Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

odvalise me sinusi, prvi put u zivotu, navukao sam neku prehladu posle letovanja, plus sam neposredno pre odmora vadio i umnjak pa je mozda sve donekle povezano, glava me boli malo kad je pomeram, nos mi se zapusava, izduvavam gust sekret, to su otprilike jedini simptomi, nemam vremena nikako ove nedelje da se mrdnem do lekara zbog obima posla pa moram na svoju ruku da se lecim, imam amoksicilin na gajbi, je l ga neko uzimao za sinuse?

Link to comment
Share on other sites

Koje je boje sadržaj iz nosa? Ako je žuto/zelene, onda je bakterijska infekcija i probaj Tobradex. Antibiotske kapi, dok se nije spustilo na grlo, deluj lokalno.

edit typo

tako nesto, vise tamno zuto, uzeh ovaj amoksicilin po preporuci kolegine zene koja je lekar, doduse po telefonskoj preporuci, al rece da peglam 2x500mg na 12 sati. Znam da ne treba antibiotike uzimati samostalno, ali evo zavrsim posao u ovo vreme a odem ujutru, i tako ce mi biti cele ove nedelje, blah. Hvala na savetu svakako, raspitacu se za taj tobradex sta je tacno.

Link to comment
Share on other sites

Koje je boje sadržaj iz nosa? Ako je žuto/zelene, onda je bakterijska infekcija i probaj Tobradex. Antibiotske kapi, dok se nije spustilo na grlo, deluj lokalno.

edit typo

Kad već savetujemo modernu medicinu - može i mrtvog petla da baci preko krova kad je pun mesec i neka popije čaj od sušenih krila šišmiša.

According to the Centers for Disease Control and Prevention, when cold viruses infect the respiratory tract, the body makes clear mucus that helps wash away germs from the nose and sinuses. After about three days, the body’s immune cells fight back, changing the discharge to a white or yellow color. “As the bacteria that live in the nose grow back, they may also be found in the mucus, which changes to a greenish color,” the agency says. “This is normal.”

The only time antibiotics are needed for a runny nose, experts say, is when the diagnosis is bacterial sinusitis.

THE BOTTOM LINE The color of nasal discharge should not dictate the medicine.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

vec cetiri-pet dana mi suze oci, curi nos, kijanju kraja nema, ujutru nos zapusen kao da mi je neko u nozdrve stavio super lepak, itd. kod cika doktora nisam isao, a internet, rur i dve apotekarke kazu da su ovo simptomi alergije na ambroziju.

prekjuce sam kupio xyzal (aeriusa nije bilo) i nasic sprej za nos. sprej je stvarno do jaja i otpusi nos u roku od minut, ali jutra su jebeno najgora. evo, nos mi curi kao da imam ne-znam-sta, i koliko god izduvavao ta sranja, imam osecaj da se opet stvore za desetak sekundi i opet ne mogu da disem uopste. je l' postoji neki cudesni lekic koji ce to da ublazi/sredi potpuno, ili jok? i da li da odradim neko inhaliranje/ispiranje sinusa ili time samo mogu jos vise da zajebem stvar i postanem osetljiviji na ambroziju ili sta vec?

 

da odgovorim samom sebi, prekjuce sam presao na Aerius (500din) + Olynth sprej za nos (250din?) + Fluimucil 600 (za izbacivanje sekreta, oko 300din) i moram da priznam da mi je dosta bolje. ujutru se vise ne budim zapusen, Olynth mnogo brze otpusi nos od onog Nasica sto sam ranije koristio (moguce da tome i Fluimucil doprinosi, jebemliga) i generalno se osecam manje zapuseno nego ranije. imam i fizioloski rastvor za ispiranje nosa, ali ne znam koliko on uopste radi posao, sem sto udje i izadje hehe (no homo). eto, mozda jos nekome pomogne ovaj kombo.

Link to comment
Share on other sites

gde ces da odradis staz? moja ti je preporuka da to bude tamo gde imas najvece sanse da se i zaposlis posle

Bas razmisljam, gledam da mi bude zgodno u odnosu na stan (the dream o tome da ce neko da me primeti kako sam premnogo dobar i da me zaposli posle ne verujem da ce da se desi, bar ja nisam cuo da se to desava a i retki primeri koji kazu da su se tako zaposlili lazu! :-D). A i radije bih skupio muda za usmle dok sam na stazu nego radio na nemackom.

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...