Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

To je to isto :) Mada moram priznati da je vrlo interesantan "sarkazam" ovog lika sto ispred njuz.net daje izjavu na tu temu:

 

- U početku smo videli samo donji deo stranice, s fusnotom, pa nam je bilo simpatično da smo se našli u udžbeniku. Tada smo, naravno, bili ubeđeni da nas spominju u kontekstu izmišljenih vesti. Kad smo pročitali celu stranu osetili smo istu onu vrstu zabave kao i svaki put kada bi neki “ozbiljan” medij preneo neku našu vest kao stvarnu. Ovde je dodatno zanimljivo što se radi o udžbeniku, što ceo apsurd podiže na još viši nivo. Iskreno se nadamo da nijedan učenik nije pao na ispitu jer nije naveo ovaj primer. Ovo, svakako, ne treba da baci senku na profesiju profesora, jer ONI SU PROFESORI – kaže za Telegraf Marko Dražić, urednik sajta Njuz.net.

 

:fp:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Najbolje je sto sad zapravo izvrgavaju ruglu onu zenu, evo i komentar na B92 lika sa Njuza "Jer oni su profesori". Ono sto ne kapiraju jeste da je zena upravo ustala protiv takvih kao sto su oni, ali i ovakvih kao sto je ovaj sto je pisao knjigu. I ne kapiraju da su oni isti kao lik koji je pisao knjigu samo su retardirani u drugom smeru... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ne svidja mi se profesorkin govor jer kod klinaca podstice istu aroganciju i nadobudnost koja vec postoji kod univerzitetskih profesora, koji su, generalizovano, najarogantnija bica u kosmosu ikad. na stranu sto i njena profesija pati od istih boginja od kojih pate i druge profesije

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ne svidja mi se profesorkin govor jer kod klinaca podstice istu aroganciju i nadobudnost koja vec postoji kod univerzitetskih profesora, koji su, generalizovano, najarogantnija bica u kosmosu ikad. na stranu sto i njena profesija pati od istih boginja od kojih pate i druge profesije

То јесте и то је и мени засметало, али и поред тога ''навијам за говор'', зато што су на другој страни ваге Истоци.

 

Мислим, капирам да кад бих кафенисо с њом сат времена, да бих попиздео од професорности, али сам спреман да навијам за њу кад све ставим на тас, јебга.

 

Са друге стране, ја сам на ту професорност екстремно алергичан, тако да неком другом тај говор може да буде само још симпатичнији.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ево ја да се јавим са контра ставом. Мени је професорност симпатична и не сматрам говор иритантним. Крајње субјективно гледам на академску, али озбиљну академску каријеру, као на нешто јако узвишено и то, по мени, даје за право тим људима да буди и препотентни. Ово је крајње субјективан став неподложан дискусији :)

 

За остало, паралела са вагом, се слажемо, очигледно.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Не, нек буде препотентан зато што је цар, не зато што је професор. Нек постане професор зато што је цар, па нек буде царски професор. Професор као категорија није довољна за констатовање готиве, штавише, сетите се колико је ваших професора (са државних факсева) ''оправдавало звање'', да се тако изразим.

Ако се форсира трип професора као таквог, чини се грешка у старту, зато и имамо овакве професоре. Наравно, све најбоље за професоре који су квалитетни. Али сам такав констатујућу приступ, а заснован на професорској титули је нешто чега се јежим и што се увек покаже као лоша (ако не и нелогична) поставка. Сетимо се Тесле и господе професора.

 

Тако да мислим да ме ниси баш скапирао, чим помињеш ''озбиљну академску каријеру'' нпр. Свака част неком лику који је добар професор и царски предаје и проучава материју итд. али то нема везе са том отровном констатујућом природом целе ствари.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

А ја сам баш под "озбиљна академска каријера" подразумевао некога се бави и успешним научно-истраживачким радом, не Исток-радим-неко-истраживање радом, са једне стране али и просветом са друге стране. Неко ко уме и воли да учи људе, ово је занат и вештина за себе, али је и "плодан" научник.

Можда сам се лоше, непрецизно, изразио. Не величам само звање као такво јер сам се и ја нагледао којекаквих ликова. На шта си тачно циљао са "цар"? Да не погађам :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Па управо то што кажеш:)

 

Додао си на звање професора додатне параметре, на основу тога сам одмах видео да се нисмо разумели:)

 

Мислим лол, па ја за лика који под један зна, под два добро преноси то знање и под три готиви то да ради, мислим да је приличан цар, не мислим да се ико ту осећа другачије:)

 

 

Ја за ВАЈБ ове професорке могу само да претпостављам, али делује ми као фруст због тога што професори као такви нису довољно штовани и што су у њихове редове доведени разни Истоци. А ја знам десетине професора од којих оне солидне (не одличне) могу да набројим на прстима једне руке фазон (не рачунам ту Истоке већ само еминенције:))) ) и таква је ситуација била много пре Истока и мегађеда и сличних. Да не помињем онај најгрознији вид препотентности, он се нпр. доста добро види тамо у булевару. Ако упишеш етф ти си већ елита, а не као они болиди уз улицу, ако упишеш правни, ти си опет елита, а не као они болиди низ улицу, ако упишеш архитектуру, ти си елита и уметник, а не као ови болиди испод итд.

Да будем јаснији, то ми је као кад се рецимо окупе улус ликови или студенти или професори ликовних факсева и у фазону су ''брате ми смо уметници, ништа се не издваја за нас, култура ово оно'', а од њих десет, ДЕВЕТ не зна да нацрта чича глишу. И онда ми смета кад се истиче сам трип да је неко професор или студент или шта год.

 

Мада опет, ја њен ВАЈБ могу само да погађам, кад бих заблејо с њо по сата, видео бих дал је и она таква или није. Али је фазон што је огромна вероватноћа да јесте, то је као да си дваес година у ДСС рецимо, почећеш да личиш на дрвоју и стасом и мозгом, осим ако ниси ПРЕЗЕН.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па како није, видиш да ђеци уводи разне ЕКСТРАКУРИКУЛАРНЕ АКТИВНОСТИ. нпр. читање рура!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...