Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

. pa moje najlepse uspomene (tj neke od) su na svinjaurije koje sam radio pijan.

Meni su sve uspomene svinjarije koje sam uradio pijan, bile one najbolje, najgore ili kežual coolface-1.png

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Можда не толики број (а можда и да), али велики проценат свакако и то не ''научно'' него ''стварно''. Оно што тебе буни је како то опстаје у реалном свету кад не помре 70% људи од алкохола:) Па управо тако што постоје степени и из разних степена се лакше или теже човек извуче, из неких почетних може и простим стицајем околности (лупам, смање му џепарац, он је у некој почетној фази алкохолизма и престане да пије јер нема пара). Фора је што се у то упловљава тихо, као и у томе што једна фаза води другој ако се не пресече.

Ne, ne, ja sam zapravo upucen u to, mene ne buni, ali ljudi jednostavno ne misle na to kada kazu alkoholicar :)

@Longleyy Ne mogu sad da se setim tacno koji si tip, posto ima vise podela. ali ti si takozvani "vikend alkoholicar" u "trening fazi", to ti je neki prelaz iz umerenog alkoholizma u predtoksimanski gde zapravo pocinje da se javlja psihicka zavisnost od alkohola i tu zapravo pocinje bolest alkoholozima, odnosno ono sto mi u narodu govorimo alkoholicar :)

Naravno to ne mora da se desi, ali to je ta faza :)

Edited by toMaBRE
Link to comment
Share on other sites

Лонгли, посло сам ти вол оф текст на ПМ, би скерд!:)

Ne, ne, ja sam zapravo upucen u to, mene ne buni, ali ljudi jednostavno ne misle na to kada kazu alkoholicar :)

Пардон, учинило ми се да ти је пост у фазону ''глупости, па по том срању су онда две трећине клинаца алкоси!'' :)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ovi u Telekomu si budale :D Jedan kaže jedno, drugi kaže drugo, treći kaže pa možda su kolege rekle to, ali ja kažem treće. Na kraju se desi četvrto apsolutno neočekivano...

Znači no comment. Da sam nov korisnik oterao bih u kurac, ovako sam se samo nasmejao u yao ming fazonu :D

Reci mi niggeru je l' postoji neki rok za selidbu interneta u okviru kog oni moraju to da urade ili ne? Da proverim je l' si update-ovan ;D

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

dule, siso, stavljaj ovde taj wot

jesi ti šavke u pravu da je sve to stvar i karaktera blabla, ali tako se i najlakše počinje, kad si toliko samouveren da je sve pod kontrolom da se ni ne zapitaš onako zdravo s vremena na vreme da li je sve u redu. naravno, sasvim je moguće da je to i istina, da nemaš ama baš nikakvih problema sa alkoholom, ali fundamentalna zamerka je na tvom stavu a ne u tome da li jesi ili nisi alkos.

na kraju krajeva, pored tvoje i duliove priče, i genetika (vudz!) ulazi u obzir. neću sad da kažem da alkoholizam može da se nasledi preko gena, jer odgovor nije tako prost, ali postoji jaka korelacija između dece alkosa i roditelja alkosa.

moj ćale je bio notorni alkos, goru zavisnost u životu nisam video, tako da živim u strahu i dan danas šta će biti sa mnom.

beerfest is coming ಠ_ಠ

:-)

Link to comment
Share on other sites

Juce bio na novom mostu i otishao sa devojkom na Adu da se malo opustima i odmorimo za vikend. Kada smo se vracali u autobusu neka ciganka je odzeparila moju devojku i uzela joj onaj mali novcanik za dokumenta. Nije se usrecila shto se tice para, nije tu bilo vishe od 2000, ali sva jebena dokumenta i kartice koje postoje (osim zdravstvene knjizice i pasosha) su nestala.

Koji je strashan osecaj kada te neko odzepari, ti radish, trudish se da sredish svoj zivot i neko dodje i sve ti to oduzme u jednoj sekundi. Cudno je shto se tako ne osecamo kada nam razni direktori javnih preduzeca i politicari pokradu silne milione dinara direktno iz dzepa. Valjda zbog onog engleskog "out of sight out of mind".

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Juce bio na novom mostu i otishao sa devojkom na Adu da se malo opustima i odmorimo za vikend. Kada smo se vracali u autobusu neka ciganka je odzeparila moju devojku i uzela joj onaj mali novcanik za dokumenta. Nije se usrecila shto se tice para, nije tu bilo vishe od 2000, ali sva jebena dokumenta i kartice koje postoje (osim zdravstvene knjizice i pasosha) su nestala.

Koliki je ovo smor, pogotovo osećaj nemoći da se bilo šta uradi :(

dule, siso, stavljaj ovde taj wot

jesi ti šavke u pravu da je sve to stvar i karaktera blabla, ali tako se i najlakše počinje, kad si toliko samouveren da je sve pod kontrolom da se ni ne zapitaš onako zdravo s vremena na vreme da li je sve u redu. naravno, sasvim je moguće da je to i istina, da nemaš ama baš nikakvih problema sa alkoholom, ali fundamentalna zamerka je na tvom stavu a ne u tome da li jesi ili nisi alkos.

na kraju krajeva, pored tvoje i duliove priče, i genetika (vudz!) ulazi u obzir. neću sad da kažem da alkoholizam može da se nasledi preko gena, jer odgovor nije tako prost, ali postoji jaka korelacija između dece alkosa i roditelja alkosa.

moj ćale je bio notorni alkos, goru zavisnost u životu nisam video, tako da živim u strahu i dan danas šta će biti sa mnom.

I ja sam stalno gledao ćaleta i njegove ortake kako prave budale od sebe pijani, i nekako mi je uvek bilo mrsko kada vidim matore 45+ ljude kako se onako ponašaju, pogotovo onaj osećaj kad si klinac i odeš na neko porodično slavlje/svadbu/slavu a ćale ti se napije i blamira te facepalm.giffacepalm.gif

Ja to zovem sindromom male sredine, gde mogućnosti za neke druge aktivnosti i nisu preterano velike, pa se svi okrenu alkoholizmu, od radnika pa do profesora.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...