Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Bio ti neki link na prosloj strani, ne znam konkretno ko je sve pouzdan, nemam iskustvo iz prve ruke, ali mislim da vecina moze da ti donese i nesto specificno samo naravno moras da sacekas. Sto se cena tice baci pogled npr na http://www.hardverker.hu/ otprilike dodju cene isto kao i na kupujemprodajem, +/- 5-10 evra. 

Trenutno imam GTX 560ti, ali vidim da lagano umire. Dal se isplati trositi pare na GTX 970 ili bi mi GTX 950 obavljao posao. Ono sto je bitno jeste da moze da gura narednih 3 god bar na medium neke od igara :)

Pitam posto na par mesta kazu da odnos cene i performansi 950 nije bas najbolji.

Jel je neko ima, pa da baci utiske ?

Ja cu uzeti da probam verovatno ove nedelje 950 pa cu javiti. Mada ako oces da budes miran par godina deluje mi da je ipak bolja varijanta da dodas 30ak evra kod Madjara i uzmes 960. Ili cekas sledecu godinu :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

Trenutno imam GTX 560ti, ali vidim da lagano umire. Dal se isplati trositi pare na GTX 970 ili bi mi GTX 950 obavljao posao. Ono sto je bitno jeste da moze da gura narednih 3 god bar na medium neke od igara :)

Pitam posto na par mesta kazu da odnos cene i performansi 950 nije bas najbolji.

Jel je neko ima, pa da baci utiske ?

Ja cu uzeti da probam verovatno ove nedelje 950 pa cu javiti. Mada ako oces da budes miran par godina deluje mi da je ipak bolja varijanta da dodas 30ak evra kod Madjara i uzmes 960. Ili cekas sledecu godinu :)

Ajd javi za 950 thx.

Ako ova moja izdrzi do sledece godine odlicno :)

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

R9 380 je mnogo bolja karta od gtx 950 a isto kosta (po cenama na kupujem prodajem) , vica car linkovao gore!

R9 380 jeste dosta bolji od 950, ali nesto ti nije u redu s cenama, krecu se oko 210 evra za verziju s 2GB memorije a toliko je i GTX 960. Tu je razlika u performansama dosta manja, pa se svodi na to da Radeon ima malo bolje performanse, a 960 trosi manje struje i necujna je kad se ne igras. 

Poz ljudi otvorio sam novi topic trazeci pomoc vezano za konfiguraciju i sta kupiti, posto niko nije odgovorio rekoh da probam ovde.

Dakle hocu da uzmem nov komp negde do 200 hiljada u to ulazi i monitor. Iskljucivo za igranje.

I gde kupiti komp?

Hvala unapred.

Solidan ti je budzet, ali ja ipak ne bih preporucio da juris Skylake i DDR4 kombinaciju, sve je jos uvek preskupo bas, nego lepo neka DDR3 varijanta s jakom grafickom:

MB LGA1150 Z97 Gigabyte GA-Z97P-D3    10990
CPU LGA1150 Intel® Core™ i7-4790    37890
Memorija DIMM DDR3 2x8GB 1600MHz Kingston HyperX Savage CL9, HX316C9SRK2/16    12499
SSD SATA3 128GB Samsung 850 PRO 550/470MB/s    11899
HDD SATA3 4TB WD Red WD40EFRX    21740
Kuciste Thermaltake Core V31 Window    7799
Napajanje 530W Thermaltake Smart SE SPS-530M     6799
GeForce GTX970 Gigabyte OC 4GB DDR5    46599
Monitor 27" Asus VS278Q LED, 1920x1080(FullHD) 1ms HDMI DP Speakers    28050

Ukupno 184.265 u Emmiju, ostane ti taman do 200k neka svota da uzmes finu tastaturu i misa. Naravno moze i 27" monitor vece rezolucije, ali onda racunaj da neces u narednih pet godina bas sve igre lako terati u toj rezoluciji, plus je jedno duplo skuplji. Ovi u Emmiju su korektni sto se sklapanja tice, ima tu jos par firmi po gradu ali mozda imaju malo jace cene od njih. S druge strane i ovi "madjari" sklapaju kompove koliko mi je poznato, i tu bi sigurno ustedeo bar 100-150eur. 

 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

R9 380 je mnogo bolja karta od gtx 950 a isto kosta (po cenama na kupujem prodajem) , vica car linkovao gore!

R9 380 jeste dosta bolji od 950, ali nesto ti nije u redu s cenama, krecu se oko 210 evra za verziju s 2GB memorije a toliko je i GTX 960. Tu je razlika u performansama dosta manja, pa se svodi na to da Radeon ima malo bolje performanse, a 960 trosi manje struje i necujna je kad se ne igras. 

Poz ljudi otvorio sam novi topic trazeci pomoc vezano za konfiguraciju i sta kupiti, posto niko nije odgovorio rekoh da probam ovde.

