz obilje prilično kreativnih scena kako u smislu priče, tako i u čisto vizuelnom smislu (iako budžet od 180 milki deluje malo preterano, na samom filmu svi efekti deluju organski i perfektno stopljeni sa ostalim dešavanjima, uz gomile sitnih detalja u pozadini). Jedino što mi se realno nije svidelo je apsurdna agresivnost i brzina vanzemaljaca, nekako gubi na draži i neizvesnoti tokom akcionih momenata činjenica da ovi samo protutnje i zgaze sve pred sobom, bez obzira koliko je neko vešt ratnik.

Nedoslednosti koje je Brue pominjao pretpostavljam da se odnose na pojedine scene koje deluju nespojivo jedne sa drugima s obzirom na informacije koje likovi imaju (pa deluje kao da je nešto izbrisano), ali mislim da je to namerno tako odrađeno, kako se ne bi rasplinjavao tok filma, s obzirom da je već uveliko objašnjeno kako Tomova "bolest" funkcioniše

 

Npr., u razgovoru glede helikoptera, Tom kaže da je već leteo sa njim i da mu prizemljivanje predstavlja "problem", čime je implicirano da je on već doživeo gomilu varijanti uzletanja ranije, ali je sve zapravo prikazano iz perspektive koleginice, kojoj je svaki događaj kojem prisustvuje zapravo prvi.

 

Kraj takođe nisam skontao baš, mada mi nije ni bilo bitno, odlična vožnja, hvala, dođem opet

 

Kapiram da "bolest" drugačije funkcioniše kada je prenese sama Omega, ali zašto bi bio vraćen u događaje pre same invazije, u realnosti gde je rat već dobijen? (u tom slučaju, zašto bi uopšte i bio na helikopteru za London?). Na imdbu ima plauzabilna teorija da je jednostavno samo resetovan 24 sata unazad (deo u Luvru se onda valjda odvija u ranu zoru), ali je opet nebitno u širem kontekstu završnice i činjenice da je rat već dobijen.

 

Od džibera iz mlađih dana, preko sajentološkog frika, Tom Kruz postade čovek koji privlači ovako ogroman novac koji upumpavaju na pravi način, rispekt.

Edited by Pipboy
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah juce, predobro, opravdao ocekivanja ! 

 

odlican indeed,neobicna komedija,gledali cetvorica u drustvu,1 se smorio,trojica zadovoljni :)),posebno me odusevila fenomenalna glumacka postava,nisam proveravao na imdb-u pa kad su poceli da se pojavljuju 1 po 1,sreci nikad kraja :D

 

8.5/10

 

 

http://www.imdb.com/title/tt2278388/

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites

@ Pip

 

Помињао сам недостајуће сцене не у смислу да фале како би се скапирала прича, већ чисто где се (по мом мишљењу) види да су избацивали због дужине биоскопске верзије.

Што се тиче недоследности у причи, а што сам такође поменуо, има их пар, али не страшних. Нпр. цео део око проналажења праве локације Омеге и бекство колима, те губљење способности - потпуно вештачки убачено у причу, тј не следи логички дотадашњу поставку. Ок, први пут дође до тога да им овај да уређај (зашто ли га уопште и држи ту, али нема везе) - и зашто већ ту не забоде то у себе и убије се чим сазна локацију. Чему бежање из зграде, а поговото чему то бежање више пута и то све док нису зајебали ствар?

Link to comment
Share on other sites

Ne, ne, ne, ne, mislim, ok mi je za ačivment, ali možda nisi ispratio priču oko stare/nove Mistique, samo sam se na to fokusirao. Moram da priznam da sam se šokirao u najnovijim X-menima kad sam video Femke od 50 godina kako je suvereno sexie i dalje!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

odgledao 3-iron

http://www.imdb.com/title/tt0423866/

 

Ne znam da li ga je ekipa odavde gledala, pretpostavljam da jeste, ali ko nije, sjajan korejski film. Bizarno, istripovano, kamera je fenomenalna, i uopsteno mi se svidja ceo taj trip "manje je vise"...preporuka.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao i "only god forgives"
http://www.imdb.com/title/tt1602613/?ref_=nv_sr_2

ovaj komentar sabio

 

If you've seen Drive, then you should know that this movie is nothing like it, except perhaps in the fact that they are both beautifully shot. Drive had a pretty brisk pace, good dialogue, a plot that went somewhere, and a likable character.

Only God Forgives had none of that. This is a movie which moves along at a snail's pace, and even at a runtime of 90 minutes, it feels like many hours go by before even a single thing happens. Even the characters move and turn slowly.


Dakle, ja volim spore filmove, ali kada to ima nekog smisla. Ovde to ne vidim. Volim i tu neku "kill bill bajkovitost", ovde su to pokušali ali rezultat mi se ne dopada. Scene nasilja i način na koji film je snimljen je jedino što valja, ali naravno sve ostalo ne postoji, nema priče koja vodi nekuda, kao da su scenario pisali usput, u fazonu "jebo scenario, daj da sabijemo sa osveteljenjem i ostalim sranjima!"

 

Sve u svemu - govno.

edit: čitam komentare po netu koji su u fazonu "glupani niste skontali, ovo je umetnost", pa samo i na to da se nadovežem. Pažljivo sam gledao film i obraćao pažnju na detalje i sve, što mi je dodatno olakšano sporim tempom filma, ali neku dublju priču nisam skontao, jer ni ne postoji, ovo je klasilčno proseravanje radi proseravanja, i onda to prodaju kao "art", gtfo.

