Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Ma sve u svemu nije mi ostavio tako dobar utisak, a vidim da ga hvale do nebesa. Jednostavno, overrated...

 

I ja se slažem da je precenjen i da je mogao da traje kraće. Ali sa druge strane tehnološki u potpunosti realno prikazuje vrlo izglednu budućnost, možda ne na nivou cele planete ali definitivno u tim razvijenijim društvima (mnogo toga iz filma je već realnost u savremenom svetu, a uz toliku zavisnost od "druženja" na daljinu ovo iz filma je i više nego moguće u nekoj bliskoj budućnosti).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Kako se zove ta knjiga kod nas ako je prevedena (to jest zbirka priča)?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Измаглица су је превели. И веома је кратка.... додуше, ово условно, ако се добро сећам, јер сам је читао више се ни не сећам кад.

 

проверио.. да, Измаглица и ладно је то било пре 20 година... па јбте [V]

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

OCULUS

 

Oculus.jpg

 

Onako. Lep setup i priprema za uzbudljivi nastavak filma, koji se zatim svede na papazjaniju događaja i preklapajućih momenata između dve ravni filma, koji su valjda predviđeni da se odgledaju još nekoliko puta kako bi se sve ispovezalo po pitanju priče. I onda dođe kraj i to je to. S druge strane, blago iznad tog proseka koji je doneo Insidous i ta cela klasa skorašnjih horor filmova.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Edge of Tomorrow

 

http://www.imdb.com/title/tt1631867/?ref_=nm_flmg_act_5

 

R0uifFr.jpg

 

Хм, хм, хм

 

Минуси:

- 3д ништа специјално (додуше ништа специјално ни опрема тј биоскоп где сам гледао, али опет...)

- пар недоследности у причи, ништа страшно

- више полигона на матриксовим сентинелима

- види се да су на неколико места избацили пар сцена, због дужине филма... чека се ДЦ

 

Остало? Па за дивно чудо, није лоше уопште. Собзиром колико ме разочаравају филмови у последње време, најчешће будалаштинама у сценаријима, ово је испало скроз пристојно. Да, да, није уметничко дело, али са овом причом то му ни није циљ. Да имам кући неку буџоку и да је већ изашла домаћица филма од пар десетина гига, вероватно бих га пустио да га још једном натанане одгледам.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Uuuu, znači film godine kad ga je Brue samo ovlaš ovako ocrnio :) Možda je Tom Kruz dežurni frik tamo u Holivudu, ali svaka čast što okuplja toliku lovu koju investiraju u SF filmove. Cineplexx here I come...

 

13 SINS

 

13-sins-poster-01.jpg

 

Razrađenija varijanta već viđenog u Cheap Thrills o ciničnim likovima iz senke koji odaberu nekog random luzera i onda mu daju preterane pare za odrađivanje, progresivno, sve mučnijih zadataka i izazova, sa ciljem da dokažu da svako pre ili kasnije potone u svoju animalnu stranu. Ovde je sve na mnogo širem planu, i film se konstantno (i prilično uspelo) pretače iz trilera u bizarnu crnu komediju pa zatim u surovu satiru modernog društva, vešto balansirajući sa svim ovilm elementima do odlično odrađenog finala. Dodatni plus su neke slešer sekvence kojih  se ne bi stideli ni nabudženiji horor filmovi (dat scene sa žicom za veš, ajme).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda je za spojler, ali bas ta scena meni izbacuje film iz do tada, koliko toliko odrzive price o likovima iz senke. Jer sve do tada je manje vise "moguce" ali onda rezultat te scene menja stvari i sam cover up tako necega je dosta nemoguc.

Link to comment
Share on other sites

Hiperbola i satira Laki, ako ne gledaš tako milion stvari pre toga nije ni izbliza održivo u "stvarnom" svetu

 

U svakom trenutku znaju šta rade i gde su, i količina ljudi koja je upoznata ili na neki način paralelno učestvuje u igri, npr.

 

Pre ili kasnije su morali da krenu sa preterivanjem kako bi bolje "poentirali poentu" na kraju

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Također, i cela poenta Perlmanovog lika je da pokaže da i u policiji postoji xy učesnika koji su tu da se pobrinu za cover up kad god je potrebno (što ima smisla jer policiju postavlja u ulogu operativaca koji nadgledaju i pokrivaju igru na "terenu" za velike šefove u senci).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

