Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

THE GRAND BUDAPEST HOTEL

 

grand_budapest_hotel.jpg

 

Fantastično, ne sećam se kad sam ovako uživao u bioskopu. Iako je priča prilično straightforward (mada i fokus nije na njoj), i poruka na kraju je mala, jednostavna i efektna, sa svih strana kada se pogleda ovo je Andersenov najategnutiji i najispoliraniji film do sada, i samo zbog morskog okruženja iz Life Aquatic mi je na drugom mestu njegovih filmova. Gluma, režija, dijalozi, montaža, muzika, sve funkcioniše kao podmazano, i usred toga Fajns koji sija i zasenjuje sve ostale (samo uvodni kadrovi sa njegovim likom potvrđuju kolika je klasa od glumca za sebe čovek). Žrtva ovoga je da su drugi likovi nekako okrnjeni i u senci, ali ne smeta mnogo. Plus je i ovaj egipćanih mali koji mi je delovao da će biti annoying gufi bizarni lik, ali skroz dobro funkcioniše i u kontekstu priče i kao partner glavnog lika.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Captain America: Winter Soldier

 

Vrlo dobar film. Da dva lika nemaju superhero kostime stvar bi mogla da savršeno funkcioniše kao hi tech spy thriller.

Borbe su super (brutalne koreografije u par scena) + komični momenti su cool (režija braća Russo, ko je gledao Community i Arrested Development zna o kome se radi). Robert Redford je car, iako na momente liči na Minju Subotu ;oP

Lični tilt je da je film negde malo bolji od prvog Thora, a iza Avengersa i IM3

Ako ste hejter američke patetike ili ovakvih filmova in general - zaobidjite. If not - party on!

 

a sada, multi level spoiler

Meni je glavni problem sa filmom to što imam osećaj da su više išli na impact na marvel universe (na čelu sa shield serijom) nego na celovitu self contained celinu.

Sa druge strane, ako se gleda shield ep16 pa kep 2 pa ep 17 stvari se odlično nadovezuju (nakon fail crosovera sa thorom, ovaj sad je win)

Also, na momente je CGI slab/ekstremno vidljiv...što čudi za film ovakvog kalibra...al zato akcija koja se oslanja na praktične efekte i borbe...vrh...sam jackson kao Nick Fury - zakon!

 

sledeci spoiler stvarno ne otvarajte ako necete da vam se totalno pokvari film

zomg Hydra! Arnim Zola na monitoru konačno! da su ga stavili u krang-like telo bila bi totalna pobeda

 

Sharon Carter totalno neiskorišćena...bukvalno su je ubacili kao neki mini setap za dalje filmove, možda i za pojavljivanje u epizodi shielda...

cela priča sa hidrom pomoćiće tv seriji dosta...samo problem je što serija nema ni delić budžeta pa moze da bude propuštena prilika...

 

od easter eggova najveći je pominjanje Stivena Strejndzha (mada ima jedno 5 sekundi kada targeting kompjuter ucitava mete i tu je stotine lica i imena, kad izadje bd kopija ima da bude pauziranja i analiziranja =o)))

 

final level spoilera

najveci lol u filmu kad sam video Denija Pudija u kameo ulozi shield engineera (bukvalno 10 sec uloga jer je ortak sa reziserima)

 

post credits scene: 

prva je win (režirao je Whedon) sa von Strukerom i Quicksilverom i Scarlet Witch...efektivno nastavak ovog filma će da bude Avengers 2 za godinu dana iako će guardiansi da budu krajem leta, moguće da ce zola-code da bude deo priče oko Ultrona (koliko god to bilo blasf za continuity freakove)

drugi post credits je ultrakratak i nije wow...ali naslucuje bucky cap prichu down the line sto je kao isto ok...

 

Link to comment
Share on other sites

Ehm, If I may....

