Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Oči mi krvare :-)

Ako vec hoćeš 144hz monitor, uzmi neki asus, benq il aoc model bez free/gsync. Al osim ako ne igras samo kanter, trebace ti minimum 290 / 970 za novije igre.

Sa slabijim karticama, bolja investicija bi bila IPS na 60hz.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Iskulirali ste me maksimalno :'(

Pa evo ti ovo s prethodne strane, samo mozes da uglavis i5 umesto i3 

CPU LGA1150 Intel® Core™ i5-4440 21790
MSI H81M-P33    4690
DDR3 4GB 1600MHz Patriot Signature     2600
Kuciste + napajanje    6000
1TB WD Blue WD10EZEX    6390

To ti je ukupno 41.470 din tj oko 345 evra. E sad mozda ti treba jos 4GB rama, mozda ti nije neophodan i5, ima tu razlicitih varijacija, sve zavisi sta oces. Ovo mi deluje kao ok konfiguracija da mozes posle da dodas jos 4GB memorije i eventualno graficku i moze svasta nesto da se radi na njoj. Moglo bi doduse malo kvalitetnije napajanje od onog za 3.000, ali ako u startu nemas graficku ni to nije toliko neophodno, bar dok je u garanciji :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

 

Oči mi krvare :-)

 

Ako vec hoćeš 144hz monitor, uzmi neki asus, benq il aoc model bez free/gsync. Al osim ako ne igras samo kanter, trebace ti minimum 290 / 970 za novije igre.

 

Sa slabijim karticama, bolja investicija bi bila IPS na 60hz.

 

Pa i uzeo sam IPS 60hz monitor? :D

A i ne igram kanter, zato mi i radi posao budzetska karta, vise mi je bitnije da ima opciju za display tri monitora nego da moze da gura najnovije igre na high. Razmislicu svakako. 

  • Upvote (+1) 1

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je samo to bitno onda je 260X sasvim ok. Imaj samo u vidu da kod AMD kartica ako povezujes tri monitora mora bar jedan da bude povezan preko Displayporta, kod Nvidie nema tog ogranicenja. Svakako ako ti je jedan od ta tri ovaj koji si naveo nije problem, nego samo kazem ako budes mozda kacio neke starije modele. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Psycho" timestamp="1446006540" uid="2477"] 

 

Oči mi krvare :-)

 

Ako vec hoćeš 144hz monitor, uzmi neki asus, benq il aoc model bez free/gsync. Al osim ako ne igras samo kanter, trebace ti minimum 290 / 970 za novije igre.

 

Sa slabijim karticama, bolja investicija bi bila IPS na 60hz.

 

Pa i uzeo sam IPS 60hz monitor? :D

A i ne igram kanter, zato mi i radi posao budzetska karta, vise mi je bitnije da ima opciju za display tri monitora nego da moze da gura najnovije igre na high. Razmislicu svakako. 

Da ali je 4k rezolucija, i za medium detalje treba jaka kartica kad ima toliko piksela.

Al ako ti nije za igre, nema brige

  • Upvote (+1) 1

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

[roflmao] 

btw, nemo se lozhite na jebene fensi brendove termalne paste, mnogo je bitnije da se ista pravilno nanese na cistu povrsinu procesora i da se pravilno montira hladnjak iz prve (ima na YT 1001 klip za ovo). Sama razlika izmedju artcic-a i stock intel paste npr je fakin 1 stepen Celzijusa...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj SteelSeries Rival 100, igrao sam se s njim i skroz je korektan. Doduse nije bas skroz ergonomski kao mx518, ali ja koristim G502 i ovaj mi je sasvim odgovarao oblikom. Jedina mana može biti što je senzor "samo" 2.000 DPI, ali toliko ti je bio i MX518, materijal od koga je izrađen je stvarno odličan. S druge strane u tom cenovnom rangu imaš na primer Coolermaster Storm Alcor koji je ergonomski za desnu ruku i ima 4.000 DPI senzor, nisam ovaj konkretan probao, ali vidim da ga ljudi hvale. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...