To je skroz ok i zato i kažem da je "realno" u domenu sitnih stvari tipa njega uhapse pa perlman sredi da bude kao da nikad nije uhapšen ili na primer neko kaže "e lik doneo mrtvog čoveka u kafić" pa ovaj sredi iskaz u "mrtav čovek se pojavio u kafiću". Ali kad ubiješ 15 ljudi žicom na sred ulice nema tog pandura koji može da to "sredi" tako lako, očito je da nisu klinci bili beskućnici, svako tu znači ima neke porodice, prijatelje, plus ne može ulica da bude tako maksimalno pusta sve vreme, ko će da odnese 15 leševa, opere ulicu ... ali ok, ne bi trebalo tako razmišljati o ovom filmu :)

Link to comment
Share on other sites

her-wide-1.jpg

 

Ne znam sta da kazem, osim da je film ostavio bas jak utisak na mene, ne znam da li je to bas normalno, jer ako se pogledas film "povrsno" nista specijalno medjutim s druge strane ako se udubis mosh padnes u depresiju haha :D Ako je neko gledao film takodje nek mi napise u spoileru njegove utiske bas me zanimaju :)

 

edit: SSI ofc

Edited by SHMEKER
Link to comment
Share on other sites

Sve su iste!!!

 

Elem,

 

THE INVISIBLE MOWAN

 

The_Invisible_Woman_poster.jpg

 

Usporena viktorijanska drama (ajde) u režiji samog Fajnsa o skrivenoj aferi između Čarlsa Dikensa i mlađane glumice koja je u startu bila osuđena na propast (afera, a i glumica). Meni lično je bio mnogo interesantniji zbog paralela i preklapanja iz knjige Drud Dena Simonsa, s obzirom na likove, dešavanja, lokacije i drugo.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

без зезања, али крај је бољи у књизи

 

KNJIGA JE NIJE BOLJA  :tf:

Sta Stepehen King misli o kraju u filmu. Naravno, na stranu to marketinsko promovisanje slazem se da je kraj bolji u filmu.

 

http://www.firstshowing.net/2007/stephen-king-approves-of-the-mists-new-ending/

 

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

A Million Ways to Die in the West

http://www.imdb.com/title/tt2557490/

Onako. Definitivno treba imati afinitet ka Family Guy tipu humora koji Seth fura, ostalima ce biti osrednje los film.

Meni je bila prijatna promena u odnosu na brdo krsh komedija koje sam gledao u zadnje vreme, ali daleko od vrhunskog filma.

Nisam znao da Sarah Silverman ima onolike sise

Link to comment
Share on other sites

KNJIGA JE NIJE BOLJA  :tf:

Sta Stepehen King misli o kraju u filmu. Naravno, na stranu to marketinsko promovisanje slazem se da je kraj bolji u filmu.

 

http://www.firstshowing.net/2007/stephen-king-approves-of-the-mists-new-ending/

 

Крај је у бити срећан у филму, осим оне "форе", која је вероватно убачена да не буде баш комплет бљутаво. У књизи нема јуначке армије која решава ствар, већ је безнађе комплетно.

Link to comment
Share on other sites

A Million Ways to Die in the West

http://www.imdb.com/title/tt2557490/

Onako. Definitivno treba imati afinitet ka Family Guy tipu humora koji Seth fura, ostalima ce biti osrednje los film.

Meni je bila prijatna promena u odnosu na brdo krsh komedija koje sam gledao u zadnje vreme, ali daleko od vrhunskog filma.

Nisam znao da Sarah Silverman ima onolike sise

 

Meni je Ted bio baš govno, jel ovo bolje ili lošije ili ne može da se poredi?

  • Downvote (-1) 2

pljk!

Link to comment
Share on other sites

@CheighLee: onda bez gledanja mogu da ti kažem da se ne zajebavaš džabe sa AMWtDitW, kome ne leži Setov humor, neće mu ležati ni ovo... Što je šteta, jer Ted je, realno, do jaja :-) A moguće je i da lik upada u krizu, Family Guy već dve poslednje sezone nije to to...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ti si specifičan...

 

jesam, ti nisi, ti si dime a dozen :D

@CheighLee: onda bez gledanja mogu da ti kažem da se ne zajebavaš džabe sa AMWtDitW, kome ne leži Setov humor, neće mu ležati ni ovo... Što je šteta, jer Ted je, realno, do jaja :-) A moguće je i da lik upada u krizu, Family Guy već dve poslednje sezone nije to to...

 

meni FG malo duže od dve sezone nije to to ali kako kome, izgleda. Poslednja sezona da valja mi je bila ona gde ima ona epizoda gde Stjui i Brajan ostanu zarobljeni u sefu, posle toga mi je sve krenulo nizbrdo i postalo kolotečina. Ja nemam uopšte problem sa tim modernim slepstik humorom koji se fura kroz Mekfarlanove kreacije samo mi je Ted loš film sa lošim forama.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...