Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

Само мала исправка, није V5 него редни петак :)

Иначе ауто је склапан у финској ваљда и направљен је за све паре. Они су чак и направили време испод 8 секунди код њих тамо, тако да баш није европски рекорд, можда је рекорд стазе. Воле ови наши мало да претерују

Edited by strokan
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tesla Model S je dobio novi battery upgrade paket s kojim ima veću autonomiju ali i bolje ubrzanje - 0-100km/h za 2.5 sekundi! To ga stavlja u rang sa Porsche 991 Turbo S i Bugatti Veyronom, ali i dalje iza LaFerrari i Porsche 918 Spyder. Takoreći dolazimo do situacije da su automobili sa najboljim ubrzanjem na planeti ili električni ili hibridi :) Pritom je apgrejd za te baterije samo 10.000 kad se uzima nov tako da u košta oko 130.000 eur u Evropi tako da mu je od ovih samo 991 Turbo S tu negde, tj nekoliko desetina hiljada skuplji, svi ostali su ludilo skuplji ili ne mogu da se kupe :)

http://www.kitguru.net/channel/generaltech/jon-martindale/teslas-new-batteries-make-model-s-the-fastest-production-car/

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@Lucky @killYg0r

kada sam napisao "ono što svi znaju" upravo na to sam mislio, ali ništa više od toga. mislim, kao da sam napisao "glupi ameri, voze levom trakom", pa mi vi odgovarate "ali voze i ovi naši!", a poenta mog posta je "glupi ameri, ni ne znaju šta je leva traka (a to svi znaju) pa mora da im se crta, uz to se razlikuje zakon od države do države (dok kod nas bar znaju, al' ne poštuju)"

Link to comment
Share on other sites

priča sa onim BMW kraljem se  izgleda nastavlja:

Jedna fotografija koja se pojavila na društvenim mrežama izaziva sve veću pažnju ljubitelja automobila.

Naime, na fotografiji je jedan BMW X6 parkiran u javnoj garaži na kom je na boku velikim slovima ispisano “BMW je najgore vozilo u Srbiji. Nemojte ga nikada kupiti.”

Nije poznato ko je “autor”, ali je moguće da se radi o Beograđaninu Nikoli Čuliću (čiji je slučaj išao i do zaštitnika potrošača), ili nekom drugom revoltiranom vlasniku BMW-a.

Inače, Čulić je čovjek koji je platio 300.000 eura za tri BMW-a, i sva tri su mu crkla. U ovlašćenom zatupniku “Delta Motorsu” su na sve načine pokušavali da ga prevare, o čemu su pisali mediji u Srbiji u martu mjesecu.

3121a4831a86392237c9d5c574cdc7af_L.jpg

Link to comment
Share on other sites

tebi je samo krivo što se nisi toga setio! :P

na stranu to, pre neki dan ispred mene ide X3, sve vreme mislim da je X5, nemam pojma koliki je onda X5 jer ovo izgleda ogromno.

malo sam preskočio pokoju generaciju tih modela, čini mi se da su pre bili nešto manji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...