Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Silver Linings Playbookhttp://www.imdb.com/title/tt1045658/

 

silver-1.jpg

 

Odgledao sam sa ogromnim zakašnjenjem ovaj film, i moram reći da konkurencija te godine za Oskare mora da je bila kriminalno loša kad je ovaj film dobio onoliko nominacija (beše, 8 ili 5?) a kad je Dženifer uzela oskara za glumu. Jeste ona meni gotivna i sve, i jeste OK odradila posao, ali po meni to nije za oskara, a ni Bredli koji je valjda isto bio nominovan. SImpa je film, gledljiv, sve je to jedna "tralala" priča i to je sve kul, ali po tom šablonu je 3/4 svih romantičnih komedija ikada moglo da bude nominovano za oskara :)

Link to comment
Share on other sites

A COMPANY MAN

 

A-Company-Man-BD-Box-Art-web.jpg

 

Solidna korejska akciona drama, sa standarnom postavkom za azijatske filmove (ultimativni hitman koji prolazi kroz krizu identiteta, i želi da se skrasi i skući i živi kao normalan svet, ali mu naravno ne daju i na kraju ih sve rutinski samelje). Usporen tempo je nadomešten odličnim akcionim momentima, kao i sa nekoliko efektnih radova i uglova kamere.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

e, sreo sam vudilicu-ivanilicu kad sam kretao da gledam kapitena Amerike i najavio da ću da svratim posle ovde i pričam kako je kapitalističko govno od filma. E pa nije govno od filma :D

 

Kul, moderan, visokobudžetni akcioni film sa daškom šejki kamere. Mislim da je malo previše nahajpovan film u medijima ali je sasvim ok. Winter Soldier izgleda kul i zajebano, a kapetan je onako, ok. Skarlet je odradila ulogu solidno, ima je malo više u filmu i to je lepo, iako mislim da ne bih želeo Black Widow film (pošto vidim da se to pominje ovih dana po internetima). Nik Fjuri je isto malo angažovan više i ima gotivna akciona scena na početku filma sa njim i kolima.

 

Kao što rekoh, kul, moderan akcioni film, a akcije ima baš baš. Malo su likovi svi bledunjavi i nezanimljivi ali sem toga nemam neku veću zamerku. Možda sam očekivao malo veći osećaj povezanosti sa ostatkom Marvel univerzuma i filmova ali iako ima pun kurac detalja i hintova, nekako to nisam osetio. Premalo je dva filma godišnje da se to sve lepše razvije.

 

Sad kad malo razmislim, najveću primedbu imam na to što nema neke tenzije i dosta toga se samo dešava, bez nekog bitnog konteksta i cela priča i tema filma su malo bezveze i raštrkane, mada!!! - veoma u zlikovačkom duhu Capn. vs HYDRA priča iz stripova i slično. Šteta samo što je ovakav tip filma super tle za malo bolje razvijanje tih sporednih likova kao što su Crna Udovica, Nik Fjuri, Baki, pa čak i Falkon, ali nisu se tom delu baš posvetili. Što je šteta jer su tu mogli malo više da izgrade te likove, da posle budu zanimljiviji, a ne samo da budu standardne karikature koje se provlače kroz ostalih nekoliko filmova u serijalu.

 

Iskreno, najradije bih gledao Winter Soldier film kao spinoff ovoga, što se možda i desi, pošto lik ima ugovor na tipa 9 filmova.

 

Ima i dva end kreditsa, ništa specijalno. Jakih 7-7.5/10 za solidnu akcionu avanturu.

 

jer je cena slobode velika ali je on spreman da je plati!

 

HJEAH!

 

HAIL HYDRA!

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ima na kraju špice posle taj drugi, one dugačke (ne one animirane). Al bezveze je ništa spec

 

Baki u Smitsonijan muzeju gleda postavku o sebi, i omg, skapira ko je bio pre. Prvi kadar ide na statutu kapetana Amerike, pa prikazuju šta su mu obukli pošto je bila gola lutka, al sam zaboravio u čemu je bio štos.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

kontam da će kapetan da okine sa životom u trećim Avendžersima, jer Kris Evansu tada ističe ugovor, pa će Baki da postane novi kapetan 'murica, pošto Sten ima fazon ugovor za 9 filmova, a snimio je tek dva.

 

Nego, jedna stvar mi i dalje pravi problem u celoj toj generalnoj priči, a to je što ovaj Marvel univerzum nema nekoliko prvorazrednih zlikovaca. Ok, Loki, mada ne može nonstop on da bude. Sad su ubacili i von Štrakera ali realno koga boli kurac za njega, hoćemo Crvenu Lobanju, a ne neke trećerazredne henčmene. Tu su zasrali sa Hjugo Vivingom jer njega realno boli kurac da snima još jedan film, nit je obavezan nekim ugovorom. Ajd kao Tanos, štagod, realno je lejm lik iako može da se izvuče nešto iz njega uz malo truda, a Ultron je popularan poslednjih godina mada kontam da će njega da rastave na komade u narednim Avendžersima, pa će i on pasti u zaborav. 