 

CAPTAIN AMERICA THE WINTER SOLDIER

 

8381236a6e32dd253f5e65a8930503db.jpg

 

Aculy fail po meni, ne toliko zbog samog filma već generalno što nastavljaju taj trend PC filmova (i svime onime što je, zapravo, Iguana tako lepo sročio na predhodnoj stranici), sa ovim koji nema nikakvih konsekvenci na događaje iz celog tog univerzuma . Akcija je OK, pojedine scene sjajno odrađene (fajtovi da, odlični, ali malo ih ima  i kamera je mogla da bude par metara udaljenija), CGI mi je bio top notch većinu vremena, čak me je iznenadilo koliko napucano film izgleda, s obzirom da Kapetan Amerika u pitanju (koji je više u rangu Thora i tih second tier junaka, a manje recimo Ironmana koji vuče sve to).

 

Osnovni problem meni je, kao što rekoh, totalno odsustvo bilo kakvih posledica na dalje razvijanje lika/univerzuma. Ubiše Nik Fjurija? Ko je mogao da nasedne na to da se neće kasnije ponovo pojaviti u filmu? Digli tri one heli platforme, i skrljali ih, šta se dalje promenilo u širem smislu? Ništa, (osim što su opalili u SHIELD zgradu) kao da ih nikad nije ni bilo. Ni jedan lik u filmu nema nikakav ark, osim puke podele na superdobrice i prevrtljive zlikovce (dijalog u liftu, kad kepu lik ironično kaže da "nije ništa lično", wtf, uošte nije nigde nagovešteno ni da je liku kep majdli anojing, a kamoli zbog čega je sa toliko žara krenuo da ga eutanazira). Redford fin u toj svojoj vilain dekadenciji, ali opet disposable skroz.

Osim činjenice da su izvukli Hidru iz dupeta u filmu i postavili ga kao sajd nemezisa u sledećim iteracijama sage i Avengersima, jedino od značaja u filmu je to što je Baki počeo da se, kao, preispituje (što je na mišiće i tanko kroz). Tako da imamo očekivani plotlajn u najavi u sledećem filmu: kep i Baki se šibaju, kep se poziva na njegovu ljuckost i prijateljstvo, Baki se neda i nastavlja da se šiba, i onda, u odsudnom trenutku namigne kepu i kao "ekipa smo, sredio sam se" i, o čuda, iznenade zle momke...

 

In a nutshell, još jedan setup setupa za sledeći setup film iz Marvel antologije. I Skarlet može da ga duva više, malo više poziranja u tim tesnim trikoima bi valjda trebala da bude poenta njenog lika, izgleda smešnije sa onim pištoljima od Anđeline iz Tumbrajdera. A i ona bolničarka je bolja riba tri puta.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

uf bre Pipe ...=o)

kad neko pročita tvoj i moj utisak pomislio bi ili da smo gledali različite filmove ili da ja tendenciozno promovišem taj film a ti ga namerno hejtuješ =o)

 

zapravo

mene igijev post sa prosle strane nije oduševio jer on disuje superhero filmove očekujući valjda bergmana i kvotujući moj post u kom i sam navodim da ne smatram da su mainstream filmovi neki kvalitet "Tako da sam ja u fazonu - imam net za pronalaženje dobrih serija i filmova koji nisu mainstream, a u bioskop idem da vidim velike stvari, kad naletim na retki film koji valja - bonus! =o)"

 

point ovih filmova je zabava koju vi odbijate da nađete, dakle da, to nije high quality cinema nego je pitka razonoda (mada mi je interesantno kako se istim ljudima koji hejtuju stripske filmove svidjaju bezumne treshine sa staloneom, arnoldom i stetamom, a na strpskim filmovima ipak rade malo pametniji ljudi sa "boljim razumevanjem strukture priče" © Parker & Stone)

 

takođe, ciljna grupa ovih filmova treba da je ista kao za stripove - 12-16 godina...to što matori prdonje oće da budu post-modernistički, "mračni" i dekonstruktivni onda dobiješ sranje kao man of steel...strip filmovi treba da su kao donerov superman - totalno iskreni, blago glupi i pre svega zabavni...postoji razlog zašto ameri ovo zovu "žanrovski filmovi" jer imaju svoj set pravila i retko prevazilaze svoje niske ciljeve i ograničenja

 

kad se neko ljuti toliko na strip filmove dođe mi da nađem neki meme tipa "bro do you even comic?"