Dakle hocu da uzmem nov komp negde do 200 hiljada u to ulazi i monitor. Iskljucivo za igranje.

I gde kupiti komp?

Hvala unapred.

Solidan ti je budzet, ali ja ipak ne bih preporucio da juris Skylake i DDR4 kombinaciju, sve je jos uvek preskupo bas, nego lepo neka DDR3 varijanta s jakom grafickom:

MB LGA1150 Z97 Gigabyte GA-Z97P-D3    10990
CPU LGA1150 Intel® Core™ i7-4790    37890
Memorija DIMM DDR3 2x8GB 1600MHz Kingston HyperX Savage CL9, HX316C9SRK2/16    12499
SSD SATA3 128GB Samsung 850 PRO 550/470MB/s    11899
HDD SATA3 4TB WD Red WD40EFRX    21740
Kuciste Thermaltake Core V31 Window    7799
Napajanje 530W Thermaltake Smart SE SPS-530M     6799
GeForce GTX970 Gigabyte OC 4GB DDR5    46599
Monitor 27" Asus VS278Q LED, 1920x1080(FullHD) 1ms HDMI DP Speakers    28050

Ukupno 184.265 u Emmiju, ostane ti taman do 200k neka svota da uzmes finu tastaturu i misa. Naravno moze i 27" monitor vece rezolucije, ali onda racunaj da neces u narednih pet godina bas sve igre lako terati u toj rezoluciji, plus je jedno duplo skuplji. Ovi u Emmiju su korektni sto se sklapanja tice, ima tu jos par firmi po gradu ali mozda imaju malo jace cene od njih. S druge strane i ovi "madjari" sklapaju kompove koliko mi je poznato, i tu bi sigurno ustedeo bar 100-150eur. 

 

hvala na predlogu pogledacu malo cene na par mesta ja sam inace veliki duduk i slabo se razumem zato sam i pitao da me ne izvacare. Iskreno ne znam ni sta je skylake... mis i tastaturu imam neke razerove samo bi uzeo sluske neke jos...

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne znam ni sta je skylake...

To su ti ovi novi i7 (i ostali iz serije procesori), sad idu s novom DDR4 memorijom, novim plocama i sl, cisto da ne bude dodjes nekome s tim budzetom i ovi kao "jao daj to da zavaljamo", jer je preskupo bas, a za igranje ces mnogo vise primetiti graficku karticu nego razliku izmedju tih procesora. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne znam ni sta je skylake...

To su ti ovi novi i7 (i ostali iz serije procesori), sad idu s novom DDR4 memorijom, novim plocama i sl, cisto da ne bude dodjes nekome s tim budzetom i ovi kao "jao daj to da zavaljamo", jer je preskupo bas, a za igranje ces mnogo vise primetiti graficku karticu nego razliku izmedju tih procesora. 

pa to bas i kazem ja bas hocu cistu gaming masinu ima logike to sto pricas. Hvala na objasnjenju.

Link to comment
Share on other sites

pa to bas i kazem ja bas hocu cistu gaming masinu ima logike to sto pricas. Hvala na objasnjenju.

Ne slušaj ga, nema logike to što priča jer i7 ne može da iskoristi svoj PUN potencijal u igrama jer iste ne podržavaju HT (hyper-threading). Bolje uštedi pare i kupi i5-4690K, a za razliku uzmi Asus 980 STRIX (oko 60k).

a posto je razlika izmedju grafike koju je on rekao i 980 14k mogu da uzmem i taj i7 i tu grafu? Mislim ne bi menjao komp neko vreme... pa otkud znam sto jacu konfiguraciju za taj budzet.

Link to comment
Share on other sites

Šta znači da igre ne podržavaju ht? Ht samo ili multicore uopšte? 

Tj jel misliš da neka igra kapira tipa quad core,  ali ako quad core ima i ht,  neće kopirati da ima 8 logičkih procesora? 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ht samo ili multicore uopšte? 

Ne podrzavaju multicore generalno, tj ne koriste potencijal procesora, nebitno da li je fizickih ili logickih jezgara.

Moja ideja sa i7 je bila vise da masina bude malo futureproof jer danas igre to ne traze ali ce verovatno u buducnosti koristiti, a kako stoje stvari na trzistu procesora trenutno u isti komp ce za pet godina opusteno moci da se zabode nova graficka i da radi sve super. Pritom razlika izmedju 970 i 980 tesko bas da je 100 evra koliko je razlika izmedju i5 i i7. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nisam se preterano bavio tom tematikom ali koliko znam, a malopre sam zapravio i proverio na vanilla wowu koji je iz 2005-2006 godine i to emuliran na linuxu, isti koristi vise jezgara. Ovo za ht sam cuo samo nisam proveravao.

