Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije da je highlight na naslovnoj strani :) Doduse fakat malo buni ljude sto misle da je NIS i Gasprom isto, a Gasprom ima samo valjda 3 pumpe u BG, recimo meni s Novog Beograda realno bas ne odgovara da idem na Banjicu, Zarkovo ili u Krnjacu da sipam gorivo. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sigurno će dejtonka sad da bude gazprom pa će imati gde da se sipa to čudo.

nego, drugari, kakva su vam iskustva sa ovim "boljim" dizel gorivima? imam novijeg francuza, kontam da su osetljivi a troši toliko malo da neću osetiti skuplje gorivo, tako da sam kontao da u njega sipam samo te "ultra/avio/marketing" dizele.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sipao bio dizel na onom Europetrolu u Bloku 61 sve dok mi se proslog leta nije desilo da se bukvalno zapusio filter za gorivo koji je zamenjen 3.000 km ranije (servisni interval je 20.000, iako ovi nasi zbog goriva preporucuju 15, ali svakako mnogo vise od 3). Majstor je tada savetovao da uzimam na NIS-u na prometnijim pumpama jer su manje sanse da umuljaju nesto. I kao poceo da sipam onaj njihov Ultra D, nikakvu razliku ne primecujem osim sto nisam imao ni nikavih problema. E sad da li postoji razlika izmedju obicnog evro-dizela kod njih i tog nemam pojma iskreno, ali kao mirniji sam kad sipam ovaj. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sigurno će dejtonka sad da bude gazprom pa će imati gde da se sipa to čudo.

nego, drugari, kakva su vam iskustva sa ovim "boljim" dizel gorivima? imam novijeg francuza, kontam da su osetljivi a troši toliko malo da neću osetiti skuplje gorivo, tako da sam kontao da u njega sipam samo te "ultra/avio/marketing" dizele.

Reče mi drugar koji radi u NIS-u da će uskoro da predstave G-drive i u dizel varijanti, kapiram da će biti do jaja. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ja već 10 godina sipam evrodizel samo na Lukoil-u i nikad nikakvih problema sa diznama i slično...Ono što sam primetio je da mi se u poslednjih godinu dana smanjila potrošnja za malo jače od pola litra, a sa sadašnjom cenom od ispod 140din po litru sam zadovoljan

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Moram i ovde da podelim csb sa ribom u Tiguanu i dalje sam šokiran.

Kola su mi u garaži koja koristi one "platforme" da naslaže više automobila na malom prostoru, kao ona slagalica sa jednim praznim mestom. I kad upišeš broj platforme one krenu da se pomeraju tako da ti omoguće da izvezeš svoj auto. I naravno između platformi ima malo mesta, mora da se vozi polako plus su tu "šine" od platformi pa se malo i truckaš kao na ležećem.

I dolazim ja lagano po kola, treba mi još 6 koraka da dođem do terminala i upišem broj kad iza mene dolazi auto i "projuri" pored mene i onako iz kola kroz prozor gura ruku i upisuje svoj. Naravno kad jedna osoba uzima auto druga mora da sačeka pa tek onda da uzme svoj. I ja se mislim, "vidi kakav seljak, uleteo je tu ispred mene" i ništa, stanem malo iza, kad kreće u rikverc taj auto, u smeru gde sam ja a smeru totalno suprotnom od zdrave logike da se uparkira (što ne mogu da vam pojasnim pa neću ni da se trudim) i kao promalja glavu iz džipa kad ono neka riba. I ništa, sklonim se ja sa strane još malo, sačekam da ona krene da se parkira i provalim da ide dosta brže nego što bi trebalo da se ide u rikverc da bi se čovek parkirao. 

I naravno, krene ona tu da grebe one platforme i svoj auto, i onda valjda kad je videla da joj ne ide nešto najbolje valjda je roknula po gasu (ne znam jer nisam gledao šta tačno radi) i samo sledi zvuk udaranja, lupanja, kidanja, eksplozija gume, pucanje kablova ... ja dođem do tog dela gde je ona, pogledam, a ona ladno digla auto na susednu platformu na pola, otkinula sebi branik, pocepala gumu na neku ivicu, iskidala kablove od platformi koje im daju struju i još jednu metalnu platformu uspela skroz da iskrivi ... 

I izlazi i kao "jao, ovo nešto ne radi" - nije ni pogledala auto, šta mu je, dal' mu nešto fali, samo je sela u kola i sa isečenom gumom otišla da "prijavi da nešto ne radi". Pošto sam ostao sprečen da izvezem svoj auto u pokvarenom sistemu posle kad sam se vratio reče mi čuvar šta se desilo - ova nije sačekala da se postave platforme kako bi trebalo i čim je prešla prvi senzor u toj zoni ceo sistem se zakočio iz sigurnosnih razloga, ova naravno ne samo da nije gledala u retrovizor već je i bila na fazon "ah, ovo nešto ne ide kako bi trebalo, ček da dodam jači gas" i tako osvojila titulu za osobu koja je razlupala auto kao da je bila u osrednjoj saobraćajki a ne parkirala auto na parking :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...