Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

To sto ti opisujes sa "eksplodiranjem" grudi meni najvise lici na aritmiju, pa se srce "zaustavi" na trenutak da ponovo uhvati ritam - ne znam kako bolje da to opisem. Imao sam i ja istu stvar, meni se pojavila aritmija i tahikardija zbog zeludacne kile, ali nije nista strasno i opasno - samo je tripozno i nervira i plasi.

Link to comment
Share on other sites

ma kakve crne droge, nisam u tom fazonu. @dule u stanju sam da cujem svoje otkuacaje srca regularno, ali kad se ovo desi bas postane izrazena razlika u odnosu na normalan rad. kapiram da je 3-4h sna na dan u kombinaciji sa 0.5% fizicke aktivnosti u ove 4 godine studija ucinilo svoje. kapiram da ce biti "doktore sta mi je?" -mmmm, nista

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao slicne simptome pre 2 godine. srce mi kuca normalno, i onda odjednom promasi stepenik i zastane na momenat i onda nastavi da kuca, a prvih par otkucaja je dosta jace. nije bas da ce grudi da mi eksplodiraju, ali oseca se tih par otkucaja.

 

tad sam bio pod do jaja stresom, i kako je prestao stres nestalo je i to.

Link to comment
Share on other sites

Isti trip sa aritmijom. Promaši otkucaj, i zatim je osećaj posle jako nelagodan. Prema člancima sa interneta i nekim medicinskim forumima nije retko, i sve češće se pojavljuje kod ljudi oko 30te godine. Ima veze sa neaktivnošću i stresom. Često i sa duvanom i neredovnim obrocima i fizičkim stresom za telo. Meni je merenje (prst na vratu, brojanje otkucaja i minuta) pokazalo variranje između 10 otkucaja pa stop do oko 90 otkucaja pa stop, dosta često ne više od 10ak preskoka (mada kontam da se smirim samom metodom merenja), u relativno normalnom broju otkucaja po min. Ni jednom se nije desilo direktno u stresnoj situaciji već - pre spavanja, tokom odmora itd. Kratka ali dugotrajna istorija aksioznosti i napetih godinu dana su prethodili aritmiji. Prethodio je i EKG pre oko godinu dana, tako da mi nema smisla da se nešto desilo ‚‚odjednom‚‚. 

 

Ergo, predlažem dnevnik sa podacima kada se desi, koliko traje, možeš li da smisliš uzrok i sl. Pa sa tim kod dr. Doce.

Btw. Primeni činjenice ali uzmi sa rezervom potrebu odlaska kod dr. Ovo je otprilike sve što znam o tome. 

Link to comment
Share on other sites

Postoji li uopšte neka varijnta preventivnog zahvata za sređivanje bruha/kile koji je, da kažemo, u fazi nastanka, javljanja povremenih tegoba kojima se čisto javlja da je tu, i na snimku se manifestuje kao proširenje ingvinalnog kanala?

Pritom još ništa nije "izašlo", ali mi je čudan taj stav doktora da tu ne treba raditi ništa dok se ne pojavi, i ne izazove bol i neprijatnosti. Ono, čisto sa laičke tačke gledišta, zar ne bi ranija sanacija tog problema mogla rezultovati jednostavnijom operacijom, manjim rezom, bržim i lakšim oporavkom, manjom šansom za vraćanje problema? Ili tripujem, mora da se čeka primetno pogoršanje?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Чекај приметно погоршање. Доста људи има проширен ингвинални канал (међу њима и ја) и живи са тим најнормалније, ја сам и физички доста активан. Живи нормално и терај док не крене да испада, а онда по мрежицу. :D

  • Upvote (+1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Ok. A onaj osećaj u preponama kad zapneš, pa ti "zategne", onako pritisne, to ignorišeš? Koliko ti se često dešava? Ja znam da je nekad trebalo nekoliko dana svakodnevog ozbiljnijeg fizičkog rada da se javi, pa nekoliko sati, a sad se javlja sa svakim jačim "potezanjem", što je očigledan znak pogoršavanja situacije, pa se brinem...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Možda i jeste, ali ja sam imao bruh pri rođenju, koji tada nije operisan, pa je šansa da ga zapatim kat-tad svakako bila velika.

 

@Dule_smor - Pokojni deda je imao taj mega-bruh, vukao ga je 10-15 godina, došlo do uklještenja i stradavanja dela tankog creva, i upale, pa su morali da mu skraćuju crevo za nekoliko cm i nastavljaju :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

pa da, u principu nije nista strasno dok se ne ukljesti, a onda moze jako da se najebe i zavrsi sa sepsom/smrtnim ishodom ako se ne ode pod noz odmah

 

inace, nase uspravljanje na dve noge je krivo za cescu pojavu kila...kod cetvoronoznih zivotinja je prednji trbusni zid jaci, slaba tacka u vidu unutrasnjeg otvora ingivnalnog kanala ne postoji jer je tu vise slojeva misica...genetika je kriva za sve znaci! :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Genetika jeste uvek kriva za sve, ali ovde mi smrdi i na evoluciju, brate - znači, uspravili smo se, čime smo omogućili da gravitacija ima veći uticaj na ta slaba mesta kao pto su ingvinalni kanali, zar ne? Bar meni tako deluje, jer znam da "naši" kanali stoje uspravno (hehe), dok ko četvoronožaca pretpostavljam da su skoro horizontalni.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ovaj igor je bog:D

 

nema toliko veze to sa pravcem pruzanja kanala, koliko sa anatomijom i misicima koji zatvaraju otvore kanala, jednostavno ih ima vise na tom mestu i bolje su rasporedjeni kod cetvoronozaca...koga zanima anatomija nek kuca canalis inguinalis na guglu pa neka pogleda slike iz netera:) (inb4 coko vrati atlas!)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kada sam radio sistematski za firmu, radio sam i spirometriju i nije valjalo, imao sam opstrukciju/obstrukciju, danas sam opet otisao da uradim zbog sebe, posto sam se zainatio da ispitam to do kraja, i opet nije to to. Da li ima neki znacaj to sto mi je npr upisano da sam 10kg tezi nego sto sam trenutno? Inace sam debeljkovic, i znam da i to utice na rezultate. Otisao sam i kod pulmologa, slikao mi je pluca i rekao da je ok, pogledao je rezultat spirometrije i kaze da to nije nista strasno, pa me sad zanima da sta jos da vijam da radim od analiza, on mi nije nista rekao. Mogu i da okacim rezultate ako je potrebno, ili da ispisem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...