Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Gde naći ovakav spliter/produžni kod nas?
http://www.razerzone.com/store/audio-mic-splitter-adapter-for-the-razer-electra

S jedne strane mi treba da ima 3.5mm ženski jack za kombinovani audio/mic, a sa druge strane ili isti takav kombinovani muški ili bar da razdvoji audio i mic na klasične 3.5mm jack-ove.

Da li uopšte može da se nađe gotovo ili možda juriti Kanibal ili tako nekog da napravi?

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Edit: Zez, pogresan kabl, tj obrnuto od onoga sto tebi treba. 

Mada ovaj deluje bas socijalno, mislim da je bolje da pozoves tipa Kanibal ili Mikroprinc ili Kelco u Bulevaru da ti naprave od nekih iole normalnih konektora, treba ti zenski TRRS na dva muska TRS 3.5mm. 

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Eksperti, treba mi konfiguracija za PS i jos neka 2 slicna programa koja ce biti zahtevna kao PS, nece biti obrada video snimaka i tih drangulija ali bice nekih obrada slika, e sad od sledecih delova treba mi, procesor( po mogustvu da bude neki intelov tipa i5 ali ne znam sad tacno koji), ram memorija, maticna, SSD ( na kom ce biti samo operativni sistem) i jedan obican hard od 1TB, max cena je 350-400evra ako je to uopste moguce uklopiti sve za te pare :)

Link to comment
Share on other sites

Dosta ti je tesan budzet, ali nisi naveo da ti treba napajanje i kuciste, pa ako se racuna da ti to ne treba onda i moze da se uklopi, recimo ovako nesto:

Intel® Core™ i5-4440    22000
GA-B85M-D2V    6590
4GB 1600MHz Kingston HyperX Fury Blue    3100
4GB 1600MHz Kingston HyperX Fury Blue    3100
120GB Kingston HyperX Fury     7300
1TB Seagate Barracuda     6500

Total 48.600 po cenama iz Emmija. Ako kupujes preko kupujemprodajem od "madjara" mozes da ustedis bar jedno 20ak evra na procesoru i 10-15 evra na svemu ostalome pa vidi. Ako ces da radis Photoshop iskreno savetujem bar 8GB memorije, ali ako je frka za kes mozes da skines s liste jedan modul pa da ga dokupis kasnije... 

 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dajte neku preporuku za budžet grafičku, može nova, može polovna, može stariji model, itd. 

Prodao bih svoju PowerColor Radeon 6750 1GB DDR5 128 Bit iz 2011. godine, istekla garancija naravno (koliko bih mogao da uzmem za nju?) i dodao još ~100e

Danas sam uzeo Rust jer mi deluje do jaja ali na ovom mom sranju u svakoj izvedbi je skoro neigrivo (ido 60fps na najmanjim detaljima i sa oborenom rezolucijom).

Ostatak konfiguracije je i5-4570 / 8GB RAM / Gigabyte G1.Sniper B5

 

Edited by Doca

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Jel je Gigabyte r9 280x ok za 170e?

Nova je po oglasima bar 240, tako da ako imas poverenje u toga od koga kupujes u smislu da nije rudarila i sl onda deluje kao super kupovina. 

Dajte neku preporuku za budžet grafičku, može nova, može polovna, može stariji model, itd. 

Prodao bih svoju PowerColor Radeon 6750 1GB DDR5 128 Bit iz 2011. godine, istekla garancija naravno (koliko bih mogao da uzmem za nju?) i dodao još ~100e

Danas sam uzeo Rust jer mi deluje do jaja ali na ovom mom sranju u svakoj izvedbi je skoro neigrivo (ido 60fps na najmanjim detaljima i sa oborenom rezolucijom).

Ostatak konfiguracije je i5-4570 / 8GB RAM / Gigabyte G1.Sniper B5

 

Za tu tvoju mozes da dobijes 40-45eur a za te pare mozes da kupis GTX 750ti koja je fakat jedno tri puta brza od te tvoje ali nije da ubija. Eventualno da sacekas GTX 950 da dodje kod nas, trebalo bi za par nedelja, ona bi trebalo da bude 10-15 eur skuplja a da ima jedno 20% bolje performanse. Ili eventualno da juris neki Radeon 270X, on ima za tipa 170 eur da se nadje a negde je izmedju 750ti i 950 po performansama (doduse trosi i malo vise struje sto je stavka ako imas neko krs napajanje). To je sve za novo, sad za polovno jbg vidi sta ima po oglasima, ali opet pitanja jel rudarila, jel ovo jel ono, to je sad gore nego kod polovnih kola :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vidim da 750ti ima čak i za 120e http://www.kupujemprodajem.com/nvidia-gtx-750-TI-2GBDDR-5-24790157-oglas.htm?filter_id=20432001

Dok se 950 isto kao pojavio ali je najniža cena za sada http://www.kupujemprodajem.com/Zotac-GTX950-2GB-GDDR5-Lite-Pack-24933152-oglas.htm?filter_id=25638703

 

Sad ne znam koliko postoji varijacija tih kartica i koliko se one zapravo razlikuju. U suštini nemam preterane zahteve pa kontam i da mi 750ti potpuno odgovara ali bih opet sačekao par nedelja ako vredi dodati neke pare za 950.

