Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

8 hours ago, dovlagsi said:

2) ZASTO NASI AUTOMOBILI IMAJU MAKSIMALNU BRZINU PREKO 200 NA SAT DA VAS PITAM JA???? evo laki koji je ovde neki glas razuma vozi auto kojem je deklarisana maksimalna brzina od 221 kmh! niko ne gleda u neosvetljeni kut priče!

uvek imas staze na kojima platis da vozis preko 130km/h. odes tamo i gas do daske dok ne ispalis klipove u vazduh :) 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 hours ago, dovlagsi said:

nezamislivo danas

Из ког разлога и јеси ли пробао? Старомодан сам тип па увек добијем осип кад неко изјави тако нешто без конкретног аргумента. 

Возио сам братаницу у 2 наврата на исти начин кад је имала 6 и 10 година у 206 и 307 каравану. Торбе и постељина тамо где су ноге и вози...

 

 

На тему мерења брзине. Имам у ауту одштампане просечне брзине за све деонице и онда када узмем картицу само покренем штоперицу... Возим или боље рећи возио сам 140-150 и на рампи никад не буде већа разлика од ~2мин па сачекам са стране док не исцури време. Богме стали су на пут мом дивљању! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zwerko said:

Pričali smo ovde o onom Aygo X - videh pre neki dan u gradu, komentar ono kao neki mini podignuti klovnovski auto. Komentar moje žene "ja što je sladak, meni se baš sviđa". Dakle uboli su ciljnu grupu 🙂

Ajgo već sezonama unazad, tj. zapravo i tojota sa jarisom itd gađa tu žensku publiku na maks.

ajd ovaj novi jaris malo više vuče na "muški" auto ali i dalje lovi srca nekih žena!! 🙂

9 hours ago, Zwerko said:

Inače takođe videh malopre da postoji restilizovani Focus - prosto mi je neverovatno da od druge generacije svaki put prvo izbace neki krš dizajn a onda restajlingom bude ok, tačno da se nikako odmah ne kupi nova generacija. Inače pogledah i cenovnik, sa 1.0 125ks motorom i ok opremom je 24k eur. Ja sam 2009. dizel motor i srednji paket opreme platio 16k, baš je fino skočila cena 🙂

ja svog polovnog smarta sad mogu da prodam za oko 1500e više nego što sam ga kupio, možda i nešto preko toga. 

da sam znao da pa da kupim 10!

8 hours ago, dovlagsi said:

2) ZASTO NASI AUTOMOBILI IMAJU MAKSIMALNU BRZINU PREKO 200 NA SAT DA VAS PITAM JA???? evo laki koji je ovde neki glas razuma vozi auto kojem je deklarisana maksimalna brzina od 221 kmh! niko ne gleda u neosvetljeni kut priče!

odlično pitanje!

zato i rade sad na razvoju ovih automatskih blokatora brzine kretanja vozila!

sa druge strane ne treba zaboraviti nemačku bez ograničenja brzine na autobanu!

sa treće strane verujem da je zapravo sigurnosno veći problem ako ti ograniče brzinu na 150kmh npr nego da ne, jer ti kao kreneš da pretičeš onog od 130kmh iz kojeg god razloga i doguraš do tih 150 i on se "zakuca" na toj brzini a tebi treba još 5-10kmh za uspešno obilaženje itd.

sa četvrte strane, uvek imaš i vanredne situacije tipa juri te neko, bežiš od nečega itd!

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 9:26 AM, Lucky said:

 

sa druge strane ne treba zaboraviti nemačku bez ograničenja brzine na autobanu!

 

 

ovde se vec dugo vodi debata da se uvede neko ogranicenje, tj da se ukinu te deonice bez ikakvog ogranicenja...predlaze se 130, 150, pa cak i 200...nemam pojma sta ce biti na kraju...a realno tih deonica bez ogranicenja i nema nesto previse, drugo ne mozes ni na njima uvek da vozis 200+ zbog uslova na putu, guzve itd...tako da ne znam koja je poenta realno, ja bih stavio svugde 150 i cao...stavis tempomat na 160 i lagano:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

ovde se vec dugo vodi debata da se uvede neko ogranicenje, tj da se ukinu te deonice bez ikakvog ogranicenja...predlaze se 130, 150, pa cak i 200...nemam pojma sta ce biti na kraju...a realno tih deonica bez ogranicenja i nema nesto previse, drugo ne mozes ni na njima uvek da vozis 200+ zbog uslova na putu, guzve itd...tako da ne znam koja je poenta realno, ja bih stavio svugde 150 i cao...stavis tempomat na 160 i lagano:D

jasno je da je to pitanje situacije i da li i šta i gde može, ali ono, neka ljudima! imaš četiri trake pa vozi brate i 300 ako hoćeš tj. ako auto može da ti izvuče. da ga ograniče na 200 ne znam šta bi postigli nije sad neka razlika a i 90% automobila ne može preko 200 da izvuče 🙂

Link to comment
Share on other sites

@dovlagsi ja sam taj, pisao sam o tome, tj. PREDVIDEO

On 8/3/2022 at 9:24 PM, togFU said:

a jebo mamu, prosle godine platim na startu poskupljenja tehnickog pregleda, pa su par nedelja posle toga "revidirali' nakon zalbi gradjana i malo smanjili cenu...

ove god cu izgleda opet da popusim najvecu kurcinu (zakazan tehnicki za 11.08.)

