Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On ‎1‎.‎12‎.‎2016‎. at 9:18 PM, Zwerko said:

Kapiram to za dizela, nego mi ovaj 1.4 bio nekako proveren, ali verovatno im je lakše da imaju iste motore u više modela. Kažem greota što mali turbo benzinac nije osnovna ponuda. 

@manson - moje iskustvo s Grandom je da oni nisu baš mnogo radi na popustima (a kupio sam kola kod njih i posle se još u nekoliko navrata lično raspitivao). Ono što može da se desi jeste da ako Fordu ostane dovoljan broj neprodatih vozila da im daju da na našem tržištu prodaju Fiesta Classic, to se desilo i sa prošlom Fiestom i sa Focusom, ali su se oba ta modela prodavala u Evropi značajno lošije od trenutne generacije Fieste, tako da to nije baš skroz sigurno da će se desiti (plus su bili povlačeni s tržišta u vreme najveće krize). A što se Ambient paketa opreme sigurno će biti jadan, ono sve do poslednjeg restajlinga je kod nas najjeftinija Fiesta dolazila bez prednjih podizača stakala, što je ono baš... Aj sad ima bar to :)

Video na B92 neka Ford last minute akcija, pa svratio do Granda, Fiesta, stara/aktuelna, kako već, ~9600 eur, ecoboost 12500 eur, neki paket izmedju trend i titanium (ima maglenke napred, alu felne, još par stvari), 6500 eur odmah, 6000 na 4 godine. Pitao ako iskeširam sve, može kaže da se dogovorimo za neki popust. Pogledao posle na sajtu, isti taj 100ks ecooboost, titanium nekih 13K eur, Šta je na akciji nemam pojma :) a iskreno, ne znam, možda sam jeftin, ali mi je 12K+ za auto te klase u toj nekoj opremi, čija god da je značka na njemu, nekako previše :)

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

To ti kažem, nisu to sad neki mega popusti. Mislim ok je ta varijanta beskamatno ali opet. Jedino što mi povoljno deluje je varijanta Trend sa 1.5tdci motorom za 11.290 evra, to je 1.500 evra jeftinije a lep je motor i malo troši. Ali to je više za nekoga ko prelazi baš veće kilometraže u Fiesti što je najčešće neki službeni auto za po gradu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, manson said:

Pogledao posle na sajtu, isti taj 100ks ecooboost, titanium nekih 13K eur, Šta je na akciji nemam pojma :) a iskreno, ne znam, možda sam jeftin, ali mi je 12K+ za auto te klase u toj nekoj opremi, čija god da je značka na njemu, nekako previše :)

Verovatno taj akcijski model ima jos neku dodatnu opremu na svom paketu, pa je zato cena blizu titanijumu... Redovna pojava.

A ta ista Fiesta ce verovatno kostati 11k tamo oko sajma - em je sajam, em odlazeci model. Naravno da je mnogo 12-13k za auto te velicine.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bilde se čudi zašto auto nema automatsku klimu? "u to vreme se prozivodio Porsche 959"? So fucking what?

Ne postoji Yugo sa 40 HP. Tako da ono.. bullshit. Ne kažem ja da je Yugo vrh auto, ali je rivju šit. Mali gradski auto, ajde da ga teramo po planinama. 

 

DE-BIL.

 

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Rivju je klasična američka priča "ajde sad da napljujemo ono što svi već pljuju" i naravno da je retardirano porediti ga s Porscheom koji je imao automatsku klimu :) 

S druge strane sad sam malo čačkao i nisam imao pojma da je GV verzija koja se prodavala tamo zapravo bio naš Yugo 55, ja sam mislio da je u USA izvožen samo 65. Mada objektivno kad pogledaš u isto vreme si mogao za nekih $6.000, tj $2.000 više nego za Yuga, da kupiš Hondu Civic sa 1.3 60HP motorom. Plus je ona recimo imala opciju doplate za klimu. Jes da Ameri kenjaju po Yugu samo zato što je popularno, ali Civic i Yugo realno nisu za poređenje što se kvaliteta tiče, Yugo je baš bio treš i tada :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...