Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Сложисмо се на крају, то је битно :) Да, сећам се и ја зајебанције да "У згради има један озбиљан факултет, један виша школа и курс цртања."

И дефинитвно нисам мислио на лика са мог факса који трпа предавања у блокове часова да што пре заврши, користи просторије на факсу за своју приватно фирму и сл. То није проф. Само си ти сажео у "цар" а ја пропустио да додам остале параметре.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

kad je duljo spomenuo etf, moram i ja da se nadovezem da je to jedan horor od skupa ljudi, bar sto se mene tice. ogroman skup arogantnih kurtona, jednodimenzionalnih 'intelektualaca' koji sebe smatraju bogovima a ne mozes s njima da progovoris o pet tema van fakulteta

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Pa njima je to zivot jebga. Nama na institut kad dodju strendzeri da drze predavanja o kojecemu, pa kad se skupi etf profesorska ekipa, to je takav circlejerk da bi se master Joda onesvestio od poremecaja u sili.

e jebiga, pricas o studentima

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

kad je duljo spomenuo etf, moram i ja da se nadovezem da je to jedan horor od skupa ljudi, bar sto se mene tice. ogroman skup arogantnih kurtona, jednodimenzionalnih 'intelektualaca' koji sebe smatraju bogovima a ne mozes s njima da progovoris o pet tema van fakulteta

И то је све због тих професора, студент као такав не зна де му је дупе де му је глава кад оде на факс икс.

Не до бог да се неко огреши о пантеон и не знам, прочита роман. Зато што су ти профани пет пута више такви од тих студената (док студенти не заврше, онда су и они такви). На крају се одвоји жито од кукоља и кроз пар генерација имаш само такве професоре и само такве студенте фазон. И зато данас кад неко каже професор, ја сам одмах на опрезу, уместо да претпостављам да је неки готиван лик. Исто ко с поповима.

И тако је на сваком факсу. Истина, ови друштвени су извукли бољи трип јер је заправо тамо пожељно да прочиташ роман, а струковни вицеви и теме нису толико уски и јеванђељасти. Али ту се прича завршава, ароганција и дебилизам остају. Штавише, на друштвеним факсевима је још израженији трип говнавих професора јер се лакше прцају са државно-правним поретком.

То је све због професора, ај сеј!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ГОВНО У ТЕБЕ ИСТОЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!

 

како ти се ПОСРАЛА професорка у живот јеботе.

 

а боли боооолииииии   пиииииззддддооооооооооооооооооооооооооооооооооо

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Али јесу етеефљани водећи у тим триповима, истина. Сећам се кад сам био код ортака, буразер му био завршио етф и као блејимо, он позво колеге. Брате, они су успели ја мислим десет минута да разговарају са неетефљанима, а онда су кренули о програмирању и триповима, ал не оно ''ја узо да програмирам лику, па ме испалио'', него оно, свака друга реч нешто стручно. И то баш видиш како им цури фокус у тих десет минута, оно, баш им и досадно и анксиозно, док нису кренули у струку.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

^upravo to sam i ja rekao.

prosla strana - od price sta je dobar profesor i da li akademik koji je strucan iz neke oblasti arogantan zbog toga, profesornost vajb i zen treba da se ocene tokom sesije kafenisanja od sat vremena. LOL

onda je vlada skrenuo temu na studente dronove i tako.

Link to comment
Share on other sites

Па намерно сам то писао баш због тога:)

 

Иначе, ова критика коју си окачио, иако се бави сецирањем прилично, указује на тај ВАЈБ о коме ја причам и због чега се опредељујем да дам подршку професорки због Истока, а не због професорке. Слично принципу по ком су сви гласали за Коштунице или Томе.

 

Оно што почиње да ме нервира је то што се на овај говор као по команди лепе површни и ретардирани ликови којима су резон и анализа на нивоу ''само у србији'' констатација. А све зато што им је говор бомбастичан и симпатично удара на неке свима познате тачке, па могу да буду омниправедни у свом грађанству и да емо-дркају једни другима, а везе са животом немају. А такви су зајебанији по друштво од милион цеца и не знам ни ја чега. На крају ћемо имати дрвоцид, керушу Милу и професоркин говор. Ево, на мене већ делује, ове полуграђанске апологете и крусејдери почињу да ми опасно стижу Истока по гадности.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам да ли Трупер зајебава са "озбиљна" критика говора или не, али текст који је линовао је све само не озбиљна критика, по мени.

Човек износи неко своје виђење и неку своју личну критику текста махом се хватајући са ситнице по мени. Опаске типа "шта је погрешно и лоше у СВИМ" старлетама и сл. Или ред о омаловажавању других професија:

"Svako ko radi legalan posao i pošteno zarađuje za život zaslužuje poštovanje." Нисам видео да је она рекла да не заслужује или нешто тако, ако ћемо већ да цепамо длаку.

 

Пратећи вајб Драгићевићкиног излагања мислим да коментари из критике жестоко маше поенту; аутор на крају ипак пише:

"Na kraju, nadam se da ćemo svi ozbiljno razmisliti  o pravim porukama iz profesoricinog govora, a da se neće sve svesti na “Share”, “Like” i “Retweet”, a već sjutra zaboraviti."

