Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Treba mi preporuka za tablet, i model i gde uzeti.

 

Trazim 8" do 10" ,android (JB ili KK), WiFi only, youtube, filmovi ebooks. 

Kamera, baterija, gps, gabariti, estetika nebitno.

 

do 200-250e

 

 

Do sada jedino sto sam kod nas nasao da ima pristoju cenu i deluje ok na papiru je ovaj tablet: 

http://itsvet.com/proizvod/lenovo-ideatab-a8-50-59407800-/comp_comp_pda/194/1481

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

je l' mora novo?

ja bih pre uzeo polovan nexus 7 (manji je, znam) ili ipad mini za te pare.

 

Da gledao bi novo da uzmem.

Znam nexus7 sam prvi i probao i odmah dosao do zakljuckaa da je 7" dijagonala premala za mene :D

 

U sustini naginjem ka 10" modelima sa pristojnom rezolucijom i da ne bude neki utokA brend :D 

 

 

Ipad mini 16gb. Mislim da je u winwin-u osnovni model ~30k.

Treba mi android
Plus za manje para ima android sa istom dijagonalom i 1080p displej i jacim chipsetom.
Ne kazem da je bolji samo da je malo skupo za ono sto nudi. Kvalitet izdrade me ne zanima da li je aluminijum ili plastika itd :D 
Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ja cu rizikovati pa baciti glas "protiv" nexusa 10.

dok je n7 sjajan, n10 je prevelik, tezak, ne deluje mi u rukama cvrsto (no homo) i nekako nije mi to to. kolega ima, bas ga ono testiramo i radimo na njemu poslednjih n meseci. dakle n7 mi je kvalitetniji, ergonomicniji. no daleko od toga da je n10 los uredjaj. znao je povremeno i da bas zasecka.

apropo nokie 630, ne - los je ekran i izrada nije bas na nivou. 520/525 je zapravo kao sto vec pomenuh kvalitetniji i bolji telefon.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dok je n7 sjajan, n10 je prevelik, tezak, ne deluje mi u rukama cvrsto (no homo) i nekako nije mi to to. kolega ima, bas ga ono testiramo i radimo na njemu poslednjih n meseci. dakle n7 mi je kvalitetniji, ergonomicniji. no daleko od toga da je n10 los uredjaj. znao je povremeno i da bas zasecka.

Mislim da je problem ergonomije prisutan kod vecine 10" tableta koji nisu iz najviše klase. Tipa igrao sam se sad sa Galaxy Tab S i Sony Z2, oni taj problem nemaju ali su i preskupi, kao i iPad Air npr. Svi drugi 10" tableti su mi bili mnogo nezgrapni u odnosu na recimo pomenuti n7 (prvi model).

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

što, ovo baš ne liči na ajfon

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

onaj edge bar deluje zanimljivo 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Loše je što su izabacili slot za memorijsku karticu i što je baterija fiksna, jer to nije bilo očekivano.

Bočne stranice su iskopiran iPhone 6, što ne mislim da je loše, prednja strana je klasičan Samsung, a staklo na zadnjoj strani podseća na Nexus 4. Pobrisali su gomilu bloatware-a (što je bio glavni razlog pljuvanja po Samsungu), hardware (QHD, 3GB RAM-a, sopstveni octa-core, kamera od 16MPix sa optičkom stabilizacijom, prednja od 5MPix za selfi [:)] ) je očekivan za jedan flagship u 2015. godini. Edge je generalno zanimljiv, očigledno imaju računicu kad su nastavili s tim trendom što je otprilike neki odgovor na LG-ev Flex, nije neka funkcionalnost, nego stvar "prestiža" i nešto što (ne)opravdava cenu.

Rado bih posedovao S6 Edge, na slikama izgleda odlično
samsung_galaxy_s6_edge_side.jpg
Samsung%20Galaxy%20S6%20Edge%20review%20

M9 isto predstavljen, izgleda lepše nego M8, ali ja nisam ljubitelj HTC-a. LG G4 je pomeren za koji mesec, a videćemo kako će se pokazati Asos, Lenovo i kinezi, sad je na njih red da preuzmu ozbiljan deo tržišta...

Edited by Boyka

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...