Zverko ofc glupuje po obicaju.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Većina igara podržava multicore, ali optimizacija se, po interciji od stariji dana, mahom radi za 2 jezgra. Zapravo, već nekoliko godina većina igara ZAHTEVA 2 jezgra a optimum je 4.
Tako da će igra da koristi sve što može, ali rast u performansama neće biti proporcionalan broju dodatnih jezgara, zato je i5 smart man's rešenje.

Jedini razlog zašto bi gamer "realno" trebalo da nabavi i7 je ako se bavi besnim strategijama sa "sumanutim" brojem jedinica ili bilo šta sa zaguljenim AI rutinama (total war igre su jedine gde se tokom realnog igranja vidi/zaista oseća prednost HT).

 

@topik - po mom mišljenju, prvo mesto gde treba dati više para na onom spisku je monitor (iako se Zverko ogradio od toga, to da ne može da se tera nije tačno).
Tj ako se uzima 27ica ne treba da je hd nego wqhd tj 2560x1440 (za hd gaming ti ne treba ni 970ka, a kamoli 980, zaista). Peporuka ovog foruma za monitore je uvek bila Dellova U serija i ne znam zašto odstupati od toga...oni imaju lepe 27' wqhd monitore... Onda kad prelomiš da uzimaš 27icu wqhd treba da se pomiriš sa činjenicom da i za nju ne trebaš mnogo jaču kartu od 970 (trebaš za ARK na ultra) nego da sve ostale pare treba dati na veći SSD jer će prostor da bude problem (relativno nezdrava osoba koju poznajem ima 840 evo od 500gb i malo mu je jer oće da ima 5 "rezidentnih" igara na disku sve vreme + da svakog meseca instalira još toliko, a nove stvari idu preko 50gb na dobar dan)...

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na preporukama i misljenju, vecinom igram rpg igre tipa diablo 3, wow, witcher i sportske simulacije. Veliki monitor bi sigurno bio gotivan ali 27 mi nekako cak i zvuci ogromno a pogotovo ako zahteva udaljenost od metra... elem kao sto rekoh u tih 200 hiljada bi strpao najvecu zver koju moze covek da strpa za gaming i po mogucnosti da mi traje tj rade igre sledecih 2-3 god... 

Link to comment
Share on other sites

Samo cu da bacim misljenje za 120gb SSD-ove.

- Ako se bilo sta radi na kompu profesionalno (sto zahteva i malo storage-a , a i par ozbiljnijih programa... 3d max, photoshop, after effects, zbrush, mudbox..).... 120 je kurac. Ja sam uzeo i zajebao sam se. Trebao sam min 240gb!

@kole

- Ja imam prilicno mocnu mashinu, i ARK mi ne radi sa gtx970 na ultra lepo... ali to je zato sto je neoptmizovano djubre!

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

@kole

- Ja imam prilicno mocnu mashinu, i ARK mi ne radi sa gtx970 na ultra lepo... ali to je zato sto je neoptmizovano djubre!

Onda kad prelomiš da uzimaš 27icu wqhd treba da se pomiriš sa činjenicom da i za nju ne trebaš mnogo jaču kartu od 970 (trebaš za ARK na ultra) nego da sve ostale pare treba dati na veći SSD jer će prostor da bude problem (relativno nezdrava osoba koju poznajem ima 840 evo od 500gb i malo mu je jer oće da ima 5 "rezidentnih" igara na disku sve vreme + da svakog meseca instalira još toliko, a nove stvari idu preko 50gb na dobar dan)...

=o) 

istina, neoptimizovano je, muči i 980ku običnu, point je bio da je to jedina igra koja mi je pala na pamet da u wqhd trazi jace od 970 koja radi posao sa svime što poželiš da igraš na toj rezoluciji, kako si ti shvatio da ja govorim da ark na ultra radi na 970 zaista ne znam =o)
 

@Dule i Brox - 27 je za stvari kada ti treba "real estate" =o) prosto grafičarima nikad dovoljno dijagonale i ekrana, oni bi najradije 3x30 samo tako...za igrače 27 ima smisla ako igraš već sa 60-80cm jer puniš ekranom periferno vidno polje. Čak 24 ne gledaš celu površinu sve vreme nego fokusiraš deo, ali pratiš više stvari perifernim vidom. Eto čovek ako igra WoW zna da na ekranu uvek treba mesta za još sranja (ako nećeš da budu presitna) a sa 2560x1440 dobiješ dosta dodatnog mesta...Moj lični stav je da je odnos prema veličini monitora sličan onom ka veličini mobilnog telefona, svi su prvo u fazonu "omg ne treba ti toliko velika dijagonala" ali kad se naviknu na veće i preglednije posle ne razumeju sami sebe kako su odbijali da pređu na bolje.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...