Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Ljudi treba mi pomoc posto se ne razumem bas najbolje, treba da namestim wireless na laptopu ovom http://www.comtradeshop.com/laptopovi-i-tableti/laptop-racunari/lenovo-ideapad-100-15ibd-80qq005mya-laptop-15-6-intel-core-i3-5020u-4gb-500gb-geforce-920m-dvd-rw-black-li-4cell.html ja sam instalirao realtek lan driver i kad je komp povezan na kabl ima net, e sad pokusao sam da skinem sa lenovog sajta neki wireless driver medjutim nece ne radi, probao sam i realtek nece isto, sta treba da uradim ?

Link to comment
Share on other sites

Hvala uspeo sam da resim to, medjutim imam jos jedan problem kad god se pali lap top pokazuje ovo na pocetku http://img4.imagetitan.com/img.php?image=12_86c3c5c66d8bc905ae1b404828d5ea0362f0b8b12b408bfd296c9ed9b1ae8f69.jpg instaliran je win 7 64bit koji imam i na pc i nema nikakvih problema, i biosu je stavljeno da butuje prvo sa harda, ne znam sta moze da bude problem ?

Link to comment
Share on other sites

Hvala uspeo sam da resim to, medjutim imam jos jedan problem kad god se pali lap top pokazuje ovo na pocetku http://img4.imagetitan.com/img.php?image=12_86c3c5c66d8bc905ae1b404828d5ea0362f0b8b12b408bfd296c9ed9b1ae8f69.jpg instaliran je win 7 64bit koji imam i na pc i nema nikakvih problema, i biosu je stavljeno da butuje prvo sa harda, ne znam sta moze da bude problem ?

Da li koristis tastaturu od laptopa, ili si prikljucio drugu preko usb-a? Wireless tastatura? Smesan predlog, ali proveri F1-F12, da li je neko dugme zaglavljeno/zalepljeno? Imao sam taj problem i nisam verovao sta se desilo, nakon sto sam trazio sve moguce solucije po netu. Ako mozes, proveri da li ti je baterija ispravna i/ili kabl za napajanje.

Idi u start i ukucaj cmd, pokreni ga kao admin desnim klikom i ukucaj ovo:

Code:
bcdedit> 0 & notepad 0

Copy-paste sta ti je izbacilo.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

svaki cas moze da explodira ceo komp....   salu na stranu, ako imas "repove" nekih OS-a na hardu probaj rucno da pobrises ako mozes, ako si radio clean intstalaciju Windowsa ne bi trebalo da imas sistemskih problema generalno.... Mada ne znam ako ti je Program Files ostao zatrpam starim instalacijama ako iste ponovo stavljas da li ce biti nekih problema ili konflikata....

  • Upvote (+1) 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Koji SSD gledati u kategoriji od 240-250GB za standardnu kućnu upotrebu? U Emmi-ju ima svega, od Patriota i Silicon Power-a za 75e pa na dalje...Na KP-u (Fantasterrific) je trenutno na akciji Samsung 850 EVO za koga vidim pozitivne kritike i garanciju od 5 godina, a po ceni od 90e, što je u odnosu na radnje 10-30e niža cena.

Da li je pametnije gledati u radnji zbog garancije ili se to rešava bez problema i ovako? Pitam, pošto nisam do sada uzimao od fizičkog lica

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Koji SSD gledati u kategoriji od 240-250GB za standardnu kućnu upotrebu? U Emmi-ju ima svega, od Patriota i Silicon Power-a za 75e pa na dalje...Na KP-u (Fantasterrific) je trenutno na akciji Samsung 850 EVO za koga vidim pozitivne kritike i garanciju od 5 godina, a po ceni od 90e, što je u odnosu na radnje 10-30e niža cena.

Da li je pametnije gledati u radnji zbog garancije ili se to rešava bez problema i ovako? Pitam, pošto nisam do sada uzimao od fizičkog lica


Pre će taj lik sa KP da ti zameni eventualni pokvareni uređaj nego ovi drupci iz naših prodavnica, gde god da kupiš hardver, u slučaju kvara uvek završiš dole na jebenim Vilinim vodama kod Tempa u mega servisu Kimtec-a, koji onda šalju preko sveta nazad uređaj i za metar dana možda dobiješ drugi ako uvaže garanciju.....

Inače, taj SSD je odlican, proveri samo kod Fantasteriffic-a aktuelnu cenu, posto ista varira svakodnevno zbog kursa dolara i madjarske valute...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja sa njim iskljucivo pozitivna iskustva - plus imam 840 evo koji radi skroz super za sada.

 

Kontam da je 850 za te pare, kod njega, super kupovina.

Evo 840 je djubre ( posedujem ga) 850evo je malo bolji.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

aj daj taj fix za 840 evo

Skineš najnoviji Samsung Magician, update firmware Preko njega, pa performance Restoration tool opcija u programu.

  • Upvote (+1) 1

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...