 

Mnogo tu ima stvari i nešto nisam siguran da u poslednje vreme Marvel uspeva da to izbalansira sve skroz kako treba- Što se univerzum više širi, kontam da je teže održati neku ravnotežu. Pogotovo sad kad se SHIELD poraspadao, a još sada dolaze Quicksilver i Scarlet Witch u Avendžersima, za koje se i dalje ne zna dal su mutanti ili ne (najverovatnije nisu), a onda i totalno drugačiji koncept sa Guardians of the Galaxy i još kada sklepaju dr. Strange film, pa bi tu onda trebalo da bude i magije. Cirkus.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

+1 Za Dinu od Hodorovskog.

 

jako sam se obradovao kad je ovo najavljeno, predivan je film. Prosto videti tu viziju, njegov najveći, možda i najbitnij san, način na koji to sve spremano, pravljeno i planirano i na kraju da propadne onako glupavo, ne znam,.. je jako, jako inspirativno, tragično u neku ruku, a opet je izašlo toliko toga zahvaljujući tome što su napravili. Plus, jako je bitno što Hodorovski priča tu priču, a ne neko drugi, i prosto je sve... da pustiš suzu na kraju. I super mi je što je on sam i dalje u fazonu da želi da taj neverovatni storibord što su napravili pretvori u animirani film. Šta više, mislim da kada ovo postane malo javniji film, da će to možda i postati zvanično moguće. Čak i da ode na kikstarter, mislim da bi dobio sve pare ovog sveta.

 

edit: i kvoutovao sam pogrešan post.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

bio sam u fazonu da vraćam gledanje filmova u pravim bioskopima, ali posle onog sedenja sinoć mislim da ću da se predam i da idem samo u tržne centre. jebote, ima manje mesta za noge nego u wizzair-u.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto u Taku gledao, prva sala s leve strane u onom hodniku kad se uđe (valjd Džejms Din), i samo zabaciš noge u stranu, i bilo je podnošljivo.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Za legrum iskljucivo Roda i Cineplexxi (i usce i delta su sada cineplexx), mada, od osmog aprila svi koji oce best cinema available possible ici ce u Usce prvih 6 sala ilma 4k projektore i bolji zvuk od Delte jer su sredili klimu i zidove...

 

najgora sala za sedenje u gradu - sala 2 doma sindikata, manje mesta nego bilo koja sala u taku

 

@topik

Čudesni Pajdoman Dva...

http://www.imdb.com/title/tt1872181/

bolji je od prvog dela osetno

ceo vajb same ličnosti heroja iz stripa je verovatno najbolji do sada (cak i kad se računaju Rejmijevi filmovi)

Akcija/efekti su fantastični! znači fenomenalni, svaka čast ljudima i za dizajn i koreografiju scena 

takodje, za one kojima je bitno, hemija izmedju ovo dvoje zatreskanih je odlična...

ALI

gospode bože glupog i dosadnog filma sa bespotrebnim scenama... 2 ipo sata traje, mogao je pola sata da je utegnitiji... tempo ide od genijalnih akcija do ultraspore patetike koja uguši sve živo...mnogo srozava ono što bi inače bio vrhunski utisak

koliko je marvel do sada silovao Spajdermena ovakav retool nekih događaja je podnošljiv, al ne znači da je dobar

jeste rejmi iskoristio originalno izvodjene scene sa MJ umesto gven al opet...ovakav tok je malo blah...

Pol Điamati najveći car u filmu

Felicity Jones je u filmu manje od 100 sekundi i glumi devojku po imenu Felicia...countdown to white wigg photoshop is on ;o)

ffs nije bilo x-men after creditsa =o(

Link to comment
Share on other sites

odgledao ovaj dokumentarac o hodorovskom lol koja je ovaj lik prsotina (u pozitivnom smislu) :) 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

AFTERSHOCK

 

Aftershock_Richter_Poster_5_3_13.jpg

 

Au, kakva gadost od filma, strašno. Nije problem u samoj činjenici da je u pitanju još jedan treš horor od kojeg se ne očekuje previše, već u samoj izvedbi i totalno neshvatljivim momentima u "priči". Elem, prvo pola sata gledaš neke debilne likove koji se kao zabavljaju po Čileu (i samo to, ništa drugo, kao neki loš MTV rijaliti), pa onda presmešne scene zemljotresa, pa totalno apsurdne i predugačke delove gde se nešto jako ubedače i kukaju zbog pogibije generičnog druga number xy, pa onda tresnu nekoliko genuine mučnih i neprijatnih scena, i zatim totalno kretensko finale uz dva podjednako tupava "twista" (ovaj drugi je bar tehnički okej odrađen, ako ništa drugo). Jedino što valja je glavna koka u filmu (neka madžarica btw), al je i ona mogla više da se razodene. I iz nekog razloga je Eli Rot u filmu, valjda je pravio uslugu nekom ortaku u zamenu za besplatan provod po Južnim Amerikama.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...