Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ne znam 100% 😄 , moze biti da ti kad testiras wifi deo problema bude kartica (drajveri, shit kartica), ali i wifi "podsklop" na ruteru (manje verovatno)


Moji ukucani u kompu imaju tplink 150 Mbps karticu, i ona radi ocekivano korektno. Nikad im nije bila losa konekcija a da svi ostali uredjaji nisu osetili probleme.
Meni logicno deluje da tvoja treba da radi bolje jer je PCIE a ova moja USB, al ako bbudzis driver ko ce ga znati.

Moj model : TP-LINK TL-WN722N 150Mbps High Gain Wireless USB Adapter, Version 2.0

 

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Isto bih te posavetovao da budes 100% siguran da problemi postoje i na kablu i preko wifia, ako je samo wifi u problemu onda gledaj da kupis nesto.

Kapiram da ti je "jako duzi vremenski period" veci od prethodna ~3 meseca od kada je internet postao opterecen. Ako nije, tesko da mozes sta da uradis jer su ISP kapaciteti svuda u svetu u problemu.

.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

treba mi neki hard od 4tb+ za slike/filmove. sta je najbolja kupovina trenutno a da ne moram da brinem o losim sektorima i zamenama u neko skorije vreme?

slike backupuj na google photo ionako ima unlimited kad obradi malo, makar za prvu pomoć i ne daj bože.

Link to comment
Share on other sites

moze preporuka za neki bestbaj monitor od 27"? ne treba mi nista spektakularno niti mi je hitno pa bih mogao i da sacekam neku akciju/snizenja nakon korone. budzet fazon oko 150€ ako uopste ima nesto za te novce *nisam gledao cene*

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

posao mi je da pratim tekme 2-6h (ne svaki dan) pa mi vecinom treba za tu namenu. trenutno sam na nekom aceru od 24'' koji mi zavrsavao posao uz natezanje. uvek mi fali tih par Cm po rubovima kako ne bih skrolovao sa interfejsa i trazio imena/statistike.  filmove gledam HDMI->TV tako da mi ne treba zbog toga. bilo bi super da ima OK kontrast/boje cisto da bude eyefriendly mada kontam da koliko para toliko muzike

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Akčuly za 27 inča je optimum 1440p za all around upotrebu, 4k su presitni pikseli (ima uistinu bolji DPI scaling u Windowsu 10 nego što je bio ranije, ali i dalje nije to to).

Takođe, VA paneli su isto dobri a VA monitori generalno ne pate od backlight bleedinga kao IPS, tako da i to treba uzeti u obzir. TN je za izbegavanje, jedino je dobar za kantericu u 144 herca.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites



uvek mi fali tih par Cm po rubovima kako ne bih skrolovao sa interfejsa i trazio imena/statistike.


Ne fali tebi cm nego piksela da bi stavio više elemenata na ekran. Budžet koji si naveo je uglavnom dovoljan za nov Full HD 27" monitor koji u tvom slučaju ne rešava problem. Kao što rekoše treba ti bar 1440p 27" koji je cirka duplo skuplji, ja na poslu koristim ovaj i poprilično je pristojan https://www.eponuda.com/monitori/lenovo-l27q-10-ips-16:9-2560x1440-6ms-1000:1-350cd-m2-hdmi-dp-65cegac1eu-monitor-cena-409719

Druga opcija ti je recimo neki kompromis sa 1080p ultra wide monitorom jer ti on rešava problem ako ti fali samo malo prostora za elemente interfejsa. Recimo ovaj ima moj drugar i vrlo je korektan https://m.gigatron.rs/monitori/lg_led_25_25um58-p_ultrawide_ips_fullhd-74541 a uklapa ti se u budžet.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da pitam, trenutno imam 24" monitor, full hd (tj malo preko 1920*1200) i treba mi za ćaletov komp novi monitor, pa rekoh, ajd da uzmem sebi nešto bolje jel 🙂 pa nešto gledam, 4K monitori, ali bih uzeo 24" opet, ideja mi je, biće 4K rezolucija za desktop, filmove, a za igre, pošto sada ne bih mogao da igram u 4K kako dolikuje, igram u full hd, ista veličina ekrana kao prethodni monitor, pa ne bi trebalo da izgleda slika ništa lošije. ili grešim?