 

pre neku nedelju sam nekom prilikom isto rekao da ko želi da se zabavi naći će način, ko želi da mrzi naći će razlog - mislim da je ovim prvima u globalu bolje, ali opet, svakom svoje

 

što se tiče impakta na marvel univerzum i ostalih zamerki

pa de ćeš veći impact zaboga?

shield je desetkovan, hidra je godinama koristila tehnologiju/artefakte koje je shield cuvao za eksperimente i nastavlja se trend iz filmova i serije da broj "true supehumana" raste (posto zbog ugovora scarlet witch i quicksilver ne mogu da budu mutanti)

 

od crosovera imash bash tog senatora kog glumi gary shandling koji je u IM2 cimao kongres da natera starka da im da svoju tehnologiju (kako bi je dobila hidra)

isto tjelavi lik se pojavljivao u shildu x puta, sad kad znas da je hidra mnogo ti je jasnije njegovo ponasanje

pomenuta ep17 shielda nakon odgledanog kepa 2 je genijalna jer se non stop pitas "omg jel safron madam hidra ili...?"

 

a ako cemo o retardiranim stvarima, kako to da nisi pomenuo cinjenicu da high tech shield hellicarrier ima centralni kompjuter u staklenoj kupoli sa donje strane broda, a zamisljen je za air to ground dejstva?!?! =oD bikoz komiks bejbe! a i taj fajt izgleda bolje u toj kupoli a ne realisticnijem sefu usred broda =oD

itd itd

 

 to sto hejtujes skarlet johanson bez nekog ociglednog razloga me baguje mnogo =o)

jeste, lik je napisan traljavo (lol otkud je ona u kgbu radila ako je rodjena 84te???) ali je i zabavna vrhunski, od konstantnog podjebavanja kepa do kickassa kroy većinu akcionih scena...to što šeta pištolje i glup melee weapon koji je izgleda lošiji od jeftinog tejzera treba da znači da je veća faca nego neko superpowered je ona rizikuje više kad ide u fajt =o))

i to što izgleda ne znaš ko je šeron karter (a ni emili van kemp) nije u redu =o)

 

ispada da je, na kraju, ovo nastavak one priče "ne treba mi predznanje da bih uživao u filmu"...slažem se da ne bi trebalo da treba, ali ovo je film po postojećem materijalu, starom što 8 što 48+ godina, podrazumeva se da si pročitao neki strip, da znaš u šta se upuštaš, a ne da pored svega ovog budeš textbook example za nesklad između očekivanja i realnosti 

 

scenaristi ubacuju mnooogo easter eggova ( i, slazem se, groundworka za sledeće filmove ) tako da "ovo mi je predvidljivo i video sam iz aviona" sa jedne srane i očigledno propuštanje stvari sa druge malo ugrožavaju integritet stava koji zastupaš, nego se čini da ti se ovi filmovi ne svidjaju (što je sasvim ok) ali ih namerno gledaš očekujući nešto drugo i onda si ljut kad ne dobiješ ono što si očekivao =o)

 

izvinjavam se ako moj post deluje kao da napadam nekog lično, nije mi cilj da uvredim, nego da ukažem da blaga korekcija stava/očekivanja može da pomogne da se ili uživa u filmu ili da se isti izbegne

Link to comment
Share on other sites

Šta to onda govori o filmu kad treba da sažvaćem seriju i par stripova sa strane, da bih dobio neku jasniju sliku. Ono što je poenta je da neko slobodno može da zaobiđe ovaj film i da ne izgubi ništa po pitanju radnje i likova kada bi uzeo da gleda bilo koji sledeći (jedino od značaja što se ovde desilo je entry Bakija kao latentnog pozitivca, a i to je moglo da se odradi kroz neki generični flešbek u nekom sledećem filmu). Mislim, npr.,  vanzemaljci (ej, vanzemaljci) urnisali pola grada u Avengersima, a i ovde i u Ironmanu svi furaju "business as usual" fazon.

