Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

treba da odnese potvrdu da si na bolovanju, a na kraju bolovanja nosis doznake...potvrda bi trebalo u roku od tri dana da se dostavi u firmu...ali ako si na bolnickom lecenju mozes i kasnije, avisi od lekara...onda oni u bolnici moraju da ti daju potvrdu da lezis kod njih pa tu potvrdu nosi neko kod izabranog lekara koji ti otvara bolovanje...do 30 dana moze on da ti vodi bolovanje, a posle moras na komisiju, osim ako ne ostanes duze od mesec dana u bolnici ne daj boze:)...kad te puste sa otpusnom listom moras u roku od 3 dana da se javis kod lekara da ti zatvori ili produzi bolovanje...eto u kratkim crtama:)

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

nisam bas sigurna da sam lepo razumela. a sta ako nema ko da nosi to umesto mene kod lekara pa u firmu, a ja sam u bolnici? i jel tri radna dana ili se racuna i vikend?

Izvini, konfuzno mi je malo sve to, a niko ne zna tacno da mi kaze

Edited by mnjah
Link to comment
Share on other sites

racuna se i vikend...a kazem ti, ako si u bolnici racuna se 3 dana od kad su te otpustili iz bolnice...recimo ti si bila na lecenju od 1. februara do 10. februara i mozes opusteno da dodjes 12. februara sa otpusnom listom kod lekara da ti pise doznake od 01. do 12. februara...makar tako mi radimo u sdu...ali ne bi bilo lose da neko odnese potvrdu da si u bolnici i da ti se otvori bolovanje i odnese u firmu cisto da oni ne kenjaju nesto, zavisi od poslodavca

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...