Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

Ceo Fejsbuk juče je šerovao govor profesorke Dragićević uz komentare "najbolji govor ikada", pa rek'o hajde da pročitam, izgleda da je nešto pametno. Kad ono, gomila hejta protiv starleta i tajkuna spakovanog u kvaziakademski elitizam.

Govor protiv starleta i tajkuna je u širem smislu mržnja prema bogatim ljudima i lepim ženama, arhetipska priča hiljadu puta ispričana, i kao takva predstavlja deo patrijarhalnog "standardnog narativa" iz koga potiču mnoge loše stvari u našem društvu.

Jedina efikasna borba protiv narativa o tajkunima i starletama je pričanje novih priča i primera koje će polako razbijati ovaj standardni narativ. Inače, svaki hejt protiv postojećeg mita samo produbljuje i održava mit.

Imamo puno pametnih ljudi, i profesorki i profesora, koji pričaju upravo o tome, ali njihove tekstove niko ne šeruje, jer su "dosadni".

A da ne govorimo o drugim stvarima koje je profesorka navela... mržnja prema "izmišljenim profesijama" i pejorativni odnos prema nazivima profesija na engleskom jeziku... još jedna izlizana struktura zvana "staro je dobro, novo je loše"... i na kraju agresivno izdizanje svoje profesije u odnosu na ostale, "akademski fašizam". 

Sve u svemu, "Farma za intelektualce". Deluje mi da ova profesorka živi tamo negde u nekim romanima iz 19. veka i da nije baš u dodiru sa realnim svetom danas...

 

ja ne znam, ja stvarno ne znam odakle vise i kako...

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ukapirao, sam istok je ovo napisala da bi iyayvala reakciju.

On u stvari provocira ucmalu zabokrecinu srpskog interneta svojim varnicama smisljene i ciljane provokacije.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Vićo, ajd idi na neke borilačke veštine ili nešto, izbaci taj bes iz sebe...

Imaš ga previše negde duboko u sebi... :D :tf

lol pa ko ne popizdi kad procita onako nesto? polupismeni tard se nasao uvredjenim jer mu se zena s pravom ispisala u usta.

~~

Link to comment
Share on other sites

Мени је најјаче што је скоро извикипедисао мономит и сад га убацује где стигне ко мало дете, препун му је текст митова, наратива и архетипа. Јеботе, која жалост ахахахах

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

хахаха Исток доспео и у "новине" :)) 

 

 

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/govor-profesorke-filoloskog-fakulteta-izazvao-buru-na-internetu/97175.phtml

 

Među onima koji su govor negativno prokomentarisali je i Istok Pavlović, profesor Internet marketinga Fakulteta za medije i komunikacije "Singidunum". Ovaj profesor je govor okarakterisao kao "gomilu hejta protiv starleta i tajkuna spakovan u kvaziakademski elitizam".

 

- A da ne govorimo o drugim stvarima koje je profesorka navela... mržnja prema "izmišljenim profesijama" i pejorativni odnos prema nazivima profesija na engleskom jeziku... još jedna izlizana struktura zvana "staro je dobro, novo je loše"... i na kraju agresivno izdizanje svoje profesije u odnosu na ostale, "akademski fašizam" - naveo je Pavlović na Fejsbuku.

 

Знам да је већ окачен овај текст са твитера :)) 

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

zena je totalni car i da ovaj bot ima malo obraza i mozga skinuo bi joj kapu i cestitao, posto se s pravom usrala u njega i njemu slicne..

 

za pocetak verovatno ne shvata da je zena zaista morala da se potrudi, doktorira i objavi vise relevantnih radova da bi postala profesor na drzavnom faksu..

 

on kako je postao ne znam, ali sam siguran da doktorat na drzavnom faksu moze samo da sanja..a `relevantni rad` mogu da mu odobre samo clanovi uze familije i vojska idiota na blogu..

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

imaš manje obraza nego Mlađan Dinkić.

 

au, ja kontam da se za ovo po cigan malama poteze noz

al istoku je mladja drugar tako da no harm done

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...