 

EDIT: Ovo se odnosilo na ZerBahov koment, sad tek treba da isčitam Koletov :)

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

+1 za Snowpiercer, nisu mi jasni mnogi negativni komentari koji kolaju netom. Jedino što meni smeta je kraj, jer nije mi baš logičan, ali sve ostalo je na veoma visokom nivou, preporuka. E, da, i lik koji glumi ulogu Franco Elder, (glumac Vlad Ivanov) - wtf is his deal,

koji su njegovi motivi tu, i zašto ga je nemoguće ubiti?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Hm, kako misliš nemoguće, zar ga nije Korejanac na kraju odradio. U onom predhodnom fajtu je jednostavno ostao živ, meni on više dođe kao neki bizarni enforcer koji prati lik Tilde Svinton svuda (isto kao i onaj njegov kolega sa bradom što ga je koreanka sjebala).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

A, pa cool onda...

 


Meni delovalo da je ta natprirodna snaga i izdržljivost u kombinaciji sa tom nekom čudnom posvećenošću trebalo da rezultuje nekim dubljim značenjem - da je u nekom srodstvu sa nekim, a pritom i rezultat nekog genetskog inženjeriga, šta znam. No, vidim da sam se, jednostavno, uhvatio za manje bitnu stvar, i to je to -)

 

Ostaje samo nejasan kraj, mislim, čitao sam neka dodatna objašnjenja, zasnovana na source materijalu, kao, ima još jedan voz, te imaju neke kolonije ljudi, te "pobeda" je u tome da, čim imaš živog predatora sa vrha lanca ishrane, to znači da lanac ishrane i ekosistem postoji, ali opet mi nije dovoljno, jednostavno... devojčica i dečak okruženi belim medvedima...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Također, mislim da nigde nije objašnjeno zbog čega je voz stalno u pokretu? Koliko energije je potrebno da tera lokomotivu koja vuče desetine vagona po celoj planete 24/7, i da pri tome svako malo razbija formirane ledene blokade? Za to što troše, mogli su da se parkiraju negde i greju godinama, i povremeno pomere kompoziciju po šinama čisto da ih ne zatrpa sneg.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam, taj sa bradom sto ga je mala sjebala je partner/decko ovog sto ne moze niko da sjebe... ne verujem da je taj lik osimljen dublje od "ubila si mi decka, sad cu ja tebe da ubijem makar mi bilo poslednje"

 

Inace, sam film ko film mi je legao ok. Nisam nesto specijalno zadivljen ni samom postavkom price ni njenim ultiamtivnim razresenjem. Ne kazem da je sranje, unutar tog okvira koji su sebi dali je dobar zapravo, ali sami su birali okvir. 

 

Ono sto mi najvise smeta nije postavka - masinovodja koji vodi elitu spreda i sakati starac koji vodi prekarijat odzada - vec to KAKO oni vode to. Taj nehumani, svako ima svoje mesto, medjusobno klanje je razuman nacin da opstanemo. Ako je cela poenta bila da se kroz tu pozornicu ekstrema napravi paralela sa drustvom danasnjice, uspeli su. Ali ja sam se nadao necem dubljem, necemu sto govori o ljudskoj "prirodi" u globalu.. :]

Link to comment
Share on other sites

@Starbak - My questions have been answered :-)

 

@Pip - pa nema tu nikakvog objašnjenja dodatnog, to kretanje je neophonda komponenta njegove sposobnosti da stalno radi i proizvodi energiju, tako ga je W napravio...

 

@Ramirez - baš to, legne film, a posle malo počneš da nalaziš mane i nejasnoće, ali opet leži, u plusu je. Evo, dok kucam, pade mi na pamet fajt za vagon u kome je zaliha vode -

ono, relatvino jednak broj ljudi se sukobio tu, s jedne strane napoucani, utrenirani, dobro uhranjeni i oklopljeni jebenim pancirima likovi, s druge strane mršave mukice golaći, i, kao, sabiju ih :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

THE LEGEND OF HERCULES

 

Hercules_%282014_film%29_poster.jpg

 

Komedija godine o/ o/ 

Reni Harlin bog, a i ko god je radio montažu je objasnio neke stvari   :tf: 

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Zapravo može, veća lova i njuške su u igri, sve vuče da će biti generični akcioni za široke mase. Ovaj Harlinov stvarno trebaš da budeš stručnjak da ovako snimiš, kao da su drugi dan snimanja digli ruke i rekli "ma, whatever"

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...