Link to comment
Share on other sites

Zar tom tvojom logikom ne može da skupi stream i na 24"? Time ne dobija ništa na 27" osim da će mu površina za stream biti nešto veća, a njemu nije problem da ne vidi igrače nego da ne može u isto vreme da smesti i stream i interfejs, bar po onome što je napisao. Edit: A to može da reši i ultra wide 1080p monitorom koji mu se, gle čuda, uklapa u budžet... 

12 minutes ago, manson said:

Da pitam, trenutno imam 24" monitor, full hd (tj malo preko 1920*1200) i treba mi za ćaletov komp novi monitor, pa rekoh, ajd da uzmem sebi nešto bolje jel 🙂 pa nešto gledam, 4K monitori, ali bih uzeo 24" opet, ideja mi je, biće 4K rezolucija za desktop, filmove, a za igre, pošto sada ne bih mogao da igram u 4K kako dolikuje, igram u full hd, ista veličina ekrana kao prethodni monitor, pa ne bi trebalo da izgleda slika ništa lošije. ili grešim?

4K će ti biti previše sitno za desktop na 24" monitoru, za 4K ti je realno 30"+. Neki programi lepo mogu da skaliraju interfejs, ali neki još uvek ne, plus što realno nećeš videti efekat te veće rezolucije na tako maloj dijagonali. Što se tiče skaliranja 4K na Full HD u igrama tu nema problema jer se skalira pravilno i slika izgleda potpuno isto kao da imaš običan Full HD monitor. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Da pitam, trenutno imam 24" monitor, full hd (tj malo preko 1920*1200) i treba mi za ćaletov komp novi monitor, pa rekoh, ajd da uzmem sebi nešto bolje jel 🙂 pa nešto gledam, 4K monitori, ali bih uzeo 24" opet, ideja mi je, biće 4K rezolucija za desktop, filmove, a za igre, pošto sada ne bih mogao da igram u 4K kako dolikuje, igram u full hd, ista veličina ekrana kao prethodni monitor, pa ne bi trebalo da izgleda slika ništa lošije. ili grešim?

mislim da velicina ekrana nema veze sa tim dal ce slika da izgleda losije ili bolje, nego je problem sto ce 1px da se upscalingom "razvuce" na 4px, a internet kaze (ja nemam pojma) da onda slika izgleda vise blurry, sto ima smisla. najbolje izguglaj, ima dosta tekstova na tu temu 😄

znaci ovo sto je zwerko rekao bi trebalo da je tacno u teoriji, ali ja vidim brdo ljudi na netu koji kukaju da u praksi nije tako i da 1080p razvucen na 4k rez ne daje isti sharpness 😄

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

Па зар то није исто као када користиш монитор у ненативној (нижој) резолуцији? Све је муљаво. Видели смо сви ово барем једном у животу јбт миша 🙂

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, overkind said:

Па зар то није исто као када користиш монитор у ненативној (нижој) резолуцији? Све је муљаво. Видели смо сви ово барем једном у животу јбт миша 🙂

Nije baš ista stvar - jedno je kada koristiš monitor u nenativnoj rezoluciji koja se ne skalira pravilno, na primer kada pređeš sa nativnih 2560x1440 u 1920x1080 izgledaće baš gadno. Sa druge strane ako pređeš sa 2560x1440 u 1280x720 to će izgledati pristojno, koliko ta rezolucija sama po sebi može da izgleda pristojno. Ista stvar je sa 3840x2160 i 1920x1080 - pošto su rezolucije tačno duplirane i po visini i po širini onda 1 piksel u 1080p zauzima 4 komada u 2160p. Probao sam ovo pre neki dan i na Benq PD3200U monitoru, koji fakat nije nešto za gejming i nisam igrao CS:GO u 268.534 fps, ali što se kvaliteta slike tiče je izgledalo sasvim u redu. Probao sam i na nekoliko laptopova, ali tu je realno još manja šansa da se nešto primeti pošto je sam ekran manji. Možda postoji neki tamo internet gik koji nije isključio neku interpolaciju u drajveru ili na monitoru i onda kada pogleda ivicu svog piksela vidi da se boja malo preliva na drugi ali bih rekao da za 99% primena to nema nikakvog uticaja. 

Recimo i ovako nešto (oko 3:00), mada fakat ima po netu i onih koji tvrde drugačije, ali kažem iz ličnog iskustva ja to video nisam. 

 

Ono što je problem jeste što je čovek pitao za 24" 4K monitor - to po meni baš nema smisla. 27" ima mooožda i to samo za specifične primene, ali je realno tek nešto veće of 30" smisleno za tu rezoluciju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...