Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Postoji i opcija da se uzme polovan lap intel i5 cpu sa nekom zasebnom ati ili nvidia  grafikom, 4gb rama za 300eur.... samo treba cesljati oglase. Posle lepo na to dodas jos 4gb ram i zamenis taj postojeci hard za ssd  kad skupis jos kinte i eto veselja....

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Za te pare moze da uzme samo neko govno koje će mu se raspasti za 6 meseci do godinu dana jer za 30k ni desktop neće biti kul ali bitno da si se ti javio da kenjas. A sa zverkom da se uhvatis za ruke sa tom akcijom da je bilo koji savet dobar savet. Mogao bi i emmi sajt da overis pa da nam prepričas šta piše tamo... Prosto je čim zveki ume, odeš tamo na search ukucas opseg cena i vidiš šta izgleda ok, nema veze sto nikakvo iskustvo sa time nisi imao i što se dotični lap raspadne od lošeg hlađenja, što mu plastika izbledi ili popuca, ništa to nema veze bitno je da si ti dao savet. 

Bolje je da još neko vreme ne drka fejs i filmove iz kreveta i da uzme nešto normalnije što neće morati da menja za godinu dana. 

I nisam napenalio zverka ako sam ga stavio u koš sa tobom već tebe, mada i to što kažeš, ne znam ko je tu gore prošao. 

je l' vidiš kako lepo možeš da objasniš zašto ne treba da se uzme taj komp, šta te sprečava da to odmah napišeš umesto da se primaš da napušavaš zverka jer je sad u modi da se napušava zverko?

prosto neverovatno da se neko u tim godinama toliko prima da bude najacxi lik na forumu (a da pritom jako retko zapravo ostavi konkretan savet), znoje mi se dlanovi samo kad pročitam post, otud i moje kenjanje :(

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

jer je sad u modi da se napušava zverko

Bilo je ukinuto pre ove verzije foruma!

@Topic

Preporuka za neko prostrano jeftino* kućište sa dobrim rasporedom? Izgled nebitan :D
*koliko je moguće, ne tražim za 1000 din hangar

Edited by Shekk

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Dok se ne dogovorimo šta znači prostrano, samo da rečem da imam Cooler Master Elite 370 u kom mi stoje dva harda i SSD, uspeo je da stane Thermaltake Frio Silent 12 koji nije mali kuler, a svojevremeno sam uglavio i Sapphire R9 280X (doduše bilo je knap), plus ima rupe gore zarad bolje ventilacije, možda da pogledaš tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

radi kul, ALI :D

hteo sam da uzmem novu grafičku da bih mogao da guram rust na normalnom fpsu ali na kraju je ispalo da mi sve ostale igre rade vrhunski (tipa sw:battlefront na ultra @ 1920x1200 radi na oko 70 fps, kanter na high 250+, itd.) a rust nikako ne mogu da nateram da radi kako treba :c

probao različite verzije drajvera za grafiku i realtek zvuk (kao i zbog toga zna da zeza), sva živa podešavanja u rustu, čak sam reinstalirao windows u nekom trenutku, gledao u afterburneru šta se dešava sa grafičkom i ona uredno podigne clock na 1000MHz, opterećenje ode na 90%+ ali igra odbija da radi normalno nevezano za detalje koje namestim (razlika između najslabijih i najjačih podešavanja je do 10fps).

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

radi kul, ALI :D

 sw:battlefront na ultra @ 1920x1200 radi na oko 70 fps...

Bas hocu da probam taj SW i da vidim kako radi kod mene..... ali nek se jebu, ne dam 60eur za multiplay-only igru...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Dok se ne dogovorimo šta znači prostrano, samo da rečem da imam Cooler Master Elite 370 u kom mi stoje dva harda i SSD, uspeo je da stane Thermaltake Frio Silent 12 koji nije mali kuler, a svojevremeno sam uglavio i Sapphire R9 280X (doduše bilo je knap), plus ima rupe gore zarad bolje ventilacije, možda da pogledaš tako nešto.

Pa meni je prostrano šta god ima 12ice za kulere pošto i dalje furam Spire od pre hrista sa 92mm zadnjim ventom i napajanjem koje služi kao gornji ispust i sa R9 380 duva vrelo tako da ono, napajanje dole, 12ice nazad i gore i da ima mesta da grafička ne jebe koncept svim ostalim kablovima :) I naravno, 6 hiljada za kućište yaoming :) Naravno cene kod mađara, domaćim trgovcima mogu da dam kitu izlivenu u bronzi da koriste kao door stopper :p

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

esi prob'o sa sudo

probao, izbacuje mi grešku: you are not in sudoers file. znaš li do čega može biti?

 

radi kul, ALI :D

 sw:battlefront na ultra @ 1920x1200 radi na oko 70 fps...

 

Bas hocu da probam taj SW i da vidim kako radi kod mene..... ali nek se jebu, ne dam 60eur za multiplay-only igru...

i ja sam u gasu da ipak ne vredi te pare, zato sam uzeo nalog od ortaka da igram kad on ne igra :D

konfa je: i5 4570 / 8 GB RAM / R9 280X Vapor-X / Kingston HyperX SSD / Gigabyte G1.Sniper B5, kad igram na High lagano izvlači 85+ FPS, na ultra oko 70, ali tek sam sinoć na kratko upalio igru na tim podešavanjima i nisam puno testirao, pretpostavljam da bi pao na oko 60 ako je veliki fajt i tako to...

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Taj Q-konektor dobijas uz jace Asus-ove ploce, vrlo je korisno. Sad ne znam tacno kako da proveris da li ide na konkretan model, vidim da ne pise na sajtu kod njih :( Mislim da ne mozes da ga kupis odvojeno jer su razliciti rasporedi pinova na razlicitim plocama, tu ne postoji neki standard. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nisam kupio hdd ne znam ni sam koliko godina a trebalo bi da zamenim ovaj storage u kucnom desktopu

kakvo je stanje danas, sta valja sta ne WD seagate toshiba trt mrt zigubio sam pojam o hdd-u davno ... ima li neka sigurica varijanta pa da je i skuplja (recimo od 2 tb)

prelistah benchmark i smorih se koliko nema nikakvih informacija iz prve ruke o hddu vecih kapciteta ili novijih modela

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zar nije poenta sada uzimati Green jer više nisu smeće koje crkava, a tiši su (i sporiji), ionako svi u mašinama držimo igre OS i igre na SSD?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Red su ti diskovi za NAS, Purple su prilagodjeni za poslove video nadzora, dakle konstantan upis podataka. S druge strane su Blue standardni desktop drajvovi, tako da se verovatno najvise uklapa u tvoju kombinatoriku. Black su performance desktop, Green su budget desktop. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Purple menja pouzdanost čitanja/upisa (kod standardnih diskova) za kontinualnu brzinu video streaminga, tj da u slučaju nekih problema disk ne zaglavi kontroler pokušavajući da koriguje grešku, nego da preskoči i da nastavi dalje kako bi se održao flow. Nije da se ovo dešava svaki dan, al ja ga ne bih koristio van onoga za šta je namenjen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...