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

@Corey:
odlgedaću kasnije klip pa ću editovati, ali ako je klip na fazon "Drive explained" onda jebiga, ono je za USA retarde koji su očekivali akcioni film, najbolje je neko opisao u komentaru tog klipa "ovo nije objašnjenje, ovo je prepričavanje filma, sem onog dela sa škorpionom", zaista je taj fazon.

 

EDIT: Evo odgledao sam.
Isto kao "Drive explained", ništa novo nisam saznao, sem onoga za karaoke da su religiski čin, to nisam znao. Ostalo je sve prepričavanje filma scenu po scenu i objašnjavanje stvari koje sam i sam skontao. I ovde naleteh na komentar sa kojim se slažem
 


The problem with this film is that it is full of symbolism that contributes nothing to the plot. Chang is god? Okay, why? How does that contribute to anything other than a bunch of mundane actions that don't tell us anything. We don't know anything about chang other that what he represents, and I find it to be pointless.

The symbolism makes sense but it doesn't do anything for the story, other than being there to be there. Just because you added a bunch of symbolism that makes you feel smart for understanding it, doesn't make a good movie. The symbolism has to accomplish and contribute too the plot in some way.

 

The whole point is that Chang is god, Julians Mother is evil and that the whole story is only represented through pointless symbolism that is the only thing that connects anything in this film. But does nothing for the characters, tells us no reason why chang is acting likes this. He just is because.....He's god, because he is.

 

Dodao bih još da mi ni taj glumac nije legao, sigurno bi mi film bio bolji za nijansu da su za tu ulogu uzeli nekog ko ne izgleda kao ćopavi radnik u kulgani.
 

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

Zato što je kastovao ružne ljude u filmu, pa izgleda dobro pored njih  :tf:

Inače, simptomatično da u filmu ima ukupno četiri ženska lika (koliko se sećam), dve su u tom nekom ofis fazonu i pojavljuju se na po pet sekundi, jedna je Emili Blant koja nije neki top AAA foto model, nego passable milferka, i ona redneck kalaštura u četi, to ne bi jebao ni zagoreli veteran posle 50 kombat dropova

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Žena zatrudnela posle snimanja filma (Tome đavole :)), ali se slažem da izgleda kao zmaj i mlađano, što je idealna kombinacija. Inače u intervjuima ima gotovo identičan način pričanja kao Lena Hedli, deluju kao sestre praktično.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

NON STOP

 

Non-Stop2014Poster.jpg

 

Jao, Lijamo, pa zašto.... Taken u avionu, sa tako žestoko glupavom i nepovezanom pričom, da je to za neverovati (uz obilje apsurdnih postupaka i glavnog lika, i svih sporednih). Još veća šteta je što ima pokušaja nekoliko neobičnih i zanimljivih radova kamere i kadriranja na tragu Hičkoka (kad se vidi, npr., samo deo lica kod lika, ili kamera panuje po sceni, uz zaustavljanje na nekom detalju u pozadini), ali je i to odrađeno totalno zbrkano i bez pravog efekta. Bedni CGI na momente dodatno cementira baš gadan utisak.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj mi je bio na ivici, a ništa pametnije nije bilo da se skine (a kvota mi je jedan film dnevno sa ženom da pogledam), plus što je ovo bilo podnošljivo prvih petnaestak minuta, i onda sunovrat (žali bože i Džulijen Mur koja glumata u filmu). A i tih par lucidnih momenata kad su eksperimentisali sa pokretima kamere su bili interesantni, posle toga je bilo uživanje gledati koliko galopirajuće nebulozan film postaje.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

"RuR - mesto gde se gledaju samo kvalitetni filmovi i svaki minut je mega produktivan i odlično iskorišćen. Daleko bilo da neko gleda sranje film i piše o tome pa mora da se pravda."

 

 

Inače, gledao sam LEGO The Movie, jako veseo i jednostavan film. Sve mi je super u njemu.

Edited by CheighLee
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Grand Budapest Hotel

 

Dopada mi se stil, priča, tempo, narativni tokovi, humor, tragedija, likovi, gluma... Zapravo, sve. Možda nije film za sva vremena, ali je apsolutna preporuka.

 

Da bih nešto dublje analizirao treba mi i vremena i spoiler tagovi, pa ću, skoro kao da sam Čili, morati više reči da potrošim na film koji to ne zaslužuje, čisto da izbacim gorčinu iz sebe! ;)

 

 

Godzilla

 

Dopada mi se par odličnih kadrova koji lepo detaljišu vesnike katastrofe koja nailazi, scene razaranja koje se samo odjednom stvorilo oko ljudi koji se bave svojim nebitnim životima i, naravno, borbe između čudovišta. Dizajn Godzille je prekul. Ima par ideja koje su mogle da budu super realizovane da je neko sposoban radio na filmu.

 

Ne dopada mi se besmislena priča, precmizdravi likovi koji bi samo da plaču, stenju, uzdišu ili ponekad man-tearuju. Gluma je loša, pošto sa onakvim scenarijom ne može biti dobra. Ken Watanabe je bukvalno lik umesto kog su mogli da stave one znakove za sitkome "aplaudirajte", "plačite", "volite gođiru" "mi japanci izgovaramo godzila gođira!" (mislim, svi su takvi, ali on baš). Patetika je prepatetična. Bolni transferi neprijatnosti su česti. Tempo je rastrzan. 50% filma je višak.

 

Najgore od svega je što čak nije ni dobro koliko je loše (kao recimo japanske Gođire), nego je samo prazno i prazno i prazno... A stvarno ništa nisam očekivao, niti sam neki Gođira fan, ali eto...

 

Fuj.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...