 

Милсим да је то поента. Да смо ми толико у курцу са твитерашима, стралетама и власницима квадратних метара, ово ми се јако допада, да касапљење стилских фигура и инсистирање на неком "политички коректном" и "прецизном" изражавању и тражење длаке у јајету нема смисла. Удаљава нас о одога шта је хтела да каже. У некоректним временима трба бити мало некоректан и оштар, макар били и професори :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Зато сам и рекао да лик сецира и једуцка говна, али не може се порећи да је тај вајб приметан, мање-више. Зато сам и у старту, пре појаве његове критике, рекао да сам више против Истока него за професорку. Ја мој релативно неугодан осећај током читања њеног говора никако не приписујем недостатку политичке коректности или превеликом лирском замаху или шта већ, тако да моја критика њој није у том смеру. Са друге стране, тај говор је за њене студенте, тако да је логично да ће да их бифла да су професори, али мени се цео тај трип генерално не допада. Тако су и мене бифлали како сам уметник и како је то не знам ни ја какав позив, знам ја да се то тако ради, али свеједно ми је гадњикаво.

Са треће стране, опет кажем, мени је то све океј у глобалу јер се сере по Истоцима.

 

едит:

ја кад кажем вајб, не мислим на поенту, поента је срање по Истоцима и то је океј.

 

едит2:

лик се хватао за ситнице јер су му сметале, тако ја капирам. Он је колико сам сконтао дао подршку професорки и прилично похвалио делове за које трипује да су кул.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ништа друго слажемо се 100% по коме ваља срати :)

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

едит2:

лик се хватао за ситнице јер су му сметале, тако ја капирам. Он је колико сам сконтао дао подршку професорки и прилично похвалио делове за које трипује да су кул.

 

Lik pati od istog problema kao i profesorka, jednostavno medju akademskim svetom vlada sujeta i to neizmerna. Problem je naravno sto je Doolio rekao vec negativna selekcija koja traje decenijama, profesor sada zeli da bude svako i misli da je sad to prestizno zanimanje koje sa sobom donosi moc, pare i sta ti ja znam....

 

Dobrih profesora mogu da izbrojim na prste jedne ruke i to je tuzno, u inostranstvu mogu reci da nema toliko sujete medju profesorima niti se svi utrkuju da budu profesori jer inace profesori i nemaju neke bog zna kakve plate, vece pare zarade samo na projektima koje finansira neka institucija... Kod nas je situacija obrnuta potpuno, tipa na Pravnom fakultetu sin akademika Perovica jednostavno mora da bude profesor na obligacijama pa mora, retko ko udje na fakultet tako sto stvarno vredi.

Vecina koja dodje na poziciju da bude nesto na fakultetu ima neku vezu, jednostavno vas mora neko da uvede u to a konkurs je samo zadovoljavanje forme, jednostavno nas sistem je truo u samom korenu i negativna selekcija je vec uzela maha.

 

Obrazovanje nam se srozava iz godine u godinu i iskreno nemam neke nade u nase skolstvo...

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Оно што почиње да ме нервира је то што се на овај говор као по команди лепе површни и ретардирани ликови којима су резон и анализа на нивоу ''само у србији'' констатација. А све зато што им је говор бомбастичан и симпатично удара на неке свима познате тачке, па могу да буду омниправедни у свом грађанству и да емо-дркају једни другима, а везе са животом немају. А такви су зајебанији по друштво од милион цеца и не знам ни ја чега.

 

Pa ja ne bih rekao da ti koji kopiraju govor i oni koji idu na Cecu ne pripadaju istom skupu ljudi, bar vecim delom. Jos gore - deluje mi da su to bas oni ljudi koji odu na Cecin koncert i onda se sablaznjavaju - "jao, pa ovde je gomila seljaka, a ja fin gospodin, postujem muziku". Dakle oni najgori kikindski licimuri. 

 

На крају ћемо имати дрвоцид, керушу Милу и професоркин говор. 

 

A hrast? :)

 

Inace samo mi deluje da nekoliko ljudi ovde ne kapira sto bi Duljo rekao vajb profesorkinog govora na nacin na koji sam ga ja skapirao. Mislim s obzirom da se ona zapravo obraca "deci" koja ce uskoro biti profesori srpskog deci u osnovnim i srednjim skolama, meni ne deluje da je njena ideja toliko u fazonu "vi ste profesori, ima da se postavite kao bogovi", sto mi deluje da je nekoliko ljudi ovde protumacilo, pre svega u kontekstu univerzitetskih profesora. Meni deluje da je ona vise u fazonu "vi ste profesori, vi cete oblikovati tu decu, imate odgovornost da ih naucite nesto pametno, imate odgovornost da se usavrsavate, morate da brinete o njima jer je to buducnost zemlje", i sa te strane kako sam ja skapirao meni je taj vajb sasvim ok. Mislim kad pogledam moje profane u osnovnoj i srednjoj ne secam se bas nesto nekoga ko je bio u fazonu "jao kakav sam ja baja u odnosu na vas klince", sto je sindrom profesora na faksu. Vecina njih je zapravo bila u fazonu "ma bole me kurac, daj da otaljam ovo do penzije" a deluje mi da njen govor upravo ide u smeru podizanja odgovornosti da se ne sme tako raditi s omladinom.

 

Ili sam se ja to nesto zajebao? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...