Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ovo su sve više i više identični automobili :(

sad kad odeš na sajam automobila narednog meseca, nećeš moći da raspoznaš ove, posebno te koji dele istu glavnu firmu ili platformu.

This. 

Evo i I Skodin koji ce ici sad u Zenevi. Trebalo bi krajem godine da izadje i redovna verzija. http://www.skoda-auto.com/en/experience/concepts/pages/visions.aspx

Link to comment
Share on other sites

Još se ne zna ništa :)... Kolege koji prave akcije i sajamske cene nisu baš kreativni, pa će verovatno biti kao i svake godine popust na najprodavanije modele (Octavia 1,6 TDI, Rapid Active, Superb 2,0 TDI). Prošle godine nije bilo nikakvih akcija osmi one na stari Superb, što je tužno.

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Još se ne zna ništa :)... Kolege koji prave akcije i sajamske cene nisu baš kreativni, pa će verovatno biti kao i svake godine popust na najprodavanije modele (Octavia 1,6 TDI, Rapid Active, Superb 2,0 TDI). Prošle godine nije bilo nikakvih akcija osmi one na stari Superb, što je tužno.

:( nema veze, pitam ovako, zanima me dal' će biti nešto interesantno, taj Rapid deluje kao kul model.

Link to comment
Share on other sites

Još se ne zna ništa :)... Kolege koji prave akcije i sajamske cene nisu baš kreativni, pa će verovatno biti kao i svake godine popust na najprodavanije modele (Octavia 1,6 TDI, Rapid Active, Superb 2,0 TDI). Prošle godine nije bilo nikakvih akcija osmi one na stari Superb, što je tužno.

:( nema veze, pitam ovako, zanima me dal' će biti nešto interesantno, taj Rapid deluje kao kul model.

Rapida sam vozio par puta i to uopste nije tako los auto. Naravno oseca se da je malo socijalna plastika unutra i nije nesto interesantan za voznju ali je sasvim ok auto posebno za nase uslove/puteve/plateznu moc...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam na sta tacno mislis, ali je razlika izmedju plastike u Rapidu (sedeo u njemu na sajmu) i recimo VW Pola (imao kolega) bas poprilicno velika. 

Inace Pirune ne znam sad kako vam idu te akcije, ali gledam prosle godine je na sajmu Ford imao akciju za Fiestu valjda 30% ucesca i pet godina po 100 evra rata, mislim da su bas razbili s tom akcijom. Ako bi nesto slicno bilo za novu Fabiu cenim da bi se isprodavala kao luda, samo je pitanje da li ima prostora za tako nesto... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Svake godine im trubimo i smaramo za te varijante ali nikad ništa na kraju ne bude, jer opet naši nemaju sluha/neće da se odreknu zarade. Kod  beskamatnih kredita i takvih akcija neko mora da plati kamatu, pošto banka sigurno neće. Obično tu učestvuje ili proizvodjač sa nekim posebnim popustom, ili importer. Ko zna, mozda im dodje iz dupeta u glavu ove godine, mada sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam na sta tacno mislis, ali je razlika izmedju plastike u Rapidu (sedeo u njemu na sajmu) i recimo VW Pola (imao kolega) bas poprilicno velika. 

Inace Pirune ne znam sad kako vam idu te akcije, ali gledam prosle godine je na sajmu Ford imao akciju za Fiestu valjda 30% ucesca i pet godina po 100 evra rata, mislim da su bas razbili s tom akcijom. Ako bi nesto slicno bilo za novu Fabiu cenim da bi se isprodavala kao luda, samo je pitanje da li ima prostora za tako nesto... 

već sada je ford objavio neke popuste, videh neke bilborde i reklame, ali ne znam koliko je to povoljnije u odnosu na redovne cene.

Link to comment
Share on other sites

Ne, to je bilo prošle godine Fiesta 8.990 bilo za keš bilo za beskamatni kredit (u tom slučaju mnogo bolja opcija). Sad im je ta ista ponuda za keš samo nema beskamatne opcije, što je dosta lošije. Ostali modeli onako, Mondeo dizel je korektna cena nešto preko 20k evra.

Zato i mislim da bi tipa Fabia na beskamatni kredit bila pun pogodak, ali cenim da mora mnogo da se ispregovara oko toga.

Kod  beskamatnih kredita i takvih akcija neko mora da plati kamatu, pošto banka sigurno neće.

Naravno, ne postoji besplatan kredit, neko mora to da finansira. Zato i mislim da je Fordu ponuda dosta lošija ove nego prošle godine što bi neko drugi mogao da iskoristi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ova Alipina ima vishe shanse da krene u prozivodnju u odnosu na "concept" Giulieu.

Automatski menjach iz Clia RS je losha opcija, i trebali su da ubace manuelni kao opciju, mada koga briga i onako ce ovo najverovatnije biti limitirana serija proizvodnje od 100 do 200 komada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...