Link to comment
Share on other sites

Sad ne znam koliko postoji varijacija tih kartica i koliko se one zapravo razlikuju. U suštini nemam preterane zahteve pa kontam i da mi 750ti potpuno odgovara ali bih opet sačekao par nedelja ako vredi dodati neke pare za 950.

Varijacije su minimalne osim u slucaju da nesto hoces da je klokujes i sl pa ti treba bolje hladjenje ili tako nesto ali ne verujem da ces toliko eksperimentisati. Sad koji proizvodjac je najbolji to je opet pitanje, konkretno sam ja za nesto uzimao dva GTX 960 i jednu 970 od MSI posto je tad to bila jedina opcija jer su se prve pojavile kod nas i sve rade vrlo korektno. Da li bi mozda performanse bile fazon 5% bolje s nekim Asusom? Mozda, ali opet i razlika je u ceni taman toliko, tako da ja to sustinski ne gledam. Ako ti nije frka ja savetujem da sacekas 950, noviji je i cip, bolje su performanse, u krajnjoj liniji sije i taj 270X s kojim bi trebalo da je tu po ceni. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ae jedno pitanje na brzaka dok se Vudu nije vratio sa mora, ubice me :D

uzeh pre nepune dve godine konacno novu konfu (i-7 4770, GTX760, 2x4gb DD3 i neka Gygabyte maticna)...e sad, uzeo bih jos 8 giga rama da se castim pa imam par pitanja...dal je bolje da to bude 2x4 ili moze i jedan modul od 8...i jel mora da bude bas kao ova moja kingston memorija na 1600mhz i 9 latency ili moze da varira posto nje vise nema u ponudi?

http://www.emmi.rs/ram-memorije-memorija-dimm-ddr3-2x4gb-1600mhz-kingston-hyperx.11.html?productId=17634

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Burazer ganja kuciste, iskljucivo igre, budzet do 70k. Hvala.

 

Ako je bas za igre onda bi bilo bolje ustedeti na procesoru umesto na grafici, recimo ovako nesto:

Intel® Core™ i3-4170    13990
GA-B85M-D2V    6590
4GB 1600MHz Kingston HyperX Fury Blue    3100
4GB 1600MHz Kingston HyperX Fury Blue    3100
HDD SATA3 2TB WD Red WD20EFRX    11890
500W Cooler Master Elite Power    4800
Cooler Master Elite 335U, RC-335U-KKN1    5000
GTX960 MSI 2GB DDR5    27000
Ukupno u prodavnici 75.470

E sad, verovatno kod "madjara" moze da se nadje i jeftinije sve to kao sto je Doca tamo naveo linkove, pa se to taman negde uklopi u 70k budzet. Ako je varijanta bas prodavnica moze da se uzme manji hard, od 1TB na primer pa da se pokrije razlika (s tim da se onda ne uzima WD Red koji bih preporucio). Za gaming je sada mislim bezveze uzimati manje od 8GB memorije. Ili to ili da se kombinuje i5 i GTX 950 grafika, cenovno dodje maltene isto ali meni ovo deluje kao bolja prica za gaming. 

Ae jedno pitanje na brzaka dok se Vudu nije vratio sa mora, ubice me :D

uzeh pre nepune dve godine konacno novu konfu (i-7 4770, GTX760, 2x4gb DD3 i neka Gygabyte maticna)...e sad, uzeo bih jos 8 giga rama da se castim pa imam par pitanja...dal je bolje da to bude 2x4 ili moze i jedan modul od 8...i jel mora da bude bas kao ova moja kingston memorija na 1600mhz i 9 latency ili moze da varira posto nje vise nema u ponudi?

http://www.emmi.rs/ram-memorije-memorija-dimm-ddr3-2x4gb-1600mhz-kingston-hyperx.11.html?productId=17634

Ne vidim trenutno 1600MHz i CL9, ali ima CL10, ne bi trebalo toliko razliku da napravi u brzini. Proveris da li imas slobodna jos dva slota i ako imas (a pretpostavljam da imas plocu sa cetiri slota), ove dve ostavis kako su ti vec ubodene u 1. i 3. slot najverovatnije a nove ubodes u 2. i 4. Samo jedno glupo pitanje - sta radis na kompu pa ti treba 16GB memorije? Mislim ima primena, nego me interesuje zasta tebi treba :)

 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

predlog za 16 GB rama @dusansmor : 

instaliraj oracle virtualbox

instaliraj 14 virtualnih masina

na svaku stavi mirc i napravi 14 usera

uloguj se sa svima na mirc, i vas 15 caskate i cirkate bvk. da ne ispadne da si solo drinker

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Brate uzmi neki predrkani mis, fles drajv, eksterni disk, ne znam sta ti mozes zatrebati ali nesto sto ima smisla. Ram ti bas slabo treba, nista neces primetiti. Bolje nek ti kupi jos jedan premium tenk za WoT ;)

Ili prosto poslusaj ovog advanced IT-a :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...