Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

hm, timeframe pa nesto starije, iz devedesetih, a zanr ne znam, neka bude neki klasik, neka komedija kao big lebowski npr nesto sto vredi odgledati a velika je sansa da nisam :D

 

gledao sam before sunrise i jedva cekam da pogledam i ostala dva filma iz te trilogije!

 

odgledao sam i rushmore, hm, od wes andersonovih filmova sto sam gledao:

 

1. royal tenenbaums (odlican)

2. rushmore (ok)

3. the life aquatic (gledao sam ga 2x i oba puta mi je bio jako dosadan :c)

4. mr fox ( tu sam zaspao na pola, gledacu opet)

Link to comment
Share on other sites

gledo ;p

 

Ed Wood?

 

LA Confidential?

 

Glengarry Glen Ross?

 

Kingpin?

 

the Big Kahuna?

 

Dazed & Confused?

 

Election?

 

Thelma & Louise?

 

La Haine?

 

Wild at Heart?

 

Good Will Hunting?

 

Saving Private Ryan?

 

Boogie Nights?

  • Upvote (+1) 1

pljk!

Link to comment
Share on other sites

OCULUS

Oculus.jpg

Onako. Lep setup i priprema za uzbudljivi nastavak filma, koji se zatim svede na papazjaniju događaja i preklapajućih momenata između dve ravni filma, koji su valjda predviđeni da se odgledaju još nekoliko puta kako bi se sve ispovezalo po pitanju priče. I onda dođe kraj i to je to. S druge strane, blago iznad tog proseka koji je doneo Insidous i ta cela klasa skorašnjih horor filmova.

Ne znam o kakvoj papazjaniji pricas kad je dosta jasna prica, ali da, i mene smaraju ti fleshbekovi konstantni, nisam siguran u njihovu delotvornost :) istina, postane malo bled pred kraj ali sve u svemu, korektno. Ocekivao sam bas neki bs, a nije ga bilo :)
Link to comment
Share on other sites

 

A jesi ga gledao i danas? :-)

 

 

 

http://www.imdb.com/title/tt2210463/?ref_=nv_sr_2

 

Gledao sam Battle of the Damned, ne znam zašto, u stvari znam, gotivim Dolfa, eto... Film ima jako dobar vizuelni vajb, ali ga ubija očajan scenario, tačnije dijalozi, kao da je dete od sedam godina pisalo... Inače, u početku mi se činilo da ću na kraju moći slobodno da kažem "Still a better zombie movie than World War Z", ali ne vredi. Ako imate vremena na pretek, i hoćete malo da se iščuđavate kontrastom fino i očajno odrađenih stvari, pogledajte ga, I guess...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Novi X-men je jebeno fenomenalan. Vi sto se lozite na Jennifer Lawrence, sabila je. Svi su sabili, Hugh Jackman se sabio jos vise u teretani. Quicksilver sabio, prvi put da je slow-mo uradjen fenomenalno a da ne deluje kao kopija matriksa. Meni je bolji od Avangers-a, bez razsmiljanja. Kompletniji je.

Godzilla je ok, bolja od onog govneta iz 90ih, al nista specijalno, sredina filma mi je bila dosadna.

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

The Mist - 2007

http://www.imdb.com/title/tt0884328/?ref_=fn_al_tt_1

 

preporuke za ovaj sam dosta dugo dobijao na sve strane, a nekako sam izbegao spojlere

 

o/  fenomenalno, nema ni trunke horora naravno (mozda danas i malo toga za mene je horor nemam pojma), ali mi je sve ostalo toliko leglo da sam se odusevio pa cak i samim krajem

glavni glumac mi je isto bio odlican (no homo) nije mi jasno kako nije uspeo vise u holivudu kada mi se cini da ima tu pojavu i mimiku pogodnu za holivudsko-komercijalnu upotrebu 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Team Jennifer!!

 

X-MEN DAYS OF FUTURE PAST

 

R6K1f9o.png

 

Odličan, naročito prva polovina sa onim fun-and-games with portal scenama i naravno scena u kujni sa onim brzim momkom (nikad nisu rekli u filmu konkretno njegovo ime ili mi je promaklo, a knjige stripove te sa herojima ne čitam :)). Sredina je malo u leru, i završnica je standardna i bez mnogo iznenađenja, i Vulverine je nekako sporedan u celoj priči, više prisustvuje događajima nego što aktivno učestvuje u njima. Ali sve to bledi pred izrazitim kvalitetima (sama činjenica da se veći deo priče odvija u sedamdesetima, koherentna i jasna priča, kreativne akcione i sve druge scene, odlična gluma kvalitetnih glumaca i uglavnom sve ono što umivenom i izbrijanom Kapetanu Americi nedostaje :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The Congress - http://www.imdb.com/title/tt1821641/

 

Smor od filma, interesantan trejler, kao i sinopsis ali u realnosti film je asptrakcija totalna, natrpano nekom in your face simbolikom i šta znam, bukvalno sam zadremao na pola filma. Priča je sledeća - Robin Rajt (Princess Bride), koja glumi samu sebe je na zalasku karijere, a trenutni trend u Holivudu je da sve glumce i glumice digitalizuju, a prave glumce isplate da više ne mogu ikada da glume. E sad, ja sam tu bio u fazonu kad sam pročitao "ok, kul, ovo taman zalazi u onu teritoriju hologramskog 2Pac-a i slične travestije od skora". Kad ono šipak. Ceo film je preterano u fazonu "korporacije su zlo, ljudi su stoka koja živi u nekoj svojoj realnosti, a nama glumcima je jako teško". Deluje pomalo kao da kreatori drkaju sami na sebe ali dobro de.

 

Posle na kraju vidim da je inspirisan film nekim delom Stanislava Lema, koji u biti nema apsolutno veze sa ovim sem što sadrži u oba slučaja Kongres i droge. Bar sudeći po opisu na wikipedii, koliko sam skontao, Lemova priča je više avantura sa komičnim elementima i nekako jasna. Ovde je to mešavina svega i svačega, gomila od toga je nejasna ili preterano, direktno jasna i čizi.

 

Kontam da je dobrim delom film u fazonu "this is like soooo deep, ono matoreee, ili razumeš ili ne razumeš pošto si dron društva i politike, blablabla", a ja nekako kapiram samo je to sve jako glupavo o čemu film priča i ne mogu da se povežem i sa čim. Ceo scenario kao da je napisan od strane nekog cara na kokainu, koji živi u Holivudu i kupa se u parama i nikad nema kontakta sa realnošću. Tako da je ovo nadrealnost u neku ruku i to je možda i poenta ali ne deluje uopšte kvalitetno već nabacano i nekoherentno. A delom mi deluje i kao da su uzeli tu Lemovu priču i nakarikali da kroz nju pokažu kako glumci imaju rok trajanja, kako je njima život težak, a tu je ceo podnivo priče o tome kako glavna junakinja uvek donosi pogrešne odluke i izbore. Mislim WTF.

 

Jedan ogroman plus u celom filmu je što su dve trećine filma animirane i ta animacija je predivna. Pa samo zbog toga je 5/10, a ne 4/10. Generalno ne mogu da preporučim.

 

 

The Unbelievers - http://www.imdb.com/title/tt2636522/

 

Mislio sam da će biti malo konkretniji dokumantarac ali nije, uglavnom - dokumentarac koji prati Ričarda Dokinsa i Lorensa Krausa na njihovoj turneji. Ništa specijalno, ima i kratak segment u kojem se pojavljuju Vudi Alen, Kameron Dijaz i slični, a ostatak su delovi sa različitih iventova. Ako je ovo vaš fazon, može da se odgleda.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...