 

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, dovlagsi said:

Ko je ovde registrovao auto skorije? Da ga obradujem o činjenicom da od sutra osiguravajuće kuće vraćaju cene na stare 😁 

Pre 3 dana. A nisam bio u fazonu da cekam poslednji trenutak jer mi registracija istice 01.09. (realno sam mogao da uradim samo tehnicki i da sacekam za samu registraciju ali avaj). Lik mi na tehnickom kaze - premijski stepen ti je nizi u odnosu na prethodnu godinu ali ti je svejedno polisa za ovu godinu skuplja 🙂 

Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2022 at 4:28 PM, togFU said:

@dovlagsi ja sam taj, pisao sam o tome, tj. PREDVIDEO

 

 

On 8/26/2022 at 3:18 PM, fuse.buca said:

Pre 3 dana. A nisam bio u fazonu da cekam poslednji trenutak jer mi registracija istice 01.09. (realno sam mogao da uradim samo tehnicki i da sacekam za samu registraciju ali avaj). Lik mi na tehnickom kaze - premijski stepen ti je nizi u odnosu na prethodnu godinu ali ti je svejedno polisa za ovu godinu skuplja 🙂 

treba videti sa nekim pravnikom da li bi u ovakvim slučajevima imali pravo na povrat.

ofc, ako je razlika 2-4-6k din ne verujem da se isplati cimanja, ali pričamo iz ugla teorije.

Link to comment
Share on other sites

130 je sasvim ok ogranicenje, a i to je velika brzina. Bilo sta da se desi (guma pukne, kamencic u soferku, ptica, pas, macka....) ima uzasne posledice na velikim brzinama.

To sto neko ima nova kola, pa misli da mu ne moze biti nista, to je samo los osecaj lazne sigurnosti ili danak neiskustva.

  • Like +1 2
  • Downvote (-1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2022 at 4:46 PM, Lucky said:

treba videti sa nekim pravnikom da li bi u ovakvim slučajevima imali pravo na povrat.

ofc, ako je razlika 2-4-6k din ne verujem da se isplati cimanja, ali pričamo iz ugla teorije.

voleo bih i ja da znam, mada čisto sumnjam, jer bi onda mogao da tražim i povrat novca u Tehnomaniji jer sam u četvrtak kupio TV po punoj ceni, a od petka krenula vikend akcija -30% na sve TV uređaje! #jbgbrt #patidodjijuce

mislim da je razlika bila oko 2k din, tako nešto (u poređenju sa prošlogodišnjom registracijom, ne znam koja je razlika kad je ovo poskupljenje u pitanju)

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, togFU said:

voleo bih i ja da znam, mada čisto sumnjam, jer bi onda mogao da tražim i povrat novca u Tehnomaniji jer sam u četvrtak kupio TV po punoj ceni, a od petka krenula vikend akcija -30% na sve TV uređaje! #jbgbrt #patidodjijuce

Za osiguranje ne znam, ali znajuci nasu drzavu iskreno ne verujem, ali za ovo za Tehnomaniju sam 100% siguran da ne mozes da dobijes povrat 🙂 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dovlagsi said:

Igram i dobar sam, zovi! 

Znam ja da si ti dobar, ajde ja mislim za vikend ako bude ok vreme.

Popravili smo koševe u Đuri, stavili metalne mrežice, jedino nismo uspeli da se okupimo još uvek 😄

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da se niste okupili kad ne zovete! 😁 

ontopic, skoda vision 7s - vizija skodilaka sa sedam sedišta koji ima šest sedišta! 

iako je retko loš rendering, nije tolko loše auto 👍

Skoda-Vision_7S_Concept-2022-800-08.jpg

Skoda-Vision_7S_Concept-2022-800-03.jpg

Skoda-Vision_7S_Concept-2022-800-10.jpg

Skoda-Vision_7S_Concept-2022-800-12.jpg

kad ćemo da dobijemo linkovanje sa Instagrama enabled? ne možemo više ovako

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2022 at 10:51 PM, togFU said:

voleo bih i ja da znam, mada čisto sumnjam, jer bi onda mogao da tražim i povrat novca u Tehnomaniji jer sam u četvrtak kupio TV po punoj ceni, a od petka krenula vikend akcija -30% na sve TV uređaje! #jbgbrt #patidodjijuce

mislim da je razlika bila oko 2k din, tako nešto (u poređenju sa prošlogodišnjom registracijom, ne znam koja je razlika kad je ovo poskupljenje u pitanju)

ima nade togfu!

Quote

 

Osiguravajuća društva su odlučila da odustanu od novih cena polisa autoodgovornosti, saopštilo je Udruženje osiguravača Srbije, a po preporuci Narodne banke Srbije (NBS). Očekuje se povraćaj novca onim ugovaračima osiguranja kojima su naplaćene neosnovano veće premije od 1. avgusta 2022. godine, kada je premija obaveznog osiguranja od autoodgovornosti povećana u proseku za oko 22%, navode u NBS.

Kako je navedeno, cene su od 26. avgusta vraćene na nivo od pre početka meseca, čime je ukinuto povećanje od 22%.

 

 

13 hours ago, dovlagsi said:

ontopic, skoda vision 7s - vizija skodilaka sa sedam sedišta koji ima šest sedišta! 

 

pa ovaj koncept nikad neće ugledati